Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
812 834
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawvel
+11 / 13

Obecna władza tak bardzo chce być anty-PRLowska, że posługuje się metodami z czasów komunizmu żeby to osiągnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+2 / 2

@pawvel oni nie chcą być anty PRL tylko chcą na takich wyglądać, niby drobna różnica a w rzeczywistości jednak ogromna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rikross
+5 / 9

Powoli, już mają prokuraturę, trybunał konstytucyjny, notariusza w pałacu prezydenckim, spółki skarbu państwa.. Zdajesz sobie sprawę, że oni mają coraz więcej, a my coraz mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudamudamuda
+2 / 8

> I niby w jaki sposób kaczelnik eliminuje opozycje?

@drjak Lex Tusk, czyli możliwość odebrania prawa do kandydowania dowolnej osobie, na polecenie agenta SB o pseudonimie Balbina, Bestii z Żoliborza, Pierwszego Incela Trzeciej i Czwartej, Jarosława Wiecznie Dziewicy.

> Nie zniszczyli sądów

to dlaczego prokuratorzy wydający wyroki niezgodne z linią partyjną pisu albo zostają przeniesieni, albo trafiają pod tzw. izbe dyscyplinarną na polecenie Ziobry Kury Jechanej, znanego również jako Mściwe Zero?

> opozycji

jak konkurencją jest PO i razemki, to nie ma nawet sie co specjalnie podnosić z fotela

> wolnych mediów

ale wcale. Jedynie monopolista konstytucyjny został przekształcony w wydział propagandy PiS

> ani demokracji

nie ma żadnej demokracji. PRL nie został zlikwidowany, tylko rebrandowany - gdyby został zlikwidowany, to Konfederacja byłaby jedyną partią z obecnych, która by istniała, bo pozostałe są zarządzane przez komunistycznych zdrajców i byłych agentów SB.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2023 o 23:57

P Pierdzideuko
+5 / 5

@drjak przez kontrolę mediów - TVP w służbie parti, dziennikarze stawiający pytania lub naśmiewający się z tych bolszewików wyeliminowani (casus PR3), TVN poza zasięgiem dla dużych obszarów polski, prasa lokalna w rękach spółek kontrolowanych przez partię, pompowanie kasy do szczujni w rodzaju Gazeta Polska, niezalezna.pl odcinanie od reklam spółek skarbu państwa tytułów krytycznych do rządu, itd itp, jak Orban a wcześniej jeszcze Putin.

Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2023 o 0:42

D drjak
-4 / 4

@Pierdzideuko Media są zawsze kontrolowane przez koalicję rządząca. PO-PSL przez 8 lat prowadzilo swoją propagandę, teraz 8 lat propagandy PISow. Dziennikarze już dawno przestali być "niezależni" bo niezależność nie przynosi profitów. PIS ma swoje press-tytutki (np bracia Karnowscy) a PO swoich (Lis, czy caly TVN). Prasa lokalna byla w bardzo dużym stopniu w rękach inwestorów zagranicznych, jeśli się nie mylę to procentowo najwięcej mediów w Polsce należało do firm z innym kapitałem. W innych krajach od dawna są takie limity, na przykład we Francji to jest max 20% w Polsce az 75% mediów nie bylo Polskich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 4

@Pierdzideuko Co do zasiegu TVN to nie wiem, ale maja koncesję więc to chyba sprawa inwestorów gdzie mają nadajniki. Ja nie znam nikogo kto by nie mial TVN (z drugiej strony od dawna nie mieszkam w Polsce i mnie to nawet nie interesuje bo od dawna nie ogladam TV).
Szczujnie zawsze są pompowane przez spółki skarbu państwa (obsada zarządu w/g klucza partyjnego), tutaj akurat sie nic nie zmienilo. Za PO-PSL było dokładnie to samo, czyli reklamy szly do Newsweeka, Polityki, TVN itp a tacy Karnowscy musieli prosić o dodatki. Generalnie jest to samo co bylo od mniej wiecej od 2007. Jedyna różnica jest taka, że ludzie bardziej tkwią w swoich bańkach medialnych, są bardziej nerwowi i jak się zaczyna rozmawiac o polityce to im ślina leci z wrażenia. Innymi slowy są głupsi bo nie widzą gdzie tkwi problem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-5 / 5

@rikross absolutnie nie widzę roznicy pomiędzy 8 latami rządów PO-PSL a 8 latami rządów PIS. Poprzednia koalicja też obsadzala swoimi ludzmi wymienione podmioty dokładnie tak samo... Na przykład pamietam nawet jak Rulewski z PO (jak rzadzil PIS) w trakcie wywiadu, gdy komentowal jakaś sprawę sądową, powiedzial "to nie był nasz sędzia", chodziło mu o poglądy polityczne.
Komorowski tak jak Duda był mobilnym długopisem. TK byl obsadzony "niezależnymi" sędziami jak Rzeplinski, ten to paradował z politykami PO pod koniec swojej kadencji. Spółki skarbu państwa są stworzone właśnie po to aby rządząca paria miała skąd czerpać kasę, tutaj się też nic nie zmieniło i się nie zmieni, bo w Polsce panuje partiokracja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 4

@rikross Jest dokładnie to samo co bylo przez 8 lat rządów PO-PSL. TK byl obsadzony ludzmi o poglądach bliskich PO (no Rzeplinski). Komorowski tak jak Duda był mobilnym długopisem. Spółki skarbu panstwa byly obsadzone w/g przynależności partyjnej i ciągle umieszczały reklamy w przyjaznych mediach. Dodatkowo jeszcze wtedy na scenie politycznej było PSL i oni obsadzili wszystke możliwe agencje i urzedy na wsiach.
Jakoś tak od 2007 jest dokładnie tak samo, tylko jest inna flaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 4

@mudamudamuda Masz dużo racji. W Polsce panuje partiokracja, na liscie wyborczej może być ktokolwiek znany (lokomotywa), ale glosy i tak idą na partie a nie na niego. To zapewnia ordynacja wyborcza, która w obecnej formie uniemożliwia wejscie do sejmu tym mniejszym. Zresztą nawet jakby weszły to i tak zostaną skonsumowane przez większe partie. To prowadzi do tego, że najważniejszą osobą w Polsce jest przewodniczący partii rzadzacej czyli Kaczyński. To on, szeregowy poseł może w każdej chwili usunąć z partii innego posła, ministra czy premiera. Jednak winą za tą nie ponosi Kaczyński, on wykorzystuje możliwości zapisane w Konstytucji. To fatalna Konstytucja zaimplikowana przez komuchow jak Miller czy Kaczyński gwarantuje i betonuje partiokracje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 4

@mudamudamuda
Co do niszczenia sądów - ta kasta już dawno powinna być traktowana pejczem. Niesprawiedliwe i skandaliczne wyroki to norma. Sędziowie są niczym bogowie, zero odpowiedzialności i imunited. (Prokuratorzy nie sa od wydawania wyroków jak napisałeś)

Lex Tusk - muszę sprawdzić zanim się wypowiem

Opozycja - tutaj pełna zgoda, jak się ma jako przeciwnikow Ewę Kopacz, Borysa Budkę, Nowacką, Petru, Szejrung-Wielgus to faktycznie nie ma co się przejmować

Media - te od dawna nie są niezależne. Kazda partia rządząca zaczyna od zmian w TVP i PR. Pozniej media przyjazne reklamują spółki skarbu państwa notując świetne wyniki finansowe.

Demokracja - ależ jest, w obecnej formie dwoch debili przegłosuje profesora, jak mawiał Korwin. PRL nie został zlikwidowany, tutaj zgoda, ale dzięki demokracji ten PRL2.0 ma się lepiej niż przed 1989.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+3 / 3

@drjak nie ma porównania między czasami PO a czasami PiS w zakresie zawłaszczenia organów państwa i mediów, whataboutyzm czy symetryzm już dawno nie działa jako argument, co do baniek masz rację rzecz w tym że jedna z tych baniek jest finansowana przez mieszkańców wszystkich baniek i pochłania pozotałe bańki,w zakresie kształtowania opini, prawa i ekonomii. Orbanizacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 4

@Pierdzideuko Ja nie widzę różnic w zawłaszczaniu, jedyna różnica jest taka, że za PO-PSL zarówno TVN jak i TVP byly pro-PO, więc nikt nie informował Teraz sa dwie stacje nadające różne punkty widzenia (i bardzo dobrze). Za czasów poprzedniej koalicji, aby dowiedzieć się o skali zawlaszczenia i przekrętów trzeba bylo sprawdzać jakieś niszowe media. Teraz te media jako przychylne PISowi sa grubo sponsorowane ze spółek skarbu panstwa.
Generalnie problem Polski to partiokracja, gwarantowana przez Konstytucje z 1997r a nie PIS, Kaczyński czy PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudamudamuda
-3 / 3

@drjak bo nie ma różnicy w zawłaszczaniu. PO to twór stworzony przez agentów SB skupionych wokół Bolka. PiS to twór stworzony przez agentow SB skupionych wokół Balbiny. "Lewica" to dawne SLD, czyli rebrandowany PZPR. To wszystko te same zdradzieckie psy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+2 / 2

@drjak o skali zawłaszczenia oraz bzdurnych insynuacji mediów ówcześnie niszowych świadczy 0 skazań, w tym immunitet Kwiatkowskiego który służył pisowi, co do partiokracji zgadzam się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 4

@mudamudamuda No wiec doskonale się zgadzamy co do esencji problemu... partie i partiokracja to tylko widoczny objaw tkanki rakowej, źródłem raka jest Konstytucja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 4

@Pierdzideuko 300% racji. PIS doszedł do władzy na hasłach rozlicznia poprzedniej władzy. Przez osiem lat nie zrobili nic (z wielkim trudem uwalili Nowaka za jego zegarek). Teraz anty-PIS chce się dobrać do wladzy obiecując rozliczenia z PISem... to sa takie 8 letnie cykle. Aż trudno się tu śmiać skoro po 8latach wladzy PIS ludzie łapią hasła, z którymi PIS szedl do wyborów w 2015...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rikross
+1 / 1

@drjak Na przykład, żeby teraz pracować w spółce skarbu państwa, też trzeba wygrać konkurs? TVP, Polskie Radio i gazety lokalne są takie same, tylko że nie PO-PSL a PiS? Inflacja jest na takim samym poziomie? Płaciliśmy kary do UE? Orlen był monopolistą i dyktował ceny? Dotacje dla rydzyka TVP i znajomych? Przekupywanie posłów za stanowiska? Moim zdaniem jest wiele różnic, za które płacimy i płacić będziemy jeszcze długo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m_77
+2 / 4

Nawet podobny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem