Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
92 94
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D DeltaTango
-4 / 10

Tylko głupek rezygnuje z PPK. Z PPK możesz wypłacić pieniądze kiedy tylko chcesz, a pracodawca dokłada Ci co miesiąc 1,5% wynagrodzenia. Ty dajesz 2% z pensji, pracodawca dokłada Ci 1,5% równowartości Twojej pensji od siebie i co miesiąc możesz te pieniądze wypłacić, czyli jesteś do przodu 75%. Inwestujesz całe środki w Obligacje na PPK i nawet jak będą stopy procentowe podnoszone, to obligacje przy takich kwotach niewiele tracą. Możesz trzymać sobie z rok te pieniądze na PPK i do każdych odłożonych przez Ciebie 100 zł, pracodawca dopłaca 75 PLN. Po roku wypłacasz 2100 zł na konto. Gorzej wygląda sprawa z PPE, bo tam już jest kombinatoryka. Musisz transferować środki na IKE, potem musisz zlikwidować IKE i rząd Ci z Twoich pieniędzy kradnie 30% na subkonto w ZUSIE. Czyli jak uzbierasz 1500 zł, to prawie 500 pln Ci zabierają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2023 o 18:33

K krzychad
0 / 0

Zanim było to modne od 10 lat moja firma wpłaca co miesiąc 500 zł teoretycznie 6 tyś rocznie x 10 lat i w szufladzie było by 60 tyś + jakieś odsetki, a jest 30 parę tyś, wartość jednostki jest uzależniona od rynku, a rynek do rządu, popatrz na ostatni rok wpłacone 6 tyś ponad a kapitał urósł o 2. dalej uważasz ze to jest dobry plan?
ppe/ppk w mojej firmie jak jest ppe to nie trzeba ppk :) zamienne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2023 o 9:51

G Goretex
0 / 4

Co to już nie można zamieszczać odnośników ?

https://direct.money.pl/artykuly/porady/rezygnacja-z-ppk-do-kiedy-zlozyc-kolejna-deklaracje

I cytat z artykułu
"Deklaracji rezygnacji z PPK nie musisz składać co roku. Jeśli złożysz ją w 2023 roku, to przez najbliższe 4 lata nie zostaniesz wpisany automatycznie do programu."

Nie ma żadnego poważnego doradcy ekonomicznego który doradzałby rezygnację z PPK. To dobra okazja do tego by długofalowo oszczędzać.

Kasa jest prywatna, niektórzy wypłacają ją sobie rocznie (co wiąże się z oddaniem części dopłat), ale większość po prostu oszczędza na przyszłość.

https://marciniwuc.com/ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-2019-zasady/#ppk-o-ile-mniejsza-pensja
https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/oszczedzanie/co-najmniej-440-zl-rocznie-od-pracodawcy-niewiele-osob-wie-o-tej-mozliwosci/pw7k0d4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 2

można się też nie wypisywać i co miesiąc wypłacać kasę razem ze składką pracodawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ByleBadyle
+4 / 6

Osobiście kieruje się w.zyciu jedną złotą zasadą, która brzmi "za darmo to można tylko w ryj dostać". I to jest na prawdę święta prawda. Zwłaszcza, jeśli mnie ktoś chce tym swoim dobrodziejstwem uszczęśliwiać na siłę. Jakby to było takie wspaniałe, nie trzeba by było ludzi na to z automatu zapisywać i obciążać ich obowiązkiem jakiś pism w określonych terminach w celu wypisania się z tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem