Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
163 200
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar grzechotek
+4 / 6

Jakbym mojego szefa słyszał. Ciągle narzeka, że nie ma pięniędzy, nic się nie opłaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+4 / 4

@grzechotek Czyli nie jest to tylko jedna grupa społeczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 2

@Jezuita a to ci co "doplacaja do interesu" wychodza na ulice domagac sie dotacji od panstwa i kalkuluja sobie tak prowadzenie firmy, ze np. zamiast ubezpieczyc transport wola olac ta kwestie i pozniej w razie czego wyjsc blokowac drogi? Bo z tego co kojarze, to rolnicy to jedyna tego typu grupa
Ps. W Januszexie nie pracowalem, wiec nie, nie slyszalem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 10

Ładnie upolityczniony demot xD
@Xar
Albo Ty też już bierzesz kopiejki
Albo Ci drogę blokują i Cię denerwują zdrowo

:)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+5 / 7

Jak jedna? Jak jedna? Pierwszy przykład z brzegu - górnicy. A jak poszukać to się jeszcze znajdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 1

@jeszczeNieZajety Nie no, górnicy są jacy są, ale z ich ust nie usłyszysz że on dopłaca od 20 lat :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zadziwiony
+3 / 7

@Xar Siejesz niechęć do innych. Po czyjej jesteś stronie? Polacy na tym nie zyskają. Więc kto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
-2 / 6

@Zadziwiony Może i "sieje niechęć". Ale zupełnie nie odniosłeś się do meritum. Ma on rację czy nie? Bo jeśli ma (a moim zdaniem przynajmniej częściowo ma, choć wiem, życie rolnika nie jest usłane różami) to co to za zarzut, że "sieje niechęć"? Jeśli ma rację to niechęć do nich sieją sami rolnicy. Xar tylko zauważa ten fakt. Nie wolno mówić o faktach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-3 / 7

@jeszczeNieZajety A jakie jest meritum? Koleś wymyślił sobie, iz rolnicy są JEDYNĄ grupą opartą na narzekaniu, ja znam co najmniej kilka innych (księża, biznesmeni, politycy, górnicy...), więc jaką dyskusje proponujesz, jeśli główna teza to bzdura?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
0 / 2

@Zadziwiony
No właśnie. Kto na tych protestach rolnikow zyskuje, kto?
Mo tylko przynoszą straty, chociaż to nie moja zasługa, że wybrali sobie pis, który otworzył granice na ukraińskie produkty rolne? No i przeciw komu ci rolnicy strajkują? Bo najwyrazniej przeciw przedsiębiorcom, pracownikom etatowym, szkolnictwie i służbom medycznym. Generalnie utrudniają życie wszyslim Polakom, tylko jakoś odwagi nie mają podskoczyć do polityków. Tak więc po czyjej są stronie? No poczyjej, bo Polacy na tym tylko tracą a nie zyskują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zadziwiony
-1 / 3

@jeszczeNieZajety Bo go nie ma. Nie widzisz, co on robi? Z morza stereotypów, bo nie faktów, wybiera jeden, właśnie w celu siania zamętu. Uważasz przeciwnie? Napisz proszę, co dobrego jego wpis powoduje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zadziwiony
-2 / 4

@MG02 PiS otworzył? A PO zamyka? Nie byłoby wtedy rolników na granicy. Odpuść sobie ten PiS. W tym temacie PO jest taka sama. Wybór między nimi to jak wybór między gruźlicą a żółtaczką. Najlepiej, gdyby obie formacje zniknęły, a przede wszystkim obie kaczki poszły sobie na emeryturę.
Tu nie chodzi tylko o wwóz z Ukrainy towarów rolnych nie spełniających norm, do których zmuszani są europejscy rolnicy. Tu chodzi o "zielony ład", który globalnie nic nie znaczy, za to czyni Europę słabą i zależną żywnościowo. Chodzi o oddanie naszej suwerenności UE, którą obchodzimy o tyle, o ile jesteśmy jej klientami, a to ona będzie o nas decydować. Chodzi o zrzeczenie się prawa weta, którego nie należy mylić z "librum veto". To gwarancja nie pomijania interesów słabszych członków UE. Konflikt jest, na razie to czują tylko rolnicy, ale jest kwestią czasu, kiedy wszyscy to odczujemy na własnej skórze. Tyle, że wtedy może być już za późno. No i jest jeszcze ktoś, kto chce decydować o układzie bezpieczeństwa w Europie, wykorzystując każdy spór.
Spory to rzecz normalna, ale trzeba szukać rozwiązań, a nie żywić niechęć do myślących inaczej. A to właśnie robi Xar.
Pewnie zaraz mnie wykluczą, bo Xar nie jest sam. Jest ich tu trochę, Wystarczy, że kilku się skrzyknie i dostajesz bana, bez możliwości odwołania. Taki to portal, mości panowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@Zadziwiony a Polacy na blokowaniu drog zyskuja? Czy zyskuja na tym rolnicy, ktorzy w poprzednim sezonie zanotowali zyski o okolo 40% wieksze niz w sezonie go poprzedzajacym?
Czy mowienie prawdy musi komus przynosic zysk? Czy sam fakt, ze to prawda, nie jest juz wystarczajaca wartoscia? No tak, dla was niewygodna, wiec bedziecie gardlowac ze czyja to strona i zaraz pewnie beda pytania, kto za to placi. Moj czas placi, ktory trace przez protesty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 2

@AshampooWO jak sie nie umie czytac ze zrozumieniem, to faktycznie mozna nie zrozumiec. Otoz w democie mowa o wspolnym wystepowaniu dwoch sytuacji:
1. Narzekanie jak to jest im zawsze zle i sie nie oplaca
2. Olewanie zabezpieczenia takiego jak np. ubezpieczenie, kalkulujac, ze jak bedzie serio stratny, to wyjdzie na ulice po pieniadze podatnikow, bo ubezpieczyc sie nie chcialo
Jaka inna firma lub grupa spoleczna najpierw ryzykuje i narzeka, a jak interes nie wypali to domaga sie zwrotu kosztow i pokrycia strat przez panstwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem