Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
365 403
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Dabronik
-1 / 11

Kiedyś będzie taki tytuł, "Karetki nie wyjeżdżają do chorych, bo jest za mało ładowarek"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tera3bit
+5 / 5

eee już teraz są podłączane do "ładowarek"!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
0 / 10

W XIXw tacy jak ty przekonywali aby nie jeździć pociągami, bo od zbyt szybkiej zmiany krajobrazu za oknem, można dostać pomieszania zmysłów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+4 / 6

Zapomnieliście dodać, że krowy mleko przestaną dawać, kury jajka przestaną znosić.... W ramach ideologii wymyśla się nieistniejący problem i straszy się nim ludzi. Czasy się zmieniają ludzie pozostają tacy sami....
Pierwsza kwestia to taka, że nikt nie wymusza, aby karetki były elektryczne. Choć z powodu licznych zalet prace nad elektrycznymi karetkami są prowadzone.
Ale załóżmy że wprowadzą zapis że karetki mają być zero emisyjne. Już mamy samochody z ogniwami paliwowymi , tankowane wodorem.
Załóżmy że z jakiegoś powodu jednak karetki będą musiały być zasilane z akumulatora.
Jeżeli zobaczycie karetkę na postoju to bardzo często będzie podłączona do ładowania. I to spalinowa.
W karetce dla waszej wiadomości jest całe mnóstwo sprzętów które wymagają uzupełniania- akumulatory, tlen, leki itp. Jak osoba odpowiedzialnie nie dopilnuje sprawy i zabraknie tlenu w trakcie transportu albo z powodu rozładowania akumulatora respirator stanie, pacjent dozna uszczerbku na zdrowiu, to wkracza prokurator. Karetka i dziś do was nie wyjedzie, póki zespół nie uzupełni szeroko pojętych zapasów. Mimo to jak wszystko to jakoś działa. A od samochodów elektrycznych można oczekiwać coraz szybszego ładowania, coraz większego zasięgu.
Ale jak brak argumentów zawsze można postraszyć ludzi, że postęp spowoduje, że stracą zdrowie i życie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2023 o 9:05

P pan_grajek92
0 / 2

i oczywiście jak już karetka wyjedzie, to nie za szybko by zasięg drastycznie nie spadał :) na autostradzie też będzie je można łatwo wyprzedzać bo prawdopodobnie więcej niż 110 nie pojedzie z obawy że braknie prądu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+7 / 7

Yyy... ogólnie auta elektryczne kosztują 2x drożej niż standardowy samochód, w stacjach ładowania prąd jest 3x droższy, ładowanie zajmuje dodatkowo dużo czasu a wumiana akumulatora jest strasznie droga. Obecnie koszt przejechania kilometra wynosi około 60% ceny benzyny, a to jest mała różnica patrząc na koszty auta. Jakby każdy miał auto elektryczne potrzeba by było przy autostradach ogromnych parkingów ze stajami do ładowania zasilanymi sieciami wysokiego napięcia prosto z elektrownii.. Dodatkowo utylizacja akumulatorów i ich produkcja jest strasznie niezdrowa dla środowiska... i teraz pytanie gdzie tu jest ekologia? czyżby tylko standardowo chodziło o kasę pobraną do ludzi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+1 / 1

@AVictor a mówią że dobry produkt sam się obroni i wykosi konkurencję. Widać to bardzo dobrze na przykładzie samochodów elektrycznych na akumulatory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@AVictor a aby totalnie dobić sens aut elektrycznych, do spalinowymi wystarczy wstawić LPG lub CNG.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

@rafik54321 Albo wodór, mamy teraz miliony paneli fotowoltaicznych i tysiące wiatraków, które produkują prąd jak jest słońce lub wiatr, a zazwyczaj nadwyżki jego są marnowane ponieważ często nie da się zaprogramować tak zysków z elektrowni odnawialnych by wyłączyć blok elektrowni węglowej. A przy rozpowszechnieniu wodoru z nadwyżek energii można produkować wodór, przez elektrolizę wody. Do 1 kg wodoru potrzeba około 9l wody, a 1 kg wodoru przejechać można około 120km także nie jest źle...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@AVictor oczywiście. Tylko przetłumacz to ekoswirom.

Zwłaszcza że wodór można gromadzić w zbiornikach i odzyskać z nich prąd w krytycznej sytuacji. A zbiorniki można np zakopać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

@rafik54321 ciężko wytłumaczyć eko terrorystom, zwłaszcza że dążenia sią do takiego źródła energii by cały czas ropa była potrzebna.. zresztą są sponsorowani tak by wszystko szło w tym kierunku.

z wodorem można osiągnąć praktycznie 0 zapotrzebowania energetycznego do budynku i samochodu i to stosunkowo tanim kosztem. Ale nikomu na tym nie zależy bo zrujnowało by to część państw opartych na ropie oraz sporą część korpo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@AVictor ropa do póki będzie, to będzie używana. Nawet jeśli wywalimy wszystkie paliwa kopalne. Bo z ropy robi się też często np smary czy rozpuszczalniki. Oczywiście i to da się rozwiązać innymi procesami technologicznymi, ale jeśli można taniej użyć ropy to czemu nie? Zwłaszcza że środowisku to by zaszkodziło mniej, niż wielokrotnie dłuższe przetwarzanie innych substancji by uzyskać to samo :/ .

Druga sprawa, że i tak zapotrzebowanie na ropę czy gaz, mogłoby być solidne w okresie przejściowym na wodór. Bo da się z tych surowców pozyskiwać tanio wodór i węgiel.
I to jest tutaj piękne, że teraz kiedy ta technologia nie jest w pełni optymalizowana, nie jest gotowa (więc będzie droższa), można zwiększyć jej rentowność właśnie pozyskiwaniem wodoru z gazu. Gdy gaz się skończy, technologia będzie najpewniej już w pełni gotowa.

Ostatecznie gaz czy ropa, też nie wyjdą z użycia na całym świecie równocześnie. Zapewne dopiero za 50-100 lat w pełni wyjdziemy z tych surowców, a na tyle się szacuje aktualne rezerwy tych surowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 7

Ale wiecie, ze akumulatory w samo0chodach mają prąd? O nie, prąd mają. lepiej o tym nie myśleć.
A tak na poważnie, taka sama 'dyskusja' była jak strażackie wozy konne zaminiali na benzynowe. "po co marnować tyle czasu na tankwanie, skoro koń od razu do pracy jest gotowy'. Nowe=złe, prawda? Na szczęście na każdy tak myśli, dzięki temu mamy stały postęp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 4

@UFO_ludek ale wiesz że spali owka ma coś takiego jak alternator? Akumulator jest potrzebny w zasadzie tylko do odpalenia, ale nie jest niezbędny (tj nie musi byc naładowany), bo spalinowe można odpalic na pych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+2 / 6

To tak, jakbyś napisał, że: ... już, już jedziemy, tylko dokończymy tankowanie....a koń mógł od razu jechać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Longslaw
+1 / 1

Niedługo nauczę się poprawnie pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
-1 / 1

A kiedy autor demota kupi sobie słownik?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomcio_roma
0 / 0

mundurek ratownika 100+ do punktów życia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M M_72
+1 / 1

Biorąc pod uwagę, że ustawowo z "elektryfikacji" wyłączone są policja, straż, służba zdrowia i wojsko to zasadniczo dobry demot...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem