Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1133 1143
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar nicoz
+30 / 32

Czy ktoś się zastanawiał może - dlaczego mechanizm tuszowania nadużyć jest tak podobny i skuteczny za każdym razem? Być może stoi za nim o wiele potężniejszy system. Przyłapany na pedofilii duchowny natychmiast udaje się do swojego przełożonego i ... spowiada się. Wyznaje grzechy i okazuje skruchę. Co się w tym momencie dzieje? Nikt z jego współbraci już nie powie do niego: "Ty zboczeńcu, ty zwyrodnialcu!". Od tego momentu jest on bowiem jedynie grzesznikiem, który zbłądził. Był narażony na pokusy, którym uległ a zło, które na niego czyhało, by zwieść go na złą drogę, przybrało postać np dziecka. Od tego momentu sprawca staje się ofiarą i do ratowania go rusza cała kościelna machina, ze wszystkimi środkami, którymi dysponuje a ofiary są szykanowane. Ten system nigdy się nie zmieni, bo opisany powyżej mechanizm jest jego fundamentem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+4 / 6

@nicoz
Mechanizm jest dużo bardziej cyniczny. Samo wyznanie grzechów ich nie zmazuje, potrzebna jest pokuta i ZADOŚĆUCZYNIENIE. Kościół po prostu chroni "swoich" w ordynarny sposób.
BTW: za JPII wiek przyzwolenia w watykanie wynosił 12lat i był najniższy w eruropie, czytaj: dla kościoła molestowanie 12-latka nie było pedofilią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nasper
+1 / 5

@nicoz "Czy ktoś się zastanawiał może - dlaczego mechanizm tuszowania nadużyć jest tak podobny i skuteczny za każdym razem?"

Ja ci odpowiem: BO WIERNI IM NA TO POZWALAJĄ.
Bo wierni wolą w nieskończoność zaklinać rzeczywistość niż przyjąć do wiadomości, że z ich obiektem kultu może być cokolwiek nie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+2 / 2

@nasper tzw wierni to tylko armia zombich zaprogramowanych tak by reagowac zgodnie z zyczeniem KK. niczym nie roznia sie od Rosjan popierajacych Putina, marionetek Kima w Korei czy muzulmanow nienawidzacych z definicji Zydow i Amerykanow. W sumie nie ma ich co obwiniac. Oni sa ofiarami manipulacji i nie sa w stanie myslec samodzielnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
+1 / 1

@nicoz Oczyszczanie kk wygląda tak jak oczyszczanie PZPN, chyba za Laty: zorganizowali spotkanie, po czym wyszli z oświadczeniem, że polska piłka została oczyszczona i od teraz jest już czysta. Dekretem, podobnym, do znoszącego biedę w Rosji.
Dlatego nawoływania, że kk musi się oczyścić (w sensie sam) jest pluciem ludziom w twarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+3 / 3

Piekło zamarzło. Sliko powołuje się na autorytet księdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
+6 / 10

@Geoffrey Tak jest, przestałby się odzywać, bo zaniżaniem skali tylko szkodzi. Sprytne posunięcie, ruch wyprzedzający pomagający ukryć prawdziwą skalę molestowań w kk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
+9 / 13

@Geoffrey Lubisz małe dzieci, że takie głupoty wypisujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2023 o 20:05

K KolorowaOwca
-4 / 4

ten gość w sutannie to cwaniak i cynik. Pedofilia to najgorsze zło ale on akurat nie jest szczery w tym co mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nasper
-5 / 5

Oto Polska w pigułce:

Połowa ma kompleks niższości wobec Duchownych.
Druga połowa ma kompleks niższości wobec Prawników.

Ani jedni ani drudzy, nie zasługują nawet na jotę zaufania które mają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem