Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
824 856
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
+1 / 5

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+24 / 30

Nic się im nie pojeb**ło. Niestety PiSowscy komunisci rozegrali opozycje i UE po mistrzowsku. Zniszczyli Polskie rolnictwo, truli znaczną część społeczeństwa zatrutym zbożem, trzepiąc z tego ogromną kasę. A jak sprawa się rypła, zrobili konferencję, naobiecywali rolnikom głupot i embargo płodów rolnych z Ukrainy wiedząc doskonale że to nie przejdzie bo jest to niezgodne z prawem unijnym. Teraz specjalnie nie muszą się silić aby wytłumaczyć motłochowi że PiS chce dobrze i dba o Polską wieś tylko ta złą unia przeszkadza. Jeżeli nic się spektakularnego do wyborów nie zdarzy to obstawiam że po takiej świetnie zorganizowanej akcji będą mieli na wsiach 80-90% poparcia i niestety większość konstytucyjną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2023 o 16:52

K kierkegaard
+12 / 14

@kikurenty
Dokładnie! Wygląda na festiwal niekompetencji, ale w rzeczywistości to sprytny plan. Przekręcone prawdopodobnie setki milionów złotych, wina będzie tradycyjnie po stronie UE i opozycji, a oni znów mogą kreować i wzmacniać wrogów, a tym samym mobilizować swój elektorat.

Niestety baranie łby z opozycji jeszcze nie ogarnęły w jaką grę i z kim grają. Jak nie ruszymy się do wyborów (wyborcy PiSu pójdą na 100%), to biada nam. Zniszczą Polskę do końca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MikeRagnos
+8 / 12

@kierkegaard Może powinniśmy im na to pozwolić? Zniszczyć ten kraj do reszty? Może wtedy ta patologia ich popierająca wymrze lub w końcu zrozumie?

Załóżmy, że PIS przegra wybory. Przyjdzie jakaś partia i będąca najuczciwszą z możliwych, mając nawet najlepsze intencje na naprawę kraju i trafiają na kompletne szambo, którego skali tak naprawdę dokładnie nie znamy. Mamy tylko wycinki, które wyciekły, lub udało się wyrwać mediom. Żeby ratować sytuację będą musieli wprowadzić szereg cięć i oszczędności dając ciągle pożywkę dla PISowskich populistów.
Kolejne wybory, kolejna wygrana PISu i krok wstecz, bo nikt nie wierzy, że ten kraj da się magicznie naprawić w 4 lata. Zamiast ciągnąć tą wojnę w nieskończoność, może dajmy PISowi wygrać tą bitwę by nawet największy PISowski tłuk posmakował w pełni owoców ich polityki.
Takie moje przemyślenia. Nie podoba mi się to, ale zastanawiam się czy nie ma to więcej sensu niż wieczna, bezskuteczna walka o normalne życie w tym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawvel
+11 / 11

@MikeRagnos Też już się zastanawiałem nad tym, że kto przejmie władze po obecnej będzie miał przechlapane. Wycofanie jakiegokolwiek socjalu to przegrana w następnych wyborach. Wprowadzanie cięć, oszczędności to woda na młyn następnej opozycji, tak jak wspomniałeś. Jeśli ktoś się zastanowi, że lepiej przeboleć 4 lata naprawiając co się da po to aby potem było lepiej to to zrozumie. Niestety większość ludzi nie żyje przyszłością ale teraźniejszością i oczekują efektów od zaraz. Ile razy już słyszałem od znajomych, że on nie odkłada na emeryturę bo kasy potrzebuje tu i teraz, a tak w ogóle to pewnie i tak nie dożyje.
Z kolei jeśli znowu wygra PIS to obawiam się, że elektorat PISu nie "posmakuje ich owoców", bo władza ciągle będzie dosypywać kasy, rozdawać kolejne socjale i jednorazowe zapomogi. Będą narzekać, że kartofel drogi to zrobią jakąś jednorazową zapomogę na zakup kartofla na zimę itp. Tylko uczciwie zarabiający i godnie żyjący człowiek się oczywiście nie załapie, bo zarabia odrobinę ponad najniższą, nie ma niebieskiej karty czy jest w nie odpowiednim wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kierkegaard
+8 / 8

@pawvel
Myślę, że macie rację - każde rozwiązanie jest złe.

Komuna zrobiła swoje. Myślę, że jakieś 20% społeczeństwa stanowią ludzie "post-radzieccy", którzy ciągną ten kraj w przepaść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
+3 / 7

@MikeRagnos
Jak ich rozliczy to ludzie więcej na nich nie zagłosują. Jak PIS teraz wygra wybory to demokracja stanie się fasadowa jak u Orbana. Nie będzie opozycyjnych mediów a tym samym będzie dysproporcja w czasie antenowym opozycji. Już próbowali wprowadzać koncesję na wideoblogi. O przekrętach obrana Polacy wiedzą więcej z niektórych mediów niż sami Węgrzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
0 / 0

@MikeRagnos nie wystarczy wygrać wybory i obsadzić stołki swoimi ludźmi, żeby była trwała poprawa. Rządy muszą zaczynać się od audytu stanu państwa, finansów, spółek skarbu państwa.. Ale nie taki cyrk jak PiS zrobił w 2015, gdzie było dużo głośnych oskarżeń w sejmie, a zero faktycznych winnych i postawionych zarzutów. I to pomimo trzymania w ręku sądów i prokuratury.
Dopiero jak się wymiecie najgorszych krętaczy i durniów, postraszy pozostałych konsekwencjami urzędniczych decyzji, może się zmienić myślenie 'byle zdobyć władzę, utrzymać ją do końca kadencji, a po drodze nachapać się ile wlezie'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzialka4
-4 / 4

@kikurenty To Unia otworzyła granicę dla Ukrainy, Polska zablokowała broniąc rolników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mateuszek_K
+9 / 15

@Krzysztofsensei masz na myśli PiS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+9 / 17

@Krzysztofsensei ruskich trolli to masz w PISie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
+5 / 9

Wpuścili brudne pełne chemii zboże, dopuszczając by Polacy to jedli, znów wał na grubą kasę a teraz łżą i udają że pomagają. żygać się chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Forget_about_it
-1 / 1

Pomagać sąsiadowi w potrzebie - owszem, trzeba.

Dawać się ordynarnie okłamywać i być dymanym na grubą kasę - nie wolno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 2

Hmm... Faktycznie PiS zawaliło z tym brakiem nadzoru, ale obecny zakaz jest podobno zgodny z prawem: "Każde państwo ma prawo i obowiązek do ochrony swego rynku i swoich producentów. Nie może być tak, żeby z zewnątrz napływała taka ilość towaru, która wprowadza destrukcję i zaburza równowagę na rynku danego kraju. Przed tym ma bronić Komisja, powinna to czynić w ramach wspólnego rynku, ale jeśli tego nie robi, to państwa członkowskie mają prawo domagać się zastosowania środków ochronnych przewidzianych w artykułach 15-16 unijnego rozporządzenia o przywozie towarów. I Polska na taki krok się zdecydowała."
Pytanie, czy ktoś może to potwierdzić lub obalić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rob_plk
0 / 2

@mudia Już się w mediach zaczynają bajki: "Sprowadziliśmy bo były kłopoty na rynku zbóż itp., inflacja itd." Jeszcze sobie nagrody porozdają za "ratowanie gospodarki narodowej".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
0 / 0

@rob_plk bo te nagrody "im się po prostu należały". Tak jak Glapiński zaliczył 710 tys nagród za rok skończony stratą 17mld. Nie do pomyślenia w świecie zwykłych ludzi i prywaciarzy bez powiązań z polityką..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem