Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
107 120
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C coldfish
+4 / 4

ja się dziwię że ktokolwiek mógł uwierzyć w tłumaczenia że Watykan nie wiedział o Holokauście.
Cała Europa a później i świat w ogniu wojny.
Za oceanem w krótkim czasie dowiadują się co się dzieje w okupowanych krajach dzięki misji Jana Karskiego a Watykan który ma "informatorów" w każdej parafii nic nie wie?
Że o ambasadorach w krajach zaangażowanych w wojnę nie wspominająć. Też nie wiedzieli? Przedstawiciele krajów gospodarzy nic im nie powiedzieli?

I jeszcze na koniec Watykan pomaga hitlerowskim zbrodniarzom w ucieczce do Argentyny.
I nikogo nie zastanowiło dlaczego oni tak uciekają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@coldfish amerykanie dostali pełny raport bezpiecznio z obozu koncentracyjnego i też nie uwierzyli.
Po kryształowej nocy amerykańscy bigaci Żydzi naciskali aby nie wpuszczać niemieckich Żydów do USA bo też nie wierzyli.

Co do ucieczki do Argentyny, to taki trochę szumnie brzmiący motyw mający trochę przykryć inną drogę, poczytaj jak dużo nazistów ukryło się w Egipcie (bliski wschód/kraje arabskie) kto wyszkolił pierwszych terrorystów, co z tym miał wspólnego Jasir Arafat i jego "przyjaciel"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Rydzykant a oczywiście, nie można pominąć faktu przecież na kim opierał się cały program kosmiczny USA (nie wspominając innych) czyż nie był to von Braun twórca broni odwetowej, ostatecznej Niemców? ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-1 / 3

Nie rozumiesz, tu nie chodzi o to, czy papa-pedofilio wiedział, czy nie wiedział. Tu nie chodzi o prawdę, tu chodzi o to, że to jest "nasz" papa-pedofilio i jego się broni za wszelką cenę, nawet cierpienia dzieci i ich zniszczonych żyć.
Gdyby to dotyczyło śniętego benka, czy ruskiego franka, to wszyscy by byli oburzeni, ale że to jest "nasz" kremówkowy złoczyńca, to nie wolno na jego temat powiedzieć złego słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
0 / 2

Ze źródła, bo warto wspomnieć, a nie każdy zajrzy:
```
Data listu Koeniga jest znacząca, ponieważ sugeruje, że korespondencja od zaufanego kolegi jezuity dotarła do biura Piusa kilka dni po likwidacji getta i po tym, jak Pius otrzymał wiele not dyplomatycznych i wizyt od różnych wysłanników obcych rządów z doniesieniami, że do tej pory w Polsce zabito do miliona Żydów.
```

```
Chociaż nie ma pewności, że Pius widział list, Leiber był jego głównym doradcą i służył papieżowi, gdy był ambasadorem Watykanu w Niemczech w latach dwudziestych XX wieku.
```

Ale też co dziwne, w artykule napisali:
```
Znaczenie tego dokumentu wynika z tego faktu, że w sprawie Holokaustu istnieje teraz pewność, że Pius XII otrzymywał od niemieckiego kościoła katolickiego dokładne i szczegółowe wiadomości o popełnianych zbrodniach - powiedział Coco.
```
Czyli nie ma pewności, ale jest pewność?


```
Według "The Pope at War" (...), watykański Sekretarz Stanu, Monsignor Domenico Tardini, powiedział brytyjskiemu wysłannikowi w Watykanie w połowie grudnia, że papież nie może wypowiadać się na temat nazistowskich zbrodni, ponieważ Watykan nie był w stanie zweryfikować otrzymywanych informacji.
```

```
Dodał, że Koenig nalegał również, aby Watykan nie upubliczniała tego, co ujawnił, ponieważ obawiał się o własne życie i życie źródeł ruchu oporu, które dostarczyły informacje wywiadowcze.
```

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2023 o 14:19

R Rydzykant
-2 / 4

"Niewiedzy Piusa XII o holokauście"?
A słyszałeś może o encyklice "Mit brennender Sorge"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mit_brennender_Sorge
Eugenio Pacelli czyli właśnie przyszły Pius XII już w roku 1937 wiedział o zbrodniczym charakterze hitleryzmu. Późniejsze informacje (zapewne okrojone, bo wzmiankowany "niemiecki jezuita" nie był Pileckim - nigdy nie widział co dzieje się w obozach koncentracyjnych), jedynie potwierdziły jego wcześniejsze obawy. I co miał z tym zrobić? Wysłać swoją Gwardię Szwajcarską aby podbiła Berlin? Pius XII zrobił to co mógł - zobowiązał księży do udzielania pomocy Żydom. W samym Watykanie ukrywało się około 500 osób pochodzenia żydowskiego, w innych obiektach sakralnych Rzymu było dalsze 4000. Ogólną liczbę Żydów uratowanych przez KRK trudno zliczyć, jednak fakty te potwierdza instytut Yad Vashem.
Usiłujesz promować tezę "wiedział i nic nie robił". Jest to kłamstwo stworzone przez kierowaną z Kremla grupę aktywistów "Seat 12"
https://en.wikipedia.org/wiki/Seat_12
Tymczasem prawda jest odmienna - "trochę wiedział, trochę się domyślał i robił to co mógł."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem