Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
463 489
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Obyczajowy
+16 / 36

Gdyby religia miała mieć sens to by miała ciężko istnieć.. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mantrox
+6 / 10

@Obyczajowy religia jak najbardziej ma sens - zapytaj biskupa jak mu się powodzi ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mapa85
+2 / 4

@Obyczajowy jak dla mnie to każdy fanatyk powinien pozostać dziewicą lub prawiczkiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+4 / 4

@mapa85 też jestem zdania że jakikolwiek fanatyzm jest głupotą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
+1 / 5

@mantrox Ta, a widziałeś by pasterz rozmawiał z trzodą? Te określenia nie bez powodu funkcjonują w KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+1 / 1

@Obyczajowy
religia to bardzo dochodowy BIZNES wiec jak najbardziej MA SENS... tylko niestety nie dla wszystkich... moze jedynie DLA NIELICZNEJ GRUPY tzw WLADZ KOSCIELNYCH bo to oni czerpiá korzysci z religii jako takiej - a reszta to pionki (z dobrze wypranym mózgiem) które majá za zadanie utrzymywac "czarnych" biznesmanow z samej gory ;)
A co do dziewic "konserwowanych" ;D ... poznajá jakiegos chlopaka to slubowanie pojdzie tam gdzie idá wyswiecenia niektórych ksiézy wracajácych "do cywila" ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 kwietnia 2023 o 13:32

A Apofiss
+3 / 23

Księża i gorliwi katolicy sami do końca nie rozumieją tego co głoszą... niby z jednej strony Bug kazał iść i rozmnażać się i czynić sobie ziemię poddaną... a tu proszę wprowadzają celibat, gorliwe katoliczki robią się zawsze dziewicami niepokalanymi. to w końcu czego ten Bug oczekuje od katolików? z tego co głosi kościół to chyba tylko pieniędzy na jego utrzymanie. Jeśli coś jest zakazane jak rozwody, czy jedzenie mięsa w piątek, to po uiszczeniu pewnej opłaty ksiądz idzie do Boga i ten wydaje mu jednorazowe zezwolenie... gdzie logika? a jak dziewica zmieni zdanie, to bierze rozwód z Jezuskiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
+1 / 3

@Apofiss Więcej logiki jest w chaosie niż jakiejkolwiek religi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-5 / 29

Czy ktoś je bada takie "dziewice" czy są dziewicami ?
Pamiętajmy że jeden otwór może być niedostępny ale jest drugi a nawet trzeci.

Celibat to zakaz wchodzenia w stan małżeństwa a nie zakaz uprawiania sexu. Czy tu jest podobnie? W formularzu wypełniają: Nie biorą do - "buzi", - "pusi" czy - "pupki"??? (niepotrzebne skreślić)


Bo w sumie ja mając dzieci mogę także powiedzieć że jestem "dzuewica" Nikt nigdy nie zapukał do moich "drzwi".

Tylko pytam .....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+17 / 29

@sceptykiem_sie_urodzic A kogo to obchodzi .Ich sprawa. Co za wścibski naród. Same to robią a jakieś typki chcą koniecznie sprawdzać ,dociekać , . Nie chce seksu ,co ci do tego .Feministyczne hipokrytki (moja c..i to moja sprawa ale chetnie bym sprawdziła konsekrowane dziewice).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+6 / 14

@sceptykiem_sie_urodzic Zazdrościsz?

Owszem, celibat to bezżenność, ale w KK seks jest dopuszczalny wyłącznie w małżeństwie, zatem celibat oznacza brak akceptowalnego seksu.

Osoby, które decydują się na taką konsekrację jako dziewice, z założenia robią to dla pogłębienia życia duchowego. W przeciwieństwie do jakichkolwiek innych ślubów w KK - zakonnych czy kapłańskich - nie dostają z tytułu ślubów praktycznie żadnych przywilejów, co najwyżej szacun na parafii.

Nie nasza duchowość, nie nasz problem. Chyba że należysz do osób, które uważają, że każdy członek KK odpowiada za wszystko złe, co dzieje się w tej organizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-2 / 10

@sancz79 Bo wiesz..... Książa gorliwie krzyczą ze "służą społeczeństwu" a tak naprawdę kłamią gdyż na nim pasożytują. Wszyscy wszędzie kłamią by otrzymać profity - stąd moje pytanie! Czy one faktycznie są dziewicami czy kłamią że są bo np chciały zaistnieć medialnie? Ludzie mordują innych ludzi by być na świeczniku.

Trzeba weryfikować fakty by się później nie okazało że mamy "obrońce pedofila" za świętego patrona narodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+5 / 7

@sceptykiem_sie_urodzic Zaistnieć medialnie? Gdzie nie pojawią się informacje o dziewicach konsekrowanych, tam jest hejt. A nawet chamstwo, jak w Twojej pierwszej wypowiedzi.

Oczywiście, nie jesteśmy pewni motywów działań innych osób, a nawet nie znamy wszystkich motywów działań własnych.Jednak wielu ludzi ma potrzebę zgłębiania jakiejś duchowości (niekoniecznie chrześcijańskiej) i ci ludzie podejmują jakieś kroki z tym związane. Mogą wstępować do różnych organizacji i składać różne śluby, pościć, podróżować etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+5 / 9

@sceptykiem_sie_urodzic aha czyli chcesz weryfikować profilaktycznie komisyjnie dziewice bo ..być może kłamią, a dla ciebie ta wiedza (o współżyciu seksualnym innej niepublicznej osoby ,której kompletnie nie znasz ) jest niezbędna i uzależniasz od niej kwestie zaufania publicznego. Wprost niewiarygodne . Kwestii dziewictwa jakieś kobiety jest niezbędnym dowodem w kwestii pedofili. A może kursu walut też jest uzależniony kłamstwa w kwestii współżycia jakieś dziewic. Albo może wiarygodność prognozy pogody . Inne kwestia .Widzę ze lubisz grzebać w czyimś życiu , pod byle pretekstem .Czy czasem wiesz co to jest prywatność ? Obiło ci się to słowo o uszy?. A ty byś chciała aby ktoś siebie pod tym względem weryfikował?. Bo może inni też uważają ze kłamiesz i nie chcą żyć w kłamstwie w twojej kwestii. Moze to że kłamiesz w kwestii swoich poczynań seksualnych ma głęboko idące skutki. Może okłamałaś swojego partnera w tej kwestii seksu (np ilości partnerów) ,i sąsiadowi się świat zawalił ,skoczył z okna gdy się dowiedział . Bo wg twojej logiki tak to by działało
Myślisz że chciał zaistnieć medialnie ,dlatego zostały dziewicami. W takim razie daj dowód na to ,może mają jakiegoś Instagrama, tweetra, bawią się w influanserki ,udzielają wywiadów, wizyty w zakładach pracy,? Nawet nie wiadomo czy te kobiety na zdjęciu zgodziły się do wykorzystania ich wizerunku w demotywatorze ,bo bardzo wątpię. Twoje rozumowanie jest groteskowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-3 / 9

@sancz79 Pytam bo nie wiem.
Skoro jest dziewicą konsekrowana i chwali się o tym w przestrzeni publicznej to powinno być to weryfikowane (tak jak domniemanie świętości Jana Pawła II gdy za życia niby ochraniał pedofilów??)

Jeśli konsekrowane dziewicy ma mieć charakter prywatny tak jak spowiedź to chyba taki akt nie powinien być nagłaśniany?

Czy po spowiedzi ludze krzyczą w mediach społecznościowych "jestem bez grzechu" - nie, nie robią tego.

Więc albo coś jest prywatne jak spowiedź bez zbędnego show albo jest coś publiczne jak medialne doniesienia o "dziewicach".

Skoro kościół chwali się "dziewicami konsekrowanumi" ja mówię "sprawdzam". Może taką komisje kościelna utworzyć jak w przypadku pedofili w kościele gdzie każdy "członek" komisji będzie mógł własnym palcem u ręki sprawdzić dziewictwo takiej dziewicy?

Pytam bo zawiłości i absurd kościelnego katechizmu są mi obce.

Skoro były "cuda" Jana Pawła II i został on świętym to czy była komisja konsekracyjna ??? Jak wyglądało badanie ? Żeby się np nie okazało że jakaś tam dziewica ma dzieci i bierze 500+ a ktoś kto to opublikuje będzie "szkodnikiem atakującym Polskę, gdyż atak na dziewictwo dziewicy konsekrowanej to atak na naszą ojczyznę"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 marca 2023 o 5:24

U ubinjlit
+4 / 10

@sceptykiem_sie_urodzic nikt ich nie będzie badał, bo tu chodzi tylko o to, że one we własnym sercu przyrzekają się zachować dziewictwo. Nikt ich nie będzie badał bo jak złamią śluby to ich własna sprawa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+6 / 8

@sceptykiem_sie_urodzić Czy pannom młodym, które wkładają białe suknie i welony, także zaglądasz pod spódnicę? Szczególnie jeśli biorą ślub w kościele, bo zgodnie z religią nie powinny były współżyć przed ślubem. Te białe atrybuty symbolizują dziewictwo, a ślubne uroczystości w kościele są równie oficjalne, jak ta.

Jeśli interesuje Cię temat dziewictwa konsekrowanego w KK, możesz poszukać informacji o tej praktyce w sieci - są dostępne. Zamiast zadawać chamskie pytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 2

@sceptykiem_sie_urodzic Kwestia dziewic konserwowanych jest nagłaśniany nie przez, nie tylko świeckie media, jak już .Ty się o tym dowiadujesz z świeckich mediów .I ten show nie ma żadnego wpływu na ciebie. Oczywiście że jest to kwestia prywatna. Jak się przyznasz publicznie (np na fb) że jesteś w ciazy ,nagłośniłaś ten fakt, czy to oznacza ze każdy może posprawdzać czy czasem nie kłamiesz, sprawdzić czy masz okres, żądać badań ,dopytywać się o szczegóły? Bo ktoś donima że całość ciąży wymyśliłaś aby zaistnieć lub zwrócić na siebie uwagę. To bzdura.
"Skoro kościół chwali się "dziewicami konsekrowanumi" ja mówię "sprawdzam".-a na jakiej podstawie mówisz sprawdzam. Jaką masz podstawę prawną do myślenia że jesteś upoważniona do weryfikacji czyjegoś dziewictwa. ,kim ty jesteś aby cokolwiek sprawdzać. Nie sprawdzisz nawet bez upoważnienia dokumetacji medycznej swoich bliznich a ty uważasz że mozesz badać dziewictwo jakiś obcych kobiet. Bo masz takie widzimisię Brak słów na twoje poglądy .Powiedzieć kuriozalne to mało
I nie są żadne zawiłości katechizmu ,bo on tu nie ma nic do rzeczy tylko kwestia zwykłego życia w społeczeństwie i wpieprzenie się w czyjeś prywatne sprawy.
Dziwne że nie odpowiedziałaś na pytanie czy sądzisz ze inni powinni weryfikować twoje zwyczaje seksualnie ,miesiączki itd i czy czasem nie oszukujesz partnera.
Komisja konsekracyjna nie jest potrzebna ,bo jest deklaracja woli która nie rodzi żadnego aktu prawnego czy formalnego. Nie rodzi obowiązków formalnych.
"Żeby się np nie okazało że jakaś tam dziewica ma dzieci i bierze 500+ a ktoś kto to opublikuje będzie "szkodnikiem atakującym Polskę, gdyż atak na dziewictwo dziewicy konsekrowanej to atak na naszą ojczyznę""-wówczas będziesz miała kolegę w absurdalnym myśleniu . ktoś kto powiąże dziewictwo z atakiem na ojczyzne bedzie na twoim poziomie (ty wiążesz dziewictwo z zaufaniem publicznym)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
-1 / 1

@ubinjlit "we własnym sercu przyrzekają się zachować dziewictwo" - a górale co tydzień we własnych sercach zobowiązują się więcej nie chlać alkoholu.
Albo jest kotlet schabowy, albo coś, co udaje kotlet schabowy i próbuje się podszyć nazwą, co ostatnio często doświadczamy w gastronomii, np. kiełbaski wegańskie. Albo się jest wciąż dziewicą, albo się nią nie jest. Jak wejście do pochwy zostało spenetrowane, to pozostaje tylko "konsekrowana", bo dziewictwa już nie ma. Nie ma dziewictwa "drugiej świeżości", co udowodnił sam Behemot w "Mistrzu i Małgorzacie". Świeżość jest pierwsza i ostatnia. Druga świeżość oznacza zepsucie i mamy odpowiedź, czym jest ten zakłamany akt w stosunku do całego społeczeństwa. Jeszcze trochę i będą konsekrować psy i auta ze szrotów, bo kasa musi się zgadzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
0 / 0

@sceptykiem_sie_urodzic Tak , sprawdzają. Celibat jest równoznaczny z zakazem uprawiania seksu bo jest zakaz seksu pozamałżeńskiego.30 sekund w google i nie byłoby głupiego pytania ehhh.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
0 / 0

@sancz79 Niestety tego co mi zarzucasz że nie powinienem robić Kościół sam robi to społeczeństwu. Weźmy przykład LGBT jako zło które należy tepic. Nie pamiętam żeby gdziekolwiek osoby tęczowe żądały zniszczenia kościoła tak jak kościół chce zniszczyć te osoby. Tak więc jeśli się ja domagam weryfikacji to w takiej samej mierze jak kościół weryfikuje innych.

Proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 1

@sceptykiem_sie_urodzic Weryfikuje i sprawdza dziewice? Gdzie ,jak ,w jakim budynku ,konkretnie , dokładnie kto, jaką ma podstawę prawda do takiego działania ? Argument typu że inni kradną wiec ja też mogę i to jest ok. Świetne rozumowanie. Takie prospołeczne
Domagasz się weryfikacji nie kościoła ale osób świeckich . A któraś z tych dziewic atakowała osoby LBGT ,skoro chcesz się mścić ?Dokładnie która z tych kobiet chciała weryfikować (cokkowiek by znaczyło w tym przypadku) osoby LGBT. kretyńskie rozumowanie
Z tego co pamiętam niejaka (niejaki) Margot przeszedł(a) do czynów niszcząc prywatny samochód bo mu się nie spodobał, a następnie pobił kogoś za poglądy . Rozumiem że chcesz iść w tą stronę
Nadal nie odpowiedziałas mi na pytanie:"Sądzisz ze inni powinni weryfikować twoje zwyczaje seksualnie ,miesiączki itd i czy czasem nie oszukujesz partnera"-tak /nie ,nie wiem ,(jeżeli zalezy to od czego)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
0 / 0

@sancz79
Sądzę że weryfikacja mogła by być poprzedzona jakaś msza świata czyli w kościele. Stają tam kandydatka na dziewice konsekrowana i jest weryfikowana. Zgodzę się by weryfikacja odbyła się manualnie przecież odmawia się ciężarnym kobietom badań prenatalnych więc i w tym przypadku to by było niewłaściwie. Wskażą by było żeby osoby badające chociaż umyły ręce mydłem i szczoteczka. Kandydatka na dziewice nie musi się "tam" myć gdyż podczas mycia mogła by się zbytnio pobudzić seksualnie. Po badaniu weryfikującym od razu na ołtarz i konsekracja.

Wydarzenia w kościele z półnaga kobieta daje obraz jak by to mogło wyglądać. Można słów zamiast "ty dziwko" używać "ty dziewico". Po tym jak ciągnięta za włosy dziewica znajdzie się na ołtarzu ...następuje konsekracja.

Mam nadzieję że byłem pomocny i udzieliłem Tobie wystarczających wyjaśnień. Mam kilka pomysłów jak by to uatrakcyjnić. Pisz śmiało chętnie odpowiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 1

@sceptykiem_sie_urodzic Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem. Moje pytanie było czy kościół weryfikuje dziewice (bo tak napisałeś) a nie jakby to mogło by wyglądać (gdzie puściłeś wodzę chorej wyobraźni). Kościół nie weryfikuje dziewictwa ,nie ma potrzeby ,ufają w deklarację kobiety i już . To twoja niezdrowa ciekawość ,weryfikacja ,to twój postulat.
Wiec pytanie moje było skoro ty chcesz weryfikować dziewictwo innych kobiet to na jakiej postawie prawnej , przez kogo (Kościół nie chce ),sam chcesz to robić , jakiś doktor opłacony przez ciebie, a jak sie kobieta nie zgodzi to co ,zmusisz ją lub obnażysz jako kłamcę? Interesuje mnie na jakiej podstawie tak bardzo chcesz ingerować w życie innych.
Nie byłeś pomocny bo nie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie (jak to wygląda) tylko na niezadane (jakby miało by to potencjalnie wyglądać). Twoje wyobrażenia średnio mnie obchodzą. Na resztę pytań też nie udzieliłeś odpowiedzi(pomimo ze deklarujesz że chętnie odpowiesz).Przypomnę
1)"Sądzisz ze inni powinni weryfikować twoje zwyczaje seksualnie ,miesiączki itd i czy czasem nie oszukujesz partnera
2)"A któraś z tych dziewic atakowała osoby LBGT"
3) "Jaką masz podstawę prawną do weryfikowania dziewic"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 kwietnia 2023 o 12:02

E elefun
+4 / 20

Patrząc po nich, to i tak niczego to w ich życiu nie zmieni ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 10

@elefun Też pomyślałem patrząc na zdjęcie: Może to i dobrze?...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 10

Sensem jest religia, czyli bezsens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m_77
0 / 0

Jeden mąż i wiele żon to poligamia, a ta jest w Polsce nielegalna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
+10 / 10

Jest takie coś jak aseksualność,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+3 / 5

chwalenie się takimi rzeczami, to reklama? bo nie bardzo rozumiem sens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+6 / 8

Jestem wierzący, ale takiego podejścia zwyczajnie nie rozumiem: nie lepiej dla wszystkich mieć normalną rodzinę, wychowywać dzieci na porządnych ludzi, itp.? Potem ludziom "wali w dekielek" i po kątach robią niemiłe rzeczy.
Pomijam samą kwestię wiary w Boga, jednak pewne rzeczy to dorabianie filozofii na siłę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneewittchen29
-3 / 3

@irulax A może nie chcą na siłę szukać męża tylko dlatego, że tak trzeba, bo każda kobieta ma wyjść za mąż i rodzić dzieci. Tylko wtedy ma jakąś wartość, bo inaczej jest nic nie wartą "lambadziarą". Każdy podejmuje w życiu własne decyzje i sam wybiera swoją drogą. Nic nam do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piekielnymops
+5 / 5

Dla nich jak widać jest sens dla większości społeczeństwa sensu to nie ma. Ich sprawa,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gmail997
+5 / 5

Nie widzę większego sensu w nagłaśnianiu takich spraw. Ortodoksów i tak nikt nie przekona, a mam wrażenie, że rośnie grono tych, co coraz mniej interesują się sprawami KK.
Wszystko przeminie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
-3 / 5

Niech każdy zostawi swoją religię dla siebie i niech nie uszczęśliwia ją innych. Żyjemy w kraju, gdzie katotaliban koniecznie chce wpływać na prawo ludzkie jak i życie. Niech sobie przysięgają i robią co chcą ze swoim życiem, ale wara od mojego. Miałem okazję poznać takie panny. Pod deklem bardzo nie równo. Na zewnątrz ideały a czyny. Nie da się z takimi ludźmi na dłuższą metę pracować. Ich odchyły wpływają negatywnie na współpracę jak i komfort pracy. Foch byle na co, nie rozumieją że człowiek w danej chwili ma swoje obowiązki i nie zrobi teraz. Jak się czegoś nie wiem, boi to idzie do drugiej osoby i próbują swoje obowiązki zwalić na kogoś innego. Powiesz co myślisz, odmówisz to jest foch. Pisze wyłącznie ze swojego doświadczenia. Baba bez bolca dostaje pier....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+13 / 13

@Nighthawk7 Prokurator, śledztwo , złapanie gwałciciela, osadzenie w więzieniu .,a ofiara przestępstwa opieka psychologiczna. Co z wami ludzie ,nie macie rozumu . Gwałt to jakiś lajtmotyw do pośmiechujek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
-5 / 9

@sancz79
Ja nie robię podśmiechujek tylko pytam serio. Co wtedy kościół na to? Przecież oni znani są z rozwiązywania problemów w dość dziwny sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+8 / 8

@Nighthawk7 udowodnij to że nie robisz podśmiechujek. Bo jak dla mnie ,ważniejsza dla ciebie jest "jak kosciół zareaguje -(a najlepiej żeby było dziwnie/śmiesznie)" niż trauma ofiary. W takiej sytuacji reakcja kościoła jest najmniej ważna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mancy158
+6 / 12

Jeśli dziewica konsekrowana zostaje zgwałcona to nie ona nie łamie swoich ślubów. Gwałt nie jest jej grzechem. Zresztą gwałt nigdy nie jest grzechem ofiary tylko zawsze sprawcy i jest to grzech ciężki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubinjlit
+2 / 6

@Nighthawk7 tu nie chodzi o to czy ona fizycznie zostanie pozbawiona dziewictwa. tu chodzi o aspekt moralny. to nie jej wina, że ją ktoś zgwałcił co nie? nie łamie żadnych ślubów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

@sancz79 i @ubinjlit zdajecie sobie sprawę, że tu są demotywatory? Wy się "produkujecie" a Wasi oponenci są na zupełnie innym poziomie? Naprawdę sądzicie, że coś do nich dotrze z tego co piszecie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
0 / 0

@sancz79
Reakcja pozakościelna powinna być taka jak napisałeś i to było dla mnie na tyle oczywiste żeby o tym nie myśleć. Dlatego też ciekawi mnie reakcja kościoła na taki "problem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
0 / 0

@ubinjlit
Jeśli tak to faktycznie działa to ok, o taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Natomiast co niektórzy od razu widzą we mnie jakiegoś wielkiego wroga kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@Nighthawk7 "Problem"?-przestępstwo. Sądzę że normalnie. Nie wiem czy jakaś swiecka dziewica konsernowana została zgwałcona i nie znam reakcji KK na to. Natomiast można przenieść analogię gdy np zakonnica (która składała śluby czystosci) padła ofiarą takiego przestępstwa. Jako że nie jest to jej wina ,jest ofiarą przemocy , nie jest wydalana z zakonu i nie jest to traktowane jako złamanie ślubów (np gdy ktoś zgwałci żone to czy mąż ma prawo uważać że go zdradziła-to bezsensowne i nie jest to tak traktowane) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+4 / 4

Rozmaite formy ascezy, czyli zadawania sobie cierpienia sa popularne w wielu religiach, a w katolicyzmie szczególnie.
Co jest paradoksalne, bo katolicy uważają swego boga za supermiłosiernego i kochającego, ale ten bóg ceni sobie najbardziej cierpienie swoich wyznawców i za to im obiecuje nagrody....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@J23232323 Z autopsji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gryfin
-1 / 3

I co zmienia to przyrzeczenie że nigdy "nie da" i komu to ma pomóc ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZenonZabawny
+2 / 2

Ale to bardziej wyrzekanie się jedzenia słodkiego, kiedy nie przepadasz za słodyczami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

To co tu robisz, @rapper3d?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-2 / 2

@RomekC jestem tak samo jak inni nie zadawaj glupich pytan dzis mam dobry humo bo inaczej odpowiedz bylaby nieco inna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

Nie tak samo. Inni nie piszą "to wszystko uj obchodzi", @rapper3d. Wchodzą, komentują bo nie "mają ważniejszych problemów" ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@RomekC smutne masz zycie ze szukasz na sile problemu tam gdzie go nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 2

Poświęcenie jakiegoś aspektu życia dla kogoś/czegoś. Wiele religii ma coś takiego. Czy wszechpotężny i wszechwiedzący Bóg coś takiego docenia, tego nie wiem. Już prędzej doceniają to bogowie z religii politeistycznych, bo tam bóstwo ma dużo cech człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomac
0 / 6

Masz rację. Nie rozumiesz dziewic konsekrowanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
3 konto usunięte
0 / 4

Taki że trenujesz samodyscyplinę.
No i seks nie jest jedynym zajęciem, jest wiele innych i o wiele ciekawszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
+1 / 3

Oj wielkie halo. A obok dwóch konsekrowanych prawiczków, który po cichutku sobie ruchają i chłopczyków i dziewczynki, i problemów (sobie) z tego nie robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 marca 2023 o 9:23

avatar Alarma
+3 / 3

Ja osobiście również nie widzę w tym sensu(podobnie jak w celibacie u księży), ale to czyjaś sprawa i nie muszę wszystkiego rozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ducze87
-1 / 3

powinno być "Dziewica Konserwowa" lub "Konserwowana"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 000gd000
+2 / 2

co śmieszne, dziewicą konsekrowaną wcale nie musi być dziewica :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 marca 2023 o 11:07

B Bazarelembera
0 / 0

dziewica konsekrowana to inaczej stara panna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D ddodekk
0 / 0

Nic dziwnego że wybrały taką drogę, sam nie jestem piękny ale Wacław by nie dał rady xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem