Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
221 224
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B buddookann
+6 / 6

Nie napisałeś najciekawszego. Tego człowieka ktoś ścigał i zabił w czasach kiedy nawet nikt nie myślał o budowie piramid. Znaleziono go na wysokości 3300m n.p.m. więc uciekał w bardzo nieprzyjazny teren.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-5 / 5

No nieeee. Co za genialne wnioskowanie. Bo ktoś ma w ciele grot strzały, nóż, pocisk, itp, to z automatu znaczy, że padł ofiarą morderstwa?
A może brał udział w bitwie, albo napadł na kogoś, może został zraniony jak próbował kogoś zamordować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
+4 / 4

@adamis62 Bitwa 3000 lat p.n.e. na lodowcu 3300m n.p.m. - brzmi bardzo legitnie. Powinieneś zbesztać tych wszystkich naukowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-3 / 3

@buddookann, a gdzie ja napisałem, że na lodowcu??? Mógł uciekać po walce. Naukowcy sami przyznają, że mógł być ścigany, zabawne jest tyko to, że wiedzą(?), że padł ofiarą morderstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
+2 / 2

@adamis62 Jego ciało przetrwało właśnie dlatego że było w wiecznej zmarzlinie. Jego samego nazwano "Człowiekiem Lodu". W tamtych czasach ten teren musiał być pokryty grubą warstwą śniegu i był trudnym terenem. Ktoś kto wchodzi na 3300m gdzie już zaczynają sie problemy z samopoczuciem(w dodatku na lodowiec gdzie było zapewne dużo szczelin i niebezpieczeństw) z pewnością nie robi tego by polować lub dla zabawy. Stąd przypuszczenie, że przed kimś uciekał. W dodatku naukowcy w ranach odkryli czerwone krwinki, jak również fibrynę, końcowy produkt procesu krzepnięcia krwi, która jest obecna w świeżych ranach, potem niknie. Świadczy to o tym, że Ötzi zmarł szybko po zranieniu. Teren i sposób śmierci sugeruje, że koleś uciekał. Nie znaczy to że na 100% tak było, ale jest to wielce prawdopodobne.
https://www.youtube.com/watch?v=JLNtcRLQxeE

Dodatkowo:
"Uważa się, że analizy DNA przeprowadzone w 2003 roku ujawniły ślady krwi co najmniej czterech innych osób na jego ekwipunku: jednej z noża, dwóch z pojedynczego grotu strzały w kołczanie i czwartej z jego płaszcza. [86] [87] Interpretacje tych ustaleń są takie, że Ötzi zabił dwie osoby tą samą strzałą i był w stanie ją odzyskać w obu przypadkach, a krew na jego płaszczu pochodziła od rannego towarzysza, którego mógł nosić na plecach. [83] Postawa Ötziego podczas śmierci (zamrożone ciało, twarz w dół, lewa ręka zgięta na klatce piersiowej) może potwierdzać hipotezę, że zanim nastąpiła śmierć i wystąpiło stężenie pośmiertne , został przewrócony na brzuch, próbując usunąć strzałę."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2024 o 20:39

A adamis62
-1 / 1

@buddookann, ja to wszystko wiem, ale skąd oni wzięli to morderstwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rozdupcewas
+1 / 3

Jak to "ją"?!
To przecież był mężczyzna - na chyba, że obecnie nie można z góry przypisywać płci o ile sam się nie określił/iła/iło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2024 o 17:20