Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
178 225
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bongo123xyz
+20 / 40

W przeciwieństwie do TVP INFO, TVN nie jest sponsorowany przez żadną partię i z publicznych pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+8 / 14

@bartascali Janusz Kowalski - złotą. A Ty srebrną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+8 / 18

@Bongo123xyz
Demot PiSowskiego trolla. Porównanie TVP i TVN jest w stylu wypowiedzi papieża Franciszka "WSZYSCY JESTEŚMY WINNI".
Symetryzm dla "mądrych inaczej".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2023 o 19:43

V voleck
+3 / 5

@Tomasz3652
Każdy kto uważa, że TVN kłamie to pisowski troll...bardzo szerokie horyzonty.
Wiadomo, że są różnice znaczące miedzy TVP i TVN, bo TVP jest finansowane przez nas wszystkich. Na przykład gej finansuje osobiście nagonkę na swoją nazwijmy to społeczność. Tu nie ma jakby żadnych wątpliwości.
Ale myślenie, że jakaś telewizja, która faktycznie jest opłacana z prywatnych pieniędzy i teoretycznie może mówić co chce (nie jest to moralne, ale jednak) jest jakąś nieskazitelną kolebką prawdy i że jakiś zagraniczny biznesmen nie ma poglądów politycznych, płaci potężne pieniądze i pozwala, żeby dziennikarze niezależnie przekazywały informacje wbrew jego woli jest mega naiwne...w świecie Disneya mogłoby się wydarzyć.

Ja pamiętam w trakcie pierwszych wyborów, które pis wygrał, jak widziałem na koniec "Faktów" TVN zastosował tzw. przekaz podprogowy i na ułamek sekundy wyświetliło się nie wiadomo skąd przerobione zdjęcie Dudy na czerwonym tle gdzie hajluje (akurat znaleźli takie zdjęcie gdzie przybrał taką niefortunną pozycje) to jest czysta propaganda, manipulacja, mniejsza niż stosuje TVP ale jednak.
Ja wcale nie twierdze, że TVP i TVN to to samo, bo TVP jest odrażającą stacją, ale żeby zaraz wyzywać od trolli pisowskich tylko dlatego, że nie wierzy w to co mówią w TVN to jest zajebiście płytkie myślenie...
Takim sposobem stajesz się nieświadomie platformerskim trollem. To działa w dwie strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+10 / 28

@grzybiarz17 Możesz podać przykłady gdzie w tvn były podawana fałszywe informacje żeby kogoś "napuścić" na rząd?
Nie oglądam tv i nie wiem co dokładnie mówią w tvn ale wiem że nie muszą kłamać żeby pokazać że PiS to patologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+2 / 12

@Tibr Widzę że jesteś w stanie zrozumieć tylko pół zdania. Całe to już dla ciebie za trudne jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+2 / 12

@Tibr No ale gdzie ten przykład nieprawdziwych informacji w TVN. TVP czasem oglądam jako kabaret i tam praktycznie każdy materiał jaki widziałem był kłamstwem, a nie niedopowiedzeniem, czy przemilczeniem. Faktów TVN regularnie nie oglądam, ale czasem znajomi chcą obejrzeć albo jestem u znajomych to wiele razy widziałem i nie natknąłem się na kłamliwe newsy jak w TVP. No i to prywatna amerykańska stacja finansowana przez reklamodawców, a nie z kasy partyjnej czy państwowej, choć partyjna kasa to też państwowa. Gdzie te liczne przykłady kłamstw w TVN?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+2 / 6

@Tibr z tego co napisałeś, wynikałoby, że dla Ciebie TVP i TVN to to samo, tylko TVN "robi to w białych rękawiczkach" .. chyba że źle to zrozumiałem..Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzybiarz17
-3 / 7

@rafal199 szanowny! prosze przymruzyc oczy na tego typu memy. wiadomo jak jest. ostatecznie na samym koncu, jak spotykamy dwoch ludzi z roznymi pogladami, to tak to mniej wiecej wyglada. nie mowie o tym kto ma racje lub jej nie ma, kto sprzedaje propagande a kto serwuje prawde. zawsze jestesmy w jakis sposob rozgrywani, aby ostatecznie pojsc do glosowania i oddac glos na konkretna osobe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2023 o 20:45

avatar Obyczajowy
-1 / 9

@Tibr dobre masz wrażenie.
Jedni odgrywają rolę złego i szalonego.. drudzy dobrego i spokojnego.. bo żeby spektakl mógł trwać to potrzebne są dwie odmienne narrację.. a nie takie same..

Co nie @rafal199 ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 11

@grzybiarz17 Jeśli nie widzisz różnicy między TVP a TVN to na jaki xuj Ci mózg? Żeby zarządzać oddychaniem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
-2 / 6

@Obyczajowy stawiasz znak równości miedzy rosyjską telewizją tvpis a TVN-em ? dobrze rozumiem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 4

@dokturbasen nie. Nie stawiam. Co nie oznacza że jedno jest lepsze od drugiego ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
-3 / 3

@Obyczajowy lepsze ? TVN- oczywiście, idealne ? nie ma czegoś takiego w świecie nie idealnym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 3

@dokturbasen dla jednego ideałem jest kula.. a dla drugiego sześcian..

W czym TVN jest lepsze.. ?

Znasz definicje.. dobry glina, zły glina.. ? Których z nich jest lepszy..?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
+2 / 2

@Obyczajowy o banasiu, myśliwym powiązanym z pisem dowiedziałeś siez rosyjskiej tvpis ? może w polsacie ? , a wczesniej o zegarku Nowaka, czy ośmiorniczkach to głośno było ........ zadałeś pytanie "W czym TVN jest lepsze.. ?" ? naprawdę ? to ja nie mam więcej pytań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzybiarz17
-1 / 3

@belzeq za duzo ogladasz propagandowe pudelko. lepiej idz na spacer. przewietrz sie, napij sie wody zrodlanej. ciesz sie ze zdrowego zycia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@rafal199 argument ad personam zawsze w cenie dużo mówi o "właścielu" ... i to w kontekście rozumienia, ale ma pocieszenie nie jesteś odosobniony.;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Goretex źle zdumiałeś nie stawiam znaku równości, bo się różni. Pewne manipulację niedopowiedzenia po prostu wywołują pożądane wrażenie w widzu, nie mówią ci wielu rzeczy wprost, w teorii widz może wyciągnąć odrębne zdanie, ale obaj wiemy, że tak nie jest.
Przykład: Sapiecha, idol JP2, w swoje siedzibie gościł kleryków, sypiali u niego klerycy. To jest oczywiście fakt, problem w tym, że pominięto inny fakt co trochę zmienia odbiór informacji. Podczas wojny seminarium zajęli Niemcy i wyrzucili kleryków.
To aktualny ale szereg takich informacji szło w eter.
Oczywiście można powiedzieć, że to przeciwwaga dla TVP które kłamie i manipuluje, aczkolwiek mam wątpliwości co do sposobu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 ale dokładnie o tym piszę, pisząc o białych rękawiczkach. TVN to coś pominie, nie dopowie niby pozostawia ci możliwość wyrobienia sobie zdania, ale często jest informacje zawierają jakąś tezę. Nie stawiam znaku równości. Zresztą dziennikarstwo to już rzadko informacje obrazujące rzeczywistość, a coraz częściej ja kreujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@Obyczajowy niestety za zwrócenie uwagi na to jak dajemy się polaryzować gotowi cię są zjeść, paradoks, że uważają się za tych dobrych xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+2 / 2

@Tibr Żeby kogoś oskarżyć o manipulację trzeba by jednak mieć dowody, że dokonał celowego przekłamania znając stan faktyczny. A z tego co wiem każda możliwa rada etyki z chęcią przyjrzy się wszystkim takim przypadkom, tu więc śpię spokojny, że jeśli TVN będzie można za coś skazać, to pewnością to nastąpi.

A co do tuszowania pedofilii, najlepiej ujął to chyba obecny papież, który powiedział, że przed skandalem bostońskim (2002) takie sprawy były tuszowane. Czy to nie powinno jednak skłonić nas do lepszego przyjrzenia się przeszłości ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
0 / 0

@Tibr Masakra Ogólnie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Goretex ostatnie zdanie to chochoł. Mam odpierać argument którego nie podnosiłem? Oczywiście, że trzeba wyjaśnić.

Rada już zdaje się wytknęła TVN klika rzeczy, a i w sądzie mili klika sprawa gdzie musieli przeprosić? Np. Producenta maseczek, że produkował w trakcie pandemii złej jakości niespełniającej atestów.

Zresztą (jeszcze raz) w białych rękawiczkach chodzi o działania subtelniejsze. Tak jak pisałem takie gdzie informacje podaje się z tezą, czy odpowiednimi anturażem aby w widzu wywołać pożądane wrażenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Tibr Ostatnie zdanie to stwierdzenie, że wyjaśnieniem tego powinny zająć się właściwe organy. Dodatkowo pokazuje, że nawet obecny papież ma świadomość jak załatwiano takie sprawy, czyli że zaniechania były.

Ty jednak uważasz, że reportaż powinien być 100% aktem oskarżenia ze 100% dowodami. To tak nie działa. Reportaż to poszlaki i nie można komuś zarzucać manipulację czy złą wolę, bo jedna czy dwie rzeczy CI sie nie zgadzają, a akurat te teczki bezpieki zostały sfałszowane.

Dziennikarz jest po to by ujawniać prawdę . Ty z pojedynczych spraw, w których dziennikarz jednak się mylił, robisz dowód na to, że dziennikarzom nie można ufać. Dla mnie mają oni zdecydowanie lepsze wyniki w wykrywaniu przekrętów niż nasze organy ścigania, dość ślepe przecież na .poczynania władzy. A jak są nierzetelni to ponoszą odpowiedzialność.

Spróbuj spojrzeć na sprawę bardziej ogólnie. Jeden czy dwa mylne reportaże jednego dziennikarza nie oznaczają, że inny dziennikarz właśnie nie nagłaśnia ważnej sprawy. Kilka pomyłek nie dyskredytuje dziesiątków ważnych reportaży. Coś co działa na 90%, działa na 90% a nie jest zepsute.

Tak TVN ma przeprosić za sformułowanie dotyczące skuteczności maseczek z programu "Polskie Szwalnie". Ale nie ma przepraszać za pozostałe zarzuty podniesione w reportażu. Co więcej, niegospodarność w Stalowej Woli, co też było w reportażu, potwierdził NiK .

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/program-polskie-szwalnie.html
I taki cytat ze strony NIK "Poważne wątpliwości NIK wzbudziła rzetelność nadzoru nad ich jakością."

Rzeczywistość nie jest czarno biała, ale wypadałoby nauczyć się odróżniać odcienie szarości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-1 / 1

@mwa Dla ciebie to była szopka. Dla jednostek które zostały w to wciągnięte to był dramat. Punkt widzenie zmienia się w zależności od miejsca siedzenia.
Z dzikami też podobnie. Bezmyślne wybijanie wszystkiego co się rusza widać jest dla ciebie normalne. Problem będzie dla ciebie jeśli kiedyś większość dojedzie do wniosku że warto wybić głupców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-2 / 2

@rafal199
Ty naprawdę nie oglądasz TVN? Bo Twoje wypowiedzi lecą dokładnie po linii ich propagandy.
1) I jak to ma się do kłamstw o działaniach straży granicznej i opluwaniu jej pracowników? Cel uświęca środki towarzyszu? A może jesteś po prostu ruską onucą - bo nie potrafisz dostrzec to co dostrzegły w końcu nawet gazety zachodnie - że była to zwykła wojna hybrydowa Łukaszenki i Putina obliczona na zastraszenie zachodnich polityków podczas gdy Putin będzie mordował Ukraińców?
2) No proszę, tradycyjne metody przydupasów TVN - plucie na oponenta zamiast merytorycznej dyskusji.
"Bezmyślne wybijanie" ubzdurała sobie TVN - jak pokazano statystyki że odstrzał nie przekracza tego z czasów PO i odpowiada temu co robią inne kraje to TVN darowała sobie temat. Ale do Ciebie widzę nie dotarło - Ty oglądasz coś poza TVN?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-1 / 1

@mwa Jesteś zbyt tępy żeby ogarnąć że na wojnach hybrydowych też są ofiary. Mylisz plucie na kogoś z jego oceną co nie jest żadnym zaskoczeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 1

@rafal199 A co to niby ma do rzeczy? Ty w ogóle rozumiesz o jakiej wojnie hybrydowej piszę?
Widzę że jesteś idealnym odbiorcą TVN - nie przyjmujesz do wiadomości faktów ale wierzysz we wszystko co przekaże Ci twoje medium a gdy tylko ktoś pokaże jak kłamliwe jest to reagujesz nienawiścią i wyzwiskami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 13

Tę zasadę stosowali Rzymianie w podbitych prowincjach, aby unikać buntu wobec Rzymu. Niby jesteśmy niepodlegli...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+4 / 12

@Tibr tylko to by znaczyło, że jest jedna siła która steruje i TVP i TVN, a taka teoria już ciąży w kierunku spiskowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+2 / 4

@Tibr Od 1939 jesteśmy państwem niesuwerennym, co najmniej, bo nie wiem co sądzisz o dwudziestoleciu międzywojennym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 3

@Goretex to że ktoś pociąga za sznurki wyżej niż sięga twój wzrok.. uważasz za teorię spiskowa.. ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 3

@Obyczajowy co uważam za teorię spiskową, to wyraźnie napisałem
"że jest jedna siła która steruje i TVP i TVN"

"ktoś pociąga za sznurki wyżej niż sięga twój wzrok"
Przeważnie po bliższym przyjrzeniu się teoriom spiskowym okazuje się, że stoi za nimi wyobraźnia tych którzy je stworzyli i głupota tych, którzy w nie uwierzyli.

Ale jeśli zdecydujesz się podzielić wiedzą kto to steruje i TVP i TVN to może przejrzę na oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 2

@Goretex nie zależy mi na transparentnośći twojego spojrzenia. Każdy ma prawo żyć w swoich przekonaniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 3

@Obyczajowy "Każdy ma prawo żyć w swoich przekonaniach."

Czasem warto zderzyć przekonania z rzeczywistością. Umiejętność odróżniania fantazji od tego co realne jest niezwykle cenna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 1

@Goretex Jak najbardziej się z tobą zgadzam.
Najgorzej gdy coś co było dla kogoś "realne" staję się "fantazją" wtedy zatraca się rzeczywisty obraz jak i sposób jego postrzegania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Obyczajowy i właśnie to nazywamy teorią spiskową. Posiadanie wyobrażenia na tyle oderwanego od faktów, że boisz się nawet skonfrontować je z rzeczywistością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 1

@Goretex niczego się nie boje. Odpisuje na twoje wiadomości. Gdzie widzisz mój strach ?

Bajki o płaskiej ziemi itp nie zaliczam nawet do żadnej teorii.. bo to debilizmy dla pustoglowych..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Obyczajowy ale to nie jest rozmowa o płaskiej ziemi, tylko o teorii, że ktoś "wyżej" pociąga za sznurki i w TVP i TVN dzieląc społeczeństwo.

I dla jasności, dla mnie to grubymi nićmi szyta teoria spiskowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 1

@Goretex biznes to nie teoria.

Nie wiem jak postrzegasz pojęcie pociągania za sznurki. Nie trzeba czymś sterować by poszło tam gdzie chcesz. Wystarczy narracja lub zmiana tła by coś się działo samoistnie w sposób poniekąd naturalny przy wykorzystaniu dostępnych właściwości.
To już jest teoria.. nie spiskowa.

Jeżeli uważasz że Polska rządzi się samą sobą.. to słabo znasz ludzi i historię a pojęcie intrygi jest w twym słowniku dość wyblakłe. Bez urazy.

Szanuję jednak twoje przekonania i nie mam z t żadnego problemu. Każdy ma prawo do swojego postrzegania rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Obyczajowy "pojęcie intrygi jest w twym słowniku dość wyblakł. Bez urazy."

Czemu miałbym się obrażać ? Przecież to Ty wykazujesz się naiwnością przypisując mi (warunkowo) takie postrzeganie świata.

Znam historię na tyle dobrze, by wiedzieć czym jest wywieranie wpływu, a czym marionetkowe rządy. I jakoś nie dziwi mnie specjalnie, że jedne kraje próbują osiągnąć korzyści kosztem innych czy też wspólnie z innymi. To gra interesów stara jak świat i trzeba umieć w nią grać, albo ląduje się na śmietniku historii.

W polityce nie ma "efektu motyla" i samo zainicjowanie procesu rzadko kończy się oczekiwanym wynikiem, a im więcej naciska się by rzeczy poszły po czyjejś myśli, tym bardziej te starania są widoczne.

Stąd nigdy nie będę zwolennikiem teorii, choćby takiej jak powyżej, jeśli ktoś nie przedstawi choć cienia dowodu który nie będzie wyglądał jak wyciągnięty ze strony dla osób w foliowych czapeczkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 1

@Goretex kto ma przyjść i to udowodnić ? :D kto przyjdzie i pokona głównego Bosa ?

Fakty leżą na stole. Od sposobu ich interpretacji zależy czego zwolennikiem jesteśmy.
Poniekąd przeczysz sam sobie. Uznajesz samoświadomośc do pewnego poziomu a potem jej się wyrzekasz na poczet swoistego standardu bezpieczeństwa psychologicznego. Jakby pójście o krok dalej miało oznaczać utratę zdrowych zmysłów i kontroli nad samym sobą.. co równałoby się z założeniem aluminium na głowę :D
To jest intryga.. ale tylko do pewnego poziomu..? Bo o wyższym levelu intrygi nie mówią w TV ?
Tak ciężko przyjąć choć na chwilę inny algorytm rozpatrywania otaczającego nas świata i tego co się dzieje. Czy uważasz że istnienie grupy ludzi z majętnych wielopokoleniowych rodów o wręcz nieograniczony możliwościach i zasięgach jest aż takim absurdem iż nie ma racji bytu ? Tylko dla tego ze dla kogoś to po prostu wydaję się nie możliwe ?

To ilu prezydentów USA wywodzi się z lini biologicznej jednego króla.. jest teorią spiskową..? Którą odkryła nastoletnia uczennica.. nawet w telewizji o tym mówili jak już się wydało.
Ciekawe czemu tego nie uczą swoich dzieci w swoich patriotycznych szkołach.

Błękitna krew

To że Bush się przyznaje się że należy do sekty Skulls and Bones.. to też teoria..

Jak myślisz.. kim są? i po co? Masoni? Skoro jest oczywistym że istnieją. To wszystko i wiele więcej żeby się napić herbatki ?

Piramida z unoszącym się czubkiem oraz okiem opatrzności na każdym banknocie dolarowym jest również teorią spiskową. Dolar to przecież tylko "największy" pieniądz świata którym się rozlicza wszystko i wszędzie.
Data u podstawy piramidy na owym banknocie też jest przypadkowo teorią dziwnie pasująca.. :D

Końca nie widać na liście.. cieniów dowodów.

Jak ktoś nie chcę czegoś to na siłę mu nie wciśniesz.

Idę założyć czapeczkę z aluminium by mnie chroniła od tych wszystkich teorii..

Teoria (z gr. theoría – oglądanie, rozważanie) – system pojęć, definicji, aksjomatów i twierdzeń, ustalających relacje między tymi pojęciami i aksjomatami, tworzący spójny system pojęciowy, opisujący jakąś wybraną dziedzinę fizyczną lub abstrakcyjną.

Szkoda że tak piękne słowo można tak łatwo skazić. Wszystko jest teorią. Nawet zwykłe planowanie czegokolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Obyczajowy "Piramida z unoszącym się czubkiem oraz okiem opatrzności na każdym banknocie dolarowym jest również teorią spiskową. Dolar to przecież tylko "największy" pieniądz świata którym się rozlicza wszystko i wszędzie.
Data u podstawy piramidy na owym banknocie też jest przypadkowo teorią dziwnie pasująca.. :D"

Widzisz, jak przyjrzeć się tym wszystkim teoriom, to nagle uchodzi z nich powietrze.

Oko opatrzności znane było od wieków, a akurat w 18 wieku było dość popularne.
Piramida, przenośnia artystyczna, ale i największa budowla wzniesiona przez człowieka.
13 stopni to 13 kolonii założycieli USA.
1776 - data podpisania Deklaracji Niepodległości

https://www.bbc.com/culture/article/20201112-the-eye-of-providence-the-symbol-with-a-secret-meaning

To jeszcze raz.. jakie to cudowne tajemnice ma "skrywać" najbardziej znany banknot na świecie ? Co takiego zdarzyło się w 1776 roku ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Goretex zacznijmy od tego, że od 1939 mamy "opiekuna", tylko uważamy, że dwóch pierwszych to byli chooje, a teraz jest ten dobry (przynajmniej dla większości). To nie jest kwestia teorii spiskowych tylko faktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Wiedzma oczywiście jak pisałem już gdzieś tu. Po 39 byliśmy okupowani, potem zwasalowani tych uznajemy za bandytów (choć nie wszyscy taki syndrom sztokholmski chyba?) a teraz mamy tego dobrego Pana w postaci UE. Kwestia opinii czy to pozytywne czy nie ale fakt jest faktem, a niektórzy lubią odnosić się emocjonalnie i dyskutować z faktami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Tibr "że od 1939 mamy "opiekuna"" "To nie jest kwestia teorii spiskowych tylko faktów."

Już się pogubiłem w tych faktach.. to Niemcy, UE, czy może USA ? I jakie są właściwie te fakty, które o tym świadczą ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Tibr doczytałem właśnie w komentarzu niżej że to zła UE nami rządzi.... aż strach pomyśleć jakim imperium byśmy byli nie wstępując do UE...

A wracając do mojego pytania
"tylko to by znaczyło, że jest jedna siła która steruje i TVP i TVN, a taka teoria już ciąży w kierunku spiskowej"

Mam rozumieć, że dla Ciebie to UE ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Goretex dlaczego udajesz głupka? 39 okupacja niemiecka i rosyjska, od można powiedzieć 42 stajemy się państwem zależnym od ZSRR, teraz oddaliśmy sporo kompetencji do UE i staliśmy się zależni od decyzji KE często nawet jeżeli mamy rozbieżne zdanie to conajmniej musimy wziąć pod uwagę lub wręcz podporządkować się decyzją tam zapadłym. To nie jest fakt?
Ale po pierwsze nie odnosiłem się do emocji, nie pisałem, że zła unia rządzi, tylko odnosiłem się do faktów więc jeżeli piszesz do mnie to proszę odnoś się do tego co napisałem ja, a nie kto inny czy do twoich wyobrażeń co wydaje ci się, że myślę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Tibr to może jeszcze raz zadam pytanie, bo wciąż na nie nie odpowiedziałeś.

"tylko to by znaczyło, że jest jedna siła która steruje i TVP i TVN, a taka teoria już ciąży w kierunku spiskowej"
Mam rozumieć, że dla Ciebie tą siłą jest UE ?

=========
"często nawet jeżeli mamy rozbieżne zdanie to conajmniej musimy wziąć pod uwagę lub wręcz podporządkować się decyzją tam zapadłym. To nie jest fakt?"

Czekaj, a jakie to przypadki kiedy bez prawa głosu podporządkowywaliśmy się jakimś decyzjom ? Jeśli scedowaliśmy jakieś uprawnienia na UE, to do ratyfikacji wystarczy zgoda parlamentu Europejskiego w ramach którego też mamy przedstawicieli, a jeśli nie, to ratyfikacji i tak dokonuje nasz parlament.

Ja wiem, że narracja PiS jest taka, że UE nam wszystko narzuca, ale może sprawdź kto podpisywał się pod jakimi umowami, kto wyrażał na nie zgodę , to może przestaniesz pisać jak to UE wszystko Ci narzuca. UE to nie byt zewnętrzny, to my jesteśmy częścią UE i w jej ramach powinniśmy uprawiać odpowiedzialną politykę.

Rozumiem, że "UE wszystko narzuca" to wygodna wymówka.. i taka ściema dla mniej ogarniętych w niuansach polityki... ale może szanujmy się trochę bardziej. Może sprawdź najpierw na co zgadzał się choćby premier rządu, który nas reprezentuje.

A jeśli zestawiasz zależność od ZSRR z naszym uczestnictwem w UE, no to wybacz .. to już poziom absurdu którego nie ogarniam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 1

@Goretex przenośnia artystyczna :D

Nic się nie wydarzyło ;) przecież to tylko teoria.

Nie widzę sensu dalszej debaty. Nie zależy mi wyjaśnianiu czegokolwiek.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Obyczajowy "Nie widzę sensu dalszej debaty."

A gdzie Ty tu widzisz debatę ? Poprzepisywałeś trochę bzdur z Internetu, a ja Ci to tylko wyjaśniłem.

Powiedz choć co jest nie tak z tą datą... czyżby Deklarację Niepodległości podpisano kiedy indziej ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 1

@Goretex nic nie widzę.. czapka z aluminium mi zasłania :D

Bzdury to Ci napchali do głowy.

Z datą jest wszystko ok. Z Tobą już nie bardzo. Idź graj w swoją grę która nazywasz życiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Obyczajowy "Data u podstawy piramidy na owym banknocie też jest przypadkowo teorią dziwnie pasująca.. :D"

Sam widzisz, jeszcze przed chwilą data była "teorią dziwnie pasującą".
A teraz jak już wiesz, skąd data pochodzi, to "teorię dziwnie pasującą" możesz wyrzucić na śmietnik i zastąpić ją faktem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
0 / 0

@Goretex Myślisz że Ty mi coś teraz wyjasniles ? :D bo jebbne ze śmiechu :) jakieś Fakty ? :D a co Ty z TVN jesteś ? :d

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Obyczajowy Myślę, że sam pokazałeś w jakie teorie wierzysz.

A że nie potrafisz odpowiedzieć na jedno proste pytanie, to trochę szkoda... choć rozumiem, że teraz po prostu się wstydzisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
0 / 0

@Goretex Takk bardzo mi wstyd.. na prawdę :D dzięki Tobie to się w ogóle teraz nawróciłem i znowu jestem normalny :) aż na wybory pójdę.
Wszystko teraz pasuję jak ulał. Dziękuję że mi wyjasniles bo zabłądziłem zawierzając internetom lecz Ty mnie odnalazłeś niczym Morfeusz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@Goretex dlaczego operujesz chochołami? Czy to, że "sami" (bo nie my własnymi rękami) oddaliśmy jakieś kompetencje to coś zmienia w sensie tego co napisałem? Wasal też często dobrowolnie poddawał się pod opiekę seniora po prostu, nie musiał być podbijany, to tak na marginesie.
Natomiast inną rzeczą, skoro poruszyłeś, jest to, że KE wykracza poza swoje kompetencje to też jest fakt. Abstrahując od sposobu w jaki PiS reformuje sądownictwo, to nikt nie robi zarzutu i nie karze zmieniać prawa tym krajom w UE w których sędzia nie ma immunitetu tylko za "zły wyrok" idzie normalnie pod sąd. Dlaczego?
Gdzie pisałem o zależności ZSRR i UE, jprd po co te chochoły tworzysz? Jesteś inteligentny, więc albo mnie trolujesz albo ... nie wiem po co????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Tibr może poczytaj co sam popisałeś i na drugi raz wyrażaj się precyzyjniej. Może mniej kwiecistych porównań a więcej konkretów ?

"Wasal też często dobrowolnie'
Nie jesteśmy wasalem tylko członkiem UE. Może jeszcze nie skumałeś, że wszystkie najważniejsze decyzje podejmowane są jednomyślnie, mamy więc jak najbardziej prawo weta w istotnych kwestiach.
Widzę, że nie do końca ogarniasz na czym polega urok międzynarodowych umów i unii. To nie jest poddanie się pod czyjąś zwierzchność, tylko połączenie sił w celu uzyskania lepszych efektów.

Tak narzekasz na UE, jakby odbierała Ci cokolwiek, a tymczasem to nasi politycy nie potrafią zreformować sądownictwa tak, by nie było zależne od jednej partii, Nie widziałem, żebyś się ich gdzieś czepił. Uważasz widać, że na rodzimą patologię jesteś po prostu dziejowo skazany, ale KE zwracająca uwagę na łamanie sędziowskiej niezawisłości to już za dużo ? Nie będą nam "obcy" mówili, że nie możemy łamać własnej Konstytucji.

W UE jesteśmy na równych prawach. Ale jesteśmy też ze zobowiązaniami które podjęliśmy przystępując do UE.

"nikt nie robi zarzutu i nie karze zmieniać prawa tym krajom w UE w których sędzia nie ma immunitetu "
KE nie uwzięła się na Polskę "specjalnie", co starasz się udowodnić. KE wcale nie neguje potrzeby uchylania immunitetów (co starasz się zasugerować) tylko niezależność i niezawisłość organu, który został do tego powołany a został 100% obsadzony przez jedną partię, czyli PiS. Sprawa została zresztą przekazana do rozpatrzenia do TSUE (Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej),

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Tibr ""sami" (bo nie my własnymi rękami) oddaliśmy jakieś kompetencje to coś zmienia w sensie tego co napisałem? "

Do UE przystępowaliśmy w wyniku referendum. Więc jak najbardziej sami zdecydowaliśmy o tym, że chcemy być częścią UE. Wynik: 77,5%. Ściana wschodnia była zwyczajowo bardziej sceptyczna ale i tam wynik był powyżej 63%

https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_Polsce_w_2003_roku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Goretex zawsze bierzesz wsztko dosłownie? Cały czas stawiasz Chochoły, jest to męczące obalać odpowiedzi do argumentów których się nie powiedziało.
Napisałem, że nawet wasale robili to dobrowolnie, nie napisałem, że my jesteśmy wasalami. To było w odpowiedzi, że oddaliśmy dobrowolnie pewne kompetencję lol co nie zmienia faktu, że pewne rzeczy są nam narzucane.
Mylisz Radę Europy z KE co do jednomyślności i decyzyjności.
A to KE wykracza poza ustalenia rady nadając sobie szersze kompetencje.
Nie, nie weszliśmy na równych prawach. Różniły nas choćby kwoty dofinansowania. Oczywiście, że był to dla nas interes życia porównywalne do tego jak cesarza nałożył Chrobremu koronę na głowę jednoznacznie łącząc nas z zachodem. Niemniej nie możemy zapominać, że był to interes obopólny wtedy i dziś.
Tylko proszę nie każ mi znów odbijać zarzuty, że porównuje UE czy Niemców do świętego cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Tibr no pewnie jak będziesz sadził takie dykteryjki w kontekście wcześniejszych wypowiedzi, to będę na nie reagował. Trudno nie odnieść wrażenia, jakie odniosłem, skoro piszesz o wasalach, t robisz to w kontekście naszego członkostwa w UE.

"Nie, nie weszliśmy na równych prawach."
Weszliśmy na równych prawach co do prawa głosu. A większa kasa z UE nam się należała, ale ten czas też się kończy.

"jednoznacznie łącząc nas z zachodem"
Tu odpowiem cytatem "Może mniej kwiecistych porównań "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
+11 / 19

Stawianie jakiejkolwiek stacji na równi z TVP jest nieuprawnione. TVP można porównywać tylko z telewizją rosyjską, białoruską i północnokoreańską, to ta liga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+1 / 3

@Czubbajka Nie wiem, czy nie obrażasz tu telewizji północnokoreańskiej, bo nie znam koreańskiego. Możliwe zatem, że reżimówka północnokoreańska nie jest jeszcze tak upodlona jak TVP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzybiarz17
-1 / 1

@Czubbajka witaj, zgadzam sie, tu nie ma rowni. jest rownia pochyla. oceniam tylko to co sie dzieje. nie jestem zwolennikiem ani jednych ani drugich. kazdy manipuluje, aby jego bylo na wierzchu. ostatecznie i tak czeka wszystkich jedno wielkie oszustwo. przed wyborami noszeni na plecach, a po wyborach jak zwykle standardowo zdeptani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 8

Jak można stawiać jakąkolwiek stacje na równi z TVPIS? TVN nigdy nie zaszczuło żadnego dziecka doprowadzając go do samobójstwa. TVPIS można co najwyżej porównać do Goebbelsa (jak przykro, że pochodził ze znienawidzonego przez PIS narodu...) i ewentualnie putinowskich mediów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haize
+1 / 5

@grzybiarz17 weź ty sobie karteczkę, dzieciaku, i długopisik i sobie pooglądaj najpierw przez jedną godzinę (jeśli wytrzymasz) TVPInfo a potem przez jedną godzinę dowolny materiał informacyjny TVN albo odwrotnie jeśli wolisz. I ponotuj sobie, dzieciaku, najistotniejsze informacje z jednego i drugiego kanału jakich się dowiedziałeś. Następnie porównaj jeden i drugi przekaz. Następnie zastanów się czy dostrzegasz różnicę. A potem stwórz nowego demota i grzecznie przeproś za ten chłam który tu właśnie zaprezentowałeś. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzybiarz17
0 / 2

@Haize tu nie chodzi o fakt, prawde czy klamstwo. obrazek pokazuje szczucie i efekt taki, ze ludzie wzajemnie juz sie znienawidzili, rodziny czesto ze soba nie rozmawiaja, a kolejne afery daja kolejna pozywke, aby wszyscy na siebie warczeli. nalezaloby oczekiwac wymiany calego wierzcholka wszystkich partii i zaczac na nowo ukladanke. niestety to sie nie uda. bede tluczenie przez kolejne lata. zwyciezcami, ci ktorzy zalapia sie na ten sloik smietany wiejskiej. klaniam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzybiarz17
0 / 2

@Haize nie posiadam tv. trzym sie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 3

@grzybiarz17 " nie posiadam tv. trzym sie"

Czyli wszystko jasne. Kolejny "specjalista" któremu coś się wydaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
-1 / 3

Padł tu argument przeciw TVN, że czasem coś przemilczy albo skróci.
Gdyby stacja nadawała 48 godzin na dobę, to i tak wszystkich newsów nie dadzą rady podać, bo jest ich za dużo. Każda redakcja robi wybór i skróty, inaczej się nie da.
A co do rzetelności, to jakie afery wykryło TVPis? ABW, CBA, prokuratura bez dziennikarzy TVN, Onetu, Gazety, WP są jak dzieci we mgle, niczego nie widzą i nie słyszą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
0 / 0

Bardzo dobrze, ze ludzie maja rozne poglady i na temat tych pogladow duskutuja. Nadczym trzeba popracować, to kultura naszego narodu. Nauczyc mlodych ludzi w szkolach jak ze soba dyskutowac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem