Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
134 147
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Assasinsninja
+6 / 8

A ja proponuje 2 lata za publiczne propagowanie swojej wiary i zmuszanie innych do jej akceptacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+3 / 3

W democie nie ma nic o memach, ale z artykułu:

"Zgodnie z projektowaną nowelizacją oraz modyfikacjami zgłoszonymi przez podkomisję artykuł ten miałby otrzymać brzmienie: "Kto publicznie lży kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej lub wyszydza jego zasady doktrynalne lub obrzędy podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2". Tej samej karze podlegałby ten, "kto publicznie znieważa przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych".

W tym przepisie podkomisja także dodała kolejny paragraf mówiący, że jeśli tych czynów sprawca dopuściłby się "w czasie i miejscu odprawiania nabożeństwa lub wykonywania innego aktu religijnego lub za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"."

Ale mnie bardziej zaciekawił nawet ten fragment:

"Ponadto podkomisja dodała także zmiany do ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. "Nikt nie może ponosić odpowiedzialności cywilnej, karnej lub innej odpowiedzialności prawnej za wyrażenie przekonań, ocen lub opinii obecnych w nauce głoszonej przez kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej."

Czyli muzłumanie mogą spokojnie nawoływać do pozabijania wszystkich niewiernych. A nawet w Starym Testamencie też się sporo kwiatków znajdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+2 / 2

Jeżeli w kazaniu będą zawarte wątki polityczne, to jest to równoznaczne z zakłócaniem wykonywania aktu religijnego. I sprawa podlega ściganiu. Tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S st45
+1 / 1

@bromba_2k O, jeszcze może być napruty ksiądz, organista który fałszuje (niezłośliwie)... miecz obosieczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
0 / 2

Czy rozrywanie d... ministrantowi podchodzi już pod "wykonywanie aktu religijnego", czy jeszcze nie? Bo widzimy wszyscy, że KK próbuje wmówić społeczeństwu, że to TRADYCJA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

Czyli pijany ksiądz na pogrzebie podlega karze. No ciekawe, bat na samych siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Archangelus_Raphael
0 / 0

Czyli mówiąc krótko, kiedy wykreślą słowo "złośliwie" z ustawy, to będę mógł zaskarżyć np. dzieciaki, które nudzą się na mszy i czasami biegają po kościele lub stare kobiety, które kręcą się od konfesjonału do konfesjonału szukając księdza i nie pozwalają mi tym samym skupieniu się na mszy świętej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 0

Pisowcy I mohery kręcą na siebie bicz śmieją się z Francji ale z takim prawem tylko patrzeń wyznawców Allacha klękających na ulicach tłocznych miast i weź go rusz. to trochę groteską zalatuje. Jedno jest przysłowie które nigdy nie starci na aktualności ,,głupi jak Polak,,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem