Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
130 140
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D DJCiaston
0 / 0

Hitlerowcy, to trzeba podkreślić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bushi123
+3 / 3

Jak zwykle: eleganccy, zadbani, świetnie ubrani, znakomicie wyposażeni, dobrze odżywieni i zadowoleni, bezwzględni, profesjonalni, nieludzcy mordercy. Eine Nation, ein Reich, ein Führer!. Jak łatwo zapomina się o piekle wojny, bezwzględnym mordowaniu ludzi, którzy chcieli żyć w pokoju. To piekło wciąż wraca niby w inny sposób, a ciągle, od tysięcy lat w tej samej formie: pogardy dla innych, ludobójstwa, cierpienia i bezsensownej śmierci w imię wydumanych idei i wynaturzonych ideologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2023 o 13:00

J jeszczeNieZajety
0 / 0

@Bushi123 No, nie jak zwykle. Popatrz na zdjęcia Niemców poddających się pod Stalingradem. Trochę mniej zadbani i eleganccy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Malachia
+2 / 2

Niemcy głównie jako kierownicy akcji. Wśród samych oddziałów zajmujących się likwidacją getta najwięcej było Ukraińców i Litwinów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+2 / 2

@Malachia równie oddziały Łotyszy jednak główną rolę w czasie likwidacji ("ewakuacji" do obozów zagłady) getta odegrała żydowska policja. Oto rozmiar faszystowskiego terroru. Co do różnych akcji likwidacyjnych w sensie egzekucji na terenie getta przed i po powstaniu te wykonywane były przez niemiecke SS, rozstrzelano ok 20 tys ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem