Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
194 199
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ashardon
+7 / 7

To nie jest selekcja naturalna!

Dobór naturalny (selekcja naturalna) – jeden z mechanizmów ewolucji biologicznej, prowadzący do ukierunkowanych zmian w populacji zwiększających ich przeciętne przystosowanie, czyli adaptację do warunków środowiskowych, poza okresem wymierania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+5 / 5

@Ashardon A o Nagrodzi Darwina słyszałeś. Polepszenie puli genowej gatunku poprzez samoeliminację mniej dostosowanych osobników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

Przedłużacz typu niemieckiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+2 / 2

Paradoksalnie to nie jest przykład najbardziej niebezpiecznej prowizorki z prądem w roli głównej. Najmniejsze poruszenie spowoduje wypadnięcie przewodu (albo obu) i rozłączenie obwodu. Nie ma natomiast żadnych wystających metalowych części, które mogłyby skutkować porażeniem. W przypadku pokazanym na zdjęciu zachodzi już prędzej niebezpieczeństwo pożaru, bo przewody o takim przekroju nie nadają się do prądu sieciowego i pewnie szybko się usmażą. W każdym razie ludzie robią znacznie gorsze i głupsze rzeczy. Jak w tym słynnym zdjęciu pływającego w basenie klapka, na którym połączono dwa przedłużacze sieciowe. Kiedyś na własne oczy widziałem "genialne" rozwiązanie polegające na pociągnięciu prądu z gniazdka 230V na przewodach zawiązanych na dwóch gwoździach wsadzonych w gniazdko. Nie wiem co trzeba mieć zamiast mózgu aby robić coś takiego, ale najwyraźniej są tacy, którzy uważają podobne patenty za dobry pomysł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bastriks
+1 / 1

A ile ludzi jest po szkole, gdzie była informatyka, a ludzie nie umieją podłączyć monitora. Nie ma co wymagać, żeby złożyć kompa, ale prawidłowo wszystko podłączyć. Mnie to przeraża, jak np. oglądam milionerów. Tyle fakultetów, i praktycznie zero wiedzy życiowej (ogólnej, powszechnie nabytej przez doświadczenie dziadków, rodziców, znajomych, obcych). Dramat! Taki wycinek fakultetu przyda się tylko w pracy, i może być niewystarczający, bo z tą wiedzą życiową można to zrobić lepiej i szybciej, niż idąc schematem blokowym. Ten demot właśnie to uwiarygodnia że jest źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
0 / 0

Ktoś lubi słuchać AC/DC

Odpowiedz Komentuj obrazkiem