Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Demokracja to rządy ludu, a nie Kaczyńskiego i Komisji Europejskiej, dlatego proponuję system, w którym władza będzie możliwie blisko zwykłego obywatela – -Unia Europejską powinna służyć przede wszystkim ułatwieniu wymiany handlowej, dlatego powinna ustanawiać tylko tyle prawa, ile jest niezbędne do utrzymania wolnego handlu. -Władze Polski powinny być ograniczone konstytucyjnie, aby zajmować się tylko tym, czym nie mogą się zajmować województwa, np. polityką zagraniczną i siłami zbrojnymi. -Główny ciężar tworzenia prawa powinien spoczywać na parlamentach województw. -Zebranie odpowiedniej ilości podpisów w danym województwie powinno oznaczać przeprowadzenie referendum, którego wynik będzie miał wpływ na obowiązujące w województwie prawo. -Władze województwa powinny mieć możliwość nadania powiatom ograniczonej autonomii. ZACHODNIO- POMORSKIE Szczecin Gorzów Wielkopolski LUBUSKIE Zielona Góra Poznań POMORSKIE Gdańsk DOLNOŚLĄSKIE Wrocław Bydgoszcz WIELKOPOLSKIE KUJAWSKO- POMORSKIE Opole OPOLSKIE WARMIŃSKO-MAZURSKIE Łódź ŁÓDZKIE Katowice ŚLĄSKIE Olsztyn MAZOWIECKIE Warszawa Kielce ŚWIĘTOKRZYSKIE Kraków MAŁOPOLSKIE PODLASKIE Białystok Lublin LUBELSKIE PODKARPACKIE Rzeszów

Demokracja to rządy ludu, a nie Kaczyńskiego i Komisji Europejskiej, dlatego proponuję system, w którym władza będzie możliwie blisko zwykłego obywatela

-Unia Europejską powinna służyć przede wszystkim ułatwieniu wymiany handlowej, dlatego powinna ustanawiać tylko tyle prawa, ile jest niezbędne do utrzymania wolnego handlu. -Władze Polski powinny być ograniczone konstytucyjnie, aby zajmować się tylko tym, czym nie mogą się zajmować województwa, np. polityką zagraniczną i siłami zbrojnymi. -Główny ciężar tworzenia prawa powinien spoczywać na parlamentach województw. -Zebranie odpowiedniej ilości podpisów w danym województwie powinno oznaczać przeprowadzenie referendum, którego wynik będzie miał wpływ na obowiązujące w województwie prawo. -Władze województwa powinny mieć możliwość nadania powiatom ograniczonej autonomii.

www.demotywatory.pl
+
8 20
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
0 / 6

Genialny pomysł, w sam raz do rozpadu państwa. I w ograniczonym zakresie tak jest.

Trzeba zrobić w drugą stronę. To UE powinna się przekształcić w koalicję na wzór USA. A państwa członkowskie UE powinny być na wzór pojedynczych stanów USA. Tędy droga. W jednoczeniu, a nie rozdrabnianiu.

Rozbicie dzielnicowe praktycznie Polskę zniszczyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
-2 / 4

@rafik54321 dokładnie i o EU i o rozbiciu dzielnicowemu, państwo słabło, i dlatego ktoś zaprosił krzyżaków którzy ciągle już potem nam ciążyli .Niewielu dzisiaj zdaje sobie sprawę jak bardzo niby mała decyzja decyduje o losach państwa na dziesiątki lat. Krzyżacy nam ciążyli, wejscie do EU wyszło nam na plus co pokazuje gdzie jest Ukrainia. Ale nie wolno spoczywać na laurach, EU to za mało, wystarczy popatrzeć na podbój kosmosu czy armie narodowe. państwo EU dla obrony własnych interesów stworzy potężną armię. Bo będzie musiało . Niemcy , Francuzi o tym wiedzą Polacy nie mają bladego pojęcia, dlatego to Polacy jeżdzą do pracy do Niemców i Francuzów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@dokturbasen właśnie bardziej ścisła współpraca państw UE, właśnie w ramach wzorowania się na USA daje Polsce i w zasadzie wszystkim szansę.
Takie "USE" to w zasadzie koniec kacapii. Podobnie kolaboracja USA i USE, to siła nie do przebicia dla Chin. A raczej nie sądzę aby USA miało problem z zjednoczeniem USE.

Ale aby USE mogło wypalić to musi się zmienić struktura wyborów do parlamentu europejskiego. Nie powinniśmy wybierać polityków tylko z własnego kraju, a raczej to powinny byc wybory międzynarodowe.
Też takie zjednoczenie USE, to pakiet bezpieczeństwa mocniejszy niż NATO.
Praktycznie same korzyści tylko trzeba przymknąć oko na przeszłość i skupić się na przyszłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
-1 / 1

@rafik54321 tak, tylko że niczego nie zrobisz gdy ludzie nie kumają. na siłę nic z tego nie będzie .Siłą to utworzono Polskę, wiele plemion znikło bo zostali wybici, dzisiaj mieszkańcy EU sami musza tego chcieć .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@dokturbasen dlatego trzeba o tym mówić. Edukować. Tłumaczyć... Bo ludzie sami na to nie wpadną. Myślisz że ktokolwiek by głosił potrzebę posiadania smartfona przed era smartfonów? Ktoś wymyślił ktoś wprowadził, trafiło. Pojawił się pomysł i trzeba w pewnym sensie wygenerować popyt.

Tylko właśnie najbardziej to zaboli Niemców i Francuzów. Bo nie będą mogli dyktować warunków, a prawo będzie z grubsza ujednolicone, więc nie będą mieli dogodnej pozycji, a w kontaktach z innymi krajami, USE będzie mówić jako całość. Więc np patent gazowy nord stream, że Niemcy mieli za grosze a my płaciliśmy jak za złoto nie przejdzie. I to w tych 2 krajach byłby największy problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
-1 / 1

@rafik54321 nie zaboli , nie będzie problemu oni dobrze wiedzą że ich dobrobyt leży w państwie EU ,my grzebiemy się w przeszłości oni patrzą w przyszłość ,i używaja rozumu, dlatego to my jeździmy do niemców i francuzów . pis ma nadal ponad 30 % poparcia- brak nam instynku, potrafimy tylko umierać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@dokturbasen "pis ma nadal ponad 30 % poparcia" - odetnij propagandę pislandu i będzie może z 18%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
0 / 0

@rafik54321 oczywiście, ale to się nie stanie do wyborów mamy kilka miesięcy a pis ma nadal 30 % poparcia, to nowotwór, jest duże ryzyko że wygrają 3 kadencję i będziemy mieć białoruś. jesteśmy w sytuacji kolegi - lekarz do niego , ucinamy nogę przed kolanem, czy się pan zgadza ? jak będzie pan zbyt długo myślał, utniemy przy biodrze albo pan umrze . dzisiaj wielu zastanawia się co robić bo PO i intensynwie myśli a rak się rozwija

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2023 o 18:38

avatar rafik54321
0 / 0

@dokturbasen yyy, tylko że właśnie pisland wciska kit że ma 30% poparcia. Realnie ma właśnie 18%. Wciska ten kit, aby po wyborach które przeje****ą móc krzyczeć że sfałszowano wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
0 / 0

@rafik54321 nie lekcewaz tej cyfry 30 % , są inne sondaże, w których pytano się o inne rzeczy , nie o poparcie partyjne i typowy wielbiciel pis-u kręcił się wokół tej liczby ,mają ponad 30 % ,pamiętaj że dzisiaj dla trochę kumatych wstydem jest przyznać się do uwielbienia pis-u ,ale " oni dajo"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 2

Możesz sobie proponować :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faza71
0 / 0

kujawsko-pomorskie obok lubuskiego ma dwie stolice województwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem