Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
32 57
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W konto usunięte
-1 / 11

Ciiii... każden jeden wie,że peło jest lepsze od pisu i w ogóle co ty tutaj wystawiasz bo Tusk kce dawać babcine. Wstyć sie. Nie wiem jak morzna twierdzić, że peło jest takie jak pis. Chańba wam szystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Goretex jaką funkcję regulacyjną ma podatek deszczowy i dlaczego nie ma on na celu uzyskiwaniem przychodu dla państwa z tego tytułu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Tibr "Opłata deszczowa, zwana też podatkiem deszczowym lub podatkiem od deszczu, to danina płacona za zmniejszenie naturalnej retencji terenu przez zabudowanie go. Chodzi o zdolność gruntu do wchłaniania wód opadowych i roztopowych, która zmniejsza się, gdy działka zostaje zabudowana czy w inny sposób zabetonowana"

Za https://regiodom.pl/oplata-deszczowa-zaskoczy-w-tym-roku-wiele-osob-tez-musisz-placic-tzw-podatek-od-deszczu-sprawdz-jak-dziala-ta-danina/ar/c9-15516929

Pozyskane fundusze mają trafić do Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie" walczącego z suszą i powodziami oraz do gmin.

Za https://www.money.pl/gospodarka/podatek-od-deszczu-o-co-z-nim-chodzi-kto-musi-go-placic-6790316723555040a.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Goretex czy od podatku cukrowego polepszyło się w Polsce odnośnie cukrzycy czy otyłości?
Czy jakość dróg polepszyła się dzięki zamianie podatku drogowego na akcyzę od paliwa, te pieniądze poszły faktycznie na remont i budowę dróg?

Niestety jakże często towarzyszące temu szczytne idee i hasła ostatecznie pozostają tylko hasłami, a pozostaje dojenie zwykłych obywateli. Urzędnicy już ostrzą sobie zęby aby ustawę zaostrzyć. Często też się argumentuje, że przecież takie podatki są gdzieś indziej, jednak pomija fakt, że skala fiskalizmu w Polsce, ilość podatków i danin powoduje, że ten kraj staje się krajem dla ludzi żyjących z socjalu w zakładzie szlachta nie pracuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Tibr nie wspominałem nigdzie podatku cukrowego. Ale kasa z niego niknie chyba w NFZ.

Jeśli podatek, danina czy akcyza jest celowa to powinien być wykorzystywany zgodnie z tym celem.

A wrzucanie wszystkich podatków, akcyz czy danin do jednego worka nie ma większego sensu. Każdy z nich trzeba ocenić osobno i przegląd sensowności z pewnością się przyda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

Połowa rzeczy które wymieniłeś nie jest podatkami , część z nich spełnia w gospodarce dość istotną rolę (i nie chodzi tu zawsze o dochody uzyskiwane z tego tytułu). Choćby podatek deszczowy czy opłata mocowa.

PS. Dodaję go po raz kolejny bo chętnie bym się dowiedział, co konkretnie zminusowały osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+1 / 1

@Goretex Czyli wprowadzamy prawo budowlane które pozwala na zakłócenia maturalnej retencji wody ( likwidacja torfowisk, stawów, terenów zalewowych its ). A potem wprowadzamy przepis o opłatach za utrudnienia lub likwidację retencji. Brawo, kwintesencja polskiego prawa. No, ale KASA musi się znaleźć. A z tego co czytałem to "wody polskie" dbają o swoje stołki i fundusze a nie o walkę z suszą czy powodziami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Dipol nie wiem do końca, do czego się odnosisz.

Sama opłata wydaje się zasadna
Patologię w "Wodach Polskich" , jeśli taka jest, trzeba zwalczyć w tej firmie, tak żeby zaczęła wykonywać swoje ustawowe powinności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@Goretex W Polsce ludzie mają krótką pamięć. Przepisy które pozwalają budować na terenach zalewowych, zasypanych bagnach czy torfowiskach, stworzyli rządzący. Zakłóca to naturalną retencję wody. Zabudowa powoduje obniżenie poziomu wód podziemnych ( suszę), gwałtowne powodzie ( woda nie zatrzymuje się w naturalnych zagłębieniach). Potem wprowadzamy przepis o opłatach deszczowych i już jest kasa. Na zachodzie w miastach pozbywają się betonu w Polsce odwrotnie. Zieleń chłodzi powietrze i zatrzymuje wodę. Chwilę temu czytałem że w Krakowie chcą wybudować osiedle mieszkaniowe w miejscu gdzie zbiera się woda deszczowa. Opłatę za deszcz zapłacą mieszkańcy. Bywam w Polsce od czasu do czasu widzę co się dzieje. A " wody polskie" to firma która miała rozwiązać problemy stworzone przez rządzących, a sama jest problem. Kojarzy mi się sprawa zakupu samochodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

No i progi podatkowe też mają pozostać?
Jeśli inflacja przez 4 lata utrzyma się średnio na poziomie 15% a w ślad za tym wzrosną wynagrodzenia to po 4 latach tylko nieudacznicy nie będą płacili 41% podatku (32+9).
A solidnie niższe wynagrodzenie pojawi się jednym w grudniu, innym w październiku a niektórym już na wiosnę...

Draństwo!

https://demotywatory.pl/5176533/Probujac-zarobkami-dogonic-ceny-przy-zamrozonych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 4

@koszmarek66 nie zauważyłeś, że to deklaracja raczej w kierunku firm ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 4

@Goretex Deklaracja w ostatnim zdaniu brzmi jakby żadnej innej zmiany już nie miało by być. Nie tylko w odniesieniu do firm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@Goretex ... Poza tym to właśnie za czasów ostatnich rządów PO nie podnoszono progów podatkowych. Choć nie było to tak widowiskowe jak można zauważyć dopiero przy inflacji >10%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 4

@koszmarek66 myślę, że do wyborów będzie wystarczająco informacji o tym, co zamierza PO.

Na razie to początek festiwalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karuzelczyk
0 / 0

Podatki są wszędzie. Problem w Polsce jest głównie takie, że zmieniają się reguły w ekspresowym tempie, bez konsultacji, później są wycofywane, wprowadzane poprawki, rewolucje w ciągu roku podatkowego. To nie podatki są problemem ale ich zmienność i nieprzewidywalność systemu.

Dla przykładu składka zdrowotna od przedsiębiorców: nawet ZUS obecnie nie wie jak ma być wyliczana w sytuacjach innych niż standardowy przykład, mimo, że została wprowadzona wraz z polskim ładem rok temu i tylko kilkanaście różnych rozporządzeń i interpretacji zostało wydanych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H henpap
0 / 0

Jestem przeciwnikiem PiS-u ale Tusk gówno zmieni - a taką miałem nadzieję. Czy do tych politycznych tępych łbów nie dociera czego ludzie chcą? Chyba - nie! Kibicowałem Tuskowi - do tej pory, teraz - jest w ch.u.j wszystko jedno! Panie Tusk: MY CHCEMY WYCOFANIA WSZYSTKIM PODATKOWYCH I IN. OBCIĄŻENIOWYCH ZMIAN JAKIE WPROWADZIŁ PiS! ... ZROZUMIANO!!! Jak nie - to spadaj na pysk i nie zawracaj dupy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem