Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
233 239
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+1 / 3

Zabawne, ze za przestawianie wajchy z pozycji A do pozycji B i przestawienie woreczka nie chca placic tyle co za operacje na otwartym sercu, no nie? Chcesz pomnozyc swoja wyplate, to najpierw pomnoz swoje kompetencje i zaangazowanie, a jak to nie zostanie docenione, to zmien prace na taka gdzie beda potrzebne nowo zdobyte kompetencje. Jesli spodziewasz sie, ze za robienie ciagle tej samej prostej pracy bedziesz dostawal coraz wiecej, to mozesz to opowiedziec jako kawal szefowi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 3

Jeszcze dużo wody musi upłynąć w Wiśle zanim nasze Janusze biznesu ogarną, że dobrze opłacany pracownik pracuje wydajniej niż źle opłacany a minimalna wypłata to nie górna granica tylko dolna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@lolo7 zalezy dla kogo i za jaka prace

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abc_xyz
+1 / 1

@lolo7
zdefiniuj dobrze opłacany, bo dla mnie to taki, który dostaje adekwatnie do swojego zaangażowania i umiejętności. Obecnie minimalna jest dla wielu pracowników za wysoka.
To, że wyższa płaca nie zawsze przekłada się na lepszą płacę znam z autopsji. Jak w jednej restauracji kelnerzy dostali dużą podwyżkę to zaczęli gorzej pracować, bo nie musieli starać się o napiwki. Pracowali dużo wolniej niż wcześniej i było na nich więcej skarg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+1 / 1

@abc_xyz natomiast, jak na produkcji wykona się więcej elementów, niż jest to przewidziane, podniosą normy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abc_xyz
+1 / 1

@pejter
tak Polacy podnosili normy produkcji w GB jak chcieli "wygryźć" innych krajanów.
To oczywiście jest złe. Nie można jednak popadać ze skrajności w skrajność. Twierdzenie, że dobra płaca jest gwarantem dobrej pracy jest tak samo błędne jak twierdzenie, że zła płaca to zła praca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem