Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
269 274
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+2 / 6

Tylko że komin pełni nie tylko funkcję wydalania spalin z pieca, ale również funkcję wentylacji budynku. Często w kominie jest kilka kanałów.
https://allegro.pl/oferta/pustak-kominowy-keramzytowy-kw2-komin-wentylacje-13322127040?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrzewanie_pla_pmax&ev_campaign_id=17303547827&network=x&placement=&test=pmax&category=heating&gclid=Cj0KCQjwlPWgBhDHARIsAH2xdNfqynP8Z-DsDxO31QvOyFT7U3pAQCscp2hoWwanPbjqYYdoITjAWfkaAlt8EALw_wcB
A kanały wentylacyjne są wymagane w każdym nowym budynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 5

@rafik54321 . Kanały wentylacyjne NIE są wymagane w każdym nowym budynku. Istnieje takie rozwiązanie jak wentylacja mechaniczna. Współcześnie jest wyposażana w odzysk ciepła (rekuperacja) i jest elementem domu energooszczędnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 6

@Banasik Czyli to
https://akwin.com.pl/wp-content/uploads/2020/05/rekuperacja-edycja.jpg
A co to jest, takie o na dachu? Takie opisane jako "wyrzutnia" i "czerpnia"? Kominki wentylacyjne, które w rozumieniu dziecięcym są kominem.

Do tego nie pisałem że każdy komin MUSI być murowany. Mam w domu ogrzewanie gazowe, komin jest metalowy i przypomina takie właśnie wywietrzniki. Jest jedna rura, a wewnątrz niej puszczona druga. Jedna to komin do spalin, a druga doprowadza powietrze do pieca. Nie jestem pewny która jest która. Wewnętrzna chyba jest do spalin.
Przykład
https://nasady-kominowe.pl/374-rura-turbo-kwasoodporna-330-mm?wariant=2157&gclid=Cj0KCQjwt_qgBhDFARIsABcDjOeO4vGG3wpYAt0Kolh0cM9v8NwuHm5OdCFMMemESl78Hne2sFC5OYEaAth6EALw_wcB

Wymagane mogą nie być klasyczne kanały wentylacyjne, w których obieg powietrza jest wymuszany wiatrem poza budynkiem. Wentylacja może być wymuszona mechanicznie co nie oznacza, że żadnych kanałów nie ma.
Koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurdybanek
0 / 2

@rafik54321
Te "czerpnie" i "wyrzutnie" częściej umieszczane są na ścianach budynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-1 / 3

@rafik54321 . To jest schemat ilustrujący zasadę działania a nie projekt budowlany. Czerpnia i wyrzutnia nie muszą być na dachu i zazwyczaj nie są. I nie ma to nic wspólnego z "kominkiem wentylacyjnym". Teraz piszesz o kominie kotła gazowego a to jest jeszcze inny temat. Kolejna bzdura to twierdzenie, że przepływ powietrza w kominie jest wymuszony wiatrem. O ciągu kominowym jeszcze nie doczytałeś?
Jak zwykle tonem eksperta wypowiedziałeś się na temat na którym się nie znasz, a przyłapany spjerdalasz z wątku tradycyjnym "koniec tematu". Żenujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurdybanek
0 / 2

@Banasik
Przepraszam kursor mi się omsknął, miałam dać plusa. Oczywiście twój komentarz trafia w sedno ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 3

No i co zrobisz mały Futureisnow kiedy w zimie będzie awaria zasilania elektrycznego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+1 / 1

@koszmarek66 , wtedy nie będzie też działać ogrzewanie gazowe, na pellety, w dużym stopniu i na ekogroszek. Sprawne pozostaną tyko zwykle kotłownie z grawitacyjnym układem rur. W każdym przypadku nie zadziała podłogówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
0 / 0

@adamis62 Owszem podłogówka nie zadziała, ale można ratować się jeszcze agregatem prądotwórczym, albo ogniwami fotowoltaicznymi. Wiem, powiesz że panele działają tylko w dzień, jednak podłogówka ma sporą bezwładność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@adamis62 Dlatego zostawiłem sobie zwykły kominek. I za żadne skarby się go nie pozbędę.

Piece węglowe można próbować jeszcze zasilać z zestawu panel PV+sterownik+aku. Pompa CO to kilkadziesiąt W, gorzej z silnikiem do napędu podajnika w piecach na ekogroszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem