Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
410 418
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A konto usunięte
-2 / 8

I to można popierać z całego serca. Tak właśnie wygląda sprawiedliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+16 / 20

Bo ktoś trzeci doszedł do wniosku, że zbuduje na tym swój polityczny kapitał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+8 / 10

@bartoszewiczkrzysztof wiec ci, ktorzy pracuja powinni go wykopac, aby nikomu wiecej takie pomysly do glowy nie przychodzily

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+10 / 14

@Xar Tak. Wystarczy tylko żeby tych pracujących było więcej przy urnie, niż beneficjentów takich wymysłów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 1

Czy to obrazek wygenerowany za pomocą AI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
0 / 14

To zależy, kogo masz na myśli?

Dzieci?
„Szefa”?
Patologie?
Tymczasowo bezrobotnych?
Rencistę?
Emeryta?
Partnera?
Zwycięzcy nagrody?
Solenizanta?
Państwa młodych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 listopada 2023 o 12:52

avatar kondon
+9 / 9

Bo na tym polega socjalizm.
A jak mówił Marks:
"Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
No i u nas większość głosujących wybrała mniejszych lub większych, ale socjalistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nicoz
-2 / 8

Bo ten ktoś był właścicielem kapitału i środków do produkcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 4

@nicoz to wtedy wypracowal. Nie musi to robic wlasnymi rekami, jego kapital pracuje za niego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nicoz
+3 / 3

@Xar Wg komunistów (specjalnie użyłem słów "kapitał" i "środki produkcji") to on właśnie jest pasożytem uniemożliwiającym prawidłową dystrybucję dóbr. Opcja nr 2 osoby, która nie pracowała a ma, to typowy socjalny "dej", któremu się należy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
0 / 0

BHP?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
-2 / 4

Z powodu choroby?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-5 / 9

Bo tak wygląda zdrowe społeczeństwo.
Życie nie jest sprawiedliwe i jeden rodzi się w wspaniałej rodzinie, dobrze usytuowanej finansowo, którą stać na dobre wykształcenie, opłacić dobre studia. Dzieciak z uśmiechem przychodzi ze szkoły, dostaję buziaka od mamy i idzie odrabiać lekcję w ciepłym pokoju, najedzony.
Drugi rodzi się w rodzinie patologicznej tak jak np. ja, gdzie wracając do domu miałem zmartiwienia typu "czy będzie co jeść", "czy już wyłączyli nam prąd", "czy matka znowu będzie leżeć na ziemi z podciętymi nadgartkami". Człowiek nie marzył wtedy o tym czy zostanie lekarzem, pilotem czy prawnikiem tylko czy będzie miał dzisiaj co żreć!!! Brutalnie, wiem, ale jak słyszę takie pier**olenie, że nie dawać nic, nikomu, bo moje to mnie krew zalewa. Takim sposobem będziemy drugimi Indiami czy innymi gdzie obok drapaczy chmur, bogatych, żyjących w luksusach będzie wielki płot za którym będą slumsy dla ludzi, którzy nie mają cienia szansy na polepszenie swojego bytu. Ale wysoki mur zasłoni tych brzydkich ludzi, którzy tylko psują widok pięknym, młodym i bogatym.
Brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 4

@Kunta_Kinte zdrowe spoleczenstwo to takie gdy ktos pracuje pod przymusem na obcych mu ludzi? Dla mnie to niewolnictwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+3 / 5

@Kunta_Kinte

Też pochodzę z biednej rodziny, chociaż może nie aż tak. Rodzice w połowie miesiąca nie mieli pieniędzy, bo oddawali długi. Tyle, że wieś, to coś tam miało się z płodów rolnych.

Krok po kroku brnąłem do przodu. Studia dzienne, ale pracowałem dodatkowo, by odciążyć rodziców. Aby dorobić wyjechałem do Anglii. Oczywiście nawet na bilety pożyczyłem, bo nie było mnie stać. Marzyłem o USA, ale bilet był za drogi. Wyjechałem drugi raz do Anglii, by zarobić na USA.

W pewnym momencie zabrałem na stancję narzeczoną, toksyczni rodzice, nie widziałem wyjścia. Ledwie przędliśmy. Podjąłem stałą pracę od razu po studiach, ona coś tak dodatkowo dorabiała oprócz studiów. Na pomoc od państwa za bogaci, na kredyt na mieszkanie za biedni. A wynajem mieszkania prawie tyle co potencjalny kredyt hipoteczny.

Gdzieś tam w międzyczasie pomagałem koledze w przeprowadzce. Oddawał jakieś meble dalszej rodzinie. Jedziemy tam. Mieszkanie socjalne, z przydziału, czynsz co kot napłakał. Kobieta po 40-tce nie pracująca, jej dorosła córka niepracująca. Obok samochód średniej klasy.

Kolega jak policzył ile płacą, a ile dostają od państwa nie pracując to wyszło, że żyją na lepszym poziomie niż ja z dziewczyną. Nie opłacało im się pracować. Nie wiem jak, bo nie ogarniam wszystkich socjali. No, ale żyli na tym, nawet żarcie i bilety podobno dostawały.

Oczywiście na krótką metę. Od tego czasu minęło ze 13 lat i obecnie nie mam prawa narzekać.

Jak pomagać to z głową, a u nas brakuje rozumu i umiaru. I pcha się w studnie bez dna. W Puławach wymyślili sobie aktywowanie zawodowe...Cyganów. Zrobili program, wydali kilka baniek (wiele lat temu), szkolili, dopłacali, kawka i srawka. Cyganie poszli, przeszkolili się. Rezultat programu był taki, że w ciągu trzech lat żaden nie podjął pracy, żaden nie założył działalności gospodarczej.

Robiłem z kolegą projekt u klienta na takiej zapuszczonej wiosce. Szukaliśmy ludzi, z zewnątrz, a właściwie klient szukał do najprostszych prac fizycznych, bez kwalifikacji. Nie mógł znaleźć. Przy dużym bezrobociu. Przy okazji opowiadał, że mają na wsi rodzinę 8-dzietną. Jak weszły pińsetki to aż tańcowali. Kiedyś dzieci chodziły po wsi żebrać. Wiesz co się zmieniło? Rodzice mają w końcu auto, najnowsze srajfony, dzieci cały czas chodzą po wsi i żebrają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2023 o 17:10

K konto usunięte
0 / 2

@michalSFS
Podyskutuję z Tobą, ale najpierw muszę wiedzieć czy chodzi Ci o socjal w wersji PiS czy pomoc socjalna w ogóle?
Bo ja odniosłem się tylko i wyłącznie do treści demota, w którym jest jasno zawarte, że NIC, NIKOMU, NIGDY. Ja pisząc "zdrowe społeczeństwo" nie miałem na myśli społeczeństwa w wersji stworzonej przez PiS a o rozsądną polityką socjalną. Po tym co piszesz widać, że podobnie jak ja jesteś "walczakiem" i masz charakter. A myślałeś kiedyś co byłbyś w stanie osiągnąć gdybyś otrzymał jakaś pomoc?
Bo ja np. tworzyłem muzykę (nie było mnie stać na drogi sprzęt i nagrywałem na telefonie gitarę wartą jakieś 50zł) wiadomo, że nie ma gdzie wysyłać takiej jakości nagrań. Bardzo dobrze rysowałem, a miałem tylko zeszyty w kratkę, ołówek i kredkę. Może zabrzmi to nieskromnie, ale jestem zmarnowanym talentem, bo w końcu musiałem porzucić wszystkie moje pasje, żeby zarobić na jedzenie. Odpowiedz na pierwsze pytanie, wtedy będę wiedział jak rozmawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@Xar
Miałem nie pisać do Ciebie, bo widzę, że masz twardei jasno określone poglądy na ten temat, a o ile ja jestem w miarę elastyczny to nie lubię dyskutować z ludźmi, z którymi nie ma szans się dogadać, bo to strata czasu, ale spróbuję:)
Zadam Ci to samo pytanie co zadałem @michalSFS : mówisz o socjalu w wersji PiS czy socjal w ogóle? Bo dopiero wtedy mogę rozmawiać, bo nie wiem do czego się odnosisz. Ja się odniosłem do treści demota, w którym jasno kest napisane, że ani grosza dla innych.
Teraz porównajmy kraje. Kraje arabskie nie mają żadnych socjali, mimo to, że są bogate w brud to bieda, przestępczość jest powrzechna. Teraz kraje skandynawskie: ludzie dostają wiele dodatków (z podatków obywateli) i skrajna bieda praktycznie nie istnieje, ludzie którym "kradnie" się pieniądze żyją na wysokim poziomie. Przestępczość gdyby wykluczyć imigrantów z bliskiego wschodu (i między innymi Polaków) była by bardzo niska.
Który kraj według Ciebie jest lepszy?
Pracuję w Norwegii czasem w Danii, Szwecji i mówię to co widzę, a nie to co wyczytałem w internetach. Odpowiedz na pytanie o jaką formę socjalu Ci chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+2 / 2

@Kunta_Kinte
Obecny format mi nie odpowiada, bo jest związany z kupczeniem głosami, a przez to poszedł w skrajną stronę. Ogólnie jestem za pomocą społeczeństwu, ale w rozsądniej formie. W pewnych przypadkach jest to uzasadnione: wypadek losowy, utrata pracy po wielu latach, utrata zdrowia, itp. Zamiast 500+ np. wyższa kwota wolna od podatku. Tylko, że na tym władza nie zbiłaby kapitału politycznego. Opcjonalnie program wyłącznie dla rodzin, w których przynajmniej jedna pracuje.

Większa pomoc dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Jakaś pomoc dla osób, które straciły pracę - ale krótkotrwała. Generalnie nie pasują mi po prostu trwale bezrobotni. To pasożyty. Jak otrzymują granty od państwa za nic nie robienie to powinno się na nich wymusić przynajmniej sprzątanie miast lub inne prace, np. 3 razy tygodniu. Nie - że za nic. Tylko, że z tym dochodzą dodatkowe koszty (logistyczne, pilnowania, itp).

Ciężko mi rozmawiać w szczegółach, bo nie siedzę dokładnie w tym temacie. Znam z opowieści, także od osób pracujących w branży "socjali". Wiem, że jednak czasem trafiają się skrajności, takie jak w powyższych przykładach. Wiem, że na osiedlu mam pijaków w swoim wieku, dzieciatych, którzy stoją pod sklepem cały dzień, chleją i się śmieją z tych, co pracują. Generalnie dodatki powinny być na czasowe przetrwanie, a nie zniechęcać do podjęcia pracy.

Na studiach starałem się o stypendium socjalne. W domu na 4 osoby w tym okresie pracowała tylko mama. Mieliśmy trochę pola. Wyszło, że nie załapałem się, no bo pole "rzekomo" dawało nam duży dochód. Socjal dostał kolega, którego rodzice mieli prężną firmę, a on sprowadził sobie auto z USA, bo miał taki kaprys. Chłopak w barze jednorazowo więcej wydawał od mojego miesięcznego budżetu na utrzymanie.

U mnie w domu brakowało prawie na wszystko, ale rodzice zbierali zaskórniaki na książki i edukacji. Zdobyliśmy wykształcenie z siostrą oboje - i to faktyczne, a nie tylko papierek. W wieku 5 lat grałem w szachy z szachistami. Rodzice porzucili jednak to, bo nie było ich dalej stać. No, ale tak po prawdzie to pewnie nie zrobiłbym kariery - jestem za mało cierpliwy na grę w szachy. Marzyłęm o mikroskopie, lunecie, wszystko poza zasięgiem. No, ale i tak mi się udało, po już na studiach zacząłem przeć do przodu. Jestem na swoim, robię to, co lubię i utrzymuję z tego rodzinę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zakrill
+7 / 7

Bo kiedyś ktoś uznał, że fajnie byłoby pomóc tym, którym się gorzej wiedzie albo tym, których doszło nieszczęście, a potem ktoś z tego zrobił prawo. Ludzie jak to ludzie zaczęli to wykorzystywać udając, że oni też są poszkodowani i że nie dadzą sami rady.
Kiedyś to był wstyd zakładać rodzinę, a potem żebrać o zapomogę bo nie jest się jej w stanie utrzymać. Teraz się po prostu należy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blank2
+3 / 3

gdyby zastąpić polityków przez ai zaoszczędzono by setki miliardów rocznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BishopBS
0 / 2

spytaj pracodawce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lahtex
-3 / 5

bo nie każdy jest urodzonym niewolnikiem, i nie każdemu marzy się całe życie pracować za przetrwanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem