Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Na wczorajszym koncercie Behemotha w Gdańsku:

0:17

Fajnie jakby za skandowaniem i oburzeniem poszedł głos w wyborach

www.demotywatory.pl
+
456 481
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J Jacek83218
+5 / 11

Na pewno pójdzie. Zwróć uwagę że procentowo opozycja ma więcej jak PiS. Tylko system przeliczania głosów na mandaty mamy ..ujowy i dlatego tak to wygląda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+4 / 8

@Jacek83218
problem z opozycja jest taki ze poza antypisem niewiele ich laczynp jezeli popatrzylibysmy sie po pogladach parlamentarzystow z roznych partii okazalo by sie ze np taki psl jest blizej pisu niz lewicy
wiec jak sobie wyobrazasz "odpisianie" polski w takiej sytuacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brasileiradepalmera
+6 / 6

@Jacek83218
Na pewno pójdzie, bo to najbardziej antypisowy rejon kraju, w Gdańsku i ogólnie na Pomorzu poparcie dla Pisu jest znikome, tu jeszcze nigdy PiS nie wygrał żadnych wyborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+3 / 3

@mieteknapletek tylko w wypadku PiSu nie chodzi do końca o poglądy, a o skalę korupcji, nieudolności, złodziejstwa, zaprzaństwa itd. Były już u władzy siły polityczne z podobnymi poglądami i jakoś, aż tak źle nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Elathir
oczywiscie, ale tu pojawia sie problem, dlaczego ludzie pomimo tej calej nieudolnosci korupcji i zlodziejstwa to pis jest partia ktora ma najwieksze poparcie
wiec tu nalezy sie zastanowic czy przypadkiem to nie jest tak ze spory odsetek polakow tyle sie nasluchal o rownych aferach od 89r ze do tego przywykl wiec na to przestal juz reagowac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@mieteknapletek

Powód jest prosty. W Polsce mieliśmy przez cały XIX i połowę XX wieku silnie prowadzoną rusyfikację. W jednych regionach kraju była ona silniejsza w innych słabsza. Zaowocowała ona podziałem na Polskę A i B zresztą. I niby można powiedzieć, że część mieszkańców zachodnich ziem, przecież pochodzi z wschodu tylko w 1945-46 były przesiedlenia, ale jednak otoczenie + bliskość zachodu wpłynęły na tempo otrząśnięcia się z jej efektów. Na wschodzie kraju bliskość Rosji połączona z biedniejszym materialnie otoczeniem ten proces wyrwania się z myślenia rosyjskiego postępuje dużo wolniej.

Bo spójrz na poparcie dla PiS, ma miejsce w wschodzie a na zachodzie w rejonach biednych. Otóż co łączy myślenie rosyjskie i myślenie biedy? Jest to pięć elementów wspólne:
- moja złą sytuacja to czyjaś wina, czyjaś ale nie moja
- wszyscy co nie myślą tak jak ja i nie są w mojej sytuacji muszą być moim wrogami i chcieć mojej krzywdy
- by było lepiej potrzeba mi Pana, który weźmie za mordę tych innych (złodziei, wykształciuchów itd. )
- by Pan mógł to zrobić konieczne są rządy twardej ręki
- Pan to Pan, jego łaska do szczęścia jest konieczna, więc nie obowiązują go zasady dla zwykłego ludu

I właśnie PiS im daje. Wskazuje winnych (UE, LGBT, młodzi wykształceni z dużych miast itd.), ściąga z nich odpowiedzialność za ich niepowodzenia, głośno krzyczy o tym jak dowali tym złym, pozoruje rządy twardej ręki i ma w tyłku prawo widocznie na każdym kroku pokazując, że ich prawo nie dotyczy bo są ponad nim. Dla ich wyborców te afery nie są problemem. Identycznie wygląda to w Rosji. Poparcie da Putina jest tam realne, nie wynika z fałszerstw wyborczych, on naprawdę ma 80% poparcia, a PiS zauważył, że naśladując go zagospodaruje sporą część społeczeństwa, bo jej mentalnie bliżej do Rosjan niż do reszty Polaków. Choć oczywiście Rosjan nienawidzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Elathir
oczywiscie masz calkowita racje, tylko ze problem tkwi w tym ze nawet jezeli opozycja by sie zjednoczyla i odsunela pis od wladzy, to nic to nie zmieni bo bez zadnego planu opozycja nie rozwiaze zadnych problemow (no moze poza odsunieciem niekompetentnych osob) ale jezeli wiekszosc osob nie odczuje tych zmian, to pis(albo pis 2.0) wroci i bedzie: patrzcie jak my bylismy u wladzy to byly pieniadze na wszystko a teraz ich nie ma, bronilismy godnosci polski przed unia itp i bedzie powtorka z 2015r i w zaleznosci od tego jak bedzie wygladala sytuacja pod rzadami opozycji moze sie to skonczyc wiekszoscia konstytucyjna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peda
+4 / 8

Najłatwiej jest komuś mówić co ma zrobić, jeśli jest to dla ciebie ważne, to nikt nie broni ci spalić publicznie koranu, ale nie rób z innych marionetek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P phronesis
-1 / 3

@pawel1032 uwielbiam argument: patrz! tamci są bardziej po7ebani niż my!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
0 / 0

Zawsze mnie to intryguje. Ja tych ścierw bym kijem nie tknął, a setki tysięcy ludzi chce z nimi ostro seks uprawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 1

@Hirek130 nie będzie gorzej.

Według statystyk (korupcja, błędy, nieudolność) to najgorsza seria rządów po 89 roku (1 Beaty Szydło, bodajże 3 Morawieckiego), z uwzględnieniem tych co rządziły co najmniej rok (w pierwszej połowie lat 90-tych mieliśmy sporo ekspertowych zmian, których nie ma jak porównać).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem