Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
od ~zgadnij_kto
+
163 165
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jurand65
-1 / 7

A gdzie wyczytałeś że jest bezpieczna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+3 / 5

@jurand65 tak piszą ukro-mani ;) że wręcz jest lepsza od europejskich, zdrowsza i tańsza. W ogóle to jest SuperFood..

Do autora.. brawo za prostą logikę której jak widać brakuję części społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
-1 / 1

@Obyczajowy Bo żeby coś komentować, trzeba się trochę na temacie znać. Jak to mówią w d00pie byłeś, g00wno widziałeś ale powtarzasz jak mantrę to co ktoś napisał. Szkoda mi już czasu na kolejne wywody i tłumaczenie bo dla Ciebie jestem tym bez logiki, choć mnie nie znasz i nie wiesz nawet połowy tego co ja w temacie, w którym głos zabierasz, a Ty dla mnie jesteś kolejnym, ignorantem, który łyka propagandę jak młody pelikan. A co do tej wspaniałej logiki. UE od czasu naszej akcesji wprowadziło normy dotyczące krzywizny bananów, ustaliło, że pewien owoc jest warzywem, nie pamiętam już który i nie będę tracił czasu na szukanie. Teraz zmusza nas do jazdy elektrykami, które będą nie dość, ze drogi, to jeszcze mało wydajne, do tego większość nie będzie miała jak ich ładować, a prąd nadal w 80% pochodzi z węgla, z którego spalania - emisję CO2 musimy zapłacić. My, obywatele, bo przerzuca się to na ans w rachunkach. Do tego chcą nas zmusić do ogrzewania zeroemisyjnego co już powoduje problemy z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie jeśli w domu jest piec gazowy. Najlepiej pompa ciepła, która żre prąd w ilościach znacznych, ale co tam, przecież można postawić na fotowoltaikę... A od 2027 roku będziemy mieli kolejne kary w rachunkach, Przynajmniej Ci, którzy nie dociepla starych domów i nie wywalą kotłów gazowych... O zielonym ładzie nie wspomnę... Ta sama UE produkuje środki chemiczne, które wysyła właśnie Ukrainie i sama ich zakazuje. Tyle w temacie. gdzieś już rozpisałem się bardziej, nie będę strzępił języka po raz kolejny, tym bardziej, że przy Waszym podejściu do tematu, znam odpowiedź...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
0 / 0

@Doombringerpl ale o co Ci chodzi człowieku jak ja za Unia nie przepadam :D chyba Ci się kabelki przegrzaly..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+4 / 6

Po to by je stosować wobec własnych obywateli.
Unia to taka matka alkoholiczka, której wszystko się miesza gdy się nawali i zamiast o swoje to dba o dzieci sąsiadów, a własnym wykrada ostatnie oszczędności ze skarbonki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

Na początek powiem że nie wiem jakiej faktycznie jakości jest zboże z Ukrainy, ale uderzam do czegoś innego.

Załóżmy że projektujesz nowy samochód na np rynek chiński. To wóz premium. Starasz się na 150% i wyszedł ci jakiś. Czy spełnia europejska homologację? To by trzeba sprawdzić.
I tu z tym zbożem zapewne jest podobnie. Nikt nie badał, więc nie ma certyfikatu gwarantującego jakość, ale to nie oznacza z marszu że to badziew. Oczywiście to może okazać się badziewiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swoj_chlop
0 / 2

To wszystko nie jest takie proste, jak może się wydawać. Jednym z podnoszonych argumentów krytyki Zielonego Ładu jest fakt, że w produkcji żywności w Ukrainie i w UE stosuje się nierówne wymagania.
Fakt.
Nikt jednak nie pamięta o tym, że mamy inne gleby. Ukraina (jako państwo) ma największe zasoby czarnoziemów na świecie. Efekt ostatnich zlodowaceń i następujących po nich "spływów" materiału organicznego do mórz. My mamy więcej moren czołowych, Ukraina ma czarnoziemy. A na tych czarnoziemach wszystko po prostu rośnie fantastycznie. Chwasty też. Dlatego tam jest więcej herbicydów. A u nas z kolei więcej nawozów. I pestycydów - bo nasza konkurencja z owadami szkodliwymi idzie o większą stawkę, niż tam.
Pomijam tutaj fakt, że najwięksi producenci rolni w Ukrainie pochodzą z UE.

Ludzie!
Protesty rolników w Polsce, Niemczech, Francji etc niczego nie naprawią!
Potrzebna jest pełna współpraca. A tej nigdy nie będzie, gdy polityka będzie grą o pieniądze.
ps
Ach!
Chyba powinienem dodać, że o pieniądze dla krewnych i znajomych królika :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2024 o 0:15

J james_bond_
-1 / 3

Skoro normy zapewnianą bezpieczeństwo żywności to czemu rolnicy przeciwko nim protestują?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

@james_bond_
Z tego samego powodu z jakiego protestowali pracownicy firm spożywczych przeciwko obowiązkowi mycia rąk i stosowania "czystych stref" i odzieży ochronnej. KASA!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

A kto konkretnie twierdzi, że jest bezpieczna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem