Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L konto usunięte
-2 / 4

Niech mi ktoś wyjaśni, na mocy jakiego prawa ci nielegalni imigranci stali się legalnymi? Czy ich granice nie obowiązują? Ilu ich jeszcze chcą ściągnąć?
Przecież ten projekt okazał się całkowitym niewypałem, imigranci nie chcą pracować, za to chętnie kradną i gwałcą, w tym roku przybyło ok 250tyś takich "lekarzy i inżynierów" do Europy, kto stoi za tym, by całkowicie zdemolować w miarę spokojna Europę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xerk
+5 / 13

Dość już mam tych bredni, nikt nie czytal, a każdy bredzi, pakt migracyjny w skrócie: łatwiejsza deportacja, państwa mające zewn granice ue będą mogły nadmiar migrantów relokować do innych państw ue albo otrzymają rekompensatę finansową. Czyli na tym pakcie najwięcej skorzystają takie państwa jak Polska, włochy czy grecja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar OP2000
-1 / 7

@Xerk Zapomniałeś dodać, że ma być podział na lepszych i gorszych migrantów, którzy będą uznawani a którzy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+2 / 4

@OP2000 . Taki podział już jest, od zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 3

@Xerk w artykule, który podlinkowałam jest o tym napisane. Jednocześnie liczba uchodźców z Ukrainy w z prawie 3 mln zmniejszyła się do 1 mln. W Niemczech natomiast uchodźców z Ukrainy jest 1,2 mln. I to podkreślam chodzi tylko o Ukraińców, dodatko przyjeżdża tam mnóstwo migrantów z krajów Afryki i bliskiego wschodu. Wątpię byśmy zwłaszcza za rok kwalifikowali się jako kraj o zwiększonej presji migracyjnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
+5 / 5

Polska jako kraj będący pod ogromną presją migracyjną na wniosek rządu będzie mógł być zwolniony z instrumentu relokacji. To też jest w pakcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-2 / 4

@kibic777 Pod ogromna presja migracyjna byliśmy blisko 2 lata temu. Obecnie liczbowo qwięcej uchodźców z Ukrainy przebywa w Niemczech niż w Polsce. Kiedy pakt wejdzie w życie wcale nie musimy zostać za taki kraj uznani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
0 / 0

@Slawa238 doczytaj proszę...

"kraje nie chcące przyjmować azylantów, aby rozpatrzyć ich wnioski, będą mogły prosić o zwolnienie z relokacji. W takiej sytuacji mogą wykazać, że same zmagają się z presją migracyjną obecnie lub że w niedalekiej przeszłości przyjęły wielu imigrantów. Ten warunek obecnie wypełniałaby Polska. "

https://www.rp.pl/dyplomacja/art39600391-ue-ma-pakt-migracyjny-bedzie-latwiej-odsylac-imigrantow-ale-beda-tez-relokacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-2 / 2

@kibic777 ja doczytałam, teraz ty przeczytaj mój komentarz że zrozumieniem i zastanów się:
1. Co oznacz pojęcie "w niedalekiej przeszłości"? Rok? Kilka miesięcy? Kilka lat? Presję migracyjna mieliśmy w lata temu, zanim przepisy wejdą w życie będa uż prawie 3 lata.
2. Liczba uchodźców z Ukrainy w z prawie 3 mln zmniejszyła się do 1 mln. Czy kraj, w którym liczba uchodźców SPADŁA o 60% będzie uznany za kraj pod presją migracyjną?
3. Jak sam napisałeś "musimy PROSIĆ o zwolnienie z relokacji. Jaką masz gwarancję, że nasza prośba nie zostanie odrzucona m.in przez podane wyżej czynniki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 grudnia 2023 o 13:45

avatar kibic777
0 / 0

@Slawa238

Odpowiem tak: kto wie czy Polska sama nie będzie musiała skorzystać z ustaleń paktu migracyjnego?
Krąż pogłoski - mniej lub bardziej potwierdzone - że Rosja rzekomo szykuje się do większej wojny. Niekiedy podaje się nawet konkretne daty. Ataki hybrydowe na wschodniej granicy mogą się nasilać. Przed paroma laty nikt nie spodziewał się, że Białoruś będzie kanałem przerzutowym dla migrantów ze wschodu i południa. Póki co radzimy sobie z najazdem migrantów całkiem nieźle - służby w gotowości, płot na granicy z Białorusią - co prawda dziurowy - ale stoi. .
Co będzie gdy z tej próbującej codziennie wedrzeć się na terytorium Polski garstki zrobi się kilkadziesiąt tysięcy? Lub kilkaset tysięcy? Do cywilów nie wolno strzelać, więc wszystkich nachodźców trzeba będzie wyłapać i zorganizować dla nich obozy. Nie wierzę, że wszystkich da się zatrzymać na terytorium Białorusi. Polska nieoczekiwanie może więc znaleźć się pod silną presją i podobnie jak dziś Włochy czy Grecja prosić inne kraje członkowskie o pomoc w relokacji. Podsumowując cieszę się bardzo, że Polska przystąpiła do umowy. Nie trzeba na wszystkie działania patrzeć z perspektywy TVP;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 1

@kibic777 "ataki hybrydowe", "nachodźcy", "radzimy sobie z najazdem migrantów", "służby w gotowości", " próbującej się wedrzeć" "kilkaset tysięcy", " wylapać" "zatrzymać na Białorusi"??? Właśnie zaserwowałeś mi czysty przekaz ze starych Wiadomości w TVP XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Birk
+1 / 3

Naiwny ten, który myśli, że system będzie sprawiedliwy. No się zobaczy te nowe ośrodki na granicach. Tak czy siak, kraje graniczne mają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem