Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
399 408
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S sarron
+6 / 8

A może być tak, że bez remontu stan torów pogarszałby się i czas podróży by zaczął się wydłużać? JA wiem tylko, że nie wiem wszystkiego.

EDIT: Cytując artykuł: "Zdaniem resortu infrastruktury oraz spółek PKP głównym celem przebudowy linii kolejowej E20 jest zwiększenie przepustowości poprzez m.in. nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym oraz modernizację sieci trakcyjnej i systemu zasilania.". Czyli pociągi nie pojadą szybciej, ale może ich jeździć więcej. Ot cała tajemnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 kwietnia 2023 o 11:30

Y Yoop1
-1 / 1

No ktoś w końcu ogarnia, co to kontekst.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
0 / 0

W moim mieście jest dokładnie tak samo. Mało tego, remont polegał na usunięciu jednego z dwóch torowisk... Teraz pociąg w tym samym czasie może jechać tylko w jednym kierunku! PISowskie złodziejstwo. Inwestycje do kieszeni PISuarów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Devil_Poul
0 / 0

Pociąg regionalny, popularny szynobus, z Poznania do szczecina jedzie 5-6 godzin. przed rozpoczęciem modernizacji pociągi tej samej klasy pokonywały tę trasę w ciągu 2-2,5 godziny. pociągi pospieszne potrzebowały zawrotne 1,5-2 godziny a ekspresy około 1 godziny. modernizacja trwa już ponad 15 lat a końca nie widać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jigsaw25
-1 / 1

Modernizacja była potrzebna, by zwiększyć udźwig wagonów kolejowych, tak żeby można było transportować czołgi. Infrastruktura jest modernizowana na potrzeby zbliżającej się wojny. Chyba nikt nie jest tak naiwny, żeby liczyć na to, że rząd wyda miliardy tylko po to, żeby ludziom żyło się lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem