Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
161 172
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+2 / 4

W zadaniu domowym chodzi o to, żeby sie czegoś nauczyć przy jego robieniu a nie o to, żeby zostało ono zrobione przez kogoś/coś inego. Jest takie powiedzenie: Inteligene urządzenia robią z ludzi idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+3 / 5

Dlaczego zakazać? Edukować ludzi, że przerzucenie się wyłącznie na takie rozwiązania odmóżdża i to konkretnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voleck
-1 / 3

ale porównanie....
Kalkulator, który jest bez skazy, ma tylko pozytywne zastosowanie porównywać do narzędzia do pogłębiania antyspołecznych cech u ludzi.
Fakt, że ten ChatGPT jest takim hitem pokazuje, że ludzkość jest już skończona.
Ludzie już przestali zauważać różnice między rozmową z prawdziwym człowiekiem, a komputerem...masakra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
0 / 0

Szkoda że nie protestują przeciwko przestarzałym metodom nauczania, absurdach w programie i braku zmian w szkolnictwie w dobie dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.... Wgl nauczyciele jako grupa są dziwni i nie budzą pozytywnych odczuć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
-1 / 1

Postęp techniczny ma swoje plusy, ale ma też minusy. Nadmierne ułatwianie wszystkich czynności sprawi, że za kilkadziesiąt lat będziemy snuć się bezwiednie po ulicach. Tak to widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sarron
+3 / 3

"Elementary school teachers picket against use of calculators in grade school. The teachers feel if students use calculators too early, they won't learn math concepts."

Czyli nauczyciele protestowali przeciwko używaniu kalkulatorów w podstawówce, ponieważ gdy te będą używane zbyt wcześnie, wtedy uczniowie nie nauczą się matematycznych koncepcji.

Myślę, że ten postulat jest aktualny do dziś i nijak ma się do generowania całych opracowań przez AI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+2 / 2

Nam baba w liceum mówiła, że kalkulatory obniżyły zdolności matematyczne gimnazjalistów, których uczyła. Nawet pokazywała jakieś stare artykuły na ten temat mówiąc ,,sama się przekonałam". Co do sztucznej inteligencji np do tworzenia muzyki czy filmów to tych rzeczy nie ma co porównywać. Jeżeli wkrótce rozwinie się sztuczna inteligencja np do tworzenia grafiki, muzyki czy animacji to pośród zalewu memicznego humoru dostaniemy dostaniemy złoto jeżeli chodzi o kulturę... a korporacje nie będą w tym przeszkadzać swoją poprawnością polityczną ( a w przypadku polskich warunków produkcji, mentalnych-ideoligiczncyh barier i budżetu). Za dowód niech posłużą arcydzieła gier niezależnych czy kino artystyczne (też niezależne)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2023 o 20:12