Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
695 727
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
+7 / 17

Nie traktuję tej wypowiedzi jako wybielenie.. to przecież bardziej przyznanie się (przez instytucję) do winy (w latach poprzednich).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2023 o 18:30

M mieteknapletek
-1 / 1

@Goretex
tak, ale jednoczesnie usprawiedliwiajac to mowiac ze inni tak robili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-1 / 1

@Goretex Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Oh wait! Nawet tego nie bylo - bo przeciez tak bylo i tyle, co dopiero powsadzac wszystkich pedofili w sutannach do wiezienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 2

@Maja123456 Dla mnie to co powiedział papież to potwierdzenie patologii która była. Potwierdzenie, że była i była ukrywana.

A rozliczenie powinno nastąpić, to jest jasne. Ale w takim procesie zawsze musi być pierwszy krok, po którym w temat wejdą zwykli badacze a nie łowcy sensacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+13 / 17

Bo moralność jest dla wiernych, a nie przywódcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+8 / 10

@CzlowiekZkamienia
Przywódca jest jak mafiozo... jego interesujá jedynie dochody ;) reszte zalatwiajá pionki :///

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2023 o 6:32

5 5g3g
+10 / 16

A moim zdaniem postawa Franciszka jest uczciwsza. Przyznaję zgodnie z prawdą jak było. Nie próbuje zatuszować, nie wydaje uchwały w obronie, nie próbuje wciskać kitów jak to mało wiarygodne są doniesienia, nie pisze bajek jak to źle lewaki próbują wrobić świetego człowieka co się brzydził grzechu...
Jakby się tak zastanowić to w czym lepsi są ci co w sejmie przegłosowali uchwałę w obronie JP2 przed ujawnianiem tego jak krył pedofilów,tych biskupów co kryli pedofilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
+10 / 12

@5g3g ok lepsze to niż to co robi PiS, natomiast religia śmie się często nazywać "źródłem moralności i prawdy", a się okazuje, że widzą tyle ile Zosia co pasie kozy. To po co są?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karlitoska
+7 / 7

@hermeusz dokładnie z tego powodu przestałam się w to bawić. W pewnym momencie po prostu uświadomiłam sobie, że nasza religia to tylko monologi na temat miłosierdzia i moralności, a w gruncie rzeczy to KK nigdy nie był po to by czynić dobro, a chyba to powinno być podstawą człowieka uduchowionego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jarobakmac
+1 / 5

Radzę zachować zdrowy rozsądek. Tym bardziej, że dziś najgłośniej krzyczą ci, co mają najwięcej na sumieniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
0 / 2

@jarobakmac Ze co? Czyli ludzie ktorzy nie zgadzaja sie na zlo, chca sprawiedliwosci, sa wg Ciebie zli? To nie jest logika, to sofistyka z Twojej strony, czyli typowe odwracanie kota ogonem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jarobakmac
-1 / 3

@Maja123456 Właśnie tak. Jeśli nie zauważyłaś, najbardziej aktywni w oskarżeniach są stary PZPR i tzw. postepowa lewica. PZPR-u przedstawiać nie trzeba. Drugich w czasie JPIi w Polsce praktycznie nie było, ale na zachodzie byli i między innymi jawnie domagali się legalizacji pedofilii. Dziś to są dla niektórych autorytety...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pani_Informatyk
+5 / 5

o i to jest właśnie bardzo dobre pytanie, na które większość księży zapewne się oburzy i zacznie krzyczeć, zamiast próbować odpowiedzieć.

I, ostatnio zastanawiałam się, jak dużo ludzi wierzących jest w więzieniach i jak na razie nie znalazłam takich badań. Dodatkowo oficjalnie większość polityków jest wierzących; a za razem jak wskazują badania; do polityki idą specyficzni ludzie - narcystyczni, egoistyczni o skłonnościach psychopatycznych. Czy to wskazuje na dobrych w kategorii religii katolickiej ludzi? No, raczej nie.

Zresztą jest teoria, która mówi, że religia katolicka została stworzona przez ludzi faraonów, aby wychować posłusznych, poświęcających się i biernych niewolników, którymi będzie stosunkowo łatwo sterować. I choć to tylko teoria, to jest to jedyne co widzę w działaniach księżyc: przez krzyk, krytyczne kazania i potępiania, bez chociażby najmniejszej próby zrozumienia drugiego człowieka, jak katarynka powtarzając co im kazali politycy z watykanu mają za zadanie stworzyć ludzi posłusznych władzy, biernych i poświęcających się dla władcy (a nie dla wspólnego dobra, bo to już by wymagało zrozumienia drugiego człowieka).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WeatherReport
+6 / 8

Religia istnieje po to, by można było wszystkie złe rzeczy, które się czyni, zwalić na wolę boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2023 o 10:33

R repmuj
0 / 6

myślę że on poprostu stwierdził fakt

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+2 / 2

@repmuj
Dziwne, że PiS nie grozi zerwaniem konkordatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar be4bee
+2 / 2

Zgnilizna moralna jest związana z Kościołem od wieków. Każdy ksiądz ma tego świadomość i wstępując w szeregi tej instytucji godzi się na to. Według mnie papież oczywiście wiedział - kruk krukowi oka nie wykole. Tylko jak takie zakłamanie moralne ma się do świętości? To jest czystej wody hipokryzja. Obrzydza mnie to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+1 / 3

@bibik007 Mylisz sie. To nie prawo ani czasy swiadcza o czlowieku, a jego czyny. Czy postepuje zgodnie z sumieniem, czy nie. Czy ma w sobie czlowieczenstwo i dobro, czy nie. Tlumaczenie czynienia zla czasami i to jeszcze przed przywodce religijnego, jest splunieciem ludziom w twarz. Ludzie, ktorzy uwazaja sie za wyslannikow boga na ziemi, usprawiedliwiaja sie czasami? Czy Ty masz w ogole swiadomosc, co Ty napisales?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bibik007
-4 / 6

@Maja123456

Tak dokładnie wiem co napisałem, ale juz widzę że Ty tego albo nie przeczytałaś albo nie zrozumiałaś. Czyny JP2 jasno świadczą że potępiał pedofilie, jego słowa świadczą jasno że potępiał pedofilie, robił to bardziej niż reszta KK, bardziej niż reszta społeczeństwa i w większym stopniu niż zakładał to consensus naukowy.
To że aktualnie zmieniły się wartości wg jakich oceniamy pedofilie ma nic do tego że JP2 operował na innych informacjach i wg tamtych czasów oceniał pedofilie nad wyraz negatywnie.
Co do Franciszka to jego słowa są prawdą, on nigdzie nie mówi że powinniśmy wybielać obrońców pedofilów z dawnych lat. On tylko twierdzi że JP2 żył w innych czasach i cały świat patrzył na to inaczej, a tak naprawdę wg aktualnych dowodów nie da się mu zarzucic jakiegokolwiek wsparcia dla tego procedru wliczając w to tuszowanie go.

Nap*erdalanie teraz na JP2 ma tyle samo sensu co nap*erdalanie na lekarzy pediatrów lat 80 którzy operowali dzieci do 2 roku życia bez znieczulenia, bo wg ówczesnego stanu wiedzy uznawano że nie czują one bólu. Aktualnie ktoś kto by tak zrobił uznany byłby za potwora i stanąłby przed sądem, ale nie będę krytykować dawnych pediatrów za to że nie mieli świadomości co robią, tym bardziej że podobnie jak z pedofilią był na to consensus społeczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+1 / 1

@bibik może się dałeś wkręcić w pisowski spin stworzony wokół programu TVN, ale główny wkoorw ludzie wyrażają bo kościół nadal kryje księży i dokumenty, pitole osobiście JP2 w sensie że mi wisi jaki był lub nie był święty, interesuje mnie poznanie prawdy napiętnowanie winnych i zadośćuczynienie wszystkim ofiarom najobrzydliwszych postępków czy Wojtyła wiedział czy nie jest mi obojętne, chodzi mi o sprawiedliwość i prawdę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bibik007
-3 / 3

@Pierdzideuko
Bracie jestem w 100% z tobą pedofili trzeba karać i upubliczniać a ofiary chronić i zadośćuczynić.
Tylko program TVN nie dość, że totalnie nie rzetelny, w którym jednym z rozmówców i świadków jest inny pedofili wielokrotnie oskarżany za składanie fałszywych oświadczeń, jest wymierzony w osobę która totalnie nie powinna być targetem, a w dodatku wogóle nie odnosi się do panujących ówcześnie standardów co po prostu tworzy fałszywą narrację.
Jak wspomniałem kult JP2 w polsce jest dla mnie absurdem, wymóg krzyży w instytucjach państwowych szkołach, czy portrety JP2 to jakiś nieśmieszny żart, niedawno przegłosowana ustawa o ochronie imienia JP2 to kpina.
Tylko reportaż TVN tak naprawdę nie zmienia absolutnie nic w tej kwestii, bo to że papież wiedział o pedofilach nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem bo otwarcie z nimi walczył, a KK będzie dalej krył pedofili wg własnych zaleceń.
Jedyne co on dał to absolutne zwycięstwo PiS (o ile nie od*ebią czegoś do wyborów) i zaoranie opozycji która nie potrafi się aktualnie postawić po żadnej ze stron, bo PiSowskie betony dalej będą za nimi, ale całe pokolenie boomerów którzy byli niezdecydowani (u których kult papieża jest nieporównywalnie wyższy niż u młodych) po prostu zagłosuje na nich lub PSL bo oni po 1 kochają JP2 a po 2 są świadomi jak wyglądał wtedy świat i nie patrzą na to w ten sam sposób co gen Z i milenialsi (a oba te pokolenia mimo, że mają tyyyyyle do powiedzneia w internecie to na wybory zwyczajnie nie chodzą).
W tym momencie moja jakakolwiek nadzieja że w tym kraju może być koniec PiSu wyleciałą za okno, bo to że się będziemy pałować papieżem przez miesiac i nawalać na KK będzie skutkować tylko większą artylerią dla PiSu w kampaniii wyborczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
+4 / 4

kiedys byly inne czasy, kiedys kosciół mordował niewiernych, palił na stosie, torturował, teraz molestuje i okrada

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gryfin
0 / 0

Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego kuria nie chce "odsłonić" dokumentów i uciąć spekulację...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C csnrdi
0 / 0

papierze się zmieniają a biurokracja Watykanu nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem