Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Policjant wybija szybę pałką, ponieważ kierowca nie wykonuje poleceń

Chłopak szybko wyjaśniony

www.demotywatory.pl
+
66 77
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pilipiuk8
0 / 12

Zasadnicze pytanie czy policja miała jakiekolwiek podstawy prawne do legitymowania osoby siedzącej w aucie. Bo On tak mówi to nie jest podstawa prawna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+3 / 19

@pilipiuk8 Gdy policjant każe Tobie wyjść z samochodu to się nie stawiasz, a wychodzisz. Po zajściu możesz zawsze złożyć na niego skargę lub rozpocząć inne postępowanie, które może doprowadzić danego policjanta do poniesienia przez niego konsekwencji. Jednak warto nagrywać CAŁE zdarzenie, a nie tylko urywek. W pojedynku słowo na słowo to pewnie wygrywa policjant.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C carramia
0 / 10

@MatMaka

Nie pisz głupot wprowadzając innych w błąd. Zgodnie z licznymi wyrokami sądowymi (powszechnie dostępnymi w oficjalnej bazie Internetowej) obywatel NIE MA obowiązku wykonywać poleceń policjanta, jeśli są one bezprawne. Każda czynność wykonywana przez policjanta MUSI mieć uzasadnienie prawne, w przeciwnym razie jego działanie jest bezprawne i nie musisz się poddać temu działaniu.

W ocenie sytuacji pokazanej na nagraniu ważna jest uwaga z komentarza @pilipiuk8 - czy policjant miał podstawy do podjęcia interwencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+5 / 5

@pilipiuk8
facet był poszukiwany, powinien siedzieć w więzieniu, a ukrywał się. Dlatego nie chciał podać swoich danych. Siedzi już w więzieniu.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+4 / 4

@carramia masz rację- nie ma obowiązku wypełniania bezprawnych poleceń- tylko, że są spore szanse , że jednak sąd uzna, że działania policji wcale nie były bezprawne. Jednak bezpieczniej podać swoje dane, a później składać skargi na bezprawne działania.
Na nagraniu widać zatrzymanie poszukiwanego prawomocnie skazanego przestępcy- ukrywał sie żeby nie siedzieć w więzieniu. Może policjant miał jakieś wątpliwości, dlatego "grzecznie" zapytał o imię i nazwisko. Jak kierowca nie chciał podać swoich danych, nie chciał wysiąść- cóż sprawa stała się oczywista. Jak powód na początku podał naruszenie przepisów o ruchu drogowym- złe oświetlenie, brak zapiętych pasów, korzystanie z komórki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2023 o 12:15

M konto usunięte
+2 / 6

@carramia Zdanie klucz: 'jeśli są one bezprawne'.

Kto to ma ocenić zgodność z prawem działań policjanta? Policjant Tobie mówi, że złamałeś prawo i podaje jakieś tam swoje uzasadnienie czy podstawę prawną, a Ty się z nim nie zgadzasz i nie reagujesz na jego polecenia tj. nie chcesz opuścić pojazdu. Co dalej? Policjant ma prawo użyć środków przymusu bezpośredniego (nie może przesadzić), aby wyegzekwować dane zachowanie, a Ty możesz później to zgłosić i dochodzić na drodze prawnej swojej racji. Dlatego dobrze jest nagrywać całe zajście, aby mieć jakiś dowód czy zapis zdarzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar romeksz
+2 / 4

@5g3g Podstawą do wylegitymowania była niechęć do wylegitymowania się? - To jest zwykłe naciąganie prawa.

Podchodząc w ten sposób, nie masz żadnych praw jako obywatel i podatnik utrzymujący tych nierobów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-2 / 4

@romeksz niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
0 / 0

@MatMaka a jak każe ci zdjąć spodnie tez od razu zdejmiesz? policjant ma podać podstawę prawna i faktyczna. sprawdź ile odszkodowań policja wypłaciła za bezpodstawna próbę legitymowania i zatrzymanie do wyjaśnienia. policjanci to kretyni którzy podstaw zachowania nie znają. Polecam audyt obywatelski na y znajdziesz obejrzysz to się dowiesz jacy kretyni tam pracują

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dobrutro
0 / 8

Jak mnie denerwują tacy "mędrkujący" przy policji. Wykonuj polecenia, a jak się nie zgadzasz to idź po wszystkim do adwokata by Ci napisał odpowiednią skargę lub pozew cywilny. Nie masz pieniędzy na adwokata lub kilku lat na rozpatrzenie sprawy to czemu ryzykujesz odsiadkę za stawianie oporu policji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camander
0 / 2

@Dobrutro Jak ci każe "zrobić mu laskę" to zrób a później się skarż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dobrutro
-1 / 1

@camander Nie musisz się obnosić swoimi fantazjami erotycznymi. Głupotą jest po prostu działanie na własną szkodę w stylu masz dostać mandat na parę złotych i zamiast pojechać do domu i zjeść obiad to kończysz finalnie na dołku, po czym grozi Ci mandat na kilka tysięcy lub odsiadka/prace społeczne itd. Trzeba być kretynem by nie umieć zamknąć mordy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem