Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:49

Kiedy chcesz żeby lunch jak najdłużej utrzymał świeżość

www.demotywatory.pl
+
181 184
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M m_77
+3 / 3

W sumie to można powiedzieć, że uratował jej życie przed hienami:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AleksandraCz
+3 / 3

@m_77 albo żeby hiena mu nie zakosiła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+3 / 5

Po prostu zabija kiedy jest głodny. Nie zabija dla przyjemności zabijania. Można się domyślać, że młode dopiero co się urodziło. Tak się zdarzyło że tuż po porodzie matka zginęła lub po prostu uciekła przed drapieżnikiem. Młoda antylopa zaczęła traktować drapieżnika jak matkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@5g3g miała raczej kilka dni. Młode dopiero uczyło się przystosować się do życia (drgania charakterystyczne dla kilkudniowych młodych). Także po prostu nie wiedziało co zrobić i, że gepard ją zje. A było też nawet zbyt małe, żeby on mógł się w pełni nim pożywić na cały dzień lub dłużej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2023 o 13:33

avatar voot1
+3 / 3

@5g3g to jest lampart, wszystkie drapieżniki zabijają dla "przyjemności zabijania", ale lamparty są jednymi z tych, dla których zabijanie bez powodu jest bardzo powszechną praktyką. Jeśli chodzi o pożywienie, to niekoniecznie ofiara jest zabijana, jest po prostu zjadana, bardzo często jeszcze żyjąca tylko unieruchomiona. Tak samo jeśli ofiara jest niewielka i lampart wie że nie da rady mu uciec, to nie zabija jej od razu, może tak jak w tym przypadku trzymać ją przy życiu i jeść jak będzie miał na to ochotę, wtedy też jej nie zabije, po prostu zacznie pożerać, zaczynając najpewniej od strony zadu.

Ale wracając do samego polowania, lampart zwykle zabija ile jest w stanie, jeśli jest w pobliżu stada antylop, krów, jeleni itd. to po prostu włącza mu się instynkt i zabije ile zdoła, a wszystkiego nie zje. Tak samo zwykle widząc ofiarę, ruszy do ataku tylko po to aby zabić i jeśli nie jest głodny to zostawi i odejdzie. To są zupełnie normalne zwierzęce zachowania.

Z takich innych zwierząt, które wręcz uwielbiają zabijać dla samego zabijania to np. delfiny, lwy, orki, lisy, hieny czy wilki - tutaj byłem na miejscu gdzie małe stado wilków zabiło stado baranów. Były to barany pewnego rolnika, wilki nie zjadły ani jednego, po prostu pozagryzały i zostawiły, kilka trzeba było dobić na miejscu, bo jeszcze żyły.
Tutaj może niektórych zaskoczę, ale i małe drapieżniki zabijają dla zabawy, z takich najchętniej zabijających to np. łasice, norki, borsuki czy ten milutko wyglądający szop pracz :)

Świat zwierząt jest bardzo brutalny, człowiek to przy innych zwierzętach bardzo łagodny gatunek, oczywiście bardzo potężny, ale z natury łagodniejszy od większości drapieżników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-3 / 3

@voot1 Strasznie się rozpisałeś , ale dalej sprowadza się to do tego, że na tym filmiku nie zabił od razu (choć mógł).I choć obserwuje się , że drapieżnik zabija w innych celach niż zaspokojenie głodu, jest to wyjątkiem niż regułą. Zabiją "dal zabawy" gdy młode osobniki się szkolą, bronią swojego terytorium albo młodych. Zdarzą sie jakieś wyjątkowe osobniki, które będą zabijać dla przyjemności- ale nie jest to regułą. Koty domowe są wypaczone w toku hodowli- te faktycznie bardzo często polują dla przyjemności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+1 / 1

@5g3g rozpisałem się, bo interesuję się dziką przyrodą, napisałem to z przyjemnością :)
Zabijanie w celach innych niż zaspokajanie głodu to nie wyjątek, tylko właśnie reguła, wiesz prawdziwe życie wygląda zupełnie inaczej niż świat Disneya, przyroda jest bezwzględna i brutalna, cała ewolucja opiera się na tej brutalności. Jeśli nie boisz się zrujnowania w Twojej głowie tego wyidealizowanego obrazu świata zwierząt, to zachęcam do wejścia w ten świat, poczytania książek, zaangażowania się w jakieś stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz dzikiej przyrody. To super sprawa, tylko ostrzegam, że nie każdy chce poznać prawdziwą brutalną twarz życia :) niektórzy chcą wierzyć w świat zwierząt wykreowany przez bajki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2023 o 19:47

5 5g3g
-2 / 2

@voot1 poczytaj książki, poobserwuj przyrodę osobiście, dokształć się, idź do psychiatry. To co wypisujesz to bzdury oderwane od rzeczywistości. Chciałbym zepsuć twoją psychopatyczną wizję świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rekin84
0 / 0

Czeka aż przybierze na wadze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kusmierc
+2 / 2

małe woła swoją matkę, kot wie co robi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mariu89
+1 / 1

A co do tagów pod tym demotem. To nie jest gepard tylko lampart.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem