Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
59 84
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
-4 / 8

Wrocławianie, macie i wy patrona ulicy, z którego z całą pewnością powinniście być dumni... https://mapa.livecity.pl/ulica/Jakuba%20Szeli,Wroc%C5%82aw,120374 (znalazłam to dzięki temu, że czytałam jakie artykuł i tam było napisane, że jest on patronem ulicy w Wrocławiu).
Wypowie się jakiś Wrocławianin czemu akurat taki patron? Rozumiem, tamtejsi ludzie mogą nie wiedzieć kto to. Ale no kurde... Nawet w moim regionie go nikt nie honoruje (a pochodzę z tego samego regionu, co ci zbrodniarze i prawdopodobnie są oni przodkami wszystkich, którzy z tego regionu pochodzą, więc się nawet nie łudzę co do sowich przodków z tamtych czasów).
Skoro o Szeli już mowa, to w Tarnowie honorowym obywatelem jest inspirator rabacji galicyjskiej. I nikt mu tego tytułu nie zabrał.
No i na to PISowiec mógł się powołać, skoro aż tak chcę uzasadniać, że u nas też honoruje się osoby, które nie powinny być honorowane

Wiem, patrząc na swój region, to jestem ostatnia osobą, która może komuś wytykać, jakich ma "bohaterów". Ale ja chociaż nie głoszę ich kultu. A Ukraińcy? No cóż. Tyle że mi choć wstyd za takich "bohaterów". A oni byliby wręcz dumni, gdyby była jakaś szansa, że ich przodkiem był banderowiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2024 o 23:39

avatar perskieoko
+2 / 2

@Cammax
Twoja wypowiedź pokazuje jak zły wpływ na społeczeństwo ma edukacja tzw "patriotyczna". Wszystko widzisz białe lub czarne. Dla ludzi prostych wszystko jest proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

@Cammax Szowiniści i w Polsce, i na/w Ukrainie to stosunkowo nieliczna grupa ludzi. Media nagłaśniają ich wybryki więc wydaje się, że to zjawisko powszechne. Problem jest dopiero wtedy, kiedy taka grupa dorwie się do władzy. jeśli nie to mamy tylko obsmarowane mury i pomniki, czasem "ktoś dostał w nos, to popłakał się ktoś, coś działo się"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-3 / 3

@Cammax
Osobiście nie dziwię się, że Ukraińcy mordowali na Wołyniu, i nie zdziwię się gdy za rok lub dwa będziemy się znów mordować nawzajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 4

@koszmarek66 u nas szowiniści jeszcze nie tak dawno byli u władzy. Na szczęście stracili władzę. Teraz jeszcze tylko zakazać kultu wyklętych. Bo jak mamy potępiać Ukraińców za kult Bandery, kiedy u nas honorowany jest np. Bury?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@dakonto osobiście nie usprawiedliłabym Ukraińców, ale szczerze mówiąc też się obawiam, że urządzą nam "powtórkę z rozrywki". Już teraz widzę, że na tiktoku piszą, że Banderą to dobrze robił, szkoda że nie wszystkich wybił, oni zrobią kolejny Wołyń lub udostępnia swój teren pod atak armii rosyjskiej na nas. Zgłaszam każdy taki komentarz, ale tiktok nie widzi naruszenia regulaminu. Za to zwykłych ludzi banuje za byle co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@perskieoko czyli w takim razie wyklęci też nie byli zbrodniarzami? Trzeba oddzielić bohaterów od zbrodniarzy. Bez tego nie da się zbudować pojednania. Nie oszukujemy się, każdy kraj ma jakichś zbrodniarzy. Tylko jedne narody się zmieniły, odcięły od nich, a inne nie.

U nas wraz z zmiana rządów skończył się kult wyklętych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+1 / 1

@Cammax

No i dalej idziesz w uproszczenia: ci byli zbrodniarzami, a tamci nie. Świat i jego historia jest nieco bardziej skomplikowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@perskieoko tyle że ja mówię, że zarówno wyklęci, jak i banderowcy to zbrodniarze. Kult jednych i drugich powinien być zakazany. Tak samo jak zakazany jest np. kult Hitlera.

Bo póki wyklęci u nas są bohaterami, to wychodzimy na hipokrytów wypominając innym narodom, że też mają kult zbrodniarzy. Ale za to Ukraińcy też wyjdą na hipokrytów jak nam wypomną kult wyklętych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 5

@koszmarek66
"Szowiniści i w Polsce, i na/w Ukrainie to stosunkowo nieliczna grupa ludzi."
Dokładnie tak. W dodatku na Ukrainie cześć oddawana banderze wynikała ze specyfiki ich historii. Do niedawna mieli oni bardzo niewielu faktycznych bohaterów narodowych. Dziś mają obrońców Mariupola, "Ducha Kijowa", żołnierzy z Wyspy Węży i całą masę innych symboli patriotyzmu. Dlatego pojawiła się niezwykła szansa. Jeśli polsko-ukraińskie relacje nie zostaną zbytnio zepsute, tylko nieliczni skrajni szowiniści albo świry będą oddawać cześć banderowcom. (W Polsce też są ludzie uważający Che Guevarę oraz Dzierżyńskiego za bohaterów). Niestety przedłużająca się wojna i liczny pobyt Ukraińców w Polsce działa na niekorzyść. W takiej masie konflikty będą narastać. Zwłaszcza podsycane przez hejterów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 3

Jako Gdańszanin uprzejmie proszę o zaprzestanie gloryfikacji Adamowicza!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-2 / 4

@Fahrmass
Ależ przecież nie on wyruch..ł twoją żonę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
-5 / 5

W Polsce jeszcze do niedawna czczono kolaborantów Hitlera czyli NSZ. Czciło się bandytów - Ogień, Łupaszka. Na szczęście się to skończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@refael72 było, ale wraz z zmiana rządu minęło. Teraz kult wyklętych zbrodniarzy będzie zakazany. do tego stopnia, że nawet w szkołach o nich nie będą mówić. Niby dobrze, ale w szkołach to akurat powinni mówić. Że to banda zbrodniarzy, za których Polska powinna przepraszać cały świat. Bo tak to uczniowie będą wierzyć, że my nie mieliśmy swoich zbrodniarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem