Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
78 84
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wrocfig
+1 / 5

Mnie ciekawi co Rosja robi na terytorium Ukrainy ? Czego oni tam szukają ?

Druga sprawa.
Dlaczego trolle rosyjskie, mówią że to wina USA.
Czy USA wysłała ruskich na Ukrainę ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 14

Nieeee, to nie wina USA:
Sieć baz szpiegowskich na Ukrainie, czyli jak służby USA współpracują z Kijowem
„New York Times” w obszernym artykule opisał współpracę wywiadowczą pomiędzy Stanami Zjednoczonym z Ukrainą. Jak się okazuje, przez ponad 10 lat rozwinęła się ona na tyle, że na Ukrainie powstało 12 baz szpiegowskich, z czego jedna z nich ukryta jest w lesie pod ziemią i znajduje się w pobliżu linii frontu.
Zapoczątkowana w 2014 roku współpraca CIA i ukraińskich agencji wywiadowczych pozwoliła Kijowowi rozwinąć nowe zdolności, a Waszyngtonowi dała dostęp do ekskluzywnych materiałów wywiadowczych na temat poczynań Moskwy. Dziennikarze „NYT” w obszernym artykule opisują ukrytą w lesie pod ziemią jedną z 12 baz szpiegowskich. Znajduje się w pobliżu linii frontu i stanowi punkt nasłuchowy, a znajdujący się w niej „ukraińscy żołnierze śledzą ruch rosyjskich satelitów i podsłuchują rozmowy pomiędzy rosyjskimi dowódcami”.
https://infosecurity24.pl/za-granica/siec-baz-szpiegowskich-na-ukrainie-czyli-jak-sluzby-usa-wspolpracuja-z-kijowem

Jak by zareagowało USA, gdyby podobne bazy powstały w Meksyku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2024 o 22:05

M Mateuszek_K
-4 / 4

@wrocfig Rosja walczy "o swoje", niestety, w standardzie z początku XX wieku.

USA mogło zapobiec wojnie, gdzieś widziałem nawet wywiad z jakimś amerykańskim kongresmenem na kilka tygodni przed wojną, który wprost mówił że USA chce tej wojny chodź może jej zapobiec. A wystąpienie Putina na początku wojny pokazuje że to po prostu człowiek niezrównoważony więc wiele mu nie trzeba było aby go podpuścić.

USA tym ślicznym zagraniem wywaliła jednego gracza z planszy, który mógł stanowić wsparcie dla Chin. Poza tym jak ładnie Chiny położyły uszy po sobie a jeszcze dwa lata temu tak sie na Pacyfiku nadymały :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szukacpoczesku
-3 / 7

@wrocfig Nie, USA nie wysłała ruskich na Ukrainę, ale wcześniej wysłała do Iraku, Afganistanu i wielu innych krajów, często z pomocą Polski i zwykle pod fałszywym pretekstem (np. Irak - broń chemiczna - nie znaleziono dowodów - kilkaset tysięcy ofiar w ludności cywilnej).
Rosja w przeciwieństwie do USA miała rzeczywisty pretekst. Było to ustawiczne bombardowanie Donbasu od 2014 roku, czyli od Porozumień Mińskich. Donbas i Ługańsk to dwie Republiki ukraińskie które są zamieszkane w zdecydowanej większości przez Rosjan, czyli Ukraińcy bombardowali Rosjan. To po pierwsze. Po drugie, CIA i angielskie SAS tuż przed wkroczeniem Rosji założyło na Ukrainie 12 baz (sami się amerykanie przyznali 24 lutego br.). Donbas i Ługańsk były atakowane przez pułk AZOW, którego członkowie mają tatuaże typu swastyka, niemieckie orły (tkz gapy), trupie czachy i numery SS Galizien.
Preteksty Rosjan: faszyzm na Ukrainie - udowodniony nawet przez USA. Bombardowanie Donbasu: udowodnione przez USA i Niemcy - sama Merkel powiedziała w wywiadzie, że Porozumienia Mińskie to był podstęp, żeby Ukraina mogła się dozbroić i pokonać Rosję. W OBWE jest raport o 12 000 (w tym około 700 dzieci) ofiar bombardowań Donbasu przez Ukrainę.
Wiem, że jeżeli chodzi o Rosję, pewnie nie zrozumiesz, ale wyobraź sobie teraz, że taka sama sytuacja dzieje się we Lwowie z Polakami mieszkającymi na Ukrainie. Czy nie chcielibyśmy ratować rodaków, gdyby byli mordowani?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szukacpoczesku
-2 / 6

George Friedman, doradca trzech Prezydentów USA, autor książki pt. "100 następnych lat", obecnie jeden z najbardziej uznanych geostrategów USA.
"USA nie jest zainteresowana stabilizacją w Eurazji, wręcz przeciwnie, USA jest zainteresowana destabilizacją Eurazji"
"USA będzie robić i kazać wykonywać rzeczy, które będą wywoływać wewnętrzny opór u sojuszników, jednak ci nie będą mogli nic zrobić, jak tylko udawać, ze wszystko jest jak należy i posłusznie wykonywać rozkazy"
"USA zauważa zagrożenie typu: rosnące mocarstwo gospodarcze lub militarne i USA działa. Tak było z Jugosławią, która jawiła się jako rosnąca potęga południowej Europy"
To tak a'propos drugiego światowego gołąbka pokoju...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem