Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
188 195
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H haakim1
+6 / 6

To w Polsce.
W Hiszpanii natomiast nienaruszalność miru domowego jest wpisana do konstytucji. Z kolei z przepisów definiujących "miejsce zamieszkania" wynika, że jak ci się włamią, założą własne zamki i zasiedzą się ponad 48h, to bez wyroku sądu właściciel nie może ich wyrzucić, nie może wejść, nie może odciąć wody ani prądu (tzn. musi płacić). Postępowanie sądowe trwa średnio 2 lata, w tym czasie mogą ci wszystko zniszczyć, posprzedawać twoje rzeczy itd. a jeśli nawet udowodnisz zniszczenia i kradzieże (zdjęcia sprzed) to komornik nie ma z czego ściągnąć. Trochę lepsza sytuacja jest jeśli to twoja jedyna nieruchomość i twoje jedyne miejsce zamieszkania, ale jak masz drugie mieszkanie po dziadkach czy coś - to zapomnij. Prawa właściciela są jeszcze bardziej ograniczone jeśli ma więcej niż 5 nieruchomości. W 2022 roku zgłoszono ponad 22 tys. przypadków nielegalnego zajęcia przez tzw. "okupas" i liczba ta z roku na rok rośnie (imigranci itp.).
Trafiłem na to jak przeglądałem oferty mieszkań w Hiszpanii i niektóre były podejrzanie tanie. Jak doczytałem szczegóły, to zrozumiałem...
"Mieszkanie prawem, a nie towarem" weszło im chyba za mocno...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 0

no i dobrze!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trucker_87
0 / 0

Hmm...normalnie już się rozprzestrzeniają jak karaczany. To są ludzie którzy nie rozumieją takich podstawowych pojęć jak własność prywatna, regulamin, prawo, porządek. Trzeba tępić to tałatajstwo z całą surowością bo jeżeli tak się nie stanie to wejdą i nasrają ci człowieku ma głowę bo takie akurat będą mieć widzimisie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tanka
0 / 0

Eksmisja odbyła się tak szybko, bo to mieszkanie należało do gminy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem