Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
45 59
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B ByleBadyle
+7 / 13

Ten cyrk się nigdy nie skończy. Trzeba by całkowicie obalić władze i wygnać z sejmu wszystkich co do joty. Oni sobie urządzają licytacje kto lepiej się urządzi a my się kłócimy którym z nich tym razem pozwolić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+6 / 10

Jak widzę po raz kolejny nie jest problemem, że przepis na to pozwalający istnieje, tylko że ktoś z niego korzysta, nasza sytuacja nie poprawi się nigdy jeżeli zamiast zająć się źródłem problemu będziemy zajmować się jedynie skutkami.
Jak widać efekt tego zachowania ze strony Korwina będzie pozytywny bo ludzie się dowiedzą o dodatkowych kosztach posiadania tylu posłów, ilu z was wcześniej słyszało o tym że mogą tak robić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+3 / 17

A czy jako PRZECIWNIK ZUS może nie odprowadzać składki emerytalnej?
Albo jako PRZECIWNIK podatku dochodowego może go NIE PŁACIĆ?

Bardzo łatwo tak WYBIÓRCZO traktować czyjeś poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 12

Prawo obowiązuje także JKM. Jeśli złamał prawo to powinien za to odpowiedzieć. Jeśli nie - nic ci do tego. Chyba, że sam głosował za tym durnym prawem... ale wygląda, że nie.

Sprawa dojazdów do Europarlamentu przez Obatela to właśnie ten "brzydki" przykład korzystania z dopłat. JKM gdyby nie wziął to co mu się należy byłby głupcem. A wbrew temu co sądzi masa ludzi to nie jest głupi człowiek, chociaż dziwak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
-1 / 7

@koszmarek66 czyli Mikke nie powinien się wypowiadać na temat 500+, bo legalne?

Nie mówimy tu o legalności, bo przez setki lat królowie a teraz politycy już o to dobrze zadbali, żeby mogli kraść legalnie. Chodzi o hipokryzję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 12

@hermeusz Nie uznaję akurat tego za hipokryzję. Na te 3500zł JKM złożył się w podatkach znacznie więcej niż przeciętny obywatel tego kraju. A każdy niekarany dorosły obywatel tego kraju może zostać posłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
-2 / 8

@koszmarek66 zarabiam podobnie co poseł w polskim sejmie, gdzie moje 3500 dodatku?
W ogóle co za logika? Jak ktoś płaci więcej w podatkach to znaczy że więcej zarabia, dlaczego biedaki maja mu się dokładać? To jest odwrócony socjalizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 9

@hermeusz Czując, że to napiszesz dodałem wcześniej w komentarzu, że każdy może znaleźć się na miejscu JKM, także i Ty. Więc nie dostajesz tego dodatku bo nie jesteś posłem ale to głównie twój wybór :) Być może w miejscu gdzie życiowo jesteś możesz korzystać z różnych dotacji, ulg, itp. To za każdym razem jest kwestią twojego wybory lub wiedzy co ci wolno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
-2 / 6

@koszmarek66 czyli jeśli jakaś partia przegłosuje 2000+ dla samotnych rodziców to zgodzisz się że Mikke powinien siedzieć cicho, bo przecież jest to legalne i może się rozwieść i też to pobierać . To tylko kwestia wyboru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 5

@hermeusz Tak to kwestia wyboru. Ale albo się dokonuje lepszych wyborów albo gorszych. Zgodnie z poglądami Korwina będzie głosował przeciw 2000+ bo świetnie wie, że te pieniądze muszą zostać najpierw zabrane podatnikom. Tu akurat zgadzam się z JKM. Wolimy zamiast zabierać pracującym podatki, pozwolić im samym decydować na co chcą je przeznaczyć. Jeśli biedak przeznaczy je na fajki, alkohol i wczasy na Malediwach to jego rzecz ale potem niech je szczaw a nie domaga się dotacji państwowych. Może żebrać od ludzi z miękkimi serduszkami.

Podobnie kwestia rozwodów, aborcji. tu się akurat różnie nieco z Korwinem. Uważam, że dopóki nie krzywdzi się innego człowieka, nie zabiera wbrew jego woli tego co jego, to rób sobie co chcesz. Ale bierz pełną odpowiedzialność za skutki w myśl starej paremii "chcącemu nie dzieje się krzywda".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
-2 / 6

@koszmarek66
>pieniądze muszą zostać najpierw zabrane podatnikom

tak jak i na jego dodatek mieszkaniowy

>Korwina będzie głosował przeciw 2000+

ale ja nie pytam jak by głosował, tylko czy by potrafił zamknąć twarz jakby takie prawo istniało. Zgodnie z logiką która mu przypisujesz, że skoro legalne i ludzi są życiowo w takim miejscu żeby z tego skorzystać to wszystko jest git.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

@hermeusz Słyszę, że się mocno zaangażowałeś. Ale spróbuj się wczuć w jego położenie o ile potrafisz. Nie ubrać jego muszkę ale myśleć tak jak on. On, jak Ty czy ja, broni swojego interesu. I tam gdzie mu prawo pozwala będzie kroczył. Jak go znam to będzie to prawo łamał jeśli mu będzie doskwierało i nikt tego nie zobaczy, ale jako poseł może próbować wpływać na prawo aby je zmienić tak aby pasowało do jego widzenia świata.

Zgodnie z Twoim wyobrażeniem JKM nie ma prawa zasiadać w Parlamencie bo jest zwolennikiem monarchii i nie cierpi "d*pokrakcji".

Ale jak inaczej może świat zmienić? Na pewno i Ty i ja robimy pewne rzeczy, które ani nie są legalne, ani moralne. Nie przejechałeś nigdy przez ciągłą linię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
-2 / 4

@koszmarek66 nie muszę się wczuwać, każdy Polak chce pieniądze za nic. Tylko niech się Mikke potem nie dziwi że jest mieszany w g00wnem, bo nim jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

@hermeusz gdyby tak się dziwnie zdarzyło, że JKM byłby premierem to dążyłby do tego, o ile miałby tolerować demokrację, żeby podatki oscylowały gdzieś w okolicach 3-5%. Głównie na wojsko aby nam nikt nie chciał z zewnątrz niczego odebrać oraz na policję aby pilnować porządku wewnątrz kraju. Masa instytucji zajmująca się dystrybucją kasy państwowej zniknęłaby a pojawiłyby się firmy ubezpieczeniowe, gdzie każdy wg swich potrzeb i możliwości mógł się ubezpieczyć od choroby, ognia, powodzi...
Tak niskie podatki oraz brak ulg i dotacji wyeliminowałyby przestępczość gospodarczą i wszelkie manipulacje.

No niestety reszta pomysłów Konfederacji jest mi całkiem nie po drodze. Dla mnie to jak diament wytarzany w g*wnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 8

Tutaj są pomylone 2 kwestie: przywilejów parlamentarzystów z socjalem dla plebsu (można być za jednym, a przeciw drugiemu - czy to już hipokryzja?), oraz kwestia, czy jeśli się jest przeciwko jakiejś zasadzie, to czy hipokryzją jest korzystanie z niej zanim uda się ją znieść dla wszystkich.
Korwin dostał tyle kar od PiSiorów trzymających władzę w sejmie, że nie wiem, czy nawet z tymi dopłatami wyszedłby na plus; ktoś by to musiał policzyć, ale Korwin kasy nie liczy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
-1 / 7

@HochLieck
>Tutaj są pomylone 2 kwestie: przywilejów parlamentarzystów z socjalem dla plebsu

jaka jest różnica poza odbiorcą takiego przelewu? Pan w garniturze to ma "przywilej", a nieelegancki pracownik to ma "socjal" tak?

>czy jeśli się jest przeciwko jakiejś zasadzie, to czy hipokryzją jest korzystanie z niej zanim uda się ją znieść dla wszystkich.

tak, obecnie my fundujemy politykom drugie mieszkanka, sami nie mając na własne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2023 o 11:39

avatar LowcaKomedii
-3 / 17

@HochLieck "Korwin dostał tyle kar od PiSiorów trzymających władzę w sejmie" - dostał, bo w większości na nie zasłużył. Zawsze lubił palnąć coś głupiego, byle tylko na chwilę było o nim głośno i pojawiły się artykuliki "Szokujące słowa Janusza Korwin-Mikke (...)". To cena bycia atencjuszem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 4

@hermeusz Zupełnie nie ma znaczenia, czy "pan" jest w garniturze. Różnica jest między fundowaniem mieszkania przez państwo posłom (czyli teoretycznie wybranym przez obywateli reprezentantom), czyli coś podobnego do mieszkania służbowego z racji zatrudnienia (tu: pełnienia mandatu), a rozdawaniem dopłat jak leci za to tylko, że ktoś istnieje - czyli zwykłą, populistyczną redystrybucją pieniędzy z podatków.
Wcale nie usprawiedliwiam tego przywileju dla posłów, ale chyba każdy musi przyznać, że takie proste zrównywanie obu rzeczy jest nie do końca trafione. Bo może dieta poselska też powinna się należeć każdemu? Albo jeśli jakiś poseł jest przeciwko "dochodowi podstawowemu", to nie powinien brać diet poselskich? No przecież dieta i mieszkanie "przysługuje" za bycie posłem, a nie jest kiełbasą wyborczą. I jest raczej analogią do wynagrodzenia za pracę, tylko, że tu jest ustalana odgórnie przez sejm czyli samych beneficjentów i to może razić. Ale to dotyczy nie tylko Korwina, ale większości parlamentarnej, która te przywileje ustala i do której Korwin akurat nie należy.
Czy Korwin jest bardziej winny niż inni posłowie dlatego że wprost mówi, że socjal jest zły? Gdyby był za rozdawnictwem jak inni, to wszystko byłoby w porządku? Czy zasada jest taka, że "może i kradną, ale się dzielą"? Nic dziwnego, że PiS wygrywa, a PO teraz obiecuje, że już też będą się dzielić tym co kradną i to nawet bardziej niż PiS (bo poprzednio kradli tylko dla siebie i to się nie podobało).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hermeusz
-1 / 3

@HochLieck
>czyli coś podobnego do mieszkania służbowego z racji zatrudnienia

Mikke mieszka 30km od sejmu. Ja jeżdżę standardowo 40

Dla mieszkających dalej jest hotel poselski (sejm zjeżdża się 3 razy w miesiącu)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+1 / 3

@hermeusz Mikke ma 80 lat i nie musi w ogóle ruszać się z domu, a ty sobie jeździj gdzie chcesz, tylko nie przekraczaj indywidualnego limitu śladu węglowego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
-1 / 3

Hipokryta to drugie imię większości polityków ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem