Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
67 123
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Slawa238
+12 / 18

Ambasador Rosji jakby nie był zaufanym człowiekiem Putina to nigdy nie został by ambasadorem. Jest tak samo odpowiedzialny za wojnę jak jego zwierzchnik.

Bardzo dobra akcja, w pełni popieram. Ironizując: straszna krzywdę ambasadorowi zrobili tą flagą. Na całym świecie niezgodę na działanie danego kraju wyraża się właśnie protestując pod ambasadami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 3

@Slawa238 Protesty, hepeningi, hasła, transparenty, kreda na chodniku... tak.
Oblewanie farbą, rzucanie pomidorami, wysypywanie obornika i wkładanie w to flagi, ... nie.

Rosja jest agresorem, my nie musimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+8 / 10

O ile w większości masz rację, o tyle robisz jeden błąd. O ile widzę, to te tabliczki i flagi są ustawione przed tere em ambasady, czyli jeszcze na terenie Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+7 / 9

Nie pisz o tak późnej porze, bo palce jeszcze aktywne, ale rozum już poszedł spać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Apofiss
+11 / 13

Ale zdajesz sobie sprawę że brzmisz jak rosyjski Troll???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Petyrek
+3 / 5

@Apofiss: a bo to pierwszy raz? ciągle broni rosyjskich sportowców, za to atakuje skandynawów wchodzących właśnie do nato...

pamiętam, że gdzieś w 4 pancernych jest taka wypowiedź: że będziemy mogli widzieć w nich znów ludzi, kiedy się to wszystko skończy. nigdy nie byłem ksenofobem, natomiast w przypadku całej tej nacji jestem zdania, że dopóki choć jeden russki ogr znajduje się nielegalnie na ziemiach Ukrainy - wszystkie sankcje, czy dotyczą oleju, samochodów czy kaszki dla dzieci, czy oznaczają obrażanie ich ambasadora (pomijając fizyczny atak), są w pełni uzasadnione. uważam, że russkie paszporty nie powinny być w ogóle honorowane na granicach całego świata, żeby siedzieli zamknięci u siebie z putlerem, dopóki nie zrozumieją, że to ich imperialistyczna mentalność jest problem dla świata, nie cyrylica, hokeiści czy baletnice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Cammax

Szwecja będzie w NATO już całkiem niedługo. A wiesz dlaczego, trollu?

Dlatego, że SZWEDZI TEGO CHCĄ.

To obywatele Szwecji - a nie Putin i jego przydupasy - decydują o tym, do jakich sojuszy czy organizacji międzynarodowych należy ich kraj. Szwecja nie ma granicy z Rosją - podobnie jak Francja, Wielka Brytania czy Niemcy, a jednak wszystkie te kraje należą do NATO. A Szwecja leży wystarczająco blisko tego agresywnego, bandyckiego państwa, żeby doskonale rozumieć chęć Szwedów do włączenia się do potężnego sojuszu wojkowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@13Puchatek a czy przypadkiem w sprawie akcesji kogokolwiek do NATO kraje członkowskie nie muszą mieć jednomyślności? A Węgry i chyba jeszcze Turcja (choć oni niby mieli być "za", ale nie wiem, czy w końcu się zgodzili, czy dalej nie) są przeciwko. A ona kraje są w NATO. Fakt, Węgry są sojusznikiem Putina, ale w NATO są i śmiało mogą zablokować akcesję każdemu, kto będzie chciał wejść do NATO.

Szwecja nie jest też sojusznikiem Polski, wręcz przeciwnie. Oni zablokują każda pomoc dla nas, której mam nadzieję, że nigdy nie będziemy potrzebować. Ewentualnie będą sprzedawać broń temu, kto nas najedzie. Jaka mamy pewność, że nie będą działali na naszą szkodę?
Jakim cudem Rosja ma zaatakować Szwecję, jak musieliby albo przez kraje bałtyckie (są w NATO), Finlandię/Norwegię (też są w NATO), z morza (wody należą do krajów NATO)?
Hipotetycznie załóżmy, że taka wojna ma miejsce. My pierwsi rzucimy się na pomoc, jak zwykle. Sami mocniej oberwiemy, a dla Szwedów nadal nawet nie będziemy ludźmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Cammax

Zarówno Węgry jak Turcja się na to zgodzą. Turcja droczy się starając się ugrać kilka rzeczy od Szwedów, Węgry generalnie skaczą na dwóch łapkach przed Putinem, ale Orban nie jest idiotą i wie, że będzie musiał ustąpić (albo samemu wyjść z NATO). Wiedziałbyś o tym, gdybyś się trochę zainteresował tym, co się na świecie dzieje.

Pozostałych bredni nie komentuję, bo nie ma czego. Nie wiem, czy jesteś płatnym trollem siejącym putinowską propagandę, czy tylko "pożytecznym idiotą" - ale też mówiąc uczciwie niewiele mnie to obchodzi. Dla mnie to, co piszesz, nie różni się od obrony pozycji Hitlera po wrześniu 1939.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@13Puchatek no tak Turkom chodziło o tych terrorystów, co to Szwedzi im dali azyl bez żadnej weryfikacji. Według mnie to dobry argument i osobiście wolę, by Turcja jak najdłużej się trzymała tego stanowiska. Bo nie chcę popierać Węgrów (bo to PIS i Putin mają z nimi powiązania), ale nie chcę też popierać Szwedów (już jest wyjaśnione czemu).
Cóż, nie cierpię Orbana. Ale jedno muszę mu przyznać- jest dobrym strategiem. Manewrował między UE, a Rosją i aż do wojny mu się to udawało. Teraz Węgry w oczach świata są tam, gdzie jest Rosja. Polska też by była w tym samym miejscu, jakby PIS wygrało. Ale na szczęście nie wygrali. Przez to nieraz wcale Orban nie głosował razem z Kaczyńskim (słynne 27:1).
Szczerze to czuję, że o ile jest taka możliwość,to Węgry zostaną z NATO wyrzucone. Bo z UE to wiem, że nie można wyrzucić. Bo inaczej nas by już w UE nie było przez to co robili PISowcy. No to wtedy zostanie Turcja, bo Szwedzi im nie wydadzą tych terrorystów.

Ja putinowskim trollem? Jak ja jestem jedną z najbardziej zasłużonych w walce z PIS osób na tym portalu...
Hitlera w 1939 to bronili Szwedzi, a nie ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Cammax

"Ja putinowskim trollem? Jak ja jestem jedną z najbardziej zasłużonych w walce z PIS…"

No i…?

Ja nie piszę o Twoich preferencjach w polskiej polityce, tylko o treści Twoich demotów w kwestii wojny w Ukrainie.

A tu masz, "fachowcu":

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,30740946,szwecja-dolaczy-do-nato-jest-zgoda-parlamentu-wegier.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2024 o 19:34

avatar Cammax
-2 / 2

@13Puchatek to że putinowskie trolle są z PIS. Jak ktoś nie jest z PIS, to z definicji nie może być za Putinem. A to że nie jest też za Ukraina o niczym nie świadczy. Szwajcaria też jest neutralna i ich się nikt nie czepia. Choć na pewno potępiają Putina. U nas rząd za Ukrainą, opozycja za Rosja, a większość ludzi ma coraz bardziej dość obu stron tej wojny.

No i cyk, Orban zawetuje ustawę (aż się dziwię, że u nas Duda prawie od razu podpisał). Ale w jednym muszę się zgodzić. "Mają długie relacje" (warto przypomnieć, po czyjej stronie Węgry były podczas potopu).

Swoją drogą świat był w szoku, ze Polska PIS tak szybko zagłosowała "za". Każdy obstawiał, że Polska i Węgry na pewno zawetują. Szwedzi pewnie też by tak obstawili. A tu proszę. Swoją drogą co się stało, że PISowcy wtedy byli za?

Tak czy inaczej Orban w życiu się nie zgodzi. To że Parlament się zgodzil, to jedno. Prezydent też musi. Chyba że Węgry mają inny tryb uchwalania ustaw wyrażających zgodę na czyjąś akcesję do organizacji. U nas Duda też mógł zablokować i parlament by nic nie mógł zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Cammax

Bredzisz. Cała masa pro-putinowskich trolli jest spoza PiS - choćby połowa wyborców Konfy.

Organ już się zgodził. Naprawdę przykro mi, że żyjesz w świecie własnych wybrażeń - wystaw nos zza ekranu i rozejrzyj się po świecie.

I nie, "większość ludzi" nie ma dość "obu stron tej wojny". Większość ludzi wie, kto jest agresorem, kto tę wojnę zaczął. Tak samo, jak w czasie II wojny światowej. Więc odpuść sobie te dyrdymały, bo gadasz kosmiczne bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@13Puchatek (teraz odnoszę się do drugiego linka) sporo zależy do tego, czy Putin pozwoli Orbanowi dać tą zgodę. Szwecja jest wrogiem Węgier. Polski w sumie też, bo nie jesteśmy sojusznikami. Oczywiście wiem, że nowy rząd (nasz oczywiście) będzie chciał odnowić relacje, choć nie ma tu czego odnawiać, bo poza wzajemna wrogością to nigdy nie mieliśmy z nimi relacji. Już Węgry miały lepsze (w przeszłości).

Zresztą po co nam oni w NATO? Nawet nie mają silnej i licznej armii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Cammax

Człowieku, odpuść sobie. gadasz kocopoły, nie masz pojęcia o czym mówisz. Szwecja jest wrogiem Polski. I w ogóle wszyscy są wrogami Polski - poza matuszką Rosją, prawda?

Z mojej strony EOT, tak jak napisałem wyżej - nie widzę sensu "dyskusji" na tym poziomie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@13Puchatek ale ja chcę by ludzie pewne rzeczy zrozumieli. Nie muszą się ze mną we wszystkim zgadzać, chodzi o to by zrozumieli...

Nie każdy jest wrogiem, ale kraje skandynawskie to akurat wrogowie. Podobnie dla PISowskiej części kraju wrogiem jest Ukraina, a dla rządowej części Rosja. No i tu mi bliżej do rządu, Ukraina to mniejsze zło, jeśli już nie możemy być neutralni. Ale Ukraińcy nie chcą nas znać przez to, co zrobili im PISowcy No, Izrael sojusznikiem też nie jest.
Reszta to albo neutralna, a może nawet sojusznicy.

Może uzasadnisz, co możemy mieć z członkostwa Szwecji w NATO? Co NATO może z tego mieć?

Ja się obawiam, że Szwedzi będą blokować pomoc dla nas i tylko będą kombinować jak na boku robić interes z wrogiem. Mają w tym długie tradycje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Cammax

"Nie każdy jest wrogiem, ale kraje skandynawskie to akurat wrogowie."

Sorry, ale dyskusja z tak idiotycznie sformułowaną tezą ma tyle sensu, co uczenie mojego psa tabliczki mnożenia…

"Może uzasadnisz, co możemy mieć z członkostwa Szwecji w NATO? Co NATO może z tego mieć?"

No i znowu - wybacz, ale tłumaczenie, dlaczego więcej krajów sprzymierzonych przeciwko wspólnemu wrogowi (dysponujących łącznie większą ilością żołnierzy sprzętu i środków) to lepsza sytuacja, niż mniej krajów, żołnierzy i środków byłoby po prostu głupie. Jeśli to rozumiesz, tylko trollujesz - to szkoda mojego czasu. A jeśli RZECZYWIŚCIE nie rozumiesz - to wybacz, ale chyba nie mam dość zdolności pedagogicznych, żeby Ci tłumaczyć, że 2+2=4.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@13Puchatek a jest coś, co przemawia za tym, że tymi wrogami nie są? Nawet relacji z nimi żadnych nie utrzymujemy. Owszem, są ambasady i konsulaty, nawet działają. Ale nie ma spotkań między politykami.
Kiedy kraje te zrobiły coś z korzyścią dla Polski? Sojusz nie polega na tym, że to tylko jedna strona ma spełniać oczekiwania tej drugiej.
Sporym odzwierciedleniem relacji między krajami jest to, co myślą o nas ludzie. W krajach skandynawskich, zwłaszcza w Szwecji każdy nas nienawidzi. To już przekreśla sojusz.
Tak jak u nas PISowcy (z 30% narodu?) nienawidzą Ukrainy, co utrudnia i niemal blokuje pojednanie z nimi. Za to reszta nienawidzi Rosji, co gwarantuje, że Polska w tej wojnie Rosji nigdy nie poprze, chyba że wróci PIS. Ukraińcy przez to co im PIS zrobiło za nami nie przepadają delikatnie mówiąc.
Wyjaśnij więc, jakim sposobem zbudowalbys sojusz z kimś, kto Cię nienawidzi? Ja bym z taką osobą nie chciała mieć nic wspólnego, ale cóż, co kto lubi...

Wspólnemu? Naszemu tak, ale Rosja nie jest wrogiem Szwecji. Mają dobre relacje, Putin podkreśla, że nic do Szwedów nie ma. Ale za to oburzyła go zmiana rządów u nas. Bo odkąd zmienił się rząd, to rosyjscy politycy ciągle gadają, że zajmą Rzeszów w kilka godzin itd., co pokazuje, że PIS to prorosyjska partia.
Szwecja nie jest jakaś potęga militarną. Ich siła tkwi w bogactwie, są z 10 razy bogatsi niż my, więc stać ich na każdy sprzęt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 3

@Cammax

"a jest coś, co przemawia za tym, że tymi wrogami nie są?"

A jest coś, co przemawia za tym, że są? Może sięgnij do słownika i przeczytaj definicję słowa "wróg", bo najwyraźniej używasz słów, których znaczenia nie znasz?

"Nawet relacji z nimi żadnych nie utrzymujemy. Owszem, są ambasady i konsulaty, nawet działają. Ale nie ma spotkań między politykami."

To, że Ty nie czytasz gazet i nie masz pojęcia, co się dzieje na świecie, nie znaczy, że nic się nie dzieje.

Masz, poczytaj sobie:

https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/spotkanie-premierow-polski-i-szwecji-tematem-obrona-i-bezpieczenstwo,806272.html

https://radioszczecin.pl/6,452164,premier-morawiecki-w-szwecji


I bez odbioru, naprawdę nie mam czasu na "dyskusje" z ludźmi, którzy nie odróżniają własnych wyobrażeń od rzeczywistości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@13Puchatek 1. To jak traktują polskich imigrantów,
2. To co o nas mówią,
3. To jak wyrażają się o Polsce szwedzcy politycy,
4. Czy była wcześniej jakąkolwiek kwestia, w której Polska i Szwecja faktycznie współpracowały (jedyne co mi przychodzi do głowy to to, jak oba kraje organizowały mistrzostwa w piłce ręcznej. Ale z taki bardziej politycznych rzeczy, to nie),
5. Odwrócony sytuację i załóżmy, że oni są od dawna w NATO, a my kandydujemy dopiero. Oni byliby za?

Ajjj... Czyli Tusk już się zabrał za odmowę relacji ze Szwecją. Niestety, niby człowiek wiedział,a jednak się łudził, że nie nastąpi to aż tak szybko.

Morawiecki i premier Szwecji to wyglądają jak bokserzy podczas face to face przed walka. Widać po nich wzajemna wrogość i nienawiść. Ale Morawiecki i tak powie, że Niemcy najgorsi... Ale że Morawiecki tam był, to bym się nie spodziewała. Ciekawe czy też wygłaszał elaboraty, że Niemcy najgorsi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 1

@Cammax

Proszę, przestań się ośmieszać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignas
+6 / 8

Putenowska propaganda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+5 / 7

Teren ambasady to za płotem, co przed - to nasze i ambasadorowi (i ambasadzie ! ) nic do tego. Ponad to ambasadorami zostają na ogół zaufani ludzie rządu, więc w tym przypadku - zaufany człowiek putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem