Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1468 1494
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+15 / 29

Dałeś zdjęcie z "siepomaga", a jest to zbierana kasa przez fundację, więc nie podlega pod ustawę, opodatkowaniu podlegają prywatne zbiórki, np. nie tylko na chore dziecko co na iPhone-a dla znanej aktywistki Mai.
Jak pisałem, że prywatne darowizny nie powinny być nigdy opodatkowane, to paradoksalnie wiele osób dziś oburzonych podawało argument o tym, że to przecież prosta droga do oszustw, gdzie w celu uniknięcia podatku ktoś by robił darowiznę lub po prostu wyłudzać kasę i dlatego podatek od darowizny jest potrzebny lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+9 / 15

@Tibr
No dobra, ale prywatne zbiórki na leczenie chorych ludzi (bo nie ograniczajmy się tylko do dzieci) już pod to podlegają? To też tak trochę nie halo, bo fundacja z tego co kojarzę, całości pieniędzy zebranych nie musi przeznaczyć faktycznie dla tej osoby, na którą rzekomo zbiera. Są jeszcze koszty fundacji itp.
Zatem jeśli to tak wygląda to tak czy siak chora osoba jest dymana, jak nie z jednej to z drugiej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+7 / 15

@Nighthawk7 zacznijmy od tego, że co do zasady podatek od darowizny jest takim haraczem/kradzieżą w majestacie prawa.
W tej sprawie chodzi o kontrolę tak naprawdę, fundację płacą też podatki. Fundację znacznie łatwiej skontrolować, a prywatną zrzutkę już gorzej. Przykład który podałem laska zebrała z nadwyżką, teraz musiałby to rozliczyć z US ( na co wydała jej sprawa ale tak naprawdę ch..j wie, tu każdy płacił z własnej woli więc... Ale gdy ktoś zbierał niby na leczenie, a ...) wtedy zawsze jakiś nadgorliwy urzędnik może zacząć sprawdzać wpłaty, a co jeżeli wykryje wpłato od osoby, która tych dochodów nie wykazywała siądzie na jego koncie, ukrywanie dochodów i bach 75% podatku za nieujawnione przychody. Z jednej strony to może być bat na próby prania kasy ale prędzej np na kogoś kto nie ujawnia swoich dochodów (patrz wolne zawody/usługi) to oczywiście przerysowany przykład ale to wszystko dąży do kontroli przepływu pieniądza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+6 / 6

@Tibr
Według najnowszych wieści medialna nagonka na ten podatek chyba przyniosła skutek, bo podobno ma powstać nowelizacja tej ustawy, która ten podatek zniesie.
Jak najbardziej zgadzam się z tym, że podatek od darowizn/spadków to złodziejstwo w biały dzień, które nie powinno mieć miejsca.
Ktoś sobie zarobił, te pieniądze już opodatkował, zatem bez znaczenia powinno być czy przekaże to swoim dzieciom czy Basi z Białegostoku, której w życiu na żywo nie widział. Opodatkował, zarobił, co z tym zrobi to już wolna wola.
Niemniej ja w tym podatku widziałem jeszcze inne zagrożenie. Mamy już podatek od spadków i darowizn, są różne grupy, różne progi kwot. Zatem już trzymajmy się tego i tyle. A nie dla zbiórek internetowych wymyślamy nowy podatek z innymi zasadami, a jakby to przeszło bez większego echa, to potem pewnie ktoś by wpadł, że podatek od spadków i darowizn jest z jakiegoś powodu za niski i trzeba go zwiększyć albo przykładowo pobierać go nawet od najbliższych tak jak w UK.
Dostajesz mieszkanie po babci i musisz brać kredyt żeby podatek zapłacić. Chore.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+2 / 2

@Tibr Czasem mam wrażenie że niektóre ustawy są by odwrócić inne problemy, co prawda lek na SMA jest bardzo drogi, ogólnie patrząc na zapotrzebowanie na całym świecie ich zyski już pewnie dawno pokryły koszt badań 100 krotnie a wytworzenie jego nie jest aż takie drogie... ale głównie mi chodzi o słabą informację i wiedzę przyszłych rodziców, którzy decydują się na dzieci. Samo SMA jest genem recesywnym i często można wykluczyć już przy samej konsultacji z genetykiem, czy zdążały się dziwne choroby w rodzinie. Można przy dużym obciążeniu genetycznym zdecydować się na in virto z badaniem zarodków lub wykluczyć część chorób nawet w badaniu genetycznym płodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Tibr A tego Pana z lewej też łatwo skontrolować? To już nie tylko fundacja....ale potężna machina firmowa a mimo to jakoś kontroli brak nad nią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@AVictor i w Polsce jest on refundowany, ale nie tam gdzie nie wykazuje statystycznie skuteczności leczenia. Rozumiem rodziców bo sam bym się brzytwy chwytał co niestety wykorzystują inni. To ciemna strona kapitalizmu "jeżeli możesz na czymś zarobić to czemu nie"
Co do dalszej części to u nas (choć nie tylko) generalnie jest problem z diagnozą i profilaktyką.

@Pasqdnik82 a ty wierzysz, że podatki likwidują problemy i budują dobrobyt i sprawiedliwość społeczną?
A mi się wydaję, że zamiast ściągać podatki z darowizn również na księży czy przecież dotyczy to innych wspólnot religijnych z pieniędzy od których już ktoś zapłacił podatek zadanym byłoby i kościoły i fundacje odciąć od budżetowego cyca, a najlepiej zlikwidować "karę za pracę" czyli podatek dochodowy i zostawić sam VAT, kto ma więcej kasy więcej go płaci tak już na marginesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+7 / 13

informacyjnie dla tych co żyją w swoich bańkach informacyjnych. Przepis miałby działać od 1.lipca. W planie jest aby od pierwszego lipca obowiązywała też ustawa likwidująca ten podatek. W ten sposób pis znowu obniży podatki XD Po raz kolejny socjaliści gaszą pożar, który sami wywołali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2023 o 9:16

R ryba884
+2 / 2

@piotrKrokodyl złodziej krzyczy łapać zlodzieja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AerynSun
+2 / 4

@piotrKrokodyl, PiS to wg Ciebie to socjaliści? To że "dajom pińcet plus" i jakieś inne trzynastki. to nie jest element socjalizmu tylko rozdawnictwa mającego na celu kupowanie głosów wyborców. To nie jest dbanie o obywatela. Wrećz przeciwnie. PiS to partia, która opisuje się jako konserwatywno-chrześcijańska i narodowa. Choć w swoim programie i retoryce politycznej PiS odwołuje się do idei socjalnych, takich jak ochrona pracowników, polityka społeczna i walka z nierównościami społecznymi, to nie można jej uznać za partię socjalistyczną.PIS kładzie większy nacisk na wartości konserwatywne, takie jak obrona tradycyjnych rodzin, chrześcijańskie wartości i suwerenność narodową, niż na rozwiązania socjalistyczne, takie jak redystrybucja bogactwa czy kolektywizacja produkcji. W rzeczywistości, PiS to manipulacyjna machina mająca na celu ochronę własną w celu bogacenia się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 4

@AerynSun Cała ta rzekoma "obrona tradycyjnych rodzin" i inne bzdety, na które Twoim zdaniem PiS rzekomo "kładzie nacisk", odbywają się wyłącznie w sferze gadania. P. Morawiecki przyznał też na jakimś wiejskim spotkaniu, że socjalistyczna myśl robotnicza jest jak najbardziej obecna w PiS. Ale nie powinniśmy sobie zawracać głowy pustą gadaniną, tylko zająć się tym, co się naprawdę dzieje.
A tam co? Czy np. konwencja stambulska to jest ten przejaw "obrony tradycyjnych rodzin"?
Czy to, że p. Morawiecki dał się nabrać i zrezygnował z prawa weta i zgodził się (chociaż nie musiał) w naszym imieniu na mechanizm "pożyczka za praworządność", dzięki czemu UE może nam teraz blokować tą pożyczkę z KPO, za którą i tak płacimy odsetki, to jest ta obrona suwerenności narodowej?
W rzeczywistości PiS skupia się na zbieraniu jak najwięcej PKB do budżetu i redystrybuowaniu wypracowanych dóbr po uważaniu, ustawicznym wtrącaniu się w gospodarkę przez zasypywanie dodrukowanymi pieniędzmi pożarów w kolejnych branżach, a także niszczeniu klasy średniej i sztucznym pompowaniu państwowych monopoli typu Orlen. Partia socjalistyczna jak się patrzy. Ale ty chyba masz jakiś problem z tą nazwą, wyidealizowałeś sobie socjalizm czy co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AerynSun
0 / 0

@HochLieck , czytaj ze zrozumieniem. "obrona tradycyjnych rodzin" i inne bzdety to cytat z ich tak zwanego programu ( a nie moje zdanie na ich temat), ktory udowadnia, ze pis jest partia konserwatywna. Jeszcze nigdy w historii swiata nie istniala partia socjalistyczna, ktorej wyznacznikiem i pierwszym prawem jest religia. Morawiecki duzo rzeczy mowi i nie na darmo ma przydomek Pinokio. Szkoda, że z 1000 kłamstw któr powiedział uwierzyłeś właśnie w to jedno wygodne dla Ciebie. Orlen był wcześniej państwową firmą, ale został sprywatyzowany w 1999 roku i obecnie nie jest już spółką państwową. Obecnie właścicielami firmy są prywatni inwestorzy. Generalnie pis jest partia bardzo konserwatywna, A Ty sobie wyidealizowałeś prawicę? Patrzysz na PiS to co robi jak kradnie i manipuluje i sobie myslisz. To nie moze byc partia prawicowa, bo partie prawicowe sa idealne, zatem to musi byc partia socjalistyczna.. Wiesz, świat nie jest czarno- biały. Zarowno partie socjalistyczne , prawicowe, demokratyczne, zielone i rożowe skladaj sie tylko z ludzi i wszędzie mogą się trafić złodzieje. Na nieszczęscie dla Polski PiS to raczej sami złodzieje. Ok,nie musisz mi wierzyć, bo nie jestem słynnym i uznanym politologemi. Jednak w Polsce jest kilko autorytetów z dziecinu polityki jak prof. Zdzisław Mach, prof. Jacek Kucharczyk, prof. Janusz Reykowski, prof. Anna Wojciuk. Każde z nich Ci ładnie wytłumaczy jaką partią jest PiS. Możesz także zapytać o zdanie słynne AI. Też ładnie tłumaczy dlaczego PiS nie jest partią socjalistyczną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2023 o 9:00

P piotrKrokodyl
0 / 0

@AerynSun
"PIS kładzie większy nacisk na wartości konserwatywne, takie jak obrona tradycyjnych rodzin, chrześcijańskie wartości i suwerenność narodową" - a czy to się jakoś kłuci z socjalizmem? Chrześcijański system społeczny to czysty socjalizm. Co obrona tradycyjnych rodzin ma do scojalizmu? - czy żeby być socjalistą to nie można żyć w tradycyjnej rodzinie? Suwerenność - socjalizm może być narodowy.

Możesz podać przykład działań, które możemy nazwać prawdziwym socjalizmem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AENDRJU
0 / 4

bug tak kciał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 6

Ile poparcia zapewnia agitując z ambony ten ,,zdrowy chłop'' a ile poparcia zapewnia chory dzieciak? No to masz odpowiedź czemu tak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
0 / 2

Opodatkować wszystkich kapłanów, skoro mają "pracę" to koniec z "dej na tace" bez podatku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
0 / 4

@Ashera01
Dopoki maja za sobá "wPIS Rzádzácy" to wiesz co oni na to? ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 kwietnia 2023 o 0:02

M MrAtoss
0 / 2

Taca to chyba też zbieranie kasy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JurnyHeniek
+1 / 3

Wiedziałem że w Polsce rządzą kretyni, ale w tym momencie zamknęli skalę i przeskoczyli nawet Koreę Północną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem