Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
716 719
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J JohnyT
+13 / 15

Też popieram. U mnie jest krórka piłka, albo zapinasz pasy albo nie jedziesz. Nie ma dyskusji. Wszyscy znajomi o tym wiedzą i grzecznie zapinają pasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dagm876
+6 / 8

Ale dlaczego ta dyskusja jest już po fakcie, a nie przed rozpoczęciem jazdy, zapinasz pasy albo wysiadasz z mojego samochodu i koniec dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+4 / 4

@dagm876
Bywa, nie sprawdził, zorientował się po fakcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+11 / 13

Ja mam pytanie do tych, którym przeszkadza zapinanie pasów, może akurat się tacy znajdą, bądź znają kogoś kto jakoś sensownie im to argumentował.
Co Wam w tym zapinaniu pasów przeszkadza?
Zrobiłem jako kierowca dobre kilkaset tysięcy kilometrów, jako pasażer też sporo i jakoś nigdy nie odczuwałem problemu z zapięciem pasów. Ot taka rutyna jak przekręcenie kluczyka w stacyjce zanim się ruszy w drogę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+8 / 10

@pejter
"Rozumiem, że mogą się przydać na trasie, ale do czego potrzebne pasy, jak jadę 2 ulice dalej od sklepu do sklepu, albo po wiejskiej drodze?"
Bo zawsze może ktoś w Ciebie wjechać.. Bo zawsze może Ci pęknąć opona i skończysz z głową rozwaloną o drzewo.. Powodów może być sporo ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+8 / 12

@pejter
To się te dwie ulice przejdź, może cisnąć przestanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+5 / 7

@Nighthawk7 ja słyszałam taki argument (kilka razy) "znajomy zapiął pas i podczas wypadku, pas poderżnął mu gardo". Okazuje się, że strasznie dużo osób znało tego pechowca, a ja jakoś o tym nigdy nie słyszałam z bardziej wiarygodnego źródła heh.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
-1 / 1

@pejter znalam dziewczyne, ktora niestety tez tak myslala...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-3 / 3

@glupiawrednabrzydkagruba no jest taka możliwość. Niedawno był demot, że otyły typek zajadł się na śmierć i ludzie piali z zachwytu, że żył tak jak lubił xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P panna_zuzanna_i_wanna
+4 / 6

@Darksmakosz Kolejny "świadomy", "jedyny który przejrzał na oczy" itp. Was sieją czy sami się rodzicie? Wyobraź sobie że owszem państwu zależy na bezpieczeństwie/zdrowiu/życiu swoich obywateli. Dlatego że tak nas kochają? Nie, dlatego że podatnik który będzie płacił to żywy podatnik. Martwy podatnik nic nie zapłaci. A podatnik po wypadku (bo nie zapiął pasów np.), nie dość że nie będzie płacił, to jeszcze będzie generował koszty dla państwa. Dokładnie z takich samych przyczyn noworodkom robi się badania przesiewowe a dzieci się szczepi. Żeby w przyszłości utrzymywały państwo a nie żyły na jego koszt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
+2 / 4

@Darksmakosz ale jak jedziesz sam swoim autem to pół biedy, możesz sobie nie zapinać, szkoda tylko że w razie czego ja będę płacił na twoje leczenie, albo w najlepszym przypadku jakiś strażak będzie musiał zeskrobywać twój mózg z kierownicy.
Ale tu mówimy o sytuacji w której ty wsiadasz do mojego auta masz wykonywać moje polecenie zapięcia pasów, żeby nie było tak jak w tym democie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kujak11
+1 / 1

@bobycob
Zbyt kuuul jest żeby chodzić pieszo. Jeszcze seba 2 by go zobaczył i po reputacji.. ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+1 / 1

@Darksmakosz
Ja z natury jestem wolnościowcem i wiele zakazów i nakazów w tym kraju mi się nie podoba, wiele jest absurdalnych pomysłów, które rządy każą wykonywać obywatelom i też się temu sprzeciwiam, jednak akurat kwestie zapinania pasów w aucie uważam za taką, która nawet nie powinna być nakazem, tylko każdy powinien sam dla własnego dobra o tym pamiętać.
Ot chociażby wychodzisz zimą na dwór w kurtce i czapce czy samych gaciach? Podejrzewam, że raczej ta pierwsza opcja i to nie dlatego, że rząd tak Ci każe tylko dlatego, że to dla Ciebie bezpieczniejsze. Tak samo powinniśmy podchodzić do zapinania pasów podczas jazdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
+1 / 3

@pejter Gdy bylem w podstawówce naza koleżanka zginęła w wypadku 200 metrów od domu. Tylko ona nie miała pasów zapiętych. może nie chciała? A może rodzice nie przypomnieli bo to tylko 2 ulice od domu? Nie ważne dlaczego. Ważne, że nie żyje. A mogła żyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-2 / 4

@panna_zuzanna_i_wanna No to tak Ci się wydaje, medycyna teraz polega tylko na tym, żeby wymyślać coraz to nowe niepotrzebne zabiegi okaleczające ludzi, których dawniej nie robiono, bo za zabiegi mają kasę, np usuwanie migdałków, pęcherzyków żółciowych, dawniej potrafili leczyć bez tego. Myślisz, że im chodzi, żeby oszczędzić, oni chcą jak najwięcej rozchapać, raka piersi można wykryć zwykłym usg, a nie jakieś trolejbusy za miliardy, które naświetlają organizm. Co ich obchodzi, że ktoś generuje koszty? Zwiększą składkę, wydłużą terminy, dodrukują. Wiesz, że za wszystkie leki refundowane podatnik płaci dużo więcej niż by normalnie kupił w aptece?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JohnyT
+1 / 3

@Darksmakosz Źle podchodzisz do powodów zapinania pasów. Gdzieś mam czy tak nakazują przepisy, dbam o własny tyłek. Miałem wypadek, wyjechał mi gościu na czerwonym, Nie było szans uniknięcia, oba auta rozbite (jego bardziej, bo dostał w bok), obaj mielismy zapięte pasy, on złamana ręka, ja siniak na mostku. Gdybym wówczas jechał bez pasa w najlepszym wypadku wyleciałbym przez przednią szybę, w najgorszym tacąc przy tym życie.
Co do moich pasażerów to po pierwsze nie mam zamiaru zeskorbywać ich z wnętrza auta lub asfaltu, po drugie skoro zaufali mi na tyle by wsiąść do auta gdy je prowadzę, to muszą mi ufać choćby w sprawie pasów, po trzecie skoro ktoś decyduje się na jazdę ze mną to musi respektować zasady (zapinanie pasa, zakaz palenia - sam nie palę). I jakoś nigdy nie miałem z tym problemów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P panna_zuzanna_i_wanna
0 / 2

@pejter "Raka piersi można wykryć zwykłym USG" Może byś łaskawie nie zabierał głosu w sprawach o których nie masz pojęcia? Skuteczność wykrywania raka piersi w USG to około 40%. Rezonansu magnetycznego już 90%. Czyli w Twoim "zwykłym USG" 60 na 100 pacjentek odsyłamy do domu z fałszywą diagnozą. Coś masz jeszcze do powiedzenia O Panie Który Zjadł Wszystkie Rozumy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P panna_zuzanna_i_wanna
0 / 2

@pejter Kolega nie odróżnia mammografii od rezonansu magnetycznego. Najlepszym badaniem mającym około 90% skuteczności tak jak wspomniałam jest rezonans magnetyczny. Tych pierdół nt. szkodliwości mammografii nawet nie będę czytać, szkoda sobie śmiecić w głowie. Mammografia owszem, nie ma takiej skuteczności jak rezonans ale jest badaniem o wiele wiele tańszym i jako badanie przesiewowe spełniającym swoją rolę lepiej niż nie robienie niczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-1 / 1

@Darksmakosz Jesteś taki durny, że to aż żal komentować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+5 / 7

No i *uj że mandat zapłacisz. Punktów na siebie nie weźmiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

Nie wiem jak jest obecnie ale kiedyś było tak, że owszem pasażer bez zapiętych pasów płacił mandat, ale kierowca dostawał chyba 1pkt karny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
+1 / 1

na szczęście otaczam się inteligentnymi ludźmi i nie mam tego problemu :) Do tego auto mi rzadko robi za taxi, głośna 3 drzwiówka to raczej słaba opcja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem