Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1189 1210
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C C1VenomMX321
-2 / 4

Ma jeszcze 2 dni wypłaty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+2 / 4

@C1VenomMX321 . Ma jeszcze 2 dni DO wypłaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokropek
+1 / 7

najgorsze jest to że tej biedy w Polsce będzie coraz więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+2 / 4

@stokropek Według danych GUS skrajna bieda w Polsce od 2016 roku wzrosła o ok 5%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
0 / 0

@PIStozwis
O około 5 punktów procentowych!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szwagier16
+7 / 17

A na kasie siedział świstak ten od zawijania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VipeRsan
+1 / 3

@szwagier16, a łyżka na to niemożliwe XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+24 / 24

Nie wiem jak takie prośby interpretować. Jest zalew tego. Nie wiem kiedy faktycznie ktoś potrzebuje pomocy, a kiedy to próby naciągania. Jestem podejrzliwy z natury, chyba.

Czasami pomagam charytatywnie, ale coś musi mnie chwycić, albo instynktownie czuję, że pomoc jest faktycznie potrzebna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peda
+2 / 4

W pewnym momencie też miałam taki dylemat, ale gdzieś przeczytałam jedno zdanie, które mnie osobiście urzekło - pomagaj, to że ktoś wyda te pieniądze na coś innego świadczy o nim a nie o tobie. Oczywiście nie należy bez refleksji za każdym razem to robić ale mnie pomaga kiedy mam taką wątpliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyoyo1
+1 / 3

@michalSFS Mam podobnie, bo za dużo razy dałem się naciąć. Warto jednak być czujnym w naszym otoczeniu oraz otwartym - i do tego samego zachęcać naszych przyjaciół, znajomych. Tak, aby w razie potrzeby wiedzieli, że mogą na nas liczyć (a my na nich). Liczmy na grono, w którym nie zostaniemy oszukani i to grono wspierajmy (a prędzej czy później takie potrzeby mogą się pojawić)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@Peda
Niby tak, tylko w ten sposób szkodzimy, bo rozwijamy proceder.
Znam, ale nie przekonuje mnie to do końca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+7 / 9

Ostatnio grałem w grę sieciową. Wciągu godziny 3 gości żebralo na forum, bo rzekomo ich okradziono. Każdy z nich opowiadał zbliżona historię, która generalnie nie trzymała się kupy. Coś o tym że ktoś ich okradł i zabrał przedmioty warte mnóstwo kasy, więc może by ktoś za darmo oddał podobne...
Jak czytam tego demota też mam silne odczucie, że przedstawia podobny poziom fantazji. Żebranie o plusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 5

@5g3g ale wiesz że jest różnica między grą i itemkami, a jedzeniem, bez którego nie da się przeżyć?
W ogóle co to za naciąganie na pare bułek i inne takie? Ktoś to potem sprzeda czy jak?
Ja kasy nie daje, ale jedzenia i picia nie odmawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-1 / 3

@VaniaVirgo trzeba czytać ze zrozumieniem. Ja uważam, że cała historia jest zmyślona, aby tacy jak ty ją plusowali. Co do jedzenia- nawet bezdomni w Polsce nie głodują. Głodne mogą być dzieci zaniedbane przez rodziców. Niedożywieni mogą być ludzie odmawiający jedzenia lub nie mogący jeść lub trawić z powodu chorób. Problemem lepszego świata jest to że ty nigdy nie byłeś głodny i biedny, więc nie wiesz że aby dostarczyć kalorii, tak dużo pieniędzy nie jest wcale potrzeba. Nie będzie to akurat co najbardziej lubisz, ale będzie tanie, jadalne i sycące. Zawsze można wziąć pożyczkę, pójść do miejsca gdzie za darmo rozdają jedzenie. Pomoc społeczna też funkcjonuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2023 o 6:53

V VaniaVirgo
+1 / 1

@5g3g "Problemem lepszego świata jest to że ty nigdy nie byłeś głodny i biedny," -- zatem jesteś oderwany od rzeczywistości. Otóż ja byłam i głodna i biedna. Bywało tak, że jadałam jeden byle jaki posiłek co 3 dni. Znałam też wielu ludzi, żyjących w skrajnej nędzy. Na obiad zupa, składająca się z zupki chińskiej, paczki makaronu i całego gara wody.
Zawsze można wziąć pożyczkę... no pewnie, biednemu już tylko długów do szczęścia potrzeba.
Bardzo się cieszę, że miałeś i masz tak dobre życie, że pojęcia nie masz, że ubóstwo wciąć istnieje, ani jak wygląda. Nie oczekuj jednak, że świat będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymyśliłeś, lub jak to wygląda na twoim podwórku.
Na pewno tej biedy obecnie jest mniej, niż na przykład 20 lat temu, ale ciągle jest. Pomoc socjalna różnie działa, ale nie jest idealna.
Nie wiem jak dzisiaj, ale jeszcze niedawno były darmowe posiłki dla biednych, jeden raz w tygodniu. Raz na tydzień, to jednak troche za mało i czasem ktoś stoi i męczy się z myślami, jak poprosić o chleb. I właśnie, ponieważ ja doskonale wiem, co to znaczy nie móc nic zjeść, nigdy, ale to nigdy nie odmówię jedzenia.
A tobie radzę przestać postrzegać świat przez pryzmat gier sieciowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-2 / 2

@VaniaVirgo ta jeden posiłek co 3 dni. W obozie koncentracyjnym lepiej żywili. Poza obozami ludzie kombinowali. Bardzo pożywna jest np. komosa- popularny chwast, ale też roślina uprawna. W czasie rzeczywistego głodu bardzo trudna do znalezienia. Chyba że jesteś małym dzieckiem, twoi rodzice to alkoholicy, którzy mają cię w d... Tak wtedy jest to realne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

@5g3g Byłam dzieckiem, moi rodzice nie byli alkoholikami. Tata pracował, mama nie mogła, bo niedawno urodziła. Ogólnie żyło się kiedyś lepiej, ale tata stracił prace i nowa była za psie pieniądze, z których nie starczało na nic. W mieszkaniu nie grzali, woda zimna, prąd trzeba było oszczędzać. ubrania tylko po kimś, zero nowych. I w połowie miesiąca kasy nie było, pozostały czas trzeba było jakoś wyżyć. I niestety bywał jeden posiłek na 3 dni. Latem i jesienią łaziło się po dzikich działkach, żeby jabłka i inne owoce zgarnąć. Natomiast pod koniec jesieni, zimą i wiosną to lipa. To były ciężkie lata. Teraz jestem dorosła i prócz zaburzeń odżywiania, którego się wszyscy wtedy nabawiliśmy, jestem też wyczulona na takie sytuacje i widzę, że wciąż się dzieją.
Wyjdź ze swojej bańki, poznaj ludzi, nabierz doświadczenia życiowego i dopiero wtedy gadaj sobie w internecie o tym, jaki jest świat.
Naprawdę biednych ludzi w internecie nie uświadczysz, ani na tych swoich grach. Bo oni nie mają laptopów, neta itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2023 o 13:18

5 5g3g
-2 / 2

@VaniaVirgo 1posiłek na 3 dni? Jak rodzice dają dzieciom jeden posiłek na 3 dni to są skrajną patologia, odbiera im się dzieci i często wsadza do więzienia/ psychiatryka. Będziesz szła w zaparte. Spoko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@VaniaVirgo
Da się jakoś rozpoznać, czy ktoś faktycznie potrzebuje pomocy?
Większość prosi właśnie poprzez internet.

Jestem w grupach typu "Widzialna ręka", ale też selekcjonuję pomoc. Chyba robię się mniej empatyczny na to, jest taki zalew próśb. U nas w domu było biednie, ale jeść mieliśmy co. Rodzice na długach. No, ale jak czytam o posiłku na 3 dni to my po prostu byliśmy chyba niezamożni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@michalSFS Wiesz, chodzi o jedzenie, na ulicy. Natomiast w internecie no niestety nie da się rozpoznać. Możesz okazać pomoc komuś potrzebującemu a i możesz zasilić konto cwaniaczkom, którzy to potem sprzedadzą. A ponieważ jacy są ludzie to wszyscy wiemy, to obawiam się, że częściej druga opcja.
Miewałam wewnętrzne poczucie złości, kiedy koleżanki narzekały, że są biedne i w szkolnym sklepiku kupowały sobie codziennie jakieś przekąski, obiady w szkole opłacone, do tego kanapki widać było że ze świeżego pieczywa, wypchane szynka czy coś. No niestety czasem ludzie są w takiej sytuacji, że zauważają co kto je heh. Więc jak tak utyskiwały, że są biedne, bo nie mają roweru takiego czy takiego, nie komentowałam, ale w myślach czułam zazdrość, poczucie niesprawiedliwości.
Od wyjścia z biedy trudniejsze jest wyjście z tego mentalnego przekonania o byciu gorszym, mniej wartościowym itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+4 / 6

Najlepiej jest nie palić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
-1 / 11

Zanim jej pomogłeś warto było zapytać, czy przypadkiem nie głosowała na pis a zaskórniaków nie oddała księdzu po kolędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V veraclixuk
0 / 4

Po co sie chwalic? Pomogles to super. Nienawidze nabijaczy plusow, wyludzaczy plusow, itp masci glabow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voleck
+1 / 7

Aż mnie ciary przeszły, bo miałem praktycznie identyczną sytuację. Też kobieta w podobnym wieku, też schludna i też mnie ze łzami w oczach prosiła, żebym jej kupił jedzenie dla córki, sytuacja praktycznie identyczna. Zrobiłem zakupy i dałem jej jeszcze chyba stówkę z tą różnicą, że pękłem zanim doszedłem do domu:( i nie dające spokoju poczucie, że zrobiłem za mało, ale byłem zabiegany i nie miałem czasu zrobić coś jeszcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
+2 / 4

Dobro wraca. Właśnie na tym polega pomoc a nie wciskanie socjali z naszych pieniędzy dla nierobów.
Ja raz babci bilet w Krakowie kupiłem na pociąg bo akurat stała przede mną w kolejce i okazało się że zniknęło jej ostatnie 50zl które miała w torebce na powrót odłożone i brakowało jej do biletu. Babeczka na oko 80lat, szczerze spanikowana to co nie pomożesz? Może kiedyś mnie ktoś tak dupe uratuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zeter
-2 / 2

Niestety na 90% ma nie te priorytety co w historyjce, za dobrze znam życie. Weryfikujcie takie osoby przykładowo pytaniem czy poczęstują papierosem. Dopiero jak się poznamy na tych prawdziwych łzach to wiemy ile jest w tym fałszu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Olka1245
-1 / 7

Jak zyjesz w biedzie, nie bierzesz psa. A jak juz go masz, to go oddajesz w dobre rece. Troche odpowiedzialnosci i szacunku do siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sniezynkaibalwan
-3 / 3

z pierwszym zdaniem się zgodzę w 100%, co do drugiego - wbrew różnym opiniom - psy czują. i nawet jeśli się je odda w "dobre ręce" (nigdy nie wiemy czy te ręce rzeczywiście będą dobre), pies i tak będzie czuł się porzucony przez osoby którym ufa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudamudamuda
+1 / 3

i kolejny simp zrobiony na hajs xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem