Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
78 103
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S snickers88
-3 / 19

Palant od mema idiotyzm to mało baranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
-3 / 19

Co ma do tego Konfederacja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Liber02
+3 / 19

@TheAvatar322 Rosja występuje w obronie Starych, Sprawdzonych Wartości; tak – również wojen!!” — napisał Janusz Korwin-Mikke
Chociażby takie piękne wypowiedzi. Konfa nie ukrywa że wielu jej członków jest prorosyjskich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar yahoda
-1 / 15

@Liber02 To może zacytuj co na to odpowiedział Robert Winnicki. Pomogę:
"Bzdury. Poza pokazowym anty-gejostwem Rosja jest państwem, w którym aborcja, alkoholizm, rozwody, narkomania, AIDS są powszechniejsze niż na Zachodzie. Elity są zdegenerowane, materialistyczne, a w państwie króluje korupcja, bezprawie, łamanie wolności osobistej i gospodarczej"

A i podaj jeszcze tych wielu prorosyjskich członków :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Liber02
-1 / 13

@yahoda Braun wystarczy? Dwóch liderów z partii?
Ukraina jest terenem, na którym absolutnie konieczna jest denazyfikacja i chociaż należy ubolewać, że obecnie odbywa się ona w formie bratobójczej wojny, to jednak nie powinno nam to przesłaniać otwarcie neonazistowskiego charakteru obecnego państwa ukraińskiego i jego władz".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Liber02
0 / 12

@yahoda chociaż uczciwie przyznam że wypowiedzi zacytowanej przez ciebie nie widziałem na oczy i mimo jest wiedzieć że ktoś tam ma też wyważone bardziej poglądy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar yahoda
+4 / 14

@Liber02 Braun ma faktycznie ostre i bardzo kontrowersyjne wypowiedzi ale my przyzwyczajeni do poprawnych politycznie i ugłaskanych form przekazywanych przez wszystkie media nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego jak naprawdę sytuacja wygląda po drugiej stronie granicy. Faktem jest że kult Bandery i Szuchewycza jest na Ukrainie bardzo silny i jak widać popierany przez obecne władze. Nadanie temu pierwszemu tytułu bohatera Ukrainy w czasie kiedy Polska wspomaga ich w tak bezprecedensowy sposób jest jak naplucie w twarz. Rok 2022 ogłoszony rokiem UPA, Całkowity brak jakiegokolwiek sygnału z ich strony w sprawie rzezi wołyńskiej potwierdza tylko to, że nie spieszy im się do pojednania. Jednoczesna zgoda na ekshumację poległych Niemców, która odbywa się niejednokrotnie na linii frontu chyba też powinna dać nam do myślenia. Kiedyś myślałem, że trzeba im to odpuścić i ewentualnie wrócić do rozmów po wojnie ale obawiam się, że potem nie będzie do czego. Po półtora roku wspierania Ukrainy, wieszania flag, przyjmowania uchodźców usłyszeliśmy, że Polska wspiera putina, Tak wygląda wdzięczność. To jest dbanie przez Ukrainę o własne interesy, nieuleganie żadnym naciskom, leżysz ale gryziesz :) Lećmy dalej. Batalion AZOW oficjalnie obnosi się z nazistowskimi symbolami itd.
I żeby nie było, że to moje zdanie. Mam znajomych na Ukrainie i głosy o tym, że Zełeński wprowadził terror i dyktatorskie rządy są coraz silniejsze. Wielu Ukraińców ma już dosyć wojny, nie chcą odbijania terenów, o których sami mówią, że tam w większości i tak mieszkali rosjanie. Były nawet słuchy, że sami chcą podzielić Ukrainę na pół dopóki jest co ratować.
Najlepsze było to kiedy padały słowa, że nie będzie granic pomiędzy nami, że Polska jest sługą narodu ukraińskiego itd. Ukraińcy śmiali się z naszej naiwności.
Wolna i niepodległa Ukraina jest nam potrzebna za granicą. Ale nie oczekujmy, że po wojnie, ze strony ich rządu (nie ludzi, bo jakby nie było bardzo duża ich część jest Polakom wdzięczna) kiedykolwiek ktoś nas doceni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Liber02
-2 / 6

@yahoda dwie sprawy z mojej strony. Ile nazistów jest w Polsce? Pan Braun jakiś czas temu wpadł
Na wykład profesora który mówił o zbrodniach polskich na żydach. Czemu więc o tym się nie mówi? Nie wszyscy Polacy ich chronili. Piętnuje zbrodnie Ukraińców a nas się tylko wybiela? Nie staje w obronie UPA, broń cię Zeusie, ale to jest jawnie jednostronne podejście. Taki sam kaliber jak mówienie zbrodnie nazistowskie zamiast niemieckie. Faktem jest że najwięcej wśród sprawiedliwych jest Polaków, ale tak samo w Ukrainie, nie każdy jest za nazistami. A pan Braun używa dokładnie tych samych słów co Putin.
Ukraina stara się i wejście do uni? Więc wiele rzeczy będzie musiało być ukruconych.
Tak, słyszałem że nie każdy chce tam bronić tych granic, ale oni nie nauczyli się po Krymie że Rosji kawałek nie wystarczy. Albo obronią się teraz albo za parę lat będzie znowu to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar yahoda
+2 / 8

@Liber02 Braun jest ze skrajnej prawicy więc jego wypowiedzi są przede wszystkim skierowane do tej części Polaków, którzy mają podobne poglądy. Nacjonalistyczne, narodowe, niepodległościowe, propolskie itd. Dla niektórych są oczywiście za ostre ale na tym polega zróżnicowanie w polityce. Ja na przykład nie podpisałbym się pod większością bo są dla mnie za mocne, ale rozumiem przekaz.
Co do jego interwencji w INH to pomyśl sobie teraz o tym jak przedstawiana jest Polska na świecie. Od lat słyszymy o "polskich obozach koncentracyjnych". Jeszcze trochę i nie będzie pokolenia, które przeżyło wojnę i może świadczyć prawdę. Wojnę rozpętali jacyś naziści, Polacy pomagali im w eksterminacji Żydów. Taki przekaz idzie w świat. Czy może dziwić reakcja człowieka o takich prawicowych poglądach na wykład w niemieckim instytucie na temat „Polski (narastający) problem z historią Holokaustu” gdzie Polacy byli przedstawiani jako szmalcownicy, a polscy żołnierze (konkretnie mówił o NSZ) zabijali Żydów. Sami sobie dopinamy łatkę, a potem się dziwimy że nas traktują na równi z hitlerowcami. Sami nadstawiamy tyłek do bicia. Nie mówię, że Polacy byli jak kryształ i nic nie mają na sumieniu, ale puki co to musimy bronić swojego dobrego imienia bo z ofiar zrobiono z nas współwinnych.
A co do wejścia Ukrainy do UE to będzie bardzo długa droga. Tam korupcja jest na porządku dziennym. Znajomy z Ukrainy mówił mi, że pomoc, która do nich trafia bardzo często ląduje w sklepach na półkach. Nawet chyba mam od niego jeszcze zdjęcie z polskimi produktami i napisem "nie na sprzedaż". Jak masz kasę to możesz kupić wszystko, od prawa jazdy, egzaminy na uczelniach po wszelkiego rodzaju zezwolenia i nikt się nawet nie zawaha wziąć łapówkę.
Druga sprawa to dostosowanie ich norm do europejskich. W tym momencie na przykład zboże, które było sprzedawane w Polsce (nielegalnie dodam) nie spełniało żadnych norm i było tańsze niż nasze. Konsorcja zbożowe, które są na Ukrainie to w większości już własność Niemców, Holendrów itd. Ukraińskie zboże przejedzie przez Polskę na zachód, a nasze zostanie u nas i guzik na tym zyskamy, a najmniej zyskają na tym sami Ukraińcy.
Lubię Ukraińców i wiele z nimi czasu spędziłem, ale to naprawdę zupełnie inna mentalność. Trzeba do tego przywyknąć bo to naród hardy i do nich nie dotarła jeszcze "poprawność polityczna", którą się u nas promuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingmajkel
0 / 6

@Liber02 Odnośnie Brauna co przerwał wypowiedzi tego profesora, to widziałem już kilka razy, że jego wykłady nt polskich zbrodni były negowane nawet przez historyków. a on dalej jeździ po Polsce i świecie i wygłasza antypolskie kłamliwe tezy. Może ma z tego pieniądze czy inne przywileje. Nie wiem, ale skoro historycy na sali zarzucają mu kłamstwo i pytają skąd on ma takie dane a on nawet nie raczy odpowiadać, to nie dziwię się, że Braun tak zareagował jak zareagował. Choć nie pochwalam takiego zachowania to może po prostu ktoś musiał w ostrzejszy sposób zareagować przeciwko kłamstwom uderzającym w dobre imię Polaków. Oczywiście nie twierdzę, że nie zdarzały się przypadki mordów Polaków na Żydach czy inne niecne zachowania ale świadome kłamstwa powielane zarówno w Polsce jak i za granicami kraju to za dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+5 / 7

Niemcy chyba już pozapominali, jak wyglądało wyzwalanie ich kraju z pod władzy Hitlera, przez armię czerwoną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UrokliwyDewiant
-2 / 4

nie przejmuj się nim, u niego to rodzinne. debilizm wypił z mlekiem madki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
+5 / 13

no dobra, z jednej strony mamy słowa takiego Korwina czy Brauna (w sporej części zmanipulowane) a z drugiej konkretne prorosyjskie działania takich posłów jak Jachira, Ochojska czy Starczewski. Kto tu jest prorosyjski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

Ale Niemcy mają jeszcze nazistowską AFD. Co prawda nie ma ona wielkiego poparcia, ale jest w niemieckim sejmie i głosi nienawiść do Polski. To AFD jest dla nas gorszym zagrożeniem, a nie partia tej babki. To tak jakby Niemcy martwili się, że u nas jest Konfa, a zapomnieli, że owszem, jest, ale za to mamy też skrajnie antyniemiecki PIS.

AFD i PIS do delegalizacji. PIS z art.13 naszej konstytucji, a AFD nie wiem, bo nie znam niemieckiej konstytucji. Ale trzeba tam znaleźć odpowiednik naszego art.13.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem