Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
270 291
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I irulax
-2 / 22

Ten świat musi upaść....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bonaparter
+5 / 13

@irulax nie musi, muszą tylko ludzie którzy to widzą głośno krzyczeć! Dzięki wykopowi dotarło do mnie co serwuje mi Onet i od długiego czasu PRDL ten śmieciowy portal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bonaparter
+3 / 9

@Bonaparter i może dotrze do niektórych że spinanie się o Tuska i Kaczora to jest to na czym im zależy! Jak w "wojnie" cenowej Lidla i Biedronki. Win-win dla obu sieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 3

@Bonaparter Ja też, Podobnie jak inne ideologiczne "wolne" media. mamy jednak "demokrację", więc i tak nas przegłosują. ale walczyć trzeba, choćby dla spokoju własnego sumienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
-1 / 5

@irulax no raczej nie z tego powodu...

@Bonaparter no tak... media złe, Wykop dobry. Wiesz jak ludzkość wymrze to raczej przez ciebie i tobie podobnych nieudaczników i nierobów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2024 o 10:44

I irulax
0 / 2

@WhiteD Nie ma problemu: zakładaj tęczowe m@jtki i leć zbawiać świat. Tylko bardzo proszę, zacznij gdzieś dalej od mojego domu, bo w Polsce/Europie niedługo nie bedzie już czego zbawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hirotikaro
+6 / 14

Sukinsyny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Evengeline29
+21 / 47

Na pewno nie jest tak, że ludzie wolą psy zamiast dzieci. Po prostu ten kraj nie jest dobrym miejscem do zakładania rodziny i stąd zmniejszona liczba urodzeń. Młody człowiek musi wziąć potężny kredyt żeby sobie kupić mieszkanko wielkości schowka na szczotki, pracuje i stać go może tylko na swoje bieżące potrzeby, a utrzymanie dziecka jest w ch.. drogie, kobieta zachodzi w ciąże i modli się, żeby dziecko było zdrowe, bo musi urodzić nawet ryzykując własnym życiem, do tego liczysz na to, że ty sam będziesz zdrowy, bo do lekarza też się nie dostaniesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+20 / 24

@Evengeline29

Ale robić z psa dziecko? Ja mam kota. Kocham tą kupę kudłów ale nie traktuje jej jak córki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+6 / 14

@Jacek83218 Nie możesz traktować kota jak córki, bo to różne gatunki. Z córką do weterynarza nie pójdziesz, ani lekarz Ci kota nie wyleczy. Chodzi odpowiedzialność za stworzenie - też mam kota i gdyby wymagało to jego zdrowie wydałabym wszystkie możliwe środki na jego leczenie, dokładnie tak samo, jak w przypadku dziecka. A od kota mniej wymagam niż wymagałam od dzieci, ale ii kot mniej ode mnie wymaga. Nie rozumiem, po co to podkreślanie, że kot/pies jest jak własne dziecko. To przecież oczywista wg mnie odpowiedzialność za stworzenie, które się wzięło w opiekę. I nie umiem stwierdzić, czy bardziej kocham kota czy dziecko, to jest takie samo pytanie- czy kocham bardziej syna czy córkę. Tak się składa, że kocham ich tak samo. Nie rozumiem, czemu ludzie zadają takie głupie pytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 maja 2024 o 14:00

avatar pawel24pl
+5 / 11

@Evengeline29 Faktycznie, średniowiecze było znacznie lepsze, wszak wtedy mieli po kilkoro dzieci, przy znacznie wyższych podatkach (pańszczyźnie) i często trudnym wiązaniu końca z końcem (choć koniec dotyczył przednówka, a nie końca miesiąca).
Lekarze wtedy także trzymali swój poziom, a statystyka śmierci przy porodach była znacznie korzystniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Issander1
+11 / 11

@Jacek83218 Podpowiem ci takie słowo: wyolbrzymienie. Istniało od zawsze. Antyczni władcy pisali poematy do swoich koni. Myślisz, że jak ludzie wyprawiają "urodziny kota" to traktują kota jak dziecko, czy też chcą się spotkać ze znajomymi więc wymyślają otoczkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+13 / 15

@Evengeline29 przestańcie bzdury opowiadać. Dzieci rodzi się mniej właśnie dlatego, że jest lepiej. Wszędzie na świecie mamy taki uniwersalny mechanizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+4 / 6

@Evengeline29 Wybacz ale zwykłe pieprzenie - ci ludzie wydają nieraz wiecej na te psy niż na dziecko a jakimś cudem ludzie rodzili dzieci przez ostatnie tysiące lat kiedy pod każdym względem było gorzej. Problem w tym że ludziom się zdaje że jak chcesz być rodziciem to wszystko musi być idealnie , bo trzeba podrozowac itp zwykle wymowki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 1

@katem

Dlatego nie nazywam jej kot-dzieckiem czy kocórką. Ja nawiązuję do "psiecka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+2 / 6

@Azheal więcej na psa niż na dziecko? Patrzyłeś ile kosztuje wynajem pokoju na pięć lat? Na koszt przedszkola, żłobka, niani? Nie wydałam tyle na żadnego zwierzaka.
Co do średniowiecza: zmianą jest antykoncepcja, standard wychowania dzieci i opłacalność finansowa. Obecnie do 19, do końca studiów, albo i dłużej dziecko jest kosztem. Wcześniej jak miało kilka lat pracowało na roli, szło do kopalni i tego typu rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dziwolag
+1 / 5

@Jacek83218 Po prostu jak ludzie nie mają/nie mogą mieć dzieci, bo sytuacja materialna, zdrowotna lub polityczna im na to nie pozwala, to mimo wszystko mają gdzieś tę potrzebę i ten instynkt. I chociaż nie zastąpisz dziecka zwierzakiem (myślę zresztą, że oni to dobrze wiedzą) to masz możliwość w jakimś stopniu, mniej lub bardziej świadomie, przenieść te uczucia na tego zwierzaka i masz coś, czym możesz się opiekować, przytulać i co cię potrzebuje i kocha. Myślę że na tym ten mechanizm polega.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+2 / 4

@Dziwolag

Rozumiem. Ale traktowanie zwierzęcia jak ludzkie dziecko jest dla mnie lekkim przegięciem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+3 / 3

@Jacek83218 Nie rozumiem potrzeby nadawania nowych nazw starym rzeczom. Przecież już dawno istnieli ludzie, dla których zwierzak był co najmniej tak ważny jak dziecko, czy nawet ważniejszy lub to dziecko zastępował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 3

@Cascabel Jak najbardziej sie zgadzam że Ty nie wydasz - co nie znaczy ze swirnieci psiarze potrafia duzo wydac. A ja powiem tak - moj syn aktualnei ma juz 17 lat ale jak sie rodzil zarabilem 960 brutto bo wtedy tyle byla minimalna i dalem rade. Fakt lekko nie było ale dzis to wlasnie ludzie ktorzy w miare dobrze zarabiaja nie chca/nie maja dzieci a nie ci biedni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+1 / 1

@pawel24pl Była ciemnota i brak antykoncepcji. Ale to chyba nie jest coś, do czego chcielibyśmy wracać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
-1 / 1

@saz06 Jednak skoro ciemnota nieużywająca antykoncepcji rozmnaża się znacznie szybciej, mimo trudniejszych warunków, to co przetrwa zgodnie z prawem selekcji naturalnej?
Obawiam się, że tamte czasy mogą powrócić za kilka pokoleń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+5 / 7

Bardzo psiekawe!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
+11 / 15

Po pierwsze, to się dzieje nie tylko w Polsce. Za granicą często widywałam psy wożone w dziecięcych wózkach i noszone na rękach w niemowlęcej pieluszce. Depopulacja jest trendem w krajach wysoko cywilizowanych (Europa, Japonia, Korea Płd). Gdyby nie imigranci, populacja europejska leciałaby na łeb na szyję.

Po drugie, pies doskonale zastępuje dziecko do lat dwóch, i w odróżnieniu od prawdziwych dzieci, które wyrastają na wrednych nastolatków, takim "dzieckiem" pozostaje. Jak patrzę na niektórych rodziców, to wolałabym, żeby zamiast dzieci sprawili sobie psy, miast unieszczęśliwiać siebie i swoje dzieci.

Po trzecie, Polska to nie jest dobry kraj na wychowywanie dzieci. W porównaniu z takimi np. USA czy Irlandią Polacy po prostu nie lubią dzieci i uważają je za dopust boży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+7 / 7

Świat schodzi na psy…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+6 / 32

W Polsce już co czwarta para boryka się z problemem bezdzietności, co czwarta! Moja przyjaciółka po 11 próbach invitro w końcu się poddała, kupili sobie szczeniaczka i traktują go jak dziecko. I powiem wam szczerze w nosie mam czy to pies, kot czy rybki, jeżeli im to daje choć namiastkę ukojenia to niech to będzie ich futrzaste dziecko. Przestańcie wrzucać te beznadziejne memy o futrzastych dzieciach czy bezdzietnych parach bo pojęcia nie ma żadne z was czym jest niemożność posiadania dziecka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+4 / 16

@acotam43 Nie rozumiem tych,którzy zminusowali Twój komentarz. No jakże to - po długich usiłowaniach ktoś wziął sobie pieska? Powinien do grobu nieść tą traumę, albo pewnie - powinien zaadoptować dziecko. Tyle, że zapominają, że dzieci do adopcji jest mało i wcale nie jest łatwo to dziecko dostać. No i- nie każdy chce wychowywać obce genetycznie dziecko - więc wybierze mniej wymagające obce genetycznie inne stworzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
-2 / 12

@acotam43 też znam taką parę. Nie mogą mieć
własnych dzieci, więc mają psiecko. Jak im wcześniejszy pies zdechł, to zakopali w ogrodzie i noszą mu na grób kwiaty i znicze. Ale znam i takich, co nie mogąc mieć własnych dzieci, to adoptowali i są rodzicami chłopca, a nie szczeniaka. Uczłowieczanie zwierząt to jednak pewna patologia, można mieć zwierzaka, ale żaden zwierzak nie zastąpi tak naprawdę dziecka ludzkiego. Ten trend jest moim zdaniem chory, a "rodzice" psiecków nadają się na psychoterapię

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-3 / 9

@Ashera01
Gratuluję adopcji, Ci co przez to nie przechodzili nie mają pojęcia jak ten proces jest skomplikowany.
Masz prawo mieć własne zdanie, ja mam prawo się z nim nie zgadzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 8

@katem
Zgadza się, dzieci adopcyjnych z uregulowaną sytuacją prawną jest niewiele a sam proces adopcji to jakaś droga przez męki, czasami mam wrażenie, że urzędnicy robią wszystko, żeby do tej adopcji nie doszło.
Dzielić się miłością można na wiele sposobów a te minusy mam tam, gdzie słońce nie dochodzi xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NewThriller
-1 / 1

@acotam43 zwierzę nie jest maskotką którą można traktować jak dziecko. Psy są psami i mają pewne potrzeby których się im nie zapewni przytulając i całując całe życie. Psy muszą eksplorować otoczenie chodzić na długie spacery być szkolone itd. A nie przytulane i wożone w wózeczku. Chcesz swojego psa nazywać dzieckiem ok. Ale traktuj go jak jednostkę z gatunku psowatych a nie debilowatych.
To strasznie egoistyczne ze strony twojej przyjaciółki że nie radzi sobie psychicznie ze swoimi problemami i zrzuca je na niewinne zwierze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+1 / 1

@NewThriller
Nie wiem skąd pomysł, że przelanie uczuć na psa wiąże się z traktowaniem go dosłownie jak człowieka. To, że traktuje go jak dziecko nie oznacza, że nie zaspokaja jego psich potrzeb i nie widzę w tym nic egoistycznego - pies jest zadbany, zaopiekowany i ma najlepszą rodzinę jaka tylko mogła się trafić czworonożnemu.
Dziwi mnie takie wydawanie osądu na temat kogoś, kogo nawet nie znasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NewThriller
0 / 0

@acotam43 bo traktowanie jak dziecko nie równa się traktowanie jak pies. Dziecko ma szereg innych odmiennych potrzeb od psa. Potem pies ma problemy z zachowaniem.
Jak już wspomniano wyżej jeśli tylko mówi że to psiecko to luz. Jak traktuje jak ludzkie dziecko to źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+1 / 1

@NewThriller
Ale to jest twoja interpretacja. Nie znasz tych ludzi, nie wiesz co ma a czego nie ma ten pies i podchodzisz do tematu zerojedynkowo. Dzieciom.zmienia się pieluchy i karmi butelką, twoim zdaniem właściciele psów też im to robią??? Zwrot "traktowanie jak dziecko" oznacza więź emocjonalną. Znam o wiele gorsze przypadki, gdzie właściciele czworonoga nie mają pojęcia jakiego psa wzięli pod dach i jakie warunki mu zapewnić dla dobrego rozwoju albo wiążą psa na łańcuchu. Zdecydowanie wolę przypadek mojej znajomej gdzie przynajmniej wiadomo, że zwierzęciu nie dzieje się krzywda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karuzelczyk
+6 / 14

I bardzo dobrze, ludzi powinno być o wiele wiele mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+3 / 3

@karuzelczyk Najwyraźniej autor wolałby, żeby wszyscy ci - jego zdaniem - popie*doleni ludzie - mieli dzieci. Jak najwięcej dzieci. I wszystkim przekazali swoje geny. Żeby było ich więcej!

To zupełnie tak jak ci, którym się nie podoba, że chłop z chłopem sypia; czy serio byłoby lepiej, gdyby sypiał z ich córką?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwpd2
-4 / 4

@karuzelczyk
No, jeszcze tylko eutanazja bezdzietnych staruszków w miejsce emerytury, i możemy redukować populacje do rozsądnego poziomu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+1 / 1

@rwpd2 Obecny, wymyślony w XIXw system emerytalny i tak jest nie do utrzymania. Prędzej czy później trzeba się będzie zmierzyć z pytaniem, czym go zastąpić.

Choć w pewnym stopniu rozumiem, że dla wielu wygodniej jest odsuwać ten moment w czasie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
0 / 0

@karuzelczyk Spoko. Zbombardujemy Afryke i Indie. Reszta świata ma ujemny przyrost naturalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwpd2
0 / 0

@saz06
To nie jest kwestia systemu. Jak masz 4 staruszków na 1 pracującego, to tych 4 będzie mieć przewalone niezależnie od tego w jaki sposób odkładali na emeryture.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A askson
+4 / 12

Aha, więc o tym będą najbliższe gównoburze. Sorry weganie i rowerzyści, już jesteście niemodli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2024 o 9:10

avatar mariu89
+6 / 8

Trudno się dziwić, przy obecnej sytuacji geopolitycznej Polski, wojny tuż za granicą, brak możliwości usunięcia uszkodzonego płodu, niepewna sytuacja ekonomiczna, brak mieszkań, brak żłobków, brak perspektyw. Tylko patus albo ryzykant decydował by się na dziecko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
+1 / 7

Nie jest to moim problemem tylko dziadowskiego Państwa Polskiego. Brak chęci na dzieci to reakcja ludzi na brak przyszłości w tym kraju, na cwaniactwo, oszustwo, brak szacunku do uczciwych ludzi i wspieranie menelstwa. Psy i koty to tylko alternatywa. żegnam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ad33
-1 / 1

@koniku ojej to niech ktoś coś może zrobi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kier1000
-2 / 6

To się nazywa selekcja naturalna. Widocznie uznała podświadomie że nie ma co powielać swoich genów - niech to dziadostwo zakończy się na jej etapie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+3 / 5

Kot lepiej zastępuje dziecko bo lubi odpoczywać w wygodnych miejscach, nie ma skłonności do szczekania całymi nocami i nie trzeba bo wyprowadzać na smyczy na dwór
Tylko po co ta nowomowa o "psiaczyństwie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NewThriller
-1 / 1

@humman szczekania nie ale miałczą jakby ktoś je zabijał powoli po kawałeczku. Dlaczego mam słuchać darcia kociej mordy bo komuś nie chciało się nim zająć nie wykastrował?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacaato
+1 / 5

czy psiecko to odwrotność sukinsyna ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
+3 / 5

No i dobrze, jest wiele innych alternatyw na fajne życie, niż tylko kaszojad. Ci poszli w futrzaki, że je antropomorfizują, to ich problem. Można iść w podróże, w inne hobby, rozmnażanie się na szczęście nie jest obowiązkowe. Chociaż jego brak jest słono opodatkowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar offset
+3 / 3

Pies, to zobowiązanie na max 20 lat, przy czym nie ma konieczności sporządzania wyprawek, zakupu podręczników, odzienia, obuwia, uczęszczania na wywiadówki, śledzenia postępów dziecka w e-dzienniczkach, a już na pewno łatwiej sprzątnąć kupę z trawnika, niż musieć odebrać syna po północy z izby zatrzymań po tym, jakiego chlewu narobił na mieście po pijaku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aggregate
-3 / 7

Mogą ludzie co chcą, ale zdecydowana większość ludzi bezdzietnych którzy są posiadaczami kotów lub psów, maskuje tym faktem chęć posiadania dzieci(nawet jak o tym nie wiedzą).
Bardzo często słyszę, że ktoś nie ma dzieci, bo nie lubi dzieci, bo nie czuje tego czegoś itd itp. Ja również nie lubię cudzych dzieci, również nie czułem tego czegoś, ale jak urodził się mój pierwszy syn, to nie dowierzałem, że można tak kogoś pokochać w ciągu jednego roku. Po pierwszym dziecku kolejnych dwóch agentów poleciało raz dwa. Mam trójke i dziękuje losowi, że mogłem mieć bez problemu dzieci, oraz strach pomyśleć, że mogłem kogoś posłuchać, że nie warto mieć dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+2 / 4

W Polsce obecnie nie ma warunków do zakładania rodziny - z wielu powodów. Kompletnie się ludziom nie dziwię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem