Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
572 576
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+2 / 10

Jasne, jasne! Odlecisz do Rosji. Latem są u nas inne sikorki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+8 / 8

@koszmarek66 ''Nasze'' sikorki rzadko migrują, ale przylatują dodatkowo jeszcze migranci z dalekiej północy. Warto jednak dokarmiać ptaki, bo korzystają z tej pomocy również wróble, czy mazurki. Oczywiście jak już chcemy pomagać, to róbmy to z głową: żadnego pieczywa, czy przetworzonego mięsa, no i dokarmiamy tylko wtedy, gdy ziemię przykryje spora warstwa śniegu. Warto o ptakach pomyśleć, również podczas nasadzeń w ogrodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 4

@bartoszewiczkrzysztof Jak sam wiesz dużo dobrego zrobiłem dając ptakom masę drzew i krzewów i widzę, że się tam zadomowiły.

Pisałem tu już kiedyś, że pełen zapału jakiś czas temu ustawiłem karmnik wśród krzewów i nabyłem worek nasion. Przylatywały głównie wróble i sikory, które chyba z 80% karmy wyrzucały z karmnika na dół więc pewnie dokarmiałem głównie gryzonie. Poza tym na wiosnę zaczęło wokół rosnąć piękne żyto :)

Odpuściłem więc takie dokarmianie. Mam dość dużo krzewów, które widzę, że mają smaczne dla ptaków owoce (ogniki, berberysy, jarzębiny). Będzie już tego wszystkiego kilkadziesiąt kg. Więc wyrzutów sumienia nie mam. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+2 / 2

@koszmarek66 Ja wieszam w karmniku kule tłuszczowe, a pod spodem na sznurku surową słoninę. Oczywiście również mam sporo ogników szkarłatnych (nasadzone przy strumieniu, utrudniają bobrom buszowanie w moim ogrodzie XD), irg, berberysów, czy winobluszczów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ysub3334
+6 / 6

od kilku lat sypię ptakom i mam już cała sporą gromadę wróbelków które trzymają się mojej okolicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hary86olk
0 / 2

Karmie ptaki od lat. Nie mam balkonu i sypie na parapet. Sąsiadki 70+ mają z tym problem:/ bo okruszki im spadają...i wiecie co. Dalej je karmie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem