Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
229 233
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B blank2
+3 / 9

nawet jak to za rok będzie tylko 5 sztuk to i tak będą zadowoleni bo to 5 sztuk za nic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2023 o 17:29

avatar Obyczajowy
+4 / 4

W końcu dobry projekt z którym można uderzyć w teren :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwrc
0 / 2

@Tomasz7777 to jako wolnościowiec powinieneś to wiedzieć że gospodarka powinna jak najmniej zależeć od polityków. Pensja minimalna w założeniu powinna podążać za stawkami rynkowymi nie wpływając na całokształt a chroniąc jednostki które januszex mający ponopol w jakimś regionie chciałby wykorzystywać. U nas postawione jest to na głowie bo rząd wymusza podnoszenie pensji ludziom podnosząc minimalną i nie zważa że coraz większy procent rynku jest z każdym rokiem na minimalnej. Rozwiązali sobie problem deficytu wywołanego programami socjalnymi (wyższe pensje wyższe wpływy z podatków) psując niestety rynek odrywając jlość pieniądza w obrocie do ilości produkowanych dóbr co jest główną przyczyną inflacji jaką mamy. Dodatkowo rozdawnictwo covidove w postaci różnego rodzaju tarcz i programy socjalne dodatkowo nakręcają spiralę inflacyjną. Nie mówiąc że takie rozchwianie rynku ma wiele innych dalekosiężnych konsekwencji które przyjdą w kolejnych latach. Wniosek prosty nie da się jedną ustawą dogonić kraje zavhodnie, do tego trzeba czasu i nie przeszkadzać gospodarce a pieniądze inwestować a nie rozdawać ale wtedy na efekty trzeba czekać i nie daje to zbyt wielkiej popularności...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 4

@Tomasz7777 moim zdaniem wynika to z tego, że w tamtych krajach nie ma rozdawnictwa, a przynajmniej nie na taką skalę jak u nas. No i są to kraje bardzo bogate, o wiele bogatsze niż my. Ich bogactwo wynika po części z tego, jak potoczyła się ich historia, a jak nasza. Ale nie tylko, bo przede wszystkim z kultu pracy i nauki, który jest w tamtych krajach. Nie oszukujemy się, Polacy i Niemcy to zupełnie inne, przeciwne mentalności.
No i w tamtych krajach Kościół (żaden) nie ma nic do gadania. A u nas niemal rządzi. A wiadomo, księża są pierwsi do krzyczenia o tym, że pieniądz to samo zło, a bogaci pójdą do piekła. Jak już takie tezy stawiają, to niech najpierw zaczną od siebie pozbędą się swoich majątków.

Wydaje mi się też, że u nas rząd na siłę i zbyt szybko te wypłaty podnosi.

Lepiej by to wyjaśnił ekspert od ekonomii. Ja ekspertem nie jestem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@Cammax @rwrc napisał coś bardzo fajnego... że podnoszą pensję minimalną więc pracodawcy no muszą się stosować... ale jednocześnie ci, co wcześniej zarabiali więcej niż minimalna obecna( dostawali tych podwyżek mniej i mniejsze) i doszło do sytuacja takiej że że Ci co kiedyś no nie wiem... zarabiali 600-700zł niż pensja minimalna... obecnie zarabiają 300-400zł więcej. A dodając to tego o ile ceny wzrosły przez inflację (i wszystkie składowe które się nia składają.. a więc rozdawnictwo między innymi) to ich stać na mniej niż kilka lat temu... tych z minimalną... stać w zasadzie też na mniej tylko nie w takim stopniu... od biedy można powiedzieć, że stać ich na tyle samo gdy zarabiali 600zł przy cenach jakie były wtedy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Pasqdnik82 racja. Nie wiem, czy to ciągle i szybkie podwyższanie inflacji to główna przyczyną inflacji, ale na pewno jedna z wielu. Podobnie jak rozdawnictwo i ciągły dodruk pieniędzy, żeby wystarczyło na to wszystko. A że ich wartość maleje, to inna sprawa.
Wojna i covid były tylko gwoździem do trumny bankrutującej gospodarki.

Warto dodać, że wypłaty podnoszone są tylko tym, którzy zarabiają najmniej. Bo tacy na PIS glosują. Ci którzy mają dobrą pracę, są wykształceni i bogaci nie zagłosują. Więc PIS chce na siłę wszystkich zrównać do poziomu swojego elektoratu (czytaj: sprawić, że.wszyscy będziemy mieć całe gówno).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elterchet
-4 / 8

To tobie trzeba tłumaczyć, jesteś uparcie ułomny.

przed pis było 0 harnasi (no a co myślałeś, że jak to widzą ludzie),
za pierwszej kadencji 295 ekstra darmowych harnasi (w końcu dali pieniądze!)
za drugiej słabiutko zeszło do 154,
ale tu już na 3 kadencje szykują podwyżkę, dzięki której będzie 246 pomimo drożyzny. To absolutnie trzeba na PIS głosować bo bez tych ekstra 300 będzie słabo.... Jeżeli, bo cześć ludzi wyznaje wiarę w odebranie im 500+ po zwycięstwie ,,TUSKA".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem