Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C Cap3lla
+23 / 25

Z całym szacunkiem, ale po co tutaj ciągle wracacie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zimnylech
+5 / 7

@Cap3lla Dokładnie to właśnie przyszło mi na myśl. Jak by mieli choć 1% honoru i szacunku do samych siebie to by by ich tu nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
-1 / 11

@Cap3lla @zimnylech Twoja rodzina mieszka od wielu pokoleń w jakimś miejscu, wywalają Ciebie za granicę, lub chcą zabić, a Twój majątek rabują za to że Twój nick zaczyna się na literę "c", "z", czy "l". Po pewnym czasie w tym miejscu jest już bezpiecznie i co nie chciałbyś wrócić, odzyskać to co Twoje? Czy może "Spierd.laj Ty na literę "c" do siebie". Sęk w tym, że Ty wracasz do siebie, przecież tu mieszkałeś, pracowałeś, płaciłeś podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2024 o 14:33

R konto usunięte
+4 / 4

@lameria Nie odzyskali to co ich?? Już dawno co było do odzyskania to się do tego szybciutko zgłosili. Od wejścia do UE, jak nieruchomości w Krk stały się dobrym kąskiem, to pojawiła się cała masa prawników żydowskich(nie wiem jak się fachowa nazywają, ale przyjmę mecenasów) i kamienicach na Kazimierzu wyniuchali udziały żydowskie i zajmują się tylko tym, żeby znaleźć prawowitych spadkobierców. Wiem coś o tym, bo znam sprawy, które ciągną się od kilkunastu lat. W Krakowie Żydzi trzymają rękę na swoich rzeczach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UwielbiamWiosne3
0 / 2

@Cap3lla Nie dość, że tu wracają, to jeszcze TVN założyli, a stację tę oglądają miliony Polaków i wyrabiają sobie opinię o Polsce i świecie na podstawie wypowiedzi pracujących tam dziennikarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zimnylech
+4 / 4

@lameria Ale zaraz? To Polacy zaczęli holokaust? Polacy ich wysiedlili i zabijali w obozach? czegoś tu nie rozumiem. Po drugie Polska jest już niepodległym krajem i jako Polak chce by inni wypowiadali się z szacunkiem o moim kraju i w moim kraju tym bardziej że sami pokazują jacy są fajni w Gazie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cap3lla
0 / 0

@lameria Poważnie? Nie ma czegoś takiego jak "wywalają", "rabują" bo istotą tego sporu jest właśnie to KTO się tych czynów dopuścił. Mieszkaliśmy wspólnie my Polacy o żydzi na terenie ówczesnej II RP. Najechał nas Niemiec pod postacią III Rzeszy i zaczął wysiedlać, rabować i zabijać. Później drugi sąsiad "pomagał" nam budować socjalizm i to przez ładnych kilkadziesiąt lat. Żydki w tym czasie zdążyły podstępem zając inne państwo. Trochę na zasadzie "nas napadli i ograbili, to my też możemy napaść i ograbić", ale nie o tym teraz. Obroniliśmy ojczyznę, odzyskaliśmy niepodległości i odbudowaliśmy gospodarkę praktycznie bez pomocy zewnętrznej i dopiero teraz cwaniaki przypomniały sobie o swoich stratach? Rozumiem, że to nie są łatwe sprawy, zarówno moralnie jak i pod względem formalnym, czyli prawnym, ale słowa sugerujące współwinę Polaków powinny absolutnie kończyć dyskusję. Przypomnę, że udowodnione są również przypadki zdrady i kolaboracji przez samych braci i córki Syjonu, więc pieniążki się nie należą panie rabinie;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
-1 / 1

@Cap3lla Po pierwsze żydki dostały Izrael dlatego że ONZ sobie tak zażyczyło. Po drugie do Izraela ściągali żydzi z całego świata, a nie tylko z Polski. Po trzecie w II RP było około 3 milionów żydów z których większość nie przeżyła Holocaustu i z tego powodu sprawy spadkowe ciągną się w nieskończoność, bo zgodnie z prawem obowiązującym w demokratycznym państwie prawo do spadku po Tobie ma prawnuk ciotki trzeciego siostrzeńca brata babci siostry wujka. Bo jakby nie patrzeć to jest rodzina a zgromadzony majątek po śmierci przypada rodzinie zgodnie z stopniem pokrewieństwa i stopniem dziedziczenia, a nie że nie ma dzieci nie ma rodzeństwa to jeb majątek idzie do kasy państwa, a wnuki niech się pierd.lą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
0 / 2

@Cap3lla Nie było tak, że "mieszkaliśmy sobie wspólnie". Żydzi byli przyjmowani w naszym kraju w czasach, gdy z innych krajów ich wypędzano. Dlaczego ich wypędzano, to inna rzecz, ale przeciaż nie z powodu dobrych relacji gości z gospodarzami. W naszym kraju spotkali się z ogromną tolerancją mimo iż często ich działanie było skierowaneprzeciw naszemu narodowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cap3lla
0 / 0

@lameria Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie. ONZ zarządzało obszarem obecnego Izraela tylko prze rok i rozumiem, że historia do 1947 roku Cię nie interesuje lub jej po prostu nie ma. Może skromny cytat z Wiki Cie obudzi:
"Nowożytnym ruchem politycznym, który dążył do powstania państwa Izrael był syjonizm, datowany od 1884, kiedy w Katowicach odbył się zjazd stowarzyszeń Miłośników Syjonu (Chowewej Syjon) z całej Europy. Na tymże zjeździe przywództwo objął Samuel Mohylewer i tu zapadły decyzje o powrocie Żydów do Palestyny i o finansowym wspieraniu emigrantów".
Odnośnie Twojego drugiego punktu, to jest jakiś oderwany od dyskusji bo ja na[pisałem, że "żydki w tym czasie zdążyły podstępem zająć inne państwo". Nie twierdziłem, że tyczy się to tylko i wyłącznie polskich żydów.
"Po trzecie" z prawem spadkowym też nie do końca masz rację, a to dlatego, że po 1945r. nie byliśmy krajem demokratycznym !!! Kojarzysz okres Polski Rzeczpospolitej Ludowej, o której można powiedzieć wiele, ale nie to, że była "demokratycznym państwem";-). Jakie prawo spadkowe obowiązywały w Polsce po 1945 roku, czyli w najistotniejszym dla ludności żydowskiej okresie? Nie wiem. Może Ty mi powiesz bo widzę, że pojęcia nie masz, ale chętnie się wypowiesz. ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
0 / 0

@Cap3lla Nie ważne co było przed 1947 rokiem, bo powołując się na to co było przed jakimś rokiem możemy powiedzieć, że Polska powinna być podzielona między Niemcami, Rosją i Austrią, bo tak było przed 1918 rokiem. Z kolei Rosja powinna być oddana Mongolii bo w XII wieku Mongołowie siedzieli w Rosji, a zamiast Niemiec powinna być zbieranina księstewek i królestw niemieckich, i tak do posrania. Ważne jest że w 1947 ONZ złożyło propozycję dla Izraela i Palestyny, żeby sobie założyli po państwie. Izrael powiedział "OK", a Palestyna stwierdziła wtedy "Jeb.ć to ich jest tylko 35% więc ich wyrżniemy wszystkich". Nie pykło im to wyrżnięcie, mimo usilnej pomocy państw arabskich, No i teraz biedna Palestyna płacze jaka to ona biedna. Jakby Ci się nie podobało że ONZ bawi się w zakładanie państw, to przypomina, że średniowiecze dawno się skończyło i od dłuższego czasu państwa muszą mieć legitymację międzynarodowego gremium, żeby móc zaistnieć.
Masz czytaj może Ci się przyda, https://www.infor.pl/prawo/spadki/ jak będą majątek Twoich rodziców Twoi bracia i siostry dzielić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cap3lla
0 / 0

@lameria Spoko, wierze Ci i nawet po części mogę się zgodzić z tym co piszesz, ale dlaczego akurat rok 1947 ma być datą graniczną to nie do końca łapię. Tak czy owak niechaj będzie jak powiadasz. To jest Twój postulat i ja go akceptuję. Skoro liczymy od 1947r. i wszystko co wcześniej "nas" nie interesuje, to o jakich zagrabionych majątkach i krzywdach wojennych jest ta dyskusja? Przypominam, że II wojna światowa, a zarazem holocaust, zakończyła się w 1945r.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
0 / 0

@Cap3lla Dlaczego rok 1947 ma być graniczny? I dlaczego co było wcześniej nas nie interesuje? Czytałeś? Zrozumiałeś? https://pl.wikipedia.org/wiki/Izrael#Pierwsze_lata_niepodleg%C5%82o%C5%9Bci Ten 1947 dotyczy tylko i wyłącznie powstanie państwa, a nie własność prywatna. Piszesz, że PRL był mało demokratyczny. Zgadza się, sęk w tym że wszystkie żądania spadkobierców geniuszu zaczęły się po upadku PRL'a, kiedy Polska zaczęła być wystarczająco normalnym krajem, a nie jak to sugerowałeś, albo nie wiedziałeś cytując Ciebie ""Po trzecie" z prawem spadkowym też nie do końca masz rację, a to dlatego, że po 1945r. nie byliśmy krajem demokratycznym !!! Kojarzysz okres Polski Rzeczpospolitej Ludowej, o której można powiedzieć wiele, ale nie to, że była "demokratycznym państwem";-). Jakie prawo spadkowe obowiązywały w Polsce po 1945 roku, czyli w najistotniejszym dla ludności żydowskiej okresie? Nie wiem." Najważniejsze jest to że III RP stanowi kontynuację PRL, a PRL kontynuację II RP. I czy Tobie się podoba czy nie żydzi jak też Potoccy, Czartoryscy i wszyscy Polacy którzy utracili w czasie II wojny światowej majątki, mają możliwość lub też ich spadkobiercy legalnie odzyskać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cap3lla
0 / 0

@lameria OK, skoro mają prawa do tego, czy owego, to nie ma się o co sprzeczać, bo z pewnością je wyegzekwują. Szczerze wydaje mi się, że przynajmniej część spraw uległa przedawnieniu bo od 1945 do upadku PRL-u, czyli do 1990 minęło prawie pół wieku. Skoro PRL stanowił kontynuację II RP, jak sam piszesz, to mogli śmiało upomnieć się o swoje, w sensie przynajmniej porozpoczynać roszczenia spadkowe, ale to już ich sprawa.
Wiem natomiast do czego prawa nie mają. Mianowicie do oskarżania i oczerniania nas Polaków i przypisywania nam win nacji, które zabrały nam wolność, suwerenność i wiele innych rzeczy.
Z żydami jest tak, że niby nie są źli, ale na przełomie dziejów nikt i nigdzie ich nie lubił. Przed II WŚ ich liczba w granicach RP szacowana jest na około trzy miliony, czyli najwięcej na całym świecie. Niestety, ale właśnie nasza gościnność i zbytnia ufność wobec tej nacji jest obecnie źródłem problemu. W skrócie nikt ich nie chciał, ale z polaczków udało się oczarować i teraz płacimy za swoją naiwność. Teraz to już trudno bo jak mawiała moja babka "kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
0 / 0

@Cap3lla Przedawnienie funkcjonuje w kodeksie karnym, w cywilnym dotyczy pewnych spraw, ale na upartego można ciągnąć w nieskończoność.
Piszesz "Wiem natomiast do czego prawa nie mają. Mianowicie do oskarżania i oczerniania nas Polaków i przypisywania nam win nacji, które zabrały nam wolność, suwerenność i wiele innych rzeczy." Natomiast my możemy oczerniać i przypisywać nacjom winy? Czy może działa to w każdą stronę? W Polsce żydów było najwięcej i to jest jeden z powodów dla których jest tylu spadkobierców i dlaczego tyle czasu to się ciągnie, gdybyśmy zamiast 3 milionów mielibyśmy dosłownie trzech żydów przed wojną sprawa dziedziczenia i spadku byłaby już rozwiązana. Piszesz że żydów nikt nie lubił, mówi Ci coś hasło "chrześcijaństwo dominującą religią w Europie na przestrzeni wieków", oraz "żydzi zabili jezuska"? Prawo zabraniało im kupować i uprawiać ziemię zresztą w Europie prawo i możliwości do kupowania ziemi posiadała praktycznie szlachta, rzemiosło było zmonopolizowane przez cechy, z tego powodu jedyne co mogli robić to medycyna, sztuka, prawo, bankowość, nie dlatego że sobie tak wybrali, ale dlatego, że to my ich zmusiliśmy takimi a nie innymi prawami. I żydzi zamiast siedzieć na zasiłkach kombinowali jak mogli żeby znaleźć możliwość zarobku i to ich wina? Wśród nich też byłą biedota, średniacy i bogaci, jak w każdym kraju. W czasie I wojny światowej walczyli we wszystkich armiach na wszystkich możliwych frontach. W czasie II wojny światowej też walczyli, co prawda nie w siłach zbrojnych III Rzeszy, ale w pozostałych armiach już tak. I nie Polska nie jest taka wyjątkowa, pozostałe kraje też miały swoje procesy o zwrot mienia, tylko, że większość z nich załatwiła to szybko i od ręki po 1945 te państwa dalej pozostały demokratyczne, a po drugie i najważniejsze jak sam pisałeś, zamiast milionów żydów, były tam tylko tysiące.
I ostatnia rzecz "Skoro PRL stanowił kontynuację II RP, jak sam piszesz, " Nie, ja tak nie piszę, tak zadecydował PRL i międzynarodowe forum uznające PRL jako kontynuację II RP i tak samo było z III RP. Nowo powstały kraj może albo pozostać kontynuatorem poprzedniego państwa, albo odciąć się grubą kreską. Ma to swoje plusy i minusy, plusy są takie, że nie musisz od zera zakładać ambasad, umów międzynarodowych, traktatów, handlu, minusem jest to że przyjmujesz też długi po poprzednikach. I teraz z innej beczki, wielu oburza się i krzyczy, że źli angole wyrzucili dywizjon 303, nie dali pracy Sosabowskiemu, Maczkowi, Andersowi et cetera. Pytanie a niby dlaczego Wielka Brytania miałaby w jakikolwiek sposób troszczyć się o żołnierzy innego kraju? To nie był brytyjski dywizjon, to nie byli angielscy generałowie, tylko nasi Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, powstały dzięki międzynarodowym umowom między Anglią, Francją a II Rzeczpospolitą, której kontynuatorką był Polski Rząd na Uchodźctwie, a po lipcu 1944 nowo powstały rząd lubelski i później PRL. Więc to my daliśmy ciała i to my skazaliśmy na wegetację naszych bohaterów, Zresztą Anders wypiął się na swoich kolegów i był członkiem Polskiego rządu na Uchodźctwie. Kiedy w lipcu powstał rząd lubelski a londyński wyleciał z wyścigu przestając być kontynuacją II RP stracił możliwości w tym i finansowania i to właśnie rząd londyński zredukował później armię demobilizując kogo się dało, a robotę dali tylko znajomkom, Anders poszedł w urzędy a Maczek na bruk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amarthar
+10 / 16

Bez jakiegokolwiek szacunku, nie podoba się to zapraszam wypie*dalać z tego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
-1 / 1

@ateistawroclaw Więcej było katów czy ratujących?
I bardzo dobrze, zasłużyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistawroclaw
-1 / 1

@herhor67
Ciebie, potomku szmalcowników, należałoby odszukać i przykładnie ukarać. Zajmę się tym w wolnym czasie. Nie jesteś anonimowy w sieci, Dawidzie Najda z Białegostoku, Zwierzyniecka 5/15. Oglądaj się za siebie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 lutego 2024 o 15:05

H herhor67
0 / 0

@ateistawroclaw Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, czy może zakładasz że istnieje jedna osoba o takim nazwisku xD
Ale jeśli kiedyś wpadniesz do Gliwic to zapraszam, chętnie śmieci wyniosę ;)
Więcej było katów czy ratujących?
I bardzo dobrze, zasłużyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
+17 / 19

Jasne, były wyjątki od reguły. Chcę tylko przypomnieć, że w procesie holocaustu brało udział więcej Żydów niż Polaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+6 / 12

@Dak_Zibbon Aha wewnętrzna policja w gettcie, założona przez żydów, bo takie były rozkazy Niemców. Owszem w Łodzi przegięli. Ale zwróć uwagę, że w całej Europie była wielowiekowa tradycja antysemityzmu, "zabiły uje jezuska", "macem robiom z dzieci"," trujom studnie". Mikołaj II poszedł na maksa i zwalił na żydów własną niekompetencję i burdel jaki był w Rosji wszczynając serię pogromów. Do tej pory największa obelga w Polsce to "Ty żydzie", "nie bądź taki żyd", "żydzisz" et cetera. I tak zgadza się, zdążały się przypadki że Polacy własnymi rękami mordowali żydów. Byli wśród nas szmalcownicy, byli tacy co handlowali z esesmanami z obozów śmierci bimbrem i zagrychą za rzeczy po zabitych żydach. Byli wśród nas też tacy co chowali żydów przed Niemcami, tacy co ginęli w obronie żydów. Była też cała masa obywateli, zdecydowana większość która w dupie miała los żydów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2024 o 14:41

M mafouta
+1 / 5

@lameria I całkiem dobrze, że miała w dupie, bo niby dlaczego mieli narażać swoje życie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistawroclaw
0 / 0

@mafouta
A dlaczego polskie życie miałoby być lepsze, niż żydowskie? Rozumiesz pytanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
-1 / 1

@ateistawroclaw No nie bardzo? Napisz o co ci chodzi, bo nigdzie nic takiego w mojej wypowiedzi nie padło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A askson
0 / 10

No ale tak bywało. Nam w szkole mówiono wybiórczo o pomaganiu, a milczano o pogromach robionych przez Polaków. Pojedź do jakichś Łap, pogadaj tam o Żydach, to będzie jazda bez trzymanki. Ten antysemityzm tam siedzi w nich pod pokoleń, nie powstał spontanicznie po wojnie.

Osobiście w tamtych czasam nie istniałam i nie poczuwam się do żadnej winy, ani bohaterstwa, ale chcę znać prawdę, o tym co było, a nie zakłamaną wersję leczącą kompleksy poprzez wybielanie historii czy jej zakłamywanie. Rok 2001, spot LPR (dla ludzi o mocnych nerwach polecam cały):
_https://youtu.be/5YRBy5023Sg?t=2952

I tak, szlag mnie trafia w temacie 'polskich obozów', bo jest to dokładnie to, samo, zakłamywanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
0 / 2

Typowy Dudyzm. Prezydent udaje że coś robi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+6 / 12

Ale na temat olbrzymiego, spontanicznego wsparcia Armii Czerwonej podczas ataku na Polskę przez żydów to już zapomniał? A co ze wskazywaniem polskiej inteligencji przez żydów, która była eksterminowana przez Niemców i bolszewików? Jak tam temat "żydowskich uciekinierów z Treblinki", którzy w rzeczywistości byli wypuszczani, dostawali schronienie u Polaków, a potem biegli z powrotem do obozu z powiadomieniem, a rodzina w nocy była pakowana na ciężarówkę i znikał po niej ślad? Do tej pory to słychać od Wyszkowa po Małkinię. Jak tam katowanie Polaków po wojnie przez żydowskie UB, gdzie stanowili 90%? Czemu pomija się wypowiedź świadka z wydarzeń w Jedwabnem, który mieszka obecnie w Kanadzie, że mordu dokonali Niemcy, nie Polacy?

Wiecie, po co oni tu z powrotem przyjeżdżają? Bo firma "Holokaust" musi mieć skądś pieniądze. Bo składki z Niemiec się już skończyły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UwielbiamWiosne3
+3 / 3

@nexpron Ciiiicho, nie pisz takich rzeczy, bo Cię Gawkowski wyśledzi i wsadzi do paki za taką ocenę komunistycznej Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
0 / 2

Że też Putin czepił się ukraińców zamiast tych żydków XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistawroclaw
-3 / 3

Mówienie prawdy nie jest kontrowersją. Nasi przemili współobywatele ochoczo współdziałali z Niemcami w mordowaniu Żydów, a i po wojnie dokonywali pogromów, na przykład 11 sierpnia 1945 roku w Krakowie czy 4 lipca 1946 roku w Kielcach. Zaprzeczanie faktom nie zmieni historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+1 / 3

@ateistawroclaw - stawiając sprawę w ten sposób można równie dobrze powiedzieć, że sami Żydzi również ochoczo współpracowali z Niemcami. Wśród Żydów również byli kolaboranci, współpracownicy Gestapo i szmalcownicy. I nie mówię o tych, którzy jak policja żydowska w gettach byli do tej współpracy zmuszani. Mówię o takich ludziach jak Abraham Gancwajch, który tak ochoczo i entuzjastycznie współpracował z Niemcami, że w końcu żydowskie podziemie wykonało na nim wyrok śmierci. Ale jakoś nikt nie mówi, że kwestia kolaboracji Żydów z Niemcami to "mówienie prawdy". Wprost przeciwnie - jak tylko ktoś o tym wspomni, to jest odsądzany od czci i wiary i nazywany antysemitą. Zrozum, że w takich rozgrywkach w ogóle nie chodzi o to, co jest historyczną prawdą. Środowiska żydowskie chcą od Polski wyłudzić gigantyczne odszkodowanie z tytułu tzw. mienia bezspadkowego i to jest jedyny powód ich ciągłych ataków na nasz kraj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistawroclaw
-3 / 3

@Quant_
Oni nie chcą niczego wyłudzić, zostali po prostu przez Polaków jeśli nie zamordowani, to z pewnością ograbieni. Powracający z obozów, cudem ocaleni Żydzi, byli nierzadki zabijani przez Polaków, którzy przejęli w międzyczasie ich majątek.
Ale, ale, czy to nie Polska chce wyłudzić on Niemiec 6 bilionów Euro odszkodowania za zniszczenia wojenne, mimo, że prawnie brak jest obecnie ku temu podstaw? Jak to było z tym źdźbłem w oku i belka:)))???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cerber1978
+1 / 5

A może by tak zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+1 / 5

Czy się to komu podoba, czy nie, dopóki nie rozliczymy swoich grzechów (choćby relatywnie małych), dopóty będą one nam wypominane.
Niemiaszki były sprytne, może nawet obłudne i teraz rżną autorytety moralne. Podobnie Austriacy, czy Bałtowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
-1 / 1

@bromba_2k - jest dokładnie odwrotnie, niż myślisz. Im większa będzie nasza skłonność do przyjmowania na siebie win, tym bardziej będą one eksploatowane przez środowiska żydowskie. A jest tak dlatego, że im nie chodzi o żadna prawdę historyczną czy moralne rozliczenia, tylko o pieniądze. Rzeczywiste intencje tych środowisk obrazuje ustawa Kongresu USA nr 447, zgodnie z którą Ameryka zobowiązała się pomóc Żydom w "odzyskaniu" od Polski mienia pozostałego po pomordowanych przez Niemców polskich Żydach. W grę wchodzą miliardy dolarów, które Żydzi chcą wyciągnąć z Polski. I dopóki ich nie dostaną, nie przestaną nas oskarżać. Każda słabość z naszej strony będzie intepretowana jako wzrost szans na to, że się nas uda zmusić do zaspokojenia ich roszczeń. Fakt, że są to roszczenia wzięte z sufitu i gówno im się należy, jest tu nieistotny. I właśnie dlatego musimy bardzo twardo i konsekwentnie kazać im spieprzać na drzewo ilekroć wracają do tego tematu. Kształt naszych rzeczywistych win również nie ma tu nic do rzeczy. To jest po prostu potrzeba dyktowana racją stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
-1 / 1

@Quant_ Swoim tekstem dowodzisz, że mam rację. Bardzo dziękuję. Jedynie pierwsze zdanie (lub dwa) nie zgadza się z całą resztą.
Ponieważ tkwimy w uporze i de facto w historycznym fałszu, Żydzi walą do nas z każdej strony. Sami im dajemy do ręki wszelkie argumenty. Odmawiając potępienia i współpracy w ściganiu tych naszych nielicznych szmalcowników doprowadziliśmy / dopuściliśmy do wspomnianej ustawy Kongresu. Gdybyśmy (jak choćby Niemcy, czy Austriacy) poczynili podstawowe posunięcia ugodowe, to żydowskim stowarzyszeniom nigdy nie udałoby się zdobyć takiego poparcia politycznego.
A najgorsze w tym jest to, że czas działa na naszą niekorzyść. Coraz mniej ważnych Żydów może wspominać Polskę z sentymentem, jako miejsce urodzenia i dzieciństwa. Coraz więcej kojarzy nas z miejscem, w którym zginęli ich przodkowie i zrabowano ich ich domy. O ile z reguły wiedzą, że to nie Polacy byli sprawcami śmierci, to co do utraconej własności widzą winę po naszej stronie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
-1 / 1

I co na to nasz miniSTER spraw zagranicznych? Co na ostatnią bezczelność von der layen? Bohaterski radek twierdzi, że za mało Niemiec w unii europejskiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bebej1
+1 / 1

Ale bym mu plombe w ten paskudny ryj zasadził!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar greony12
0 / 0

nie on czy oni, tylko obywatele polscy pochodzenia izraelskiego
niech ktoś temu łysemu żydowi przypomni, ze nawet w 1945r Izrael odmówił przyjęcia pobratymców z polski, uznając ich za wygnańców i zdrajców co sami se ten los zagotowali
wiec ten szacunek to ty se schowaj do kieszeni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cap3lla
0 / 0

@greony12 Nikogo nie bronię, a już na pewno nie cwaniaków, którzy łatwym sposobem chce się dorobić na krzywdzie swoich przodków i oczywiście obywateli państwa, w którym żyli (w tym przypadku Polski), ale państwo Izrael oficjalnie powstało w 1948 roku. To tylko tak w ramach ścisłości. Przed 1948 rokiem obszarem, który obecnie zajmuje Izrael, zarządzała ONZ, a wcześniej (po I WŚ) Wielka Brytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
0 / 2

Za takie teksty powinien dostać pełnego szacunku kopa w dupę i zakaz wjazdu do naszego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem