Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
156 184
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D dokturbasen
-4 / 10

@Goretex czym sie różni wielbiciel konfederacji od koryta plus ? niczym - ten i ten widzi tylko kasę i dla kasy zrobi wiele .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2023 o 17:18

avatar LowcaKomedii
+1 / 15

@Wiedzma Właśnie dlatego mówię, że jeśli chodzi o gospodarkę, to rozwiązaniem żadnym nie są i że ich zdanie zmienia się w zależności od tego jaki mamy dzień tygodnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 16

@LowcaKomedii Z konfederacji szanuję tylko dwie osoby, co mam powiedzieć? Uważam, że jeżeli mam wybierać w gónwie to wybrałabym ich. Z nimi mimo wszystko mi najbardziej po drodze abstrahując od aborcji czy innych głupot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 8

@Goretex To jak w pytaniu czy zlikwiduje Pan 13stą i 14stą emeryturę. I powiedział że NIE WIE. ALe nie dlatego że nie chce zlikwidować, ale dlatego że WSZYSTKIE PARTIE SĄ ZA UTRZYMANIEM 13 i 14stej emerytury i NIE WIEM czy znajdzie na to WIĘKSZOŚĆ.

Co do PIT, CIT i VAT. To tak NALEŻY JE ZLIKWIDOWAĆ. I np już zlikwidowano PIT dla osób do uczących się do 26 roku życia. Więc należy te podatki zlikwidować. Natomiast inną kwestią jest jak to wykonać i co możemy OBECNIE ZROBIĆ. Vatu póki jesteśmy w uni zlikwidować się nie da. No to co możemy zrobić możemy go uprościć, i obniżyć. Ale dla niektórych produktów mamy vat 0%. Więc może choćby dla części rzeczy DA SIĘ ZLIKWIDOWĄĆ.

Wracając do PIT. Można usunąć np PIT-8c przez same rozporządzenie ministra finansów o nie pobieraniu podatków od zysków kapitałowych.

Jeżeli chodzi o CIT to już jest prościej bo można go zastąpić podatkiem np przychodowym. Albo też go ograniczyć np estońskim citem czy innymi uproszczeniami. Również można usunąć go dal niektórych spółek albo też wprowadzić różne rodzaje opodatkowania dla różnej wielkości spółek.

Wybacz że zarządzanie krajem nie ciutkę bardziej skomplikowane niż napisanie dwu-zdaniowej ustawy. I owszem zawsze znajdzie, że ktoś kto powie że nic się nie da zrobić. I że skoro nie można pomóc wszystkim to nie warto pomagać nikomu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 6

@ciomak12 nie musisz mi tłumaczyć Mentzena. Wszystko można, od jutra można nie pobierać podatków, tylko trzeba jasno powiedzieć z czym niższe podatki się wiążą. A z tym wyraźnie Konfederacja ma problem.

Zresztą przedstawianie wszystkich rzeczy na które idą nasze podatki jako niepotrzebnych to skrajny populizm. Czy kasa jest źle wydawana ? Jest. Czy powinno się to naprawić ? Oczywiście. Ale to dostrzega każda partia, może poza PiS który akurat źle ją wydaje.

Właśnie dlatego, że zarządzanie państwem jest bardziej skomplikowane, niż jednozdaniowe recepty rzucane do, nie ukrywajmy, dość niewyrobionych politycznie młodych odbiorców, należy spokojnie podrążyć temat i wyjaśnić co kryje się za hasłem zniesienia podatków.

Po obejrzeniu kilku dość szczerych wypowiedzi Mentzena o tym jak zdobywa się wyborców i jakie hasła trzeba głosić, uważam że jest sprawnym ekonomistą, socjologiem i manipulatorem. Jest zresztą jak front men za którym skrywają się inni, zdecydowanie mniej ciekawi konfederaci. Całe zamieszanie z wyborami w Konfederacji czy z wyprowadzaniem kasy z partii pokazuje, że potrafi o siebie zadbać.

Skoro już zauważyłeś, że gospodarczo Konfederacja nie ma w nikim poparcia, czyli po wyborach raczej nie będzie się liczyć, to zadaj sobie pytanie, w czym Konfederacja będzie popierać innych. A tu już przechodzimy do rzeczy o których konfederacja tak dużo nie mówi, ale już jak najbardziej robi. Czyli standardowe połączenie aborcji, kościoła, niechęci do UE. I w tym obszarze spokojnie będą wspierać PiS.

Dla mnie Konfederacja to partia bez świadomości roli państwa w kształtowaniu polityki społecznej. Obiecuje, że jak każdy będzie miał więcej kasy, to lepiej o siebie zadba. Tak to niestety nie działa. A co najgorsze, sama Konfederacja świetnie o tym wie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
-1 / 5

@Goretex Masz teraz świetną politykę społeczną. Tylko" trochę przeszkadza" 18,4% inflacji. Masz dodatek na dzieci, żłobek, wyprawkę, drugie, dziecko, becikowe. Mieszkanie dla młodych, zaraz kredyt 2% tylko dzietność pada na pysk i jak mówi prof. gwiazdowski, że nie ma co się martwić w polsce zmianami klimatu, bo za 80 lat to nas nie będzie.

Na co jeszcze chcesz dać dodatek? Urlop na miesiączkę? Naprawdę jesteśmy tak biedni że nie stać nas na dwójkę dzieci? Śmiejemy że z Ukrainy, Białorusi i Łotyszy a tymczasem bez zasiłku, ludzie jak Ty, nie wyobrażają sobie życia.

A przechodząc po co głosować na konfederację czy może dlaczego ja na nich głosuje. Otóż jako jedyni mnie reprezentowali w pandemii. To byli jedyni posłowie którzy mówili o strasznych debilizmach jakie się działy. Zamykanie lasów, całe cyrki z przyłbicami, rękawiczkami, maseczkami. Hipokryzja włądzy podczas obostrzeń. Gdzie oni robili imprezy a przed kamerami grali walczących z covidem. I to wszyscy. Od polityków do dziennikarzy. Jak Mazurek, który robił urodziny z polikami z PO,PiS,PSL i lewicy bez żadnych maseczek, żadnych odległości, łamiąc przepisy, ale w swoim studiu to jedynie zaszczepieni i każdy kto powątpiewa w obostrzenia to szur i idiota.

A teraz zobacz kto mówi o tym że Unia nakłada na nas nowe podatki? Np ostatnio na każdego kto będzie palił węglem? Tusk o tym mówi? Lewica? PSL? Hołownia? O PiSie nie mówię bo to oni się zgodzili na wszystkie pakiety emisyjne.

Tak więc Konfa to w sejmie jedyna partia która mówi inaczej niż pozostałę 4.

Poruszyłeś kwestie rządzenia. Ach to będzie dla mnie doskonała sytuacja kiedy się okaże że jedyną możliwość stworzenia rządu to będzie koalicja PiS i PO. Bo konfa powie, że ich to nie interesuje. A jeszcze bardziej będę zadowolony jak PIS i PO w tę koalicję wejdą. I się nagle okaże że całe dziesięciolecia straszenia sobą to taki fejk. I jak te rozliczanie traci sens. Wtedy za 4 lata naprawdę może być koniec i PiSu i PO. I wtedy konfa i powiedzmy jakiś nowy twór który wejdzie na wzór nowoczesnej plus jakieś partie bez programu jak PSL mogą stworzyć rząd.

Jest jeszcze przypadek, że wejdą w koalicję z PiSem i kaczyniak ich zje jak giertycha, leppera czy kukiza. No to kolejna zaleta, bo wtedy zrobią miejsce dla nowej partii. A może i nasz kraj zbankrutuje w końcu i ludzie się obudzą że babciowe, kredyty 0% czy 2%, oraz waloryzacja 500+ to nie są rozwiązania które pozwolą nam wyjść z kryzysu i zagłosują na kogoś nowego?


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 6

@ciomak12 "a tymczasem bez zasiłku, ludzie jak Ty,"

Jestem płatnikiem podatku, nie biorcą świadczeń. Czy mówiłem o tym, że obecna polityka mi się podoba ? Nie. Jestem za świadomym wydawaniem pieniędzy a nie za rozdawnictwem.

UE na nas nic przymusowo nie nakłada, na to co jest ustalane w UE muszą zgodzić się wszystkie państwa, za każdym obostrzeniem idą konkretne środki, żeby się do niego dostosować. Dodatkowo rządzący mogą negocjować limity, daty, tak by proces transformacji był dla państwa łagodny. A o podatku węglowym pisali wszyscy, po prostu Konfederacji słuchasz i łykasz bezmyślnie ich narrację, nie wiedząc nawet o co chodzi.

Wybacz, ale to co napisałeś o koalicji PO i PiS pokazuje jedynie, że kompletnie nie rozumiesz polityki, lubisz fantastykę, nie rozumiesz ekonomii, a Konfederacja Cię reprezentuje. Ale jak zniknie, to nie będziesz za nią tęsknił, bo "zrobią miejsce dla nowej partii".

Dla mnie poprzednie rządy nie były takie złe, patrząc na to jak rośliśmy w porównaniu z sąsiadami. A PiS przejadł dobre lata gospodarki i stracił sporo okazji na rozwój, nie mówiąc już o zamordyźmie i prywacie którą wprowadził.

Jeśli wolisz głosować na swoje fantazje, to oczywiście Twój wybór, ale nie udawajmy że jest racjonalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 1

@Goretex Ty chyba nie rozumiesz jak działa UE, albo udajesz że nie rozumiesz. Jestem bardzo ciekaw jakie konkretne środki pójdą by dostosować kraj do zakazu samochodów spalinowych. Czy w ogóle masz pojęcie o czym piszesz?

Natomiast tak to prawda, że przez to że PiS i Po podpisywali wszystko jak leci bez negocjacji sprawia że teraz mamy kłopoty. Inna rzecz jest taka że nie możemy w prosty sposób wycofać tej zgody nawet za cenę zwrócenia wszystkich otrzymanych środków na dany cel. Dlatego mówię o narzucaniu.

A co Cię tak ubodło w koalicji PIS PO? Widzę że kompletnie nie rozumiesz polityki stąd takie odrzucenie kiedy rozbijam twóją bańkę. Żadnego kontr argumentu. Widzę że lubisz fantasktykę uprawianą przez TVN i/lub TVP stąd takie odrzucenie. Jeszcze w przypadku UE potrafiłeś coś napisać i to nawet z sensem. A teraz jedynie personalne wycieczki. Oj słabo fantasto.

Natomiast co do konfy to jest REALIZM. Tzn lubiłem Tuska kiedy mówił o nie podwyższaniu podatków i podatku liniowym 3x15. A także lubiłem Kopacz kiedy nie kupiła szczepionek na świńską grypę. A przestałem ich lubić kiedy okazało się, że w ogóle nie realizują swojego programu.

Tak samo lubię konfederację bo dobrze punktują rząd, dają inny punkt widzenia. Natomiast jeżeli okaże się że poszli tam po jakieś stołki i skończą jak Kukiz to będzie znaczyło że należy ich wymienić. Tak to powinno działać w normalnym państwie. Partia się kompromituje to powinna zniknąć.

Tak działa życie. Jeżeli mam restaurację którą lubię ale która zaczęła serwować gorszę jedzenie TO JĄ ZMIENIAM NA INNĄ. I tak traktuje politykę. I to jest racjonalny wybór. Stawianie na nowe partie a nie jak bita żona w nadziei że oprawca się zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 4

@ciomak12 " Czy w ogóle masz pojęcie o czym piszesz?"

No właśnie.. masz pojęcie co piszesz ? Nie uchwalono zakazu samochodów spalinowych. Nie mówiąc o tym ile do 2035 roku może się zmienić.

"A co Cię tak ubodło w koalicji PIS PO?"
Nic, po prostu taka koalicja nie ma szans powstać.

"co do konfy to jest REALIZM"
Realizm ? Chyba tylko taki, że nie muszą nawet tłumaczyć jak wdrożą te pomysły, bo wiedzą że ich nie wdrożą. To ich realizm. Jakiekolwiek próby udowodnienia że po ich reformach budżet się spina spełzły na niczym. Rozumiesz chyba, co to budżet ?

"lubię konfederację bo dobrze punktują rząd"
To lubisz pewnie i NiK i choćby Krzysztofa Brejzę
https://twitter.com/KrzysztofBrejza

ewentualnie
https://twitter.com/MichalSzczerba

"A przestałem ich lubić kiedy okazało się, że w ogóle nie realizują swojego programu."
Pewnie nawet nie zauważyłeś że PO rządziło z PSL, co wymagało dogadania programów. Mogło Ci też umknąć otoczenie makroekonomiczne w którym przyszło im rządzić.
A jednak chcesz głosować na Konfederację która szanse na realizacje czegokolwiek ma dokładnie żadne. Gdzie w tym sens ?

" Tak to powinno działać w normalnym państwie."
Tylko dlatego, że nie masz wystarczająco wyobraźni i nie wiesz co dana partia może osiągnąć, będziesz czerpał satysfakcję z tego, że po 4 latach zagłosujesz na inną partię ? Przecież Ty nawet do końca nie rozumiesz ile oni realnie chcą zrealizować z tego co mówią.

"kiedy rozbijam twóją bańkę"
Jak by Ci to delikatnie powiedzieć, moja bańka informacyjna jest zdecydowanie większa od Twojej, biorąc pod uwagę to, jak powierzchowną wiedzą dysponujesz na tematy, o których się wypowiadasz. Rozumiem, że podobają Ci się jednozdaniowe pomysły Konfederacji, ale zadaj sobie choć trochę trudu i poczytaj o nich więcej a następnie samodzielnie pomyśl co przyniesie ich wdrożenie. Ale tak realnie.. bez fantazjowania, że "wszystko będzie wspaniale"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 3

@Goretex "A co Cię tak ubodło w koalicji PIS PO?"
Nic, po prostu taka koalicja nie ma szans powstać.

Już kiedyś taka koalicja była. Masz mnóstwo posłów którzy wędrowali z jednej partii do drugiej. Sikorski, Morawiecki. A nawet masz przypadki Janusza kowalskiego który był w jednej potem w drugiej a potem wrócił. Programowo są bardzo zbliżeni.Jedi kredyty 0% inni 2%. Jedni 500+ na drugie dziecko to PO od razu złożyło projekt że na pierwsze również. Jedni i drudzy są za wszystkim co proponuje UE. Jedni i drudzy rozwalali TK, jedni i drudzy niszczyli OFE.

Gdzie masz jakieś przeciwieństwa? Że co bo mają inne zdanie o aborcji? Nawet głosują bardzo zbliżeni do siebie.

Budżet. A no tak zapomniałem. No bo przez 25 lat zawsze się budżet spinał. A nawet był na plus. Tylko jakiś dziwny licznik zamontowali przy marszałkowskiej w warszawie. No to mi zabiłeś ćwieka ;) A to nie jest tak że jak obetniemy wydatki jak 1.3 miliarda na elektrownie w ostrołęce, jak 500+ jak wydatki na tvp na jakieś lotniska w radomiu i inne cpk. To jednak będzie można podatki obniżyć?

Widzę że teraz na szybko wyszukiwałeś czym jest budżet i to dlatego taka wtopa. Jeszcze przed tobą odkrycie że mamy więcej niż jeden budżet i dodatkowo jeszcze wydatki poza budżetowe. Ale to na spokojnie. Nie Twoja wina że nie kojarzysz.

Tak podoba mi się że NIK punktuje rząd. Nie podoba mi się że i tak z tego nic nie wynika. Nie podoba mi się też, że prezes NIKu robił karuzele vatowskie. Ale ja wiem, to za trudne dla Ciebie. Zrozumeinie że coś może mieć swoje dobre i złe strony. Dla Ciebie są rzeczy tylko idealne. Jak Tusk i skrajnie złe jak wszystko inne.

Co do PO i PSL. To nawet nie widzisz jaki idiotyzm sam powiedziałeś. W 2007 roku PSL zdobył 8,91%i był w rządzie. Jjak to możliwe? Fizyka czarnej dziury? Czary? Elficka magia? Bo teraz szanse konfederacji która w poprzednich wyborach miała 6,81% a teraz średnia sondażowa daje im 9% ma SZANSE DOKŁADNIE ŻADNE. Naprawdę coraz solidniejsze mi dajesz argumenty.

Wybacz to jakaś wyższa matematyka i pewnie trzeba mieć profesora z politologii żeby zrozumieć, że partia może wejść z kimś w koalicje XD.

"Przecież Ty nawet do końca nie rozumiesz ile oni realnie chcą zrealizować z tego co mówią."

Za to Ty masz szklaną kulę ortopedyczną z której wywróżyłeś przyszłość. Coraz śmieszniejszy jesteś.

Widzę że trzeba tłumaczyć od początku. Otóż mamy taki system że zmiany polityków dokonujemy w wyniku WYBORÓW. Nie ścinamy ich na gilotynie, nie robimy puczów wojskowych ani nie ma dziedziczenia tronu. Słowo klucz to WYBORY. I generalnie co 4 lata mamy wybory do sejmu i senatu.

I nie za bardzo jest oddolny sposób na przyspieszenie tego procesu. I tak czerpie satysfakcję z tego że co wybory oddaje głos na partię, która będzie mnie najlepiej reprezentować. Jeżeli jakaś partia przestaje mnie reprezentować to szukam innej.

I teraz. Jeżeli konfa zdobędzie 70% mandatów lub też będzie w koalicji dającą jej zmianę kostytucji to liczę na gruntowna zmianę systemu. Jeżęli będzie rządziła samodzielnie lub w koalicji to liczę na znaczne uproszczenie podatków i jak największe zmniejszenie głupich wydatków. Jeżeli będzie w opozycji to liczę na konstruktywne krytykowanie rządu.

Na tym polega DOJRZAŁOŚĆ POLITYCZNA. Na głosowaniu na ludzi, którzy najbardziej Cię reprezentują i następnie oczekiwania od nich zależnie od sytuacji. Głosowanie na tego na kogo się opłaca to myślenie niedojrzałe. Bo to jak z byciem uczciwym tylko wtedy kiedy Ci się to opłaca.

I nie, nie będzie wszystko wspaniale. Bo też nie zawsze uczciwość popłaca. Czasem kłamstwo da ci lepsze efekty. I taka jest Twoja narracja. Nie opłaca się mieć innych poglądów. Bo oni nie rządzą lub mają małą szansę.

Jak na razie jedynie konfa mówi, że mamy recesję i idą trudne czasy. Wiele poglądów jest u nich niedopracowanych. Ale jedynie oni dają nadzieję że COKOLWIEK się zmieni.

Lewica chce budować miliony mieszkań i ostro podwyższać podatki i wydatki. PO i PIS wolą bezpośrednie transfery socja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 3

@ciomak12 "Już kiedyś taka koalicja była."

Nie było

"Za to Ty masz szklaną kulę ortopedyczną"
Ja słucham wypowiedzi Mentzena (tylko nie tych jednozdaniowych)

"Czasem kłamstwo da ci lepsze efekty. I taka jest Twoja narracja"
To jest narracja Konfederacji, jeśli chodzi o straszenie wyborców z poprzednich wyborów. To też jest narracja PiS które straszy UE i mniejszościami.

"Jak na razie jedynie konfa mówi, że mamy recesję "
Wyjdź ze swojej bańki, o trudnej sytuacji państwa mówią chyba wszyscy, a na recesję wskazywały i wskazują ogólno dostępne prognozy i odczyty.

A tu masz choćby materiał z września poprzedniego roku
https://www.youtube.com/watch?v=1CbrZpCqjNE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 2

@Goretex NIE BYŁO. Nawet nie sprawdzi od razu wie że nie było. 2002 rok.Wybory do sejmików. Nawet był plakat ze słowem RAZEM.

A reszta argumentów co do programu? Brak? Tylko nie było i temat załatwiony? Udajesz że nie ma tej zgodności? Wyparcie?

Straszenie? Jak Cię nie przestraszyło 18,4% inflacji, najgorsza dzietność, najwyższy wskaźnik zgonów, najniższy wskaźnik inwestycji, najgorsze relacje z innymi krajami, miliardowe afery, interesy z handlarzami broni, strzelanie granatnikiem, karuzele vatowskie w ministerstwie finansów. Znienacka największe rewolucje podatkowe od dziesięcioleci. Mówienie o plityce NBP przypadkowym ludziom na molo w sopocie. Wypychanie środków poza budżet. Drenarz rezerw które miały być dla przyszłych pokoleń. Wprowadzanie prawa telewizyjnego.

Jak to Cię nie przestraszyło a straszy Cię narracja konfederacji to ja podziękuję...

Co do recesji to przepraszam byłem nieprecyzyjny. Jedynie konfederacja mówi o recesji oraz ZACHOWUJE SIĘ JAKBY BYŁA RECESJA. Bo i PiS mówił o putinflacji. Natomiast jedynie konfa zachowuje się jakby była recesja. U innych jak PO to zachowanie jakbyśmy mieli 10% wzrostu PKB.

Bo odpowiedz sobie logicznie. Jeżeli mamy inflacje 18,4%. Glapiński podnosi stopy procentowe tak że ludziom rata kredytu skacze dwukrotnie a rata kapitałowa spada 5-10krotnie. To JAKI EFEKT DA wprowadzenie kredytu 0%. Albo jaki efekt da waloryzacja 500+ PSLu?

Powiedz mi jak masz tak wielką wiedzę ekonomiczną. Jak bezpośrednie transfery socjalne i zachęcanie do brania kredytów na preferencyjnych warunkach w systemie rezerwy cząstkowej wpływa na inflacje?
Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 5

@ciomak12 Koalicje na poziomie sejmików w 2002 ? Może jeszcze napiszesz, że w Toruniu KO rządzi z PiSem ?

Rozmawiamy o wyborach do sejmu, a tu biorąc pod uwagę obecną sytuację taka koalicja jest niemożliwa. Chyba, że nie wiesz co działo się przez ostatnie 8 lat i lubisz pisać fantastyczne bajki, co w sumie by się zgadzało.

"Straszenie? "
Ty chyba nie do końca nawet rozumiesz, że jestem przeciwnikiem PiS.
No to o czym mam z Tobą rozmawiać ? O tym żebyś nauczył się czytać ze zrozumieniem ?

Co do programu gospodarczego partii, to do wyborów z pewnością go poznasz. Nie opiera się jedynie na tych pomysłach, które są teraz prezentowane. To dopiero wstęp do kampanii.

Co do Konfederacji, dla mnie to egzotyczna zbieranina 3 (do niedawna 4) partii, która ekonomicznie obiecuje wielkie zmiany, a w szczerych rozmowach przyznaje, że nie ma na nie szans. To partia której główny ekonomista chwali się sposobami w jaki nakręca i straszy swoich wyborców, wrzucając im "nośne tematy".

Przecież nie zakazuje Ci w nich wierzyć, ale w porównaniu z innymi partiami to jak dla mnie w nakręcaniu emocji i mijaniu się z prawdą są bliscy poziomu PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 6

@ciomak12 co do Mentzena zostawię Ci jeszcze tylko jeden odnośnik

https://oko.press/mentzen-zus-piramida-bredni-mitow-i-polprawd

Polecam, zweryfikuj sobie samodzielnie kto mówi prawdę, Mentzen, czy też ten artykuł. I cytat na zachętę

====

Polityk Konfederacji przyjął błędną wysokość składki, błędny okres wypłacania emerytury, niewłaściwy poziom wypłacanego świadczenia, pomylił skutek z przyczyną, następnie policzył coś, ale nie wiadomo co

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 4

@Goretex Bardzo zabawnyś.

Koalicja PiS PO jest niemożliwa ponieważ jest niemożliwa. I nie może się wydarzyć ponieważ nie może się wydarzyć. Otóż PiS i PO mają niemal identyczny program partii. Różni ich jedynie aborcja. I to są fakty. Na 203 ustawy KO w 153 głosowało jak PIS, 40razy przeciw, 15 wstrzymań. Zgodność 67%. I to jest niby "totalna" opozycja.

I czym teraz ma straszyć konfederacja? Że PO jest jak PIS? A nie jest? Głosuje bardzo podobnie, program bardzo podobny, posłowie bez problemu przechodzą z jednej partii do drugiej. A nawet jeden co przeszedł się chwalił że nawet nie musiał zmieniać poglądów.

W czym PO jest inne niż PIS? Podasz jakiś konkret?

Natomiast czy go poznam to jeszcze nie wiadomo. Czyż to PO miało jeszcze nie tak dawno że program podadzą PO WYBORACH? A sam Tusk że najważniejszy postulat to odsunąć PiS od władzy?

Natomiast chcesz mi powiedzieć że WSTĘP jest taki że dajemy kredyty 0% co jest jawną kiełbasą wyborczą i to taką że nawet zandberg go krytykuje. Dodatkowo 4 dniowy tydzień pracy, babciowe. A nagle w programie będzie zupełne zaprzeczenie tego?

No i nie odpowiedziałeś na pytanie. A masz przecież OGROMNĄ EKONOMICZNĄ WIEDZĘ. Jaki efekt na inflacje, WYDATKI, BUDŻET da udzielanie kredytów 0%. Proste pytanie.

Teraz konfa zbieranina 3-4 partii. A u Tuska jest platforma, nowoczesna, zieloni i inicjatywa polska. Dodatkowo Tusk namawia ciągle na JEDNĄ LISTĘ. Czyli mieli by jeszcze dojść 4 partie tworzące razem, PSL i Hołownia. ALE TO NIE JEST ZBIERANINA. Zbieranina to tylko KONFEDERACJA XD

I kolejny zarzut, że lider partii opozycyjnej, który ma BANA w kilku telewizjach, i na którego teraz pół internetu robi nagonkę, mówi na nośne tematy. To ciekawy zarzut. Jesteś pewien że wiesz cokolwiek o polityce? Może jak TVN zacznie transmitować wystąpienia Mentzena tak jak transmituje Tuska to nie będzie musiał kombinować nośnymi tematami.

Natomiast mam drugie pytanie. Czym tak Cię przestraszył? Piszesz chyba trzeci raz, że nic tylko straszy. To czym straszy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 5

@ciomak12 serio nie chcę po raz kolejny wklejać czym straszy Mentzen, ale skoro jako znawca tej partii nie wiesz, to proszę.

https://www.youtube.com/watch?v=ev1YBU86aHU
https://www.youtube.com/watch?v=Bd9hjFOulI8
https://oko.press/program-konfederacji-zydzi-geje-aborcja

Co do Twoich pytań

PO jest inne od PiS w podejściu do państwa i w niezależności instytucji państwowych, w kwestiach związanych z finansami publicznymi i w pilnowaniu dyscypliny budżetowej.

Główny zarzut w stosunku do PiS to upolitycznienie niezależnych instytucji, nieprzygotowane i niezgodne z konstytucją reformy, wykorzystywanie pozycji państwowego monopolisty, nieprawidłowości w wydawaniu środków publicznych.

Kredyt 0% - pierwszy rok ma kosztować 4 mld
Babciowe - koszt netto powinien wynieść ok 4,5 mld
4 dniowy tydzień pracy - mowa o pilotażu, a że nie znam zakresu to koszt trudno oszacować, ale raczej nie będzie zbyt wysoki.

Sporo tematów w rzucasz, na nic nie odpowiadasz. Udało się sprawdzić obliczenia Menzena ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TRUTHFUL
-5 / 5

@Wiedzma 1. Jak można abstrahować od głupot?
2. Aborcja to głupota?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 2

@Goretex Czy Ty umiesz przetworzyć jakąś informację? Wrzucasz mi 3 godziny nagrań plus artykuł z wyrwanymi z konkestu rzeczami?

Czytałeś tam cokolwiek? Oglądałeś? I nic nie zapamiętałeś? Ani jednej rzeczy? Nc tam nie zostało? Nawet jedno zdanie? Przykro mi że tak wchłaniasz propagandę. Wiesz ze masz się bać bo gdzieś tam jest jakiś filmik. A co w nim jest to nie wiesz ani nie pamiętasz. Ważne że jest filmik i tam jest ZŁO. Trzeba się BAĆ.

Ale nic się nie bój na wszystkie tamte wypowiedzi odpowiedział tutaj. Oglądnij a wszystko się wyjaśni i nie będziesz się bał:
https://www.youtube.com/watch?v=3zIDbPUCdUU
https://www.youtube.com/watch?v=oJvVsOWZEwI
https://www.youtube.com/watch?v=Uq0_Ly2T4TI

Tak więc skoro już obaliłem wszystkie Twoje wątpliwości to przejdę dalej XD

Np wiedziałeś że Tusk nawoływał do nienawiści wobec lgbt? Wyraźnie powiedział że "znajdzie się kij na tęczowy ryj". I tak atakujesz konfe a nie wiesz co Tusk mówi. I tylko nie pisz że to wycięte z kontekstu, bo to stara śpiewka XD

Pilnowanie DYSCYPLINY BUDŻETOWEJ przez nadawanie kolejnych świadczeń socjalnych. Ty w ogóle wiesz co to jest budżet? IDZIE RECESJA I MAMY WYSOKĄ INFLACJĘ. I niech będzie że 8,5 mld w pierwszym roku ale w drugim może wzrosnąć do np 12 mld. I to kolejne zobowiązanie na kilkadziesiąt lat. I skąd te pieniądze? Wróżka da? A może z własnej kieszeni, bo przecież ma tak wysoką emeryturę to pewnie odłożył? A to że ceny mieszkań wzrosną? Kogo to obchodzi.

Podałeś POŁOWĘ obliczeń i się szczycisz jaki jesteś przygotowany. Ot wydamy 8,5 miliarda które weźmiemy z dupy ale to jest przemyślany i przeliczony plan. Pewnie dojedziemy tych złodziei prywaciarzy, bo najwyższy wskaźnik upadających firm może być jeszcze niższy.

No to takie oblicznia też mam. Otóż mamy 70mld wpływów z CIt i teraz usuwamy CIT i nie ma tych wpływów. I są to dokładne wyliczenia. Zadowolony? Wszystko gra? Poza tym będą pilnować dyscypliny budżetowej i mają inne podejście do państwa więc będzie git ;)

W kolejnej wiadomości opowiem o tym artykule ze składkami bo tam majstersztyk obłudy się zrobił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 jasne że czytam (lub oglądam) to co wrzucam.

Od początku tej rozmowy nie podałeś żadnych konkretów. Dostarczyłem Ci konkretne dowody na to że Mentzen albo nie wie co mówi (słabe to jak na ekonomistę) albo świadomie manipuluje i w zależności od audytorium mówi co innego (co w sumie jest jeszcze gorsze).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 "Np wiedziałeś że Tusk nawoływał do nienawiści wobec lgbt? Wyraźnie powiedział że "znajdzie się kij na tęczowy ryj". I tak atakujesz konfe a nie wiesz co Tusk mówi. I tylko nie pisz że to wycięte z kontekstu, bo to stara śpiewka XD"

Ten materiał ma minutę, dasz radę obejrzeć.
https://www.youtube.com/watch?v=KoqCLGW-qyA

Mam pytanie, czy Ty też uważasz Kaczyńskiego za najlepszego polityka ? Bo Twój guru tak uważa,

Ten materiał ma dwie minuty, dasz radę obejrzeć.
https://www.youtube.com/watch?v=0xXhYKXUh0o

W sumie nieźle się dobraliście, manipulator i partia manipulatorów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 1

@Goretex No to jedziemy od początku. Mówimy o UPROSZCZONYCH WYLICZENIACH. I tak teraz ZUS wynosi 1400zł ale mamy ostatni rok rekordową podwyżkę płacy minimalnej i ten zus rekordowo rośnie. Tak więc przyjęcie na 1200zł Jest jakimś punktem odniesienia. Szczególnie w stosunku do ludzi którzy DZIŚ pobierają emeryturę a przez lata płacili JESZCZE NIŻSZY ZUS. A już w ogóle inną kwestią jest SIŁA NABYWCZA. Co Ci po dwa razy większej emeryturze jak chleb będzie po 10zł.

No ale dobra. Teraz zaczyna się prawdziwa magia. Otóż autor bierze kwotę 1400zł i mówi że nie można patrzeć na 1400zł tylko na 700zł a o reszcie ZAPOMINAMY. Reszta magicznie znika i nie będziemy jej w ogóle liczyć. NIE MA JEJ. Bo to inne świadczenia. A ile dostajemy przeciętnie z tych innych świadczeń? Skoro mam przez 35 lat płacić 700zł/msc i dać 300tys. To ile z tego przeciętnie człowiek widzi? 10tys? 50tys? 200tys? A może to samo mi zapewni ubezpieczenie za 100zł czy 200zł msc? Nie wiadomo. To autora nie obchodzi. Bo jeszcze by coś źle wyszło.

No ale jedziemy dalej. Długość życia. Tu już jest prawdziwa magia. Otóż Autor słusznie uznał że zwykła długość życia to dosyć ogólny wskaźnik. No bo jak noworodek umrze, to wiadomo że nic nie wpłacił a obniża statystykę długości życia tym co emeryturę biorą. Tak więc przyjął do obliczeń JEDYNIE LUDZI CO PRZEŻYLI 65 lat. GENIALNE. No bo ludzie co płacili 34 lata składki i nie wzięli ANI ZŁOTÓWKI trochę psują obliczenia. Więc ich nie bierzmy. Po co to liczyć. Więc średnia długość życia to niedokładność dlatego on weźmie wskaźnik który przebgina w drugą stronę.

Ja proponuje jeszcze lepszą statystykę. Weźmy ludzi co przeżyli co najmniej 85 lat. I wyjdzie że dla nich średnia życia to powiedzmy 90 lat tak więc już nam się robi 25 lat na emeryturze. A jeszcze lepiej jak weźmiemy ludzi co żyją >100lat wtedy dopiero fajne wyniki wychodzą.

Z kwiatków to że demografia nie będzie miała wpływu na wypłacalność ZUSu. Oraz że niewypłącalność ZUS spowodowała by zbankrutowanie kraju a to niemożliwe, więc ZUS nie zbankrutuje. Koniec dowodu.

I najlepsze są PODSUMOWANIA Kiedy już się naprodukował jak to Mentzen zły niedobry i głupi i kiedy podstawił swoje zmanipulowane liczby liczby to musiał OSZUKAĆ JESZCZE RAZ by wyszło dobrze.

Otóż wcześniej twierdził że facet który dożywa 65 roku życia żyje jeszcze 16 lat (65+16=81). A przechodzi na emeryturę w wieku 63 lat. I teraz magiczne odejmowanie bo 81 -63 wynosi DWADZIEŚCIA. I na końcu bierze wartość że faceci są 20 lat na emeryturze. Mimo, że wedle jego własnych obliczeń wyszło 18.

ALE NADAL ZA MAŁO. Więc co zrobił? OSZUKAŁ DRUGI RAZ. I teraz kwotę 693,58 pomnożył razy 12 msc razy 35 lat i zamiast 291 tys. wyszło mu 268 tys.

GDZIE PODZIAŁO SIĘ 23 tys? NIE WIADOMO.

Tak więc jak PODSTAWIE tak jak mówił autor to wynik mam taki że wpłacając 291 wypłacę 274 tys. Czyli 17 tys NA MINUSIE.

I to nie licząc KOLEJNYCH 291tys. na fundusz pracy, czy ubezpieczenie wypadkowe i zdrowotne. Ciekawe ile tam wynosi różnica średnia wypłata i wpłata?

Tak więc Mentzen tak kłamie, że aż mówi prawdę.

I lepiej mieć pieniądze w skarpecie bo wtedy przynajmniej możesz je przekazać dzieciom.

I NA KONIEC. Sprawdźmy sobie Co by było gdyby wpłacać na lokatę 2% z roczną kapitalizacją odsetek. Co byśmy mieli po 35 latach. I to po odjęciu 19% PODATKU. Wcale nie jakieś kosmiczne procenty. Otóż kalkulator banku agricole wskazuje że bym miał 388,4tys zł

Ponad 100tys więcej niż ZUS. Przy okazji zobacz jakie ubezpieczenie by ci oferował PRYWATNY ubezpieczyciel za 700zł msc. Czy to będzie więcej niż to co oferuje zus czy mniej.

Tak więc jakby nie liczyć. Jakich danych nie wstawić, jakich założeń nie dać. ZUS nas oszukuje.

I wtedy jeszcze raz przelicz liczby od Mentzena. Bo coś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 podsumuję, co właśnie przyznałeś

Mentzen kłamał podając ile idzie do ZUS. Przestrzelił o 74%
Mentzen kłamał o długości brania emerytury. Przestrzelił o ponad100%

Czemu masz taki problem z tym, żeby u polityków zauważać oczywiste kłamstwa ? Czy tylko dla Mentzena masz bielmo na oczach ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 2

@Goretex Oglądnąłeś ten filmik z Tuskiem? Dałeś radę?

Byłeś ciekaw jak zareagujesz na JAWNĄ MANIPULACJĘ i KŁAMSTWO TUSKA. Ale Ty bez pomyślenia łykasz propagandę. Przecież TVP nie daje tak bezczelnej propagandy jak w tym filmiku Tusk.

Najpierw mówi o NA WSZYSTKIE ŚWIĘTOŚCI. Żeby nie głosowali na partię która jest antysemicka, anty europejska i CHCE i wstawka "takie hasło słyszałem". i tutaj pada jak WYMYŚLONY I ANONIMOWY KTOŚ mówi znajdzie się kij na tęczowy ryj. A potem TO JEST ICH HASŁO. TO SĄ ICH POMYSŁY NA POLSKĘ.

Tak więc oglądnąłem. I teraz UDOWODNIJ MI że ktoś z konfederacji rzuca takie hasło? Bo przecież powiedział tak Tusk. Że to są ich hasła. Pokaż mi je. Gdzie je słyszysz?

Ale ja miałem TAK SAMO. Widziałem na wiecu poparcia Tuska człowieka. Który mówił żeby pozabijać wszystkich z PISu. Że pisowcy to podludzie i należy każdego kto głosuje na PIS WYKASTROWAĆ i przypalać papierosem. TO SĄ HASŁA LUDZI Z PLATFORMY. To są ich problemy.

Na wszystkie świętości nie głosuj na Tuska. Nie pozwól takim ludziom dojść do władzy. Poczytaj chwilę. Nie wtedy kiedy z tobą platformersi rozmawiają. Ale co planują. Nie daj się omamić.

I jak Ci się podoba odwrócona narracja? Przekonuje CIę czy nie? BO w konfę to łykasz jak pelikan. No ale Tusk to przecież nie zniża się do manipulacji. On jest dobry a wszyscy inni źli XD

I Kaczyński jest obiektywnie najlepszym politykiem. Przez 8 lat jego partia rządzi samodzielnie. A przed kolejnymi wyborami zachowuje od kilku do kilkunastu procent przewagi nad kolejną partią. I to pomimo afer, kryzysu i idącej recesji. W koalicjach zachowuje całkowicie swój program. Sprawia że koalicjanci tracą własną podmiotowość.

To trochę tak jakbyś miał wskazać najlepszego dowódce II wojny światowej i by ci wyszedł Heinz Guderian czy Erwin Rommel. Czy to znaczy że jesteś nazistą? No nie, jedynie podsumowujesz zdolności dowódcze.

I Kaczyński jest świetnym politykiem szkoda że wykorzystuje to dla osobistych korzyści, przez co kraj idzie w ruinę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 3

@Goretex Czy Ty umiesz CZYTAĆ? Liczyć na poziomie dzielenia i mnożenia?

Do ZUS idzie 15 PROCENT WIĘCEJ NIŻ PODAŁ. Czyli nie doszacował skali złodziejstwa. Chyba że założył że te 200zł msc przez 35 lat to średnie wypłąty z pozostałych świadczeń(84tys. zł)

Z długością brania emerytury przestrzelił o 100% POD WARUNKIEM że ŻADEN FACET NIE UMIERA PRZED 65 ROKIEM ŻYCIA.

I wierzysz w to? Tak uważasz? NIKT ABSOLUTNIE NIKT NIE UMIERA PRZED 65 rokiem życia?

Takie są twoje poglądy?

No to widzę, że propaganda weszła u Ciebie za mocno. jak takie rzeczy przyjmujesz to chyba trzeba kończyć dyskusję. Z wieloma zmanipulowanymi rozmawiałem, ale żeby uwierzyć że faceci nie umierają przed 65 rokiem życia bo wtedy wypowiedź polityka którego nie lubią będzie wyglądała gorzej to jeszcze nigdy.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 Weź może się trochę uspokój. To czysta matematyka i statystyka a nie wiec Konfederacji.

Mentzen mówił o emeryturze, nie o innych ubezpieczeniach, które też powinny być opłacane i pełnią całkiem inną rolę.

Mentzen kłamał podając ile idzie do ZUS na emeryturę. Przestrzelił o 74%
Mentzen kłamał o długości brania emerytury. Przestrzelił o ponad100%

Kwota z 2 filaru emerytury jest dziedziczona (obecnie trafia tam 37% składki).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

@Goretex Znów nie słuchasz. Minutowy filmik a przerasta umiejętności..

Dosłowny cytat:" Pokażę tam dlaczego nie należy inwetować ich(pieniędzy) w ZUS. Jeżeli jako przedsiębiorca przez 35 lat po 12 razy w roku płacicie SKŁADKĘ NA ZUS."

Mówił ile płacisz SKŁADKI NA ZUS. A nie skłądki emerytalnej. Słuchaj co mówił a nie sobie dopowiadasz. Nie wiem czy sam płaciłeś kiedyś składki czy robił to za Ciebie pracodawca. Otóż składkę na ZUS płacisz W CAŁOŚCI. I np jak masz firmę i pracujesz na etacie to z firmy NIE PŁACISZ ZUSu. CAŁOŚCI SKŁADKI. A nie tylko jakieś części.

To nie jest tak że możesz sobie płacić jedynie składkę emerytalną. Tak więc obecnie do ZUSu płacisz 1400zł. Tyle płacisz. Masz inne składki jak składka zdrowotna albo inne podatki jak ryczałt, skala, podatek liniowy. I składka na ZUS wynosi 1400zł a Mentzen podał 1200zł.

TAKIE SĄ FAKTY. Czysta matematyka. Czyli jego wyliczenia są NA KORZYŚĆ ZUSU.

Co do długości brania emerytury to skąd Ci wyszło te 100% podaj swoje wyliczenia? Mentzen podał średnią długość życia. A jak Ty podasz średnią długość życia ludzi którzy żyją powyżej stu lat to oczywiście, że liczba lat na emeryturze będzie większa niż 8. Czy będzie prawdziwa? Dla kogoś na pewno.

PODSUMOWUJĄC. Uproszczenia TAK MAJĄ, że nie są dokładne. Mentzen nie powiedział że KAŻDY TAK MA. NIE powiedział ŻE ŚREDNIO TAK LUDZIE MAJĄ. Rozważył JAKIŚ PRZYPADEK. Nie każdy jest przedsiębiorcą. Nie każdy jest facetem. Nie każdy ma emeryturę minimalną i nie każdy umiera w wieku 73 lat i 8 lat po przejściu na emeryturę. Nie każdy też nie otrzymuje NICZEGO z ubezpieczeń rentowych i rehabilitacyjnych.

Dużo założeń. Pytanie czy aż tak nierealne? Są osoby jak mój dyrektor szkoły, który umarł na miesiąc przed odejściem na emeryturę. Powiem Ci że mu wtedy wyszło z 400-500tys na minusie względem ZUSu.

Przelicz sobie ile musisz pracować i ile żyć na emeryturze by być na zero. A ile by przebić 2% lokaty.

To samo piszę Ci trzeci raz a Ty nadal nie rozumiesz czym jest składka na zus a czym wskazania liczby lat na emeryturze.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 ależ właśnie na tym polega jego manipulacja.

Wmówił Ci, że za te 1200 masz tylko emeryturę przez 8 lat,

Nagle okazuje się, że za składkę emerytalną masz 17 lat emerytury.. czyli uzbierasz
268 tys. zł, a wypłacą Ci 305 tys. (nawet zakładając, że dostaniesz tylko minimalną emeryturę.. )

A co do reszty (z tych 1200 zł) to są to inne ubezpieczenia i opłaty
Składka rentowa
Składka chorobowa (dobrowolna)
Składka wypadkowa
Składka na Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy

Nawet jak Ci się podtyka dowody pod nos to nie rozumiesz. Może weź DeMentzen.. to podobno pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

@Goretex Co mi wmówił? Nie wiem ile będę żył i na jakich umowach będę zarabiać. Od lipca znów podwyżka płacy minimalnej a więc składki ZUS też pójdą w górę. Każdy musi sobie sam policzyć jak to będzie u niego wyglądało. To jest minutowy filmik i omówiony jeden przypadek.

Widzę że lubisz sobie dopowiadać wiele rzeczy. Nie mających z rzeczywistością.

Skąd te wyliczenia. Nie wiesz co liczysz. Nie wiem ile razy mam pisać żebyś cokolwiek sam przeliczył.

1. Skąd założenie że będziesz 17 lat na emeryturze. Skąd to wziąłeś? A czemu nie 25 lat? A czemu nie rok? Autor pisma zakładał 18 lat dla mężczyzn a w obliczeniach policzył 20lat. A Ty piszesz 17 lat.

2. Skąd wziąłeś kwotę 268tys? Liczyłeś to? 35lat po 12 miesięcy razy składka 693,58 daje 291 tys. Skąd wziąłeś 268tys? Jak to policzyłeś?
3. Wypłacone 305 tys? Akurat tyle wyliczył autor artykułu za 20lat brania emerytury a ty teraz pisałeś o 17 latach. Jak to przeliczyłeś. 305tys /17lat /12mies daje emeryturę 1495zł. Skąd ta wartość?
4. Cytat "A co do reszty z tych 1200zł(...)". To wedle jakiś stawek liczysz. Obecnie składka zus to 1418,48 zł. A teraz znowu podajesz 1200zł.

5. I pięknie wymieniłeś wszystkie pozostałe składki. I teraz mi tylko powiedz w jaki sposób otrzymać z nich 291 tys. Podaj mi jakiś przykład co by musiało się stać by dostać taką kwotę. Np ile dni w szpitalu musisz być. Ile dni rehabilitacji. Złapmy jakąś przypadek o czym mówimy.

I gadasz na Menztzena a sam wymieszałeś wszystkie kwoty, poplątałeś wyliczenia. To jest zwykłe mnożenie a żadna kwota się ze sobą nie łączy. I znów piszę o tym chyba już czwarty raz. Że artykuł z którego bierzesz dane daje zmyślone kwoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 Sam Mentzen podawał kwotę 1200, może zamiast się rzucać to na spokojnie to sobie obejrzyj

Nic nie wyliczałem, podałem wyliczenia za artykułem. Jeśli widzisz tam jakieś niedociągnięcia to oczywiście do nich napisz, powinni je poprawić.

Mnie też denerwuje jak są jakieś błędy, zarówno te kilkunasto procentowe jak w artykule, jak i około 350% jak u Mentzena.

A co do czasu pobierania emerytury, polecam sięgnąć do danych ZUS, to nie jest trudne
https://www.zus.pl/documents/10182/2452302/Jak+d%C5%82ugo+pobieramy+emerytury.pdf/46f7700d-a3be-54d4-aa90-0a4cd489c71c?t=1552469341194

Dane z 2017 roku
Mężczyźni średnio są na emeryturze przez 16 lat 8 miesięcy
Kobiety średnio są na emeryturze 20 lat 3 miesiące

No i gdzie te średnie 8 lat od Mentzena ? On jest doktorem ekonomii czy demagogii ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 3

@Goretex Bez sensu. Nawet nie przeczytałeś artykułu, który sam podesłałeś. Nie przeczytałeś żadnego z moich 4 ostatnich postów. Leniwy i odporny na argumenty.

Wklejasz liczby sam nie wiesz skąd wzięte.

Jak zaczniesz czytać to co piszę to wrócimy do rozmowy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 Jak zrozumiesz, że Mentzen Cię okłamuje to wrócimy do rozmowy.

Te statystyki przez ile lat się pobiera emeryturę chyba dałeś radę otworzyć ? Tu okłamał Cię po raz pierwszy.

A to, co mieści się w 1200 zł też chyba dałeś radę zrozumieć.
Tu okłamał Cię po raz drugi

No to jakim cudem Ty jeszcze bronisz tego gościa ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

@Goretex Nie wiesz co liczysz, nie wieszcz co czytasz. Nie umiesz nawet mnożyć. Wszystkie liczby co mi podajesz są totalnie z dupy. Podajesz mi żę 17 lat faceci są na emeryturze a liczysz jak 20. Podajesz że 35 lat oskładkowania a liczysz mniej.
Proste mnożenie. Składka razy liczba miesięcy. Dla Ciebie za trudne...
O czym mamy rozmawiać...
Dodawać chociaż umiesz?
1. Od ilu lat ZUS wynosi 1400zł a przez ile ostatnich lat wynosił mniej?
2. Powiedz mi w ramach tego co się mieści w 1200zł ile średnio dostaniesz pieniędzy? Oprócz emerytury? Ile setek tysięcy?
3.Czy ta statystyka z ZUS uwzględnia ludzi, którzy płacili składki a umarli przed przejściem na emeryturę?

Mentzen podał pewien uproszczony przypadek. Nie mówił że każdy tak ma. Powiedział że taka sytuacja MOŻE MIEĆ MIEJSCE. Natomiast jakbyś nie liczył jesteś SETKI TYSIĘCY DO TYŁU względem oszczędzania na lokacie 2% czy tam lokacie indeksowanej o inflacje bo tak są waloryzowane emerytury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 a skoro nie wiesz, co zapewniają Ci pozostałe składki, to kilka "benefitów" poniżej

Składki zapewniają Ci
- zasiłek chorobowy
- świadczenie rehabilitacyjne
- zasiłek macierzyński
- zasiłek wyrównawczy
- odszkodowanie jednorazowe
- rentę z tytułu niezdolności do pracy lub rodzinną.
- rentę szkoleniową
- świadczenie rehabilitacyjne
- dodatek pielęgnacyjny
- dodatek do renty rodzinnej dla sieroty zupełnej.
- zasiłek dla bezrobotnych oraz składki na ubezpieczenia społeczne od tych zasiłków,
- zasiłek pogrzebowy

Jest tego więcej, ale to chyba dasz radę samodzielnie to znaleźć. Na Mentzena bym nie liczył w tej kwestii.

Rozumiem, że jak wykupujesz ubezpieczenie na życie, to też Ci żal wyrzuconej kasy, jak Ci się jednak nic nie stało ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@ciomak12 pisałem Ci, że nie weryfikowałem obliczeń.. ale przecież nie zaszkodzi policzyć samemu to, co policzył Mentzen

Wyliczenia - Mentzen
Składka 1200 zł x 35 lat = 504 tys
Emerytura netto - 1274 zł przez 8 lat = 122,3 tys

Wyliczenia - rzeczywistość (rok 2022)
Wszystkie składki na ZUS - 1211,28 zł - w tym składka emerytalna to 693,58
Emerytura netto - przyjmijmy to co Mentzen

Uzbiera się przez 35 lat - 291 303 tys.
Wypłacone przez 17 lat minimalnej zostanie -259 896 tys.

Mentzen - mówi o stracie 382 tys.
A rzeczywistość (przy założeniu minimalnej emerytury) mówi o stracie 31,4 tys

Czyli proszę, dokładniejsze rachunki i strata o 10 razy mniejsza.. CUD PIERWSZY

Ale do końca nie wiem, skąd to założenie, że do przedsiębircy trafi emerytura minimalna. Sięgnijmy do źródła bardziej wiarygodnego niż nie umiejący sprawdzić danych Mentzen

https://kadry.infor.pl/ubezpieczenia-spoleczne/ubezpieczenia-emerytalne-i-rentowe/5305655,Emerytura-osob-prowadzacych-dzialalnosc-gospodarcza.html

ZUS podał prognozę, że emerytura dla mężczyzn wyniesie 2450 zł przy 40 letnim okresie składkowym

No to przeliczmy
40 lat składek - 332 tys
17 lat pobierania emerytury - 500 tys

Oczywiście, pewnie te 2450 to brutto, więc netto to jakieś 2250.. dajmy na to że emeryt nic sobie nie odliczył, choć może.

No to przeliczmy
40 lat składek - 332 tys
17 lat pobierania emerytury - 459 tys

No to wychodzi na plus jakieś 120 tys.. CUD DRUGI

Jak coś Ci nie pasuje w wyliczeniach to daj znać, chętnie poprawię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 3

@Goretex Cud pierwszy. Wystarczy od 330 tys odjąć 300 tys i naglę BAM robi nam się 300 tysięcy mniej. CUD. JAK TO SIĘ DZIEJE. MATEMATYCY GO NIENAWIDZĄ

Jeżeli zamiast 1200zł przeliczasz 693zł to tak będzie. naprawdę masz jakieś problemy z głową czy co? Policz składkę 10zł i zobacz, że będzie jeszcze mniej.

Policz ile przebywasz na zwolnieniach lekarskich? Tydzień w roku? dwa? Niech będzie dwa tygodnie co roku. Zasiłek za dwa tygodnie wynosi ok 800zł(wzięte ze strony poradnik przedsiębiorcy) razy 35 wynosi 28tys. Zasiłek rehabilitacyjny? Niech będzie że pół roku będziesz. Kolejne 5,5 tys. Wyrównawczy nie dla przedsiębiorców. Jednorazowe niech będzie że kolejne 4 tys. jeszcze 4koła z pogrzebowe i niech będzie że ze 5koła za zasiłek. Renty nie uwzględniam bo to dość rzadka sprawa. A liczymy przeciętnych

Tak więc liczę że 28+5,5+8+5=47tys.
I teraz zus przyjmuje że jesteś 17 lat na emeryturze JEŻELI PRZEJDZIESZ W WIEKU LAT 60.
https://oko.press/im-jestes-starszy-tym-dluzej-bedziesz-zyc-sprawdz-ile-czasu-ci-zostalo
Tutaj widać jasno tę statystykę o której mówiłem. Że ZUS liczy jedynie tych co dożyli do emerytury. Tutaj widać że tę średnią należy jeszcze o dwa lata cofnąć
Jeżeli jak Mentzen pisze o przejściu na emeryturę 65 lat to wyjdzie 10 lat. Ale nawet licząc 12 lat
Czyli dokładne wyliczenia w tym wypadku to będzie
Wpłaty - 1211,28*35*12=509tys
A otrzymamy dla 10 lat 1274*10*12=152tys+47tys=200tys.
Dla 12 lat -1274*12*12= 183tys+47tys wynosi 230tys a nie 122tys.
Czyli dwukrotnie nie doszacował ZUSu. I zamiast 390tys w plecy jesteśmy jedynie 290tys. CO ZA ULGA

Przy założeniu że przejdziemy na emeryturę w wieku 60 lat. Jest lepiej Bo nie 290tys a jedynie 200tys.

Ale nie 200tys to takie tam grosze, że nie ma W OGÓLE O CZYM MÓWIĆ. JEST OK.

Co do wyliczeń przy 40 latach składkowych to wątpię byś przeszedł w wieku 60 lat. Raczej będzie to 65 lat.

Więc znów to 10-12lat. Niech będzie to netto 2250.
Więc znów 12lat*12msc*2450=353tys+47tys(z innych składek) = 400tys.

Nadal ponad 100tys STRATY względem chowania w skarpecie. Super inwestycja.
A biorąc te twoje 17 lat co jest trochę na wyrost to nadal 40tys straty

Ale policzmy 40 lat lokaty 2% dla tych 1211,28zł. Z roczną kapitalizacją. POMNIEJSZONA O PODATEK 19%.

Otóż te niesamowite stopy zwrotu przez 40lat dadzą OSIEMSET TYSIĘCY. A dokłądniej 816 228zł

Czyli średnio ZUS jest do przodu na każdym kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy złotych. Żeby nadrobić lokatę 2 % to musisz dożyć setki. Choć nie wiem czy i tu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 2

@ciomak12 i z uporem maniaka złapanego na kłamstwie będziesz teraz liczył 1200 jako składkę emerytalną. Widzę, że dobrze się dobraliście z Mentzenem.

Tłumaczyłem Ci już czego dotyczą pozostałe pozycje, a że nie jest to specjalnie trudne do zrozumienia, to w czym problem ?

Skoro średni wiek przejścia na emeryturę to 60 lat a wiek zaniżają górnicy, mundurowi, nauczyciele i kobiety.. to nie trzeba geniusza, żeby wiedzieć, że pozostali mężczyźni przechodzą później niż ten średni wiek. Ale jak dotrzesz do realnych danych (a nie do swoich fantazji) to możesz zapodać jakiś odnośnik.

Widzę, że włączyłeś sobie tryb 2% rocznie (dziwne że Mentzen na to nie wpadł). I ile na plus wyszedłeś przy 18% inflacji ? A składki w ZUS są waloryzowane właśnie o wskaźnik inflacji plus "inne zdarzenia gospodarcze".

https://kadry.infor.pl/5497090,ZUS-waloryzacja-kont-emerytalnych.html
Tego chyba Mentzen Ci nie powiedział

Trochę się boję tej jego obniżki podatków, bo jak się okaże że policzył to tak samo solidnie jak ten ZUS, to trzeba będzie jeszcze do niej dopłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

@Goretex Nie wiem czego nie rozumiesz w słowach "składka ZUS".Masz możliwość zrezygnować z jakiś części w ramach tej składki? NIE. Albo płacisz całość albo nic.

Dlatego należy rozpatrywać SKŁADKI ZUS jako CAŁOŚĆ.

Ile razy mam Ci to jeszcze pisać? Pokaż mi jak płacić JEDYNIE składkę emerytalną? Dlatego Ci WYLICZYŁEM ile mniej więcej dostaniesz Z POZOSTAŁYCH SKŁADEK.

Co do waloryzacji składek to znów widać że nie wiesz o czym piszesz. Jeżeli liczymy REALNĄ wypłatę i REALNE składki. To jasno określa ile jesteś na plus czy minus. Zaś masz obligacje indeksowane inflacją. Możesz mieć lokaty w różnych walutach. Jest złoto, akcje, obligacje, nieruchomości. I w każdej chwili możesz te pieniądze zabrać. W zusie może odkładać 40 lat i umrzeć przed odejściem na emeryturę.

Natomiast wedle wszystkich obliczeń w ZUSIE jesteś NA MINUS. Od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy wedle trzymania pieniędzy w skarpecie.

Zaś sam miałeś problemy policzyć liczbę wpłaconych składek. Udało Ci się to dopiero za 4 razem. To skopiowałeś jakiś wartości nie patrząc skąd są, to na żywca wszytko kopiowałeś. To nie rozumiesz że musisz płacić całą składkę. Nie dziw, że się boisz, jak nie umiesz zrozumieć UPROSZCZONEGO PRZYKŁADU na TIKTOKu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@ciomak12 "Zaś sam miałeś problemy policzyć liczbę wpłaconych składek."

Hm.. nie wiem o czym bzdurzysz, policzyłem to dobrze za pierwszym razem, błędów przecież nie znalazłeś.

Mój główny zarzut do Mentzena to manipulacja i podawanie fałszywych danych. Sam widzisz ile są warte jego wyliczenia w zderzeniu z rzeczywistością.

Nudzi mnie już powtarzanie rzeczy o których wcześniej pisałem, skoro nie dotarły za pierwszym razem nie dotrą i teraz.. ale może zdarzy się cud.

Oprócz składki emerytalnej płacisz też inne ubezpieczenia. Jak z nich nie skorzystasz.. to świetnie.. a jak jednak w życiu Ci nie wyjdzie, to nagle okaże się że z tytułu tychże ubezpieczeń wyciągniesz od ZUS więcej niż włożyłeś. Tak działa UBEZPIECZENIE.

Czy w ubezpieczeniu na życie chodzi o to, żebyś na nim koniecznie zarobił ? Czy chodzi o gwarancję, że w razie choroby lub uszczerbku na zdrowiu dostaniesz więcej niż zainwestowałeś ? Będziesz miał żal, jak Ci się nic nie stanie ? Przecież to strata.. sam zrobisz sobie uszczerbek na zdrowiu ?

Wpłaty na 2 filar w ZUS są dziedziczone, więc przynajmniej część zapłaconych składek rodzina odzyska.

Wybacz, dla mnie jesteś wyznawca Mentzena, który nawet nie potrafi przyznać że jego guru to manipulant (w tym jednym PROSTYM przykładzie). Mógłbym powiedzieć, jak trochę każdy polityk, ale przecież doktor ekonomii ma trochę wyżej zawieszoną poprzeczkę, prawda ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
-2 / 2

"Miejsce Grodzkiego jest nie w Sejmie, lecz w cyrku – gdzieś pomiędzy Kobietą z Brodą, a Murzynem z 20-calowym interesem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem