Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+6 / 14

Niestety, myślę że masz rację. W kraju takim jak Rosja trudno jest przestawić gospodarkę z wojennej na pokojową we w miarę krótkim czasie. Dlatego Rosja rozpędzona w zbrojeniach, i mająca dużą, doświadczoną i ostrzelaną armię, będzie chciała ją wykorzystać, aby społeczeństwo dalej zapi3rdalało za miskę kartofli. Uważam że powinniśmy wręcz zacisnąć pasa, i wspierać Ukrainę do bólu. Nie z miłości do Ukraińców, lecz z miłości własnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+1 / 3

@perskieoko w skrócie.. mamy przesrane. Idą ciężkie czasy i następne lata nie będą spokojne. Niezależnie jak byśmy wybrali to i tak źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
0 / 2

@perskieoko
Na Ukrainie są różni ludzie tak jak w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
+5 / 17

UE zabija swój przemysł i rolnictwo. Chcąc prowadzić wojnę, trzeaba mieć silną gospodarkę i mieć co jeśc, inaczej wojny się nie wygra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 10

A mi do głowy jak bumerang wracają te artykuły z naszych gazet w drugiej połowie 2022 r. gdzie z uporem wmawiano, że Rosjanom już się kończą rakiety bo strzelają coraz starszymi i bez głowic. I że sankcje ich zagłodzą... :) Wyposażyliśmy Ukraińców w kupę broni i w 2023 r. mieli odbić okupowane tereny i koniec wojny... Taaa...

Niewiele osób wtedy jeszcze myślało, że tak właściwie to my mamy przesrane jeśli politycy w UE nie zaczną myśleć o zbrojeniach. A moim zdaniem niestety Ukraina powinna w obecnej sytuacji nie twierdzić, że nie zakończy wojny dopóki nie odzyska utraconych terenów. Bo widać, że nie odzyska inaczej niż w większym konflikcie. Wiem - to draństwo ze strony Putina ale w sytuacji geopolitycznej lepsze solidne zawieszenie broni, linia demarkacyjna z wojskiem ONZ i się zbroić tak, żeby Rosji nie dać możliwości dalszej ekspansji po naszej stronie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-2 / 2

@koszmarek66
Koszmartek, bo tak wtedy było gdyby nie pomoc Chin oraz Iranu Rosja by padła, bo nie miałaby kluczowych komponentów do rakiet i nie tylko. Wielkim błędem było zwlekanie z pomocą przez republikanów. Spiker kilka miesięcy blokował głosowanie, które byłoby korzystne dla Ukrainy. To działanie było wręcz w tragicznym w wykonaniu Donalda Trumpa. Albo to jego tępota i buta, bo to on mail być wybawcą abo celowa pomoc Putinowi.
Kolego jakby tu chodziło tylko o Ukrainę.... Primo Putin pójdzie dalej. On chce powrotu ładu sprzed rozpadu ZSRR. 4 agencje wywiadowcze w tym Niemieckie pokazały raporty, iż to prawda, że Ukraina nie jest jedynym celem Putina. A możliwy rozejm będzie tylko tymczasowy. Tak będzie tymczasowy. Putin będzie miał więcej czasu dozbroić się i dopiero będziemy w d. Sekundo Tajwan. Wyrzucenie ruskich oznacza, iż Chiny na długo porzucą marzenia o Tajwanie. Jak inni autokraci zobaczą ze USA nic nie robił z Ukrainą pójdą na wojny i będziemy mieli przerąbane. Na razie najbardziej przytomnie myśli jedynie Francja. Która to powoli przechodzi na gospodarkę wojenną.
https://defence24.pl/geopolityka/francja-ujawnia-szczegoly-gospodarki-wojennej
Makron, jaki by nie był myśli i uczy się na błędach, bo jest młody. Silą Bidena jest to, że pamięta, jaka jest Rosja człowiek starej daty, ale starość nie rozwija pomysłowości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2024 o 0:14

avatar koszmarek66
+2 / 2

@CP666 Prawda jest bardziej bolesna. Sankcje były i są udawane. Zachód pozamykał kilka sklepów ale działalności zostały i cały czas pracują. Węgiel Morawiecki odciął z dnia na dzień ale ropa do Polski płynęła jeszcze rok. Dopiero niedawno dowiedzieliśmy się, że obroty Zachodu z Rosją są obecnie o 40% wyższe niż przed rozpoczęciem wojny... Jakie sankcje? Za te pseudosankcje płacą tylko zwykli ludzie bo im wmówiono, że energia podrożała... choć nie podrożała na trwałe (można sięgnąć po wykresy z kilku lat). Za wojnę płacą życiem i majątkiem tylko zwykli ludzie. Biznes i politycy dadzą sobie radę. Kiedy trzeba gadać gadają ale wolą milczeć i robić swoje... interesy. Pecunia non olet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7empest
0 / 2

Jeszcze do tego artykułu należało by dodać to, że USA również mówiły że ruskie nie mają technologii, podczas gdy coraz więcej znajduje się przypadków, że w resztkach rakiet znajdowane są topowe układy, prawdopodobnie sprowadzane przez Chiny, Kazachstan i parę innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-1 / 3

@7empest
Nie miały technologi. Chiny im ją dały. W postaci maszyn do produkcji broni i kluczowych elementów elektronicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+3 / 7

Wcześniejsze porażki Rosji na Ukrainie dowodzą tylko że Rosja wcale nie szykowała się na wojnę z zachodem tak jak wmawiała nam nasza propaganda. ... to tzw. zachód sprawił że jest teraz gotowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L life_efil
0 / 4

@Kocioo
Nie do końca. Po prostu liczyli, że wezmą sobie wszystko tłukąc pałami. Jeśli liczyli, że sobie potem wjadą do Estonii i nic z tego nie wyniknie - no to już tak nie myślą. Największą ich przegraną jest ich propagandowy obraz w Niemczech czy we Francji.

Ale to prawda - teraz jest groźniejsza. A to skutek tej zdechłej kroplówki jaką Ukraina dostaje - mało, nie na czas i nie na raz. W sam raz sznura, żeby..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
-2 / 4

@life_efil jakby dostali za dużo to by wojna się nie rozkręciła.. a o to przecież chodzi.. żeby wyciągnąć w ta wojnę Europę. To wymaga czasu i takiej ciągłej stagnacji jaka jest utrzymywana by móc grać na strachu i sumieniu ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-4 / 4

@Kocioo
Bzura onuco Fragglesik. Widać, że nie zależało ci na Lechu Kaczyńskim, który to już powiedział. 4 wywiady potwierdziły to niezależnie. Lepiej wracaj na Białoruś albo zmień profil jak twój spłukany kolega Szmydt

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzewiciel
+1 / 3

W dyktaturze zawsze produkcja jest tańsza. Rosja teraz na dwie fabryki czołgów i przepala zapasy z ZSRR. Już są problemy z BWP skoro biorą chińskie wózki do polowania. X czasem te zapasy przepala. Europa i USA mają potencja ale potrzeba większego zdecydowania. Natomiast Rosję zawsze trzeba było kilka lat przetrzyma. Aby był tam kryzys i to jest mozliwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+1 / 3

Nieźle jak na wyśmiewaną armię ze szpadlami i z wyjmowanymi z pralek czipami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-2 / 4

@mrooki
Komponenty dostali od Chin. Gdyby jak chciał PIS Rosja była 20 lat temu izolowana to już by była samowystarczalna mając głębokie sojusze z Chinami i innymi państwami. I Europa nie miała, by czasu dozbroić się. Wiec moim zdaniem nie ma co mieć pretensji do działań zachodu, który naiwnie chciał ugłaskać Rosję. Myśląc, że się ucywilizuje poprzez głębszą integrację z zachodem. A niespodziewanie spowodował to, że poprzez zależność od zachodu jakiś czas Rosja faktycznie nie miała czym walczyć. Wysyłała więc złom i niecelne pociski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killingjoke666
0 / 0

Europa akurat wydaje pieniądze na amunicję tylko ruska agentura nie chciała tych pieniędzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem