Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
92 102
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jeszczeNieZajety
+2 / 4

Czyli w Polsce jednak udało się zrealizować (skoro trudno dożyć do emerytury) stary program z czasów komuny. Dla emerytów było hasło: "Popieramy partię czynem umierając przed terminem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Herr_Otto_Flick
+4 / 8

@kostek_slask No właśnie, Francja ma dużo lepszą sytuację demograficzną niż Polska i doskonale wie że żeby za dwadzieścia lat nie zawalił się system ubezpieczeń społecznych po prostu musi podnieść wiek emerytalny. W praktyce nie ma innego sposobu, (radykalnego podniesienia składek nie liczę bo to jeszcze gorszy pomysł) I ten wiek podniesie nie bacząc na "niezadowolenie" grupy społecznej "dej mnie się nalerzy jusz" i zwykłych bandytów wykorzystujących okazję do burd i okradania sklepów.

Bo rząd Francji myśli 20 lat do przodu i ma jaja żeby wprowadzać niepopularne decyzje.

Tymczasem w Polsce wiek emerytalny się obniża, mimo to że sytuacja demograficzna Polski jest niemal katastrofalna i jest to ekonomiczne całkowicie nieuzasadnione, a w niedalekiej przyszłości spowoduje katastrofę systemu ubezpieczeń społecznych. Nasz "rząd" ma wyeb@ne na to co będzie za 20 lat, bo ci "politycy" którzy dzisiaj podejmują takie działania od dawna będą na emeryturkach, a zapewniam was że ich emeryturki będą wysokie....
U nich się liczą tylko i wyłącznie najbliższe wybory i słupki w sondażach wyborczych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ogi1988
-2 / 4

@Herr_Otto_Flick
Nie chce wyjść na pesymistę, ale nawet jakby wiek emerytalny zaczynał się od 80 roku życia to i tak by ci nie starczyło na przeżycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+2 / 2

@Herr_Otto_Flick

Cóż u nas jedni próbowali podnieść wiek emerytalny. Teraz nie wiadomo czy w ogóle wrócą do władzy, tak im ludzie podziękowali. Czuję że podobnie będzie we Francji. 60% Francuzów jest przeciwna podnoszeniu wieku emerytalnego. Coś mi się zdaję że Macron i spółka dali LePen i podobnym prezent.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+2 / 2

@kostek_slask, zgodnie z radą z poprzedniego demota wypadało by zapytać tych demonstrantów z Francji, skąd według nich rząd ma brać pieniądze na emerytury bez podnoszenia wieku emerytalnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dokturbasen
-4 / 4

popieram w polsce powinno się pracować jak górnicy do 50 roku życia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem