Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
118 136
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W konto usunięte
+8 / 10

Ten przykład jest dobry, ale ja mam lepszy ;)

Wieża Babel: w Biblii nie ma ani jednego słowa na temat tego, żeby ludzie chcieli dorównać Bogu w czymkolwiek, co więcej w tej samej Biblii Jahwe do swoich ziomków mówi tak:
A Pan zstąpił z nieba, by zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, 6 i rzekł: «Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. 7 Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!»

Pomyślmy, co jest konsekwencją takiego działania: wojny na tle religijnym, wojny na tle rasowym, rasizm, niewolnictwo, opóźniony rozwój... taki dobry i miłosierny ten Jahwe :) Co więcej według niego ludzie są w stanie mu dorównać i nie wiem.. może nawet zdetronizować, skoro kiedy będziemy współpracować RAZEM nic nie będzie dla nas niemożliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2023 o 19:43

W konto usunięte
+4 / 6

Inny przykład: Jahwe mówi swoim ziomkom Żydom, aby ci oddawali cześć demonowi pustynnemu Azazelowi :) (księga kapłańska 16:8-10). Kimże jest ten potężny Azazel, któremu Żydzi składali ofiarę z kozy tak jak samemu Jahwe? No cóż.. Jahwe czy tam Jehowa nie jest stwórcą ludzkości, jest na to zbyt słaby.

"Następnie Aaron rzuci losy o dwa kozły, jeden los dla Pana, drugi dla Azazela2. 9 Potem Aaron przyprowadzi kozła, wylosowanego dla Pana, i złoży go na ofiarę przebłagalną. 10 Kozła wylosowanego dla Azazela postawi żywego przed Panem, aby dokonać na nim przebłagania, a potem wypędzić go dla Azazela na pustynię. "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@Wiedzma Starotestamentowego Boga można obdarzyć różnymi epitetami ale nie "miłosierny". Osobiście zgładził kilka miast i wytopił przyrodę ożywioną poza jednym stateczkiem i chyba stworzeniami wodnymi. Nie wspominając o pojedynczych zgonach oraz w miarę niewielkich grupach, o namawianiu do zabójstwa oraz wyposażenie narodu wybranego w broń masowej zagłady, z której ochoczo korzystali. Pozwalanie na niewolnictwo, znęcanie się, itp. to wisienki na torcie. I nagle pojawia się Jezus... Każdy myślący miał pewno taką myśl o boskich uczynkach: "Wyrzuty sumienia?"

BTW: Nie będziesz miał innych bogów przede mną... Jakich bogów?... To są jacyś inni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 1

@koszmarek66 Też mnie to zastanawia, niby chciał dobrze, ale nie ogarnął, że ofiary gwaltów, niewolnicy czy ofiary wojen, przeżywając wiele straszliwych traum jakie mają stworzyć społeczeństwo? Jak miało być dobrze, jeżeli non stop coś złego się działo, a kobieta była ogólnie rzecz biorąc rzeczą. Jak tacy straumatyzowani ludzie mieli kiedykolwiek wychować dzieci, które byłyby normalne?

Jak na istotę, która wie wszystko strasznie głupi ten Jahwe - niby chciał dobrze, ale za co się wziął to schrzanił... no chyba, że nie o to mu chodziło i wszystko mu idzie zgodnie z planem. W końcu lubił kiedy składano mu ofiary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+1 / 1

Dlatego więcej sensu miałaby religia, w której o Bóg i Szatan lub nieosobowe dobro i zło konkurują między sobą i nikt nie jest w stanie osiągniąć wystarczającej przewagi, by zniszczyć drugą stronę, stąd Bóg musiał się zgodzić na torturowanie Hioba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+3 / 3

@CzlowiekZkamienia Właśnie wymyśliłeś zaratusztrianizm ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+3 / 3

Ok. Ale szukanie sensu w wymysłach pasterzy sprzed tysięcy lat, którzy nie widzieli nic złego w pukaniu owiec jest bez sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+4 / 4

@profix3 Nie pamiętam, który to wers Koranu, ale jest tam napisane cyt. "Ten kto owcy nie wyyebie ten nie będzie w niebie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 1

@TomorrowNeverKnows Poetyckie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkoval
0 / 0

jak Hiob to tylko Mateusz Trembaczowski!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Apofiss
+1 / 1

Historia Hioba dowodzi, że ten co podaje sie za Boga i stwórcę, ma ludzi za zabawki, ot wsadzę kij w mrowisko i zobaczę co się stanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koliber_
-4 / 4

weź mi tu ktoś odpowiedz proszę, chce później tu wrócić xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bushman10980
0 / 0

@Koliber_ wracaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koliber_
-4 / 4

@Bushman10980 dziękuję Ci dobry człowieku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem