Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
202 223
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+19 / 23

Jprd czekam jak jakiś idiota zacznie postulować aby zakazać Leśmiana i przygody Sindbad żeglarze trafią do rejestru książek zakazanych, .... A nie czekaj xD

W Szwecji już na to wpadli lewicowi aktywiści aby nie uczuć historii ponieważ ludzie mogą się tam uczyć, że w historii Szwecja była państwem "takim złym" wykorzystującym inne narody, napadającym ... i ktoś ucząc się o tym mógłby chcieć tak robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+10 / 12

@Tibr ja tu raczej widze inne zagrozenie. Ten fragment przede wszystkim wzkazuje ze
a) dyskryminacje rasowa
b) dyskryminacje ze wzgledu na wyglad.
Ja juz oczami widze jak dzieci sie na rpzerwie wysmiewaja.. e ty jestes tak brzydki ze za cekna nawet by cie nie sprzedali... itd...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C csnrdi
+7 / 7

@Tibr
też nienawidzę poprawności politycznej i zakłamywania przeszłości ale żeby było pozytywnie, to uwaga! dowcip będzie:

>bo to INNE CZASY były< [autor nieznany]

Jak wyglądają współczesna adaptacje dzieł historycznych w wersji poprawnościowej można obejrzeć na netflix nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością, oryginałem i jest ostro krytykowane, w pełni zasłużenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 6

@Tibr Szwedzi akurat nawet nie wiedzą, że od zawsze byli zbrodniczym narodem (dopiero od 1945 się trochę "uspokoili"), nawet gorszym niż Niemcy i ZSRR razem wzięte (w czasie II WŚ). Oni uważają siebie za ideał i że to inni byli winni. Przykładowo: nawet nie wiedzą, co to Potop, a jak już wiedzą, to są dumni i żałują jednej rzeczy: że nie wybili nas wszystkich. O tym ilu ludzi (również Polaków) wikingowie wymordowali też nie wiedzą. Dla nich to "bohaterscy odkrywcy". Podobnie jak nie wiedzą, że w czasie II WS byli sojusznikiem Niemiec i razem z nimi mordowali innych, zwłaszcza Polaków. Naród zbrodniarzy i tyle. No i hipokrytów, bo tu krzyczą o tolerancji, a wystarczy zobaczyć jak traktowani są tam Polacy, by zobaczyć gdzie ich tolerancja się kończy. Ja niestety długo tego nie rozumiałam (bo wszelkie statystyki pokazujące Skandynawię jako raj na ziemi przeorały i wyprały mi mózg, więc nawet się nie spodziewałam że aż tak nas nienawidzą dopóki nie zobaczyłam na własne oczy co o nas piszą i mówią w komentarzach), przez co może nie mam moralnego prawa się na ten temat wypowiadać, ale korzystając z wolności słowa się wypowiem. Najwyżej mnie zjadą ludzie w odpowiedziach za to, że kiedyś tego podłego narodu broniłam.
Niemcy przynajmniej znają swoją przeszłość, przeprosili za nią i się jej wstydzą. Szwedzi za to powiedzą, że mieli takie prawo i nic nie zrobili, a jak już, to są dumni.

Niestety, są debile, którzy uważają że Niemcy byli i są najgorsi. I że wszyscy Niemcy odpowiadają za II WŚ. Dziś Niemcy by nam nic nie zrobili, choć relacje mamy fatalne. Nawet Rosja nic nie zrobi. A Szwedzi jak tylko mieliby okazję, to bez wahania nas najadą i wybiją potomków tych, których nie zdążyli zabić w czasie Potopu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2023 o 16:00

D diesel_pies
-1 / 3

@Cammax Zadzwoń jak najszybciej pod ten numer: 799 399 499. Proszę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Cammax wydaje mi się że przesadzasz, ale nie bez powodu ;-)
Problem z szwedzką "tolerancja i multikulti" jest taki, że oni już poniekąd odkryli, że są dwie Szwecję, Szwedów i imigrantów, póki co część winy mogą zwalić na karby tego, że islamscy imigranci nie chcą się asymilować, ale fakt, że nie dostrzegają swojej powściągliwości wobec obcych co jest odbierane jako wrogość. Faktem jest, że przez dużą grupę rodzimych Szwedów cieszą się poparciem szwedzcy nacjonaliści jawnie odwołujących się do nazizmu nie patriotyzmu.

Wiesz na marginesie był czas za Krzywoustego, że to nasze lodzie siały postrach u Szwedów, ale można powiedzieć, że to myśmy wyciągnęli lekcje jaka nam dali. Fakt, że potop szwedzki dla nas był gorszy niż okupacja niemiecka i sowiecka razem wzięta i to on tak osłabił RP, że w końcu doprowadziło to do zaborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2023 o 11:39

avatar Wolfi1485
-3 / 3

@Cammax Gadasz takie bzdury, że aż się flaki wywracają. Z norwegami mamy niezbyt dobre relacje, ale akurat Szwedzi czy Duńczycy są narodami dość przyjaznymi wobec nas, więc skąd te bzdury to nie wiem?!?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+2 / 2

@Cammax - jasne, Szwecja o niczym innym nie marzy, jak o tym, aby najechać Polskę i nas wymordować... Rozumiem rozgoryczenie wynikające ze złych doświadczeń podczas pobytu w Szwecji, ale to co wypisujesz wygląda jak objawy paranoi. A co do meritum, to Szwecja obecnie bardzo odstaje od reszty Skandynawii, ma bowiem problemy, z którymi inne kraje skandynawskie sobie poradziły. Chodzi przede wszystkim o politykę imigracyjną, która Szwecję pociągnęła na dno. Z kraju słynącego z bezpieczeństwa, dobrobytu i spokoju, Szwecja stała się krajem powszechnego bandytyzmu, gwałtów i strzelanin. Nikt nie ma pomysły jak temu zaradzić, a prognozy samych Szwedów są takie, że będzie tylko gorzej. Poza tym Szwecja się wyludnia, kurczy się tam klasa średnia i to nie tylko z powodu niskiej dzietności, ale również emigracji. Dobrze sytuowani Szwedzi coraz częściej opuszczają swój kraj w poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa. To z kolei powoduje spadek wpływów budżetowych, bo islamska hołota, która tam zostaje, podatków nie płaci. Jeżeli koniecznie chcesz patrzeć na Szwecję przez pryzmat jej rozbójniczej polityki w minionych wiekach, to obecne problemy potraktuj jako dziejową sprawiedliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
0 / 0

@Tibr W Szwecji jeden z ministrów chciał zakazać pisania runami, bo używają ich również narodowcy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@diesel_pies myślisz, że w dobie gdy sprawdza się w internecie obce numery, które do nas dzwonią ktoś zadzwoni na jakiś numer podany przez losową osobę w internecie?
Po sprawdzeniu numeru: co niby w moim komentarzu jest takiego nienormalnego? Ja tu nic takiego nie widzę. Fakt, może się PISowcy wkurzą na stwierdzenie, że Niemcy nie są źli, ale nic poza tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Tibr akurat islamiści są tam bardzo mile widziani. O wiele miłej niż Polacy. Wyobraź sobie, że każdej szwedzkiej partii dajesz możliwość zadecydowania, która narodowość usunąć że Szwecji (na razie załóżmy, że usuwamy tylko tych, którzy jeszcze nie mają obywatelstwa). Wszystkie partie, zarówno ultralewicowe, jak i lewicowe, no i jakieś prawicowe bojówki, które jako tak legalnie działać tam nie mogą powiedzą, że Polaków. Choć padną różne uzasadnienia. Lewica poda, że jesteśmy zacofani, prymitywni, religijni, nietolerancyjni i się nie asymilujemy. Prawica powtórzy za Hitlerem i szwedzkimi nazistami, że nie jesteśmy ludźmi, więc podludzi należy odizolować od cywilizacji. Islamistów może gdzieś w dałeś,je kolejności by usunęli. W sumie wszystkie partie są tam do delegalizacji za nienawiść do Polski.

Nawet dziś Szwedzi prędzej stanęliby za Rosją niż za Polską w razie wojny. Gdyby jednak jakimś cudem Rosja miała walczyć ze Szwecją, to Polacy byliby na tyle głupi by zamiast zachować neutralność, to pójść po stronie Szwedów, którzy nawet by nie podziękowali.

A tego to nie wiedziałam. Polska jakoś nigdy nie kojarzyła mi się z tym, że mieliśmy dobre łodzie, czy marynarkę.
No, przynajmniej z tym chyba każdy się zgodzi. Bo tak ogromne straty są nie do podważenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Wolfi1485 a skąd ty bierzesz informacje, że niby Szwedzi lub Duńczycy nas lubią? Otóż nie, nie lubią i nigdy nie lubili. Poczytaj sobie co o nas piszą na różnych portalach. Spokojnie, też bym nie zrozumiała po szwedzku ani słowa (prawdopodobnie inni z nas tu komentujących też nie), ale zazwyczaj piszą po angielsku, więc wiadomo jak nas obrażają. Czasem nawet wysilą się, żeby przetłumaczyć w tłumaczy google na polski jakąś obelgę i to wkleić. A nawet jak napiszą po szwedzku, to większość portali ma obecnie opcje tłumaczenia komentarzy. O ile na demotach musisz przekopiować taki komentarz do tłumacza, to na takim Tiktoku, Instagramie, czy Facebooku (gdzie nas najbardziej obrażają) bez problemu przetłumaczysz jak klikniesz odpowiednią opcję.
Duńczycy są tacy sami.

Dobrze, że przynajmniej zdajesz sobie sprawę, że Norwegowie nas nienawidzą i źle nas traktują. Ale wiesz, że inni z krajów skandynawskich niczym się od nich nie różnią (jedynie pochodzeniem, bo nawet języki nie do odróżnienia).

Powiem tyle, też kiedyś byłam zaślepiona propagandą skrajnie lewicowych portali pokazujących kraje skandynawskie, zwłaszcza Szwecję jako raj na ziemi. Tyle czasu zmarnowałam na bronienie Szwedów w różnych dyskusjach. Ludzie próbowali mi przemówić do rozsądku. Nikt nie był w stanie..dopiero jak sama zobaczyłam, co Szwedzi o nas piszą to stopniowo zaczęło do mnie docierać, że nie są to dobrzy ludzie. O ile to że w przeszłości byli bandą zbrodniarzy i nikim więcej, to wiedziałam, więc tam aż tak nie szalałam z bronieniem ich (co najwyżej wydawało mi się, że Niemcy byli gorsi, bo w TV zawsze trąbili tylko o stratach i zbrodniach z II WŚ). Żałuję dziś tego i proszę wszystkich, którzy to czytają: nie powtarzajcie moich błędów. Kiedyś przejrzyście na oczy (jak ja), to będziecie żałować i nikt wam nie będzie chciał dać drugiej szansy, bo w oczach ludzi na zawsze zostaniecie obrońcami Szwedów. To nie czasy wojny, gdzie za takie coś stosunkowo łatwo się zrehabilitować, bo wystarcza zasługi.
Czemu tak bardzo chcę przemówić do innych? Bo komu nastolatek próbujący eksperymentować z narkotykami prędzej uwierzy, jakie to świństwo? Byłemu narkomanowi, który stracił prawie wszystko przez narkotyki, czy komuś kto narkotyki widział tylko w TV?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Quant_ myślisz, że by tego nie zrobili, gdyby mieli taką możliwość (przykładowo: gdyby nie było NATO, które teoretycznie ma obowiązek nas bronić i MTK)? Nie wiem, wyobraź sobie, że Rosja nas atakuje. Wiem, to niemożliwe, ale załóżmy że atakuje na potrzeby argumentu. Jak myślisz, po czyjej stronie stanie Szwecja? Oczywiście po rosyjskiej. A nam w żaden sposób nie pomogą. Powiem więcej. Podobnie jak podczas II WŚ i PRL będą nie tylko odmawiać azylu Polakom, ale i wydawać władzom wroga uciekinierów. Choć teraz jest Schengen, więc trudniej byłoby zakazać Polakom wjazdu. Nie mniej jednak Szwedzi chętnie by nam zabronili wjazdu. Do niedawna nawet nie mieliśmy wstępu do tego kraju. W zasadzie dopiero jak weszliśmy do Schengen.

Osobiście nigdy tam nie byłam i nie chcę tam jechać. Ale wiem, przez jakie piekło przechodzą tam inni Polacy (nikt mi tu tego nie podważy). Wystarczy zobaczyć w internecie, co Szwedzi o nas piszą i jak Polacy wspominają pobyt w tym kraju.

A mimo to islamscy i czarni imigranci są miłej widziani w Szwecji niż jakikolwiek Polak.
Niech opuszczają. Byle tylko nie chcieli wjeżdżać do Polski. Ale to nam nie grozi, bo Szwedzi na szczęście nawet nie chcą mieć z Polską nic wspólnego (wyjątek: kilku piłkarzy grających w ekstraklasie, którzy na inne ligi są za słabi i pracownicy i h ambasady). Zresztą wystarczy zobaczyć jakie robią rozróby jak grają u nas ich kluby (w eliminacjach do europejskich pucharów). Ostatnio jak kibolskie bydło że Szwecji przyjechało, to Poznaniacy bali się z domów wychodzić.

Patrząc przez pryzmat historii to trudno powstrzymać się od powiedzenia, że to karma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+1 / 1

@Cammax - o tym czy jakiś kraj pomoże innemu krajowi nie decyduje ani historia, ani sympatie, ani ideologia. Decydują interesy. Zawsze i wszędzie. Tak się składa, że Szwecja względem Rosji ma takie same interesy jak my, to znaczy nie jest zainteresowana ekspansją Rosji. Dlatego właśnie akurat by nam pomogła w przypadku najazdu ze strony Rosji, dokładnie tak samo jak my pomagamy Ukrainie - po to aby ktoś inny walczył i umierał za ich interesy. Masz bardzo naiwne poglądy na politykę międzynarodową. Nawet takie oszołomy jak Hitler czy Stalin, kierowali się interesami w sojuszach i układach z innymi państwami, pomimo że byli na wskroś przeżarci swoimi chorymi ideologiami. Szwedzi nie są tu żadnym wyjątkiem. Podczas II wojny światowej nie byli sojusznikami ani aliantów, ani Hitlera i starali się w ogóle nie mieszać do wojny. Jednak to im nie przeszkadzało sprzedawać jednym i drugim swoją rudę żelaza, bo to się po prostu opłacało. Czy my pomoglibyśmy Szwecji gdyby została najechana przez Rosję? Oczywiście, że tak i nie dlatego, że jesteśmy głupi, tylko wprost przeciwnie. Gdyby tak się stało, to w naszym interesie byłoby aby wojna z naszym wrogiem toczyła się na cudzym terytorium. Dokładnie tak samo jak w przypadku Ukrainy, której pomagamy nie z sympatii, tylko dlatego, że mamy w tym geostrategiczny interes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Quant_ ale patrząc na interesy Szwecji- nie opłaciłoby się im nam pomagać (nam zresztą pomaganie im również by się nie opłaciło i mam głęboką nadzieję, że tego byśmy nie zrobili, choć uważam, że powinniśmy to uzasadniać w odniesieniu do współczesności. Historia w ostateczności, bo zbyt duże straty wizerunkowe moglibyśmy ponieść i zaraz by nam ktoś wypomniał, że jakoś Ukrainie pomagamy).
Szwecja nie ma złych relacji z Rosją. Mają neutralne. Może nie jakoś bardzo dobre, ale lepsze niż nawet z nami.
Szwedzi nie są naszym sojusznikiem, a wrogiem. Więc nie wiem, czemu mielibyśmy im pomagać. No i to pokazuje, że i oni nie pomogliby nam. Co najwyżej zamknęliby granice dla uciekających Polaków albo dostarczaliby Rosji broń. Tak więc z naszego punktu widzenia nie ma sensu im pomagać i nie ma też sensu, by byli w NATO. Ale spróbuj to wytłumaczyć ludziom, skoro nawet partia chcąca odwetu za Potop poparła ich akcesję...

Jeśli ktoś z własnej woli poszedłby pomagać Szwedom w razie ataku na nich, to moim zdaniem jest głupi i naiwny. Zwłaszcza jeśli poszedłby jako zagraniczny ochotnik (i tacy by się na pewno znaleźli). A Rosja nas nie zaatakuje, no nie jesteśmy w NATO. Ja tam za nic nie nadstawię karku za kogoś,.kto nas nienawidzi.

Skoro nie byli sojusznikiem, to kto pomagał Niemcom mordować Polaków? I kto wydawał Niemcom uciekających Polaków? Kto wykorzystywał polskich niewolników i traktował ich jeszcze gorzej niż Niemcy? Kto im dostarczał bronie? A to tylko "zasługi" z czasów II WŚ.

Ok,zapytam wprost. Wybraź sobie, że masz sąsiada, który Cię nienawidzi i na każdym kroku uprzykrza życie. Z wzajemnością. No i od pokoleń prześladował on Twoją rodzinę, a kilkunastu przodków to nawet zamordował (on lub jego przodkowie). No i albo uważa on, że żadnych zbrodnii nie było, albo jest z nich dumny i żałuje, że całej rodziny nie zabił. Nagle widzisz, że coś mu się dzieje. Pomożesz mu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diesel_pies
-1 / 1

@Cammax Nie ma nic nadzwyczajnego w tym że nie widzisz. Paranoicy zwykle nie dostrzegają swojej paranoi. Jak dla mnie masz tą samą chorobę co Macierewicz. I tak samo jak Antoni potrafisz pozornie racjonalnymi argumentami wyjaśniać coś co istnieje tylko w twojej głowie. To że przeczytałeś gdzieś niepohlebną opinię napisaną przez Szweda,nie znaczy że wszyscy Szwedzi nie lubią Polaków. Dobra, przepraszam. Staram się użyć racjonalnych argumentów, zapomniałem że na paranoików to nie działa. Mimo wszystko rozważ skorzystanie z numeru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@diesel_pies a widziałeś kiedyś Szwedów mających pozytywne zdanie o Polsce i Polakach (SZWEDÓW, nie obcokrajowców mających już szwedzkie obywatelstwo)? Ja nie. Dotyczy to całej Północy Europy. To tak jakbyś szukał PISowca lubiącego Niemców. Taka sama szansa. Chyba, że chodzisz po jakichś odłamach np. sekty smoleńskiej to znajdziesz, ale takich, którzy Tuska i Rosję uważają za "większe zło". Ale Niemców nadal nienawidzą. Prawie tak bardzo, jak Szwedzi nienawidzą Polaków.

Powiem szczerze: kiedyś też miałam wyprany mózg propagandą i ślepo broniłam tego podłego narodu w każdej możliwej dyskusji. Przejrzałam na oczy dopiero po zobaczeniu, co o nas Szwedzi (i ogólnie Skandynawowie) piszą. I tak mi to dużo czasu zajęło, bo początkowo byłam w szoku i niby powoli otwierałam oczy, ale jeszcze nie docierało całkowicie (bo pranie mózgu zrobiło swoje). Tak jak mówię, dopiero jak zaczęłam czasem czytać, co piszą o nas obcokrajowcy (polecam poczytać komentarze, szwedzkich kibiców o naszej reprezentacji/naszych klubach lub komentarze na tiktoku). Polecam też zobaczyć, przez jakie piekło przechodzili Polacy, którzy tam wyjechali (wystarczą komentarze, nie radzę osobiście jechać i sprawdzać na swojej skórze).
Dziś bardzo żałuję, że ich kiedykolwiek broniłam. 99% ludzi na demotach mi to do dziś pamięta... Dlatego każdemu, kto broni tych krajów chce powiedzieć jedno- nie powtarzajcie mojego błędu, bo ludzie wam tego nie zapomną, nawet jeśli Szwecja zaatakuje Polskę i każda para rąk się przyda do obrony kraju, to i tak was będą uważać za zdrajców.

Poza tym mój komentarz akurat odnosi się bardziej do historii, a w tym aspekcie nie da się Szwedów wybronić, bo to zawsze był najgorszy wróg Polski. I nic się nie zmieniło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2023 o 0:58

Q Quant_
+2 / 2

Najpierw Murzynek Bambo, a teraz to? Ciekawe kiedy się przypieprzą do "Małego księcia", że promuje alkoholizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konar64
+3 / 3

Opanujcie się wszyscy z tą poprawnością polityczną. Teraz będziemy zmieniać zadania, określenia tak, żeby nikogo nie urazić, a następnym krokiem będzie przekręcenie historii - bo ktoś zaraz powie, że jeśli zniknie z historii to zniknie z głów ludzi. No nromalnie Orwelowskie 1984.. . ku**a, ja pi*****le....
Obudzimy się za późńo....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KyloRen
+4 / 4

Nie uczy handlu ludźmi, tylko opowiada historię o handlu ludźmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Alebinokle
+1 / 1

Nie wiem z której klasy jest ten podręcznik, ale nie każde dziecko jest gotowe na taką historię...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem