Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
93 111
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A konto usunięte
-2 / 8

Zgadza sie, w ciągu jednego dnia w Polsce przestały nagle obowiązywać restrykcje, gdy z Ukrainy przyjechało do Polski kilka milionów niezaszczepionych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 4

@AshampooWO oj tam oj tam.. kto by to pamiętał tak dawno temu :)

Nie dość że nie szczepionych przybyło.. to bez testów.. i jakoś nie było bomby zakażeń a Ja niezaszczepiony nie mogłem kawy się napić na miejscu bo nie miałem super paszportu :))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
+2 / 14

O! Konfederacja odgrzewa kotlety ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 11

@Sok__Jablkowy

Konfa czy nie, ale coś w tym jest. 4 tygodnie po wybuchu wojny skończyły się wszystkie maski, kwarantanny itd. A z mediów już tego samego dnia zniknęły raporty zakażeń i zgonów, a ekspertów - wirusologów zastąpili eksperci od obronności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2024 o 19:06

E El_Polaco
+3 / 7

@Jacek83218
Po prostu. Jak się dowiadujesz, że masz raka, to ból palca przestaje być istotnym problemem. Wojna jest bardziej medialna, ale to też dużo poważniejszy problem. Przecież nie będziesz robić badań i opóźniać przekroczenie granicy tysiącom ludzi, którzy uciekają w obawie o swoje życie. Poza tym ta wojna toczy się blisko i od jej wyniku zależy fizyczne bezpieczeństwo Europy Wschodniej i Środkowej.

Dla zachodniej też jest problemem, bo nie da się powrócić do dawnego układu. Albo Rosja przegra i wzrośnie znaczenie Polski, Ukrainy i państw bałtyckich, albo Rosja wygra i Putin będzie rozmawiał z Niemcami i Francją z pozycji siły. Np. może dość mocno podnieść cenę gazu albo domagać się innych rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 3

@Jacek83218 taki delikatny plan..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 4

@El_Polaco no nie wiem.. pandemia była globalna i zabiła dużo więcej ludzi niż lokalna operacja specjalna która tylu ludzi nie zabiła.. więc co tu jest bólem palca..?

Wojna jest bardziej medialna? Ktora? Akurat ta która pasuje?

Wychodzi na to że cokolwiek się stanie.. to nigdy nie wolno być podejrzliwym bo zawsze przybędzie ktoś kto zarzuci super wyjaśnienie typu pandemia która zabiła 5mln ludzi.. zniszczyła życie milionów i zatrzęsła fundamentalnymi wartościami świata.. to po prostu ból palca.. :)))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 2

@Obyczajowy

Ale tu nie chodzi o samą Rosję. Tzn. nam i Ukraińcom tak. ale dla reszty świata to było tradycyjne już powstrzymanie Rosji, Zimna Wojna jeszcze tkwi w świadomości ludzi (może nie sama znajomość historii, ale narracja o złej Rosji). Tylko że tak naprawdę chodziło i chodzi o Chiny i ogólnie strategię geopolityczną Amerykanów, żeby w Eurazji nie powstało nic na tyle silnego, że może rzucić im wyzwanie, kontrolować przepływ i ceny surowców, uniezależnić się od USA. A Chiny są na dobrej drodze, żeby to osiągnąć. Gdyby chodziło o samą Rosję, to już dawno by przegrała bez wsparcia Chin i Iranu i sprzedaży surowców na Daleki Wschód. To była demonstracja siły Amerykanów wobec Chin, których powstrzymanie jest głównym priorytetem USA. Także zadbają o odpowiednią narrację w mediach.

A inne wojny toczą się gdzieś daleko od świata zachodniego, więc nie są ważne. Ale teraz znowu Rosja podnosi głowę i mamy wojnę w Europie. To jest coś, co interesuje zachód. W końcu miało być tak pięknie. ZSRR upadło i wydawało się, że już nie będzie żadnej wojny w Europie. A jednak.

A potencjalna wygrana Chin w globalnym konflikcie będzie miała znacznie poważniejsze skutki niż pandemia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2024 o 0:06

A konto usunięte
-2 / 2

@El_Polaco Przegapiłeś wojnę w Jugosławii, za którą ani ZSRR, ani Rosja nie są odpowiedzialne ale USA. Amerykańskie "pokojowe" naloty dywanowe na obiekty cywilne do tej pory nierozliczone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blank2
+3 / 3

doope nam uratował

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AGATAXA
+2 / 2

@blank2 No coś w tym stylu miałam na myśli. Bo zahamował tę idiotyczną spiralę strachu, masek, przyłbic, zamykanych przychodni, szkół, hoteli, siłowni, a nawet lasów. Strachu przed kontaktem z innymi ludźmi. Upadających tysiącami firm. I setek innych durnych decyzji. Kto wie gdzie dziś bylibyśmy, gdyby to szaleństwo trwało ? Pokazał że nie taki covid straszny jak nam go malowali... Tak, to jest ten jedyny pozytyw, bo za całą resztę dziadów potępiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem