Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
83 89
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sok__Jablkowy
0 / 6

Dlatego nikt nie wprowadzi łatwo dostępne narzędzia antyinflacyjne. Żeby jeden zarobił, inni muszą na tym stracić. A jeśli każdy ma dostęp do takich narzędzi, to wybrani na tym nie zarobią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+1 / 5

@Sok__Jablkowy hmm. Obligacje indeksowane inflacją o których mowa w democie są dostępne dla każdego. Sam kupiłem je wcześniej niż Morawiecki. A podsumowujac podejście Polaków do takich spraw to powiem, że poleciłem je osobiście jakimś 10 osobom i żadna z nich ich nie kupiła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
-1 / 5

@marcinm1

Kupiłeś je, bo stać ciebie na nie. Przez to, że nie każdego stać na nie, jest ona niedostępna dla każdego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+2 / 2

@Sok__Jablkowy minimalna kwota to 100 pln

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+4 / 6

Nie macie racji, Pan Premier nie zarabia, tylko nie traci, albo raczej zarabia niewiele. Na inflacji zawsze zarabia tylko Rząd, a tracą wszyscy inni. @Sok__Jablkowy to jest powód dla którego inflacja się populistom podoba. Co do obligacji, to skoro są oprocentowane inflacja+1%, to zarabiasz 1%, a nie 19. Trzymając w skarpecie tracisz 18% rocznie, a trzymając w banku powiedzmy 14%. Jak zainwestujesz i masz stopę zwrotu 13%, to tracisz 5% z kapitału. Trzeba było być przewidującym i wykupić obligacje :). Co do premiera to może i nieładnie, że korzystając z lepszego dostępu do informacji zabezpieczył prywatny majątek lepiej niż inni, może w innych krajach to by było nie do pomyślenia, ale tu jest Polska i lud niepracujący miast i wsi jest zachwycony pięćsetplusem i trzynastą jałmużną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2023 o 15:25

S Sok__Jablkowy
0 / 0

@samodzielny68

Rozumiem ciebie i zgadzam się z tobą, tylko jedna mała uwaga. Zarabiać to pojęcie względne. Ma więcej kasy w cyferkach, więc można powiedzieć, że zarabia. Dzięki takim narzędziom, jedni stają się bogatsi od innych, bo inni stają stają się biedniejsi. To też musimy uwzględnić przy określeniu „zarabia”.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
0 / 0

@samodzielny68 ogólnie jest karane, jak osoba mająca dostęp do tajnych informacji np danej spółki inwestuje na giełdzie, ale tutaj żadnych tajnych informacji nie było, wszyscy zapowiadali inflację wraz z wprowadzeniem socjal+

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
0 / 0

@samodzielny68 Dodatkowo od całej zarobionej kwoty płaci 20% podatku Belki - co przy Twoim przykładzie oznacza spadek z 19% na 15,2% więc nadal poniżej inflacji. Z całą resztą się zgadzam.
Podejrzewam, że obligacje to tylko jakaś tak (stosunkowo niewielka) część inwestycji premiera. Reszta po prostu na razie nie wypłynęła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
+1 / 1

@samodzielny68
Jesteś blisko ale nie uwzględniłeś podatku.
Jeśli inflacja wynosi 18% a ty masz lokatę na 19% (inflacja + 1%) to nie jesteś 1% do przodu bo wciąż musisz zapłacić podatek Belki od 19% "zysku".
Czyli nadal jesteś stratny.

Reszta wypowiedzi się zgadza, na inflacji zyskuje tylko rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+1 / 1

@hubertnnn
Prawie. Obligacje COI (czteroletnie) są oprocentowane inflacja+1% dopiero od drugiego roku. W pierwszym roku oprocentowanie wynosi 6 - 7%, w zależności od tego kiedy były zakładane. Minus podatek Belki oczywiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
-2 / 2

Każdy mógł pójść w ślady premiera. Obligacje były szeroko reklamowane. Ja nie straciłem bo nie mam żadnych oszczędności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
+3 / 3

@stanbo To cud, każdy stracił, pracownik, emeryt i każdy żyjący w PRL kaczyńskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quel
+2 / 2

Nie jestem za PiSem, ale normalnie ludzie ogarnijcie się. Rząd ogłaszał żeby kupić obligacje skarbowe, nawet specjalne kampanie prowadzili. Oczywiście mało kto kupił i teraz wołają "źli ludzie kupili a biednym wiatr w oczy". Zawsze narzekająca grupa, która jak zwykle ma najwięcej do powiedzenia, w tym głównie, jaki to świat jest zły dla nich a dobry dla wszystkich innych. Ogarnijcie się ludzie i ogarnijcie w końcu swoje życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem