Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
40 52
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L leszek010101
-1 / 13

a ogarniasz to że jest to efekt naturalny .... bo jakoś w europie masz coś takiego jak jeziora polodowcowe .... i wiele innych przykładów że klimat się zmienia ale nie jest to efekt tego że ty czy ja jeździmy autem bo dzieje się to od tysięcy lat a nie od wczoraj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar OP2000
+4 / 16

@leszek010101 Zmiany klimatyczne następują po tysiącach lat, a nie po kilku dekadach. Przez wieki w Polsce były zimy, jak w grudniu spadło, zostawało do kwietnia. A teraz nagle zimy wyglądają tak, że przez trzy dni mamy -10, potem mamy +10 przez miesiąc, w kwietniu jest zimniej jak w lutym...
To co piszesz to stek bzdur.
Ale fakt, "klimat się zmienia ale nie jest to efekt tego że ty czy ja jeździmy autem", tylko przez fabryki i miliarderów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
-4 / 18

@OP2000 Słuchaj nadal pierdół a ma pewno zmądrzejesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cynik1
0 / 4

@jurand65 Ty słuchasz i ci nie pomogło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
-1 / 13

@Cynik1 Pisz mi jeszcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 14

@OP2000 Jakbyś chciał się z nim wdawać w polemikę i uczyć go elementarnej wiedzy, to tylko wiedz, że typ pisze, iż zajmował się samozwańczą nauką o klimacie od wielu lat i że cały konsensus naukowy odnośnie ocieplenia klimatu można sobie wsadzić w d, bo on wie lepiej. Zresztą, tak samo jest z medycyną i ogólnie badania naukowe są g warte, bo wszystko jest finansowane. To boss wśród chłopsko-rozumowców.

@jurand65 O ironio.. I ty coś takiego piszesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
0 / 10

@LowcaKomedii Chodziło mi o ostatnie jego zdanie. Mój pogląd na temat jest niezachwiany i wyrobiony ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar OP2000
+2 / 4

@LowcaKomedii Udało mi się nawrócić dwóch plaskoziemców, wszystko jest możliwe. Ale to były osoby zmanipulowane, gorzej z tymi co robią to umyślnie, jak myślozbir, który choć ma racje co do LGBT i feminizmu, to jednak w przypadku zmian klimatu ostatnio sam siebie zaorał i chyba nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 11

@OP2000 Powodzenia. Uważam jednak, że z tym przeciwsnikiem będziesz miał ciężko. Włączone myślenie jest tutaj potężne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sality
-4 / 14

Kiedyś była walka z dziurą ozonową, teraz z ociepleniem klimatycznym. Grupka miliarderów na tym zarabia a politycy maja pretekst by wdrożyć nowe podatki. Są i fanatycy co łykną wszystko i zmuszają innych do swoich poglądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cynik1
+2 / 6

@Sality No i okazało się, że pomogło - dziura ozonowa niemal znikła. Więc ten przykład ci raczej nie służy. Nie wiem ile masz lat, więc nie wiem czy pamiętasz jak w latach 70-tych i 80-tych rzeki w wielu miejscach na świecie (m. in. Polsce i Europie Zach.) były niemal martwe z powodu zanieczyszczeń a rozpuszczanie fasad budynków przez kwaśne deszcze to był poważny problem. Ja osobiście pamiętam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
0 / 2

@Cynik1 Masz rację. Ja jeszcze do Twojego przykładu dodam, iż gdy byłem młody - lasy w Karkonoszach i Izerach umarły z powodu kwaśnych deszczy. Stały martwe, srebrzyste kikuty potężnych niegdyś świerków. Dziś są zielone - dzięki odsiarczaniu spalin w "dużej" energetyce odrodziły się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 12

Zauważyłem że wzmożenie klimatystów zawsze następuje latem, szczególnie w trakcie upałów.
Zauważyłem że artykuły dotyczące pogody typowej dla poszczególnych pór roku podawane są jako niespotykane anomalie. -5 stopni Celsjusza nazywa się arktycznym mrozem. +30 stopni żarem lejącym się z nieba i zagrażającym niemal natychmiastową śmiercią.
Mapki pogodowe kolorowane są na czerwono już przy umiarkowanych temperaturach. Taki mechanizm manipulacyjny, gdyż jak wiadomo kolor ten w przyrodzie jest kolorem ostrzegawczym i oznaczającym niebezpieczeństwo. 30-40-50 lat temu mapki pogodowe po prostu podawały informację o temperaturze, zachmurzeniu, możliwych opadach. Dziś przy takich samych warunkach przedstawianie są jako ekstremalne gorąco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar OP2000
0 / 4

@Bimbol A to też prawda, w lecie nagle wszyscy klimatyści gadają o "ociepleniu klimatu" co właściwie też jest nie do końca trafną nazwą, pokazując tym samym, że sami po za wiarą w klimat, nic o tym nie wiedzą, albo wiedzą... ale tak trochę lipa oskarżać o to polityków, korporacje czy bogaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dekaron0789
+3 / 9

Faktycznie "ocieplenie klimatu", a w piecu muszę palić od połowy października do początków maja.
6/7 miesięcy sezonu grzewczego.

A wszystko skończy sie także bogacze i elity będą żyć jak do tej pory, a my będziemy żyć pod hasłem

"nie będziesz miał niczego, i będziesz szczęśliwy"

W Francji juz wprowadzili zakaz latania na krótkich dystansach...nie dotyczy prywatnych odrzutowców, także ten

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-4 / 6

@dekaron0789 porównaj ilość regularnych lotów pasażerskich z ilością lotów prywatnych. "Także ten...."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dekaron0789
+2 / 4

@Javelin7 A ile osób jest wstanie przewieść taki samolot pasażerski, a ile prywatny odrzutowiec?
Ile osób korzysta tu a ile tu, i jakie jest przeliczenie tego waszego magicznego co2 na osobę.
Matematykę zostawiam tobie.
Także ten....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
+4 / 8

Problemem jest to, że media od zawsze nazywają to ociepleniem klimatu zamiast rozregulowaniem klimatu. Siedzi sobie Pan Heniek w ciepłym domu, wygląda przez okno i widzi 20 cm śniegu, więc myśli sobie, że chrzanią w tej telewizji, bo żadnego ocieplenia nie ma. A teraz przypomnijmy sobie jakie mieliśmy zimy kiedyś, a jaką zimę mamy teraz? I czy normalne jest, że jednego dnia masz +6, a następnego dnia masz -15. Klimat jest kompletnie rozregulowany, co się przekłada na zdrowie. Jednego dnia masz 1010 hPa, a następnego dnia nie możesz się obudzić, bo ciśnienie atmosferyczne wynosi 970 hPa. Dla meteopatów to jest dramat. Huśtawka nastroju każdego dnia. Nie da się tak funkcjonować. Pogoda jest rozregulowana i to jest fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
-2 / 6

zmiany klimatu to naturalna rzecz, czasem były większe wahania temperatur w mniejszym okresie czasu a czasami na odwrót, w dziejach ziemi było już kilka wielkich epok lodowcowych i owszem, może jako ludzie tez się do tego przyczyniamy, ale to w niewielkim a wręcz niemal niezauważalnym promilu. Jeszcze się człowiek silniejszy od natury nie urodził, nie przypisujmy sobie jej dzieła...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 5

@Duergh i zapewne jest tak jak piszesz, z tym że... Ów promil. Właśnie. Tak naprawdę nikt nie wie czy to jest promil czy wielkość wywalona poza skalę. O tym będzie można przekonać się za jakiś czas, którego zapewne nie doczekamy. Klimatolodzy sami - nomen omen - dorzucają do pieca wieszcząc katastrofę ekologiczną . Ale czy topnienie lodowców to skutek naturalnego cyklu przyrody czy działania ludzkości - tu mam poważną wątpliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem