Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D daclaw
+11 / 27

Spoko. Dobre kabanosy z koniny nie są złe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+8 / 10

@dacław takie będą skutki, jak coś jest niepotrzebne,to zniknie. Dziś na świecie jest około 60 mln koni, a w Polsce 360 tyś. W 17 wieku w Polsce było ponad 30 mln.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RealistycznyRealista
+15 / 23

@daclaw
E tam. Frajerzy myślą, że konie z rozwianymi grzywami będą hasać po polskich polanach. Nie niszcz ich marzeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+2 / 6

@RealistycznyRealista

Właśnie. Bo teraz państwo powinno uruchomić odkup koni i darować je różnym ośrodkom hippoterapeutycznym czy jeździeckim. Jak nie to górale będą wiedzieli jak odzyskać kasę. Włosi czekają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+10 / 12

@RealistycznyRealista Frajerzy to myślą, że te konie tak czy siak nie lądują w rzeźni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+11 / 11

@daclaw
Nom. Warto pamiętać, że konie od tysięcy lat mają tylko dwa zastosowania i możliwości prowadzenia egzystencji jakimi są ciągnięcie przeładowanej furmanki z pijanym góralem albo bycie przerobionym na kabanosa. Szczerą prawda jest tez, że jak ten sam koń jest już wymęczony eksploatacją i znęcaniem się nad nim to dobry Pan Góral wcale nie oddaje go na te same kabanosy tylko daje mu się godnie zestarzeć i umrzeć w dobrobycie. Serio ludzie, skąd wy się bierzecie. XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
+1 / 5

@lolo7 Życie konia jest ciężkie a na końcu jest przerabiany na kabanosy, więc trzeba zrobić tak, żeby od razu został przerobiony na kabanosy a kolejnych koni już nie było ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
0 / 4

@lolo7 zaintrygowałeś mnie, a jakie wg ciebie ma jeszcze zastosowanie koń pociągowy??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MoKaBa
0 / 4

@lolo7 Dobry góral dla koni i innych zwierząt do oksymoron. Umrzeć w dobrobycie? Chyba właściciela rzeźni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wektorynka
+3 / 5

@Jacek83218 koń pociągowy do hipoterapii i jeździectwa? serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
-5 / 5

@Wektorynka

A nie da się ułożyć i dostosować? Przecież nikt na nim nie będzie się ścigał przez przeszkody. Nie da się przyzwyczaić do siodła i spokojnej jazdy z dzieciakami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pirlipati
+6 / 6

@Jacek83218 Niby się da, ale do terapii uczy się konie od malutkiego. Wykorzystuje się głównie kucyki i bardzo spokojne konie. Tak jak nie każdy pies się nadaje do policji czy na przewodnika tak nie każdy się nada do terapii. Koń pociągowy nie nadaje się do siodła jak całe życie był w zaprzęgu. Przynajmniej ciężko będzie go przestawić na inny tryb. Druga sprawa to waga i zapotrzebowanie na jedzenie- przeciętny, dorosły koń gorącokrwisty użytkowany pod siodłem waży ok. 500-700 kg. Cięższe są konie zimnokrwiste (pociągowe), u których waga waha się od 800-1000 kg. Wyżyw sobie małego kucyka a wyżyw tonowe zwierzę. Utrzymanie konia w dobrym zdrowiu to wydatek. W wielu ośrodkach terapeutycznych koni nie ma bo są za drogie, wymagają terenu. Dogoterapia, felinoterapia potrzebują mniejszych nakładów. Konie to drogie hobby ogólnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LKA
-1 / 3

@daclaw Nawet jeżeli to będą raz kabanosy i się to skończy a nie będzie się spirala ciągle nakręcać i co chwile "nowe" konie będą tylko cierpieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 1

@pirlipati

Czyli albo Morskie oko albo ubojnia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@warszawiaczanka Ogolnie laduja... ale sa miejsca w pl, gdzie takie 'niepotrzebne' konie sie skupuje i ratuje. Studiowalam z dziewczyna, ktorej ojciec prowadzil taka stadnine dla starych koni. Oni serio ratowali stre konie i dawali im lepsza starosc, niz pojscie na rzez. Z tego co kojarze, to jest kilka takich miejsc w polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
0 / 0

@daclaw
W tej chwili średni czas przeżycia konia pracującego na tej drodze to 36 miesięcy.
3 lata, po których, tak czy siak, trafia do rzeźni, bo jest tak wyeksploatowany, że nikt go nie kupi do żadnej innej pracy. A żaden góral nie będzie płacił, żeby koń stał i żarł za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+30 / 32

Nie ma potrzeby niczego zakazywać. Wystarczy, że busy będą jeździć dostatecznie często, a przejazd będzie tańszy niż furmanki górali. Resztę załatwi prawo podaży-popytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dhawk95
+1 / 1

@Quant_
Jeśli ceny będą ok to pewnie słusznie część rynku przejmie (np. tych co się chcieli po prostu dostać na Morskie Oko by po prostu poobserwować Morskie Oko lub by wcześniej zacząć podejście w góry)
Poza tym brakuje jeszcze jakiś bardziej stylowych, odkrytych, wolniejszych pojazdów dla osób stojących w rozkroku pomiędzy pieszą wędrówką tą trasą a transportem (bo chcą jednak trochę poobserwować też samą trasę, przynajmniej częściowo doświadczyć natury na niej)
I wtedy konne bryczki będą miały na tyle małe obłożenie, że nie będzie jak przemęczyć koni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
0 / 2

@Quant_ a na koniec, Pani Klozka to zrozumie i przejdzie do Konfederacji. Przecież twoje racjonalne wytłumaczenie nie trafi do większości.
A tak z innej beczki, to klocki hamulcowe i opony (one powodują spore zanieczyszczenie powietrza) są bardziej eko od kupy konia? Tam asfalt należy usunąć. Chcesz oglądać morskie oko? Idź. Nie chcesz iść? Możesz obejrzeć krupówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
+1 / 1

@dhawk95
Przypomina mi to kolejkę jeżdżącą od granicy TPN do mniej więcej 1/3 drogi na Polanę Chochołowską, gdzie jest normalnie traktorek i dwa wagony podczepione. W lecie nie ma bocznych szyb w wagonach, a jazda jest powolna i przyjemna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
-4 / 20

I zawsze od d.... strony. Zawsze nie tak jak trzeba. Naprawdę jestem zażenowany załatwianiem spraw przez ludzi, którzy nie mają wizji, nie mają wyczucia estetyki. Zakaz męczenia koni na ten trasie powinien zostać wprowadzony teraz, od razu, natychmiast. Ale zastąpienie koni autobusem! jest totalnym nieporozumieniem. To nie jest pojazd na tę trasę, on tam nie pasuje. Wyobraź sobie, że idziesz, delektujesz się górami i nagle musisz zejść z drogi, bo jedzie nowoczesny autobus. Tutaj potrzeba odkrytych meleksów kilkuosobowych, a nie linii autobusowej! Melexy, które byłyby stylizowane na stary zakopiański styl, nawet z imitacją koni, z jakimś zakopiańskim malowaniem, a nie linia autobusowa! Jeżeli ten wóz ma być czymś testowym, to róbcie testy jak najszybciej, a potem zróbcie to z głową!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar basurero
+6 / 12

@DeltaTango Niestety ale wszystko co naturalne zastępuje się takim szajsem. Za niedługo zastąpią Morskie Oko hologramem 3D i już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I inco87
-3 / 7

@DeltaTango Melexy nie są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach, stąd ich tam nigdy na dużą skalę nie będzie (ewentualnie opcja mieszana, bus + melexy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+5 / 11

@DeltaTango
Wyobraź sobie, że idziesz gdzieś poza górami, delektujesz się widokiem pól malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem; gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała itd. a tu nagle jedzie autobus, pociąg, ciężarówka, a krajobraz jest upstrzony słupami energetycznymi, masztami komórkowymi i elektrowniami wiatrowymi. Tutaj potrzeba wozów drabiniastych na nieogumionych kołach i chłopa w siermiędze poganiającego woły orzące pole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ciocia_Helenka
0 / 8

@DeltaTango bzdury. Przed końmi nie schodzisz na bok i dajesz się rozjechać ? Małych melexów wiozącyh po 2 osoby potrzeba by 10 razy tyle - chyba lepiej przepuścić jeden bus niż 10 melexów ?
Te idiotyzmy z "malowaniem" też dowodzą tylko wieśniackiego gustu. Faktycznie - straszny widok - zgrabny bus, który cicho raz na jakiś czas przewiezie sporą grupę osób :)
Chcesz niezmąconych cywilizacją widoków to nie wybieraj się do najbardziej oblężonych turystycznych atrakcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2024 o 15:28

S sawes82
+5 / 5

@inco87 "Melexy nie są przystosowane" to wystarczy je przystosować. I tak miały być projektowane od początku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
-4 / 6

@pokos zmień dilera, albo bierz pół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+1 / 3

@DeltaTango naprawdę nie znasz lepszych od tego moim zdaniem najgorszego miejsca do delektowania jak się wyraziłeś górami??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
-1 / 1

@rogeros123 ja znam wiele takich miejsc, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem zarozumiałym egocentrykiem i wiem, że przyjeżdża tam masa osób, dla których jest to pierwsza styczność z Polskimi górami. Wchodziłem na Morskie Oko około 20 razy piechotą, więc uważam, że mam legitymację do tego, aby wyrazić swoje zdanie w tym temacie.
@Ciocia_Helenka zajrzyj na początek do tego busa, potem obejrzyj sobie Melexy, a następnie wypowiadaj się na tematy o których po krótkim poszukiwaniu informacji będziesz miała chociaż blade pojęcie i może wtedy nie będziesz tu pisać o rozjeżdżaniu. Frugal albo Melex 14-osobowy to koszt jednego dobrego konia. Można go ucharakteryzowac w cokolwiek się chce. Fabryka zrobi wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
0 / 0

@rogeros123 Zwłaszcza że na trasie do Morskiego Oka można się delektować widokami tak na prawdę już nad Morskim Okiem i wyżej, a nie po trasie, bo z każdej strony masz las.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
0 / 2

@DeltaTango dla mnie Zakopane, trasa na Morskie Oko to po prostu wiocha pełną gębą. Omijam szerokim łukiem takie miejsca i zostawiam je innym. Sam jadę w Tatry słowackie, jak najdalej od Zakopanego. Szkoda mi czasu i nerwów na ten wieśniacki festyn. A i lubię czasem zostać na jakimś szczycie na noc,.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amera
0 / 0

@inco87 a obecne wozy konne są przystosowane do przewozu niepełnosprawnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amera
+1 / 3

Sama nigdy nie wejdę na Orlą Perć a chciałabym zobaczyć widoki. Wnioskuję o to, by każdy mógł tam dojechać jakimś środkiem transportu! Bo dlaczego nie? Skoro niektórzy muszą wjechać na Morskie Oko to ja chcę wjechać na Orlą Perć!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
0 / 0

@lameria co za bzdury! Na początek tam pojedź, jak się zapoznasz z tym miejscem to następnie przeproś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
0 / 2

@DeltaTango Byłem, szedłem. przez lwią część idąc asfaltówka do Morskiego Oka masz po jednej i po drugiej stronie las. Od czasu do czasu masz miejscówki gdzie coś widać. Po dojściu do Morskiego Oka masz widok na mnicha, szlak na Szpiglasową przełęcz, Miedziany, Opalony Wierch. Jak wejdziesz na poziom Czarnego Stawu rozpościera się zapierający w piersiach widok na Morskie Oko, który powoduje że to co widać na tej asfaltówce to badziewne g nie warte nawet wspomnienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartes123
-1 / 1

@DeltaTango Ale jak z "imitacją koni"??? Znaczy że te, co je mają wyzwolić z ucisku góralskiego i dać na kabanosy to wypchać i doczepić do melexa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinvip10
+1 / 1

Tylko czekać aż mu się zwarcie w nocy przydarzy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pirlipati
+1 / 1

@marcinvip10 tam jest takie nachylenie, że ten autobus nie pojeździ długo. Na prostym autobusy elektryczne mają problemy. Ciekawe jak w naprawdę zimne dni to będzie kursować choćby. Poobserwujemy. Meleksy też były testowane i nie dały rady

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pirlipati
+1 / 1

hybryda do woza nie dość że ciężka była to i się popsuła w testach, meleksy też nie dawały rady, ale autobus da radę. Tam nie wjedzie pług śnieżny żeby odśnieżać. W lato może jeździć(chociaż hamulec będzie pewnie się zużywać mega szybko), w zimę machający papież na funkcjonowanie (ogrzewanie baterii i środka też energię pochłania nie mówiąc o odgarnianiu śniegu, ogólnie wydajnosci- ile przejazdów w ciągu dnia zrobi a ile spędzi na ładowarce). Górale nie muszą nic psuć. To nie przetrwa. Tam nie ma alternatywy. Do pierwszego wypadku na małym lodzie jak sobie autobus poleci w las z ludźmi. Tam nie można sypać solą, bo park narodowy. Piaskarka będzie eko? Konie lecą nawet w błocie pośniegowym. A troszczy się ktoś o konie używane do wycinania drzew w lesie? Nie ma ekologów. Producenci meleksów mają interes żeby w jeszcze jedno miejsce sprzedawać. Czy to eko? Wątpię bambiki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 16

Wybrać się w góry by zażywać górskiego powietrza, zakosztować folkloru i kuźwa natrafić na p***dolony miejski autobus. Kogoś totalnie posrało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
+2 / 16

@Bimbol lepiej natrafić na pijanego brudnego górala,który znęca się nad koniem poczym wsadzić miejskie spasione dupsko na wóz i cieszyć się naturą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prdj
-3 / 7

@Grzegorzkonopacki1 no tak, konika zawsze pogania cyt."pijany brudny góral, który znęca się nad koniem". Cieszyć się naturą jadąc na wozie jest super. Moje spasione miejskie dupsko będzie się bardzo cieszyć. Cieszyło się też jak było kilkuletnim tyłkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LKA
-2 / 2

@Bimbol Ocho, Janusze się odzywają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P picasa
-2 / 6

może lepiej jakby te busy jeździły na drodze w dolinie kościeliskiej - gdzieś gdzie tych bryczek nie ma, żeby każdy miał wybór, albo idę do morskiego oka wśród bryczek, albo na halę ornak elektrycznym busem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
0 / 0

@picasa - oj chyba dawno w nie byłeś w Tatrach zachodnich skoro uważasz, że na drodze do Doliny Kościeliskiej nie ma bryczek. Postój bryczek znajduje się tuż za bramkami i stoi ich tam od kilku do kilkunastu, zależnie od pory dnia. Dojeżdżają do skrzyżowania szlaków tuż przed Halą Ornak, więc niemal do samego schroniska. A w zeszłym roku nawet im wyremontowali mosty na Potoku Kościeliskim, tak że teraz mogą się na mostach mijać po dwa wozy. Poza tym akurat na tej trasie bus by się nie sprawdził, bo to dość kamienista i nierówna droga. Nad Morskie Oko masz asfalt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F freesam
+5 / 9

kurcze, jaki przejazd?? Autostradę tam zaraz zbudujcie. Co to do cholery jest?? Asfalt to i tak już jest dużo. Kto chce, niech sam pokona. Nie pokona - trudno, to nie dla niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MoKaBa
+3 / 5

Chcesz zobaczyć Morskie Oko to rusz du...e i przejdź się. Jeden bus raz na jakiś czas dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością lub starszych i tyle. nie ma obowiązku chodzenia nad Morskie Oko. Nie masz kondycji to nie idź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F freesam
-1 / 1

a na jakiej podstawie stwierdzisz, czy jego wiek jest odpowiedni do przejazdu?? Są 90 latkowie co maraton biegną, są 60 latkowie co nie mogą wyjść na 3 schody. Góry są dla wszystkich. Tylko niech każdy odpowie sobie na pytanie czy da radę. Chyba że rodzina/znajomi pomogą w pokonaniu trasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amera
0 / 2

@freesam skoro góry są dla wszystkich to proszę załatwić mi transport na Orlą Perć bo chciałabym ją zobaczyć a sama raczej nie dam rady tam dojść

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Izyda666
+1 / 3

Czekamy też na sprzedaż koni do rzeźni i pierwszy w Tatrach pożar elektrycznego busa z samozapłonu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leonsjo_Alvarez
+3 / 3

Tutaj jesteście w błędzie, Koń niczemu nie winny . Musi pracować na swoje utrzymanie i pracować żeby nie zdziczeć . Więc gdzie jest problem ? Ano spójrzcie na dorożki w Krakowie, 4 osobowe ,ciągnione przez 2 konie i absolutne 0 akcji że są krzywdzone w Krakowie. Ludzka chciwość i pogarda dla tych zwierząt . Powozy są za duże , być może koła trzeba by wymienić na takie o mniejszych oporach toczenia i być może zbadać możliwość zrobienia podków z bieżnikiem ( podeszwa jak butach dla lepszej przyczepności) ,aktualne podkowy są dość śliskie na asfalcie .
Do aktualnego rozmiaru wozu , powinny być 4 konie .

Tylko ludzka chciwość i zachłanność tutaj winna .
Nie konie ,nie trzeba krzyczeć zakazać koni .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pirlipati
0 / 0

@Leonsjo_Alvarez 4 konie do wozu? Jaka długość będzie miał ten pojazd wtedy? Jak będzie wchodził w zakręty lecąc w dół? Trochę wyobraźni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amera
+1 / 1

@Leonsjo_Alvarez też o tym myślałam. Dorożki/wozy max ośmioosobowe. Że będzie drożej? Kto będzie chciał to i tak pojedzie ale może część ludzi pójdzie pieszo a przynajmniej konie będą się mniej męczyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leonsjo_Alvarez
0 / 0

@pirlipati nie zaleciłem takiej zmiany. Stwierdziłem że przy aktualnym ciągnianym obciążeniu ,podejrzewam iż byłyby 4 konie potrzebne żeby nie działa się im krzywda .
Porównując do Krakowa, sugerowałem że najmądrzejszym rozwiązaniem byłby mniejszy wóz .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem