Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
234 249
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kasiachery
+5 / 11

racja, przez aktywnosc fizyczna daje wiecej tlemu organizmowi. Maja depresje po strasznym wypadku zaczelam chodzic na dlugie spacery, pozniej jak zdrowie dalo na silownie. O wiele lepiej zaczelam sie czuc, awybierzcie sie na 2h na rowerze i zauwazycie, ze czarnych mysli jest mniej i to nie ze czlowiek cieszy sie ze skonczyl jezdzic i moze odpoczac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+11 / 11

Zdecydowanie.... tak jest. Aktywność fizyczna .... to najlepszy lek na depresję ( jeżeli nie jest już mocno zaawansowana bo wtedy następują już nieodwracalne zmiany w mózgu ) , tylko jak zmusić chorego na depresję do aktywności fizycznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+3 / 3

@Kocioo Zmusić to chyba niewłaściwe słowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amon666
+1 / 1

W takim przypadku raczej nie powinno być mowy o zmuszaniu bo to pogłębi depresję raczej powinno być to coś co zaproponuje mu ktoś bliski i za sprawą przyjaciela czy kogoś z rodziny idąc za instynktowną chęcią interakcji z innymi ludźmi których zazwyczaj chorzy na depresję zaczynają unikać to takie działanie pomoże zwalczać depresję podwójnie bo zarówno poprzez ćwiczenia jak i zwykłą interakcję z drugim człowiekiem co ważne z człowiekiem w którego towarzystwie osoba chora czuje się komfortowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+8 / 8

Szczególnie bieganie z siekierą w stronę źródła problemów daje spektakularne i natychmiastowe wyniki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elterchet
0 / 0

@koszmarek66 faktycznie, dochodzi do cudownego, natychmiastowego uzdrowienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+8 / 8

Problem jest taki, że z depresją często wiąże się bardzo duże osłabienie, które tę aktywność przynajmniej okresowo bardzo dosłownie uniemożliwia. Zawsze kochałam sport, więc okresy, w których nie jestem w stanie nawet spacerować z powodu osłabienia, są dla mnie najtrudniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R razi
+11 / 11

Nie, mówienie "idź pobiegaj" to żadna porada. Dawanie porad nigdy nie pomoże. Jeśli chcemy komuś polecić sport jako "lek" (bo lekiem nie jest, ale z pewnością pomoże), to trzeba takiej osobie zaproponować wspólne wyjścia, czyli "chodźmy pobiegać". Taka osoba sama nie wyjdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

To, że ktoś gdzieś opublikował wyniki jakiś badań, nie przewraca jeszcze całej medycyny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aracarn
+7 / 7

Oczywiście że należy wieszać psy. dawanie porad osobom w depresji jest idiotyczne, nie dostrzegą one przesadnego sensu w podejmowaniu jakichkolwiek działań. Chcesz pomóc spróbuj zaprosić go na wspólne biegi, zaproponuj spacer w czasie którego będziecie mogli dodatkowo pogadać. Samo powiedzenie takiej osobie "idź pobiegać, weź się za siebie" ma takie samo szanse powodzenia jak wygrana w lotto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kul159
0 / 0

Sa rozne poziomy depresji. Przy lagodnym, czy srednim, to rzeczywiscie moze pomoc, ale jak ktos ma bardzo powazna depresje (okolo 10% osob) i nie jest w stanie nawet wstac z lozka i marzy o smierci, to takie rozwiazania nie sa dla takiej osoby. Kazdy jest inny, a depresja przychodzi i odchodzi. Kiedy czujemy sie lepiej, dobrze jest ,,przygotowac sie", jak bedzie zle. Czasami to pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem