Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
282 290
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pletiks
+8 / 12

Elektoratowi pis i tak nie wytłumaczysz, skoro ich kochani przywódcy są analfabetami ekonomicznymi to czego się spodziewać po wyborcach. Swoją drogą czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego papryka jest w cenie schabu, bo ja tu czego nie ogarniam, papryka jest produkowana w Polsce, wieprzowinę importujemy z chin...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+10 / 12

@Pletiks susze które były i nadchodzą sprawia że warzywa w Europie będą o wiele droższe. Do tego wojna.. nawozy.. wałki z żarciem z Ukrainy.. itd. wybierać można jak.. :))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar m11
+5 / 7

Co do zasady masz rację, jednak bądź konsekwentny w swoich wyliczeniach. Jeśli kupuje towar po 3zł netto i sprzedaje po 5zł netto (tak jak napisałeś w democie), to przychód na nim to 2zł. Przy kasie klient końcowy zapłaci za ten towar 6,15zł brutto (zakładając, że VAT to 23%).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2023 o 6:46

F FanFiction
+2 / 4

@m11
@Xar

Sens OK

Ale opis jest do kitu delikatnie mówiąc.

Jakie znowu 1zł podatku?
Jaki zysk?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar m11
+1 / 1

@FanFiction Masz rację. Tu niestety roi się od błędów. Niby Xar pisze sensem, ale nie do końca ogarnął temat :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@m11 kupuje za 3zl neeto, sprzedaje za 5zl netto. Cena bez podatkow to netto. Wiec do tej ceny 5zl dochodzi jeszcze koszt podaku, ktory to do 5zl netto trzeba dodac zeby bylo brutto. Skoro jest podana cena netto, roznica miedzy kosztem zakupu i sprzedazy oraz podatek od towaru, to co niby jest niejasnie napisane? Opis ma byc jak na maturze: Polacz kroki i pokoloruj drwala?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar m11
0 / 0

@Xar To wytłumacz nam tu, skąd masz ten 1zł podatku? Co to za podatek od 2zł 1zł? I co to jest 2zł zysku? A może jednak przychód, dochód...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@m11 skoro musze.... Cena netto to 5zl. VAT wynosi 23 procent, wiec bedzie 1,15zl wynosil podatek, wiec cena brutto to 6,15 i za taka cene klient kupi towar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
+3 / 9

Tego ludziom nie wytłumaczysz. Myślę, że dopiero jak ludzie zaczną chociaż sami opłacać wszystkie składki to by zrozumieli jak są okradani.
Pracodawca przelewa na konto kwotę brutto, Ty musisz opłacić zus, NFZ i podatek oraz pozostałe składki. Przykład. Masz na umowie 8000zł brutto tyle dostajesz na konto. Czyli za wszystkie daniny musisz oddać że swojej pensji 2216,09zł. A dopiero teraz masz do opłacenia koszty życia. Ludzie by dopiero zobaczyli dlaczego jest drogo i dlaczego podniesienie płacy minimalnej skutkuje, że muszą więcej oddać do zusu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojtaas_pl
+1 / 9

Marża na poziomie ponad 60%? To również takie podejście ludzi napędza wzrost cen. Wszystko drożeje to czemu ja nie mógłbym więcej zarobić?
Taka jest m.in. polityka Orlenu - nachapac się jak najwięcej, a górale nie są lepsi...
Zejdźcie z poziomem marż do poprzedniej wartości to będzie lepiej i będzie więcej obrotu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bebzonik
0 / 4

@wojtaas_pl a wiesz czym sie różni marża od narzutu? Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić sześćdziesięcioprocentowej marży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
0 / 8

@Xar

Jak zwykle twoja logika jest bez sensu i sprzeczna z innymi poglądami, które sprzedajesz.

Jeśli ktoś oparł swój biznes model ma towarze, z 2zł przebitką, to albo sprzedaje 6,300+ sztuk miesięcznie albo nie nadaje się do tego biznesu i zgodnie z zasadami konkurencji powinien być wyparty z rynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 2

@Sok__Jablkowy pomyslales - no nie pomyslales, geniuszu - ze np. ktos kto sklep zalozyl 10lat temu mial sensowny model businessowy, ale debilne zarzadzanie gospodarka sprawilo, ze jest tenze model nierentowny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
+1 / 1

@Xar

Pomyślałeś - no nie pomyślałeś geniuszu, że każdy znajduje się w tej samej sytuacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@Sok__Jablkowy brawo, zrozumiales ze problemem nie jest jeden sklep, a to co dotyka calego segmentu gospodarki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
+1 / 1

@Xar

Szkoda tylko, że ty dalej nie rozumiesz lub udajesz głupiego. Skoro problem dotyka cały świat, to przecież uważasz, że rynek powinien załatwić sprawę. Podatki to tylko kolejny koszt, który każdy musi ponieść. Rozumiem, że jak obniżą podatki to następnie pracownicy mają być wdzięczni, że im pensje się obniży (bo p to już postulujesz) ale co następne? Producent ma wymagać mniej? Może inne firmy, którym przedsiębiorca musi płacić? Śmieszne, że w analogicznej sytuacji, uważasz, że pracownik musi pracować więcej i się uczyć, a w przypadku przedsiębiorcy to wszyscy inni są winni. Jak to dokładnie działa? Wystarczy założyć firmę i automatycznie jest się najmądrzejszym czy to zajmuje kilka godzin?

Szkoda, że nie zauważyłeś, że polityka jest jak każdy inny rynek. Masz co chcesz. Nie podobają Ci się konsekwencje? Politycy mają pracować dla idei? Nie mają dbać o zyski? Przecież to socjalizm, który twierdzisz, że jest największym złem na świecie. Jeszcze nie zauważyłeś, że na początku są mądre pomysły i dobre chęci i potem wkraczają kapitaliści, którzy nie dbają o niczym innym niż zysk, więc wykrwawiają wszystko do ostaniej kropli? Super to widać na rynku TV lub IT. Teraz tylko słychać, że wszędzie reklamy i nie się oglądać czy używać. Gry są wypuszczane z błędami i nie dopracowane. Programy TV ciągle przerywane lub kiepskiej jakości. Polityka to tylko kolejna korporacja i rządzi się tymi prawami, które sprzedajesz jako najświętsze. Kolejny rynek, który jak wszystko inne podziela ten sam los degradacji.

Spełnia się twój sen, o którym się tak domagasz od 2009. Ty nie masz prawa narzekać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
-1 / 3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem